Changelog - nowe funkcjonalności

Sprawy związane z administracją oraz działaniem forum.

Powrót do Sprawy forum

Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez dj3500 14 gru 2008, 16:29

W tym temacie będziemy pisać o nowościach na forum. Prosimy o zwracanie uwagi na wszelkie błędy i niedogodności z nimi związane.

1) Wklejanie linków z youtube: [youtube]kod_linku (nie cały adres)[/youtube]. Np. [youtube]vs1CA5hFdd4[/youtube]

2) Shoutbox, tzn. czat, spełnia u nas też rolę irca ;) Jest na forum od wczoraj. Od normalnych shoutboxów różni się tym, że jest na AJAXie i sam przeładowuje listę postów (co 2 sekundy), a ponadto można niego wejść przez adres:
chat/
co daje wygodniejszy i pełno-ircowy interfejs :) Od wczoraj zmieniło się m.in. to, że teraz jest tylko na głównej stronie forum (a nie pod każdym tematem) i wyłączyłem dźwięk (będziecie musieli wyczyścić cache przeglądarki, jeśli chcecie, żeby ta zmiana zaskoczyła, bo opcja jest w jednym z plików js).
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez dj3500 14 gru 2008, 20:20

Zamiast dziwnego i nieintuicyjnie działającego "zobacz nowe posty" na głównej stronie na górze jest teraz "zobacz nieprzeczytane posty", które działa tak jak wszyscy są przyzwyczajeni (tylko numerka nie podaje). (Ponadto podział na nieprzeczytane został wprowadzony też w PM-kach.)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez dj3500 14 gru 2008, 22:02

1) zwiększony limit na avatar do 12 KiB
2) cytowane obrazki będą się teraz automatycznie zamieniać w linki
3) do tematu z listy można wejść na 3 sposoby:
a) do ostatniego postu - małą ikonką po prawej
b) do pierwszego postu - klikając nazwę tematu
c) (najważniejsze) - do ostatniego nieprzeczytanego postu - klikając na ikonkę po lewej stronie tematu
4) dodałem szybką odpowiedź w tematach
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez dj3500 15 gru 2008, 13:58

Doszły opisy tematów (tzn. druga linijka nazwy tematu). Wobec tego w działach muzycznych przy zakładaniu nowych tematów prosimy podpisywać je wg schematu:

gatunek | wytwórnia(label) | rok i jakieś inne rzeczy które chcecie tam zawrzeć
np.
Trance | Anjunabeats | 2008
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez dj3500 15 gru 2008, 17:08

Kolejne nowości:

1) dorzuciłem pasek powrotu wyżej także na górę, nie tylko na dół tematów. na listach tematów (tzn. w forach) ciągle jest tylko na dole, ale stamtąd na główną stronę forum można wrócić klikając logo na górze.
2) zmieniony domyślny format daty na taki bardziej polski i sensowny
3) "Odpowiedzi/Wyświetlone/Ostatni post" na liście tematów już na siebie nie najeżdża
4) zmniejszona wielkość tematu w postach (re: coś tam coś tam)
5) po lewej teraz jest wiek i skąd (było: lokalizacja, kiedy dołączył i licznik postów)
6) na dole będą wyświetlani użytkownicy, którzy będą mieli niedługo urodziny (akurat nie ma takich, więc nie widać zmiany)
7) po napisaniu posta przekierowanie do tematu jest natychmiastowe, a nie po jakimś czasie
8) tag bbcode [spoiler=tytuł]xxx[/spoiler] (zakryty blok tekstu o podanym tytule) i [spoiler]xxx[/spoiler] (zakryty kawałek tekstu)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez dj3500 16 gru 2008, 0:59

Po szybkiej odpowiedzi przyszedł czas na cytowanie selektywne. Co prawda ikonka jest póki co z innego stylu, ale to też się ogarnie.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez dj3500 20 gru 2008, 1:13

1) w menu na górze pojawił się link "Chat" do pełnej wersji chata (evibes.pl/chat)
2) autoskalowanie obrazków, ładne, za pomocą lightboxa. Przykład:
Obrazek
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez sector 23 gru 2008, 0:04

Pojawiły się działy "Klasyki/Starsze" w Albumach oraz Setach, tak jak chcieliście :!:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez sector 23 gru 2008, 21:59

Dodałem trochę (ok 75) nowych emotikon. Mam nadzieje ze się podobają. Listę wszystkich dostepnych można znaleźć przy pisaniu 'pełnej odpowiedzi' pod linkiem 'Pokaż więcej emotikon'.
Pozostaje jeszcze zmiana podstawowych na nowe, dodaniu paru innych oraz możne poprawienie wyświetlania ikon (grupowanie).

Tutaj link do ikon -> posting.php?mode=smilies

Poza tym zmieniliśmy ikonkę cytowania selektywnego.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez sector 03 sty 2009, 19:59

Po wspólnej naradzie i po waszym apelu wywaliliśmy dział Kluby. W razie czego to możecie pisać w dziale Imprezy.

Sprawa druga to pojawił się dział Tune Of The Year, gdzie zostały przeniesione wszystkie tematy, oprócz audycji, które były związane z TOTY. Tam tez dalej można dyskutować w jednym temacie na temat numeru 1 oraz całej reszty.

Jednocześnie chcemy was prosić o trzymanie sie schematu w nazewnictwie tematów Single/EPki oraz Albumy/Miksy. Więcej na ten temat tutaj -> Nazwy tematów w Single/EP oraz Albumy/Miksy.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez dj3500 10 sie 2009, 17:48

Kilka czysto technicznych nowości:
- przeniosłem forum na nowy serwer (mój); hostuje nas teraz webfaction.com
- zaktualizowałem chat/shoutbox do nowej wersji, powinien działać nieco sprawniej
- włączyłem kompresję gzip, strony forum powinny ładować się szybciej
- ustawiłem robienie backupów bazy danych raz dziennie
- zmieniłem konfigurację wysyłania emaili (teraz idą z adresu fme@evibes.pl)
(próbowałem też naprawić PMki ale na razie bezskutecznie)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez dj3500 11 sie 2009, 1:11

Naprawiłem wreszcie błąd z PMkami (że na górze było "PW [0]" nawet gdy czekała na nas nowa wiadomość) \o/
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez dj3500 14 sie 2009, 2:46

Tym razem seria zmian o charakterze graficznym:
- nowe logo (na skórce Saphic)
- nowa favikona (jw.)
- rozszerzyłem forum w poziomie (jw.)
Mr_Hide napisał(a):Wydaję mi się że bardzo przydatna mogłaby okazać się na tym forum modyfikacja "Last Posts Titles" wyświetlająca na głównej stronie tytuły tematów w których został napisany ostatni post w poszczególnych działach.

- i to też wprowadziłem.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez dj3500 15 sie 2009, 17:01

- teraz po edycji ostatniego posta w temacie będzie on widoczny jako nieprzeczytany (więc już nie ma po co pisać drugiego posta pod swoim)
- wgrałem wtyczkę która generuje meta-tagi dla każdej strony z osobna, dzięki czemu wyszukiwarki powinny lepiej nas indeksować
- oraz
JohnnyKnoxville napisał(a):Ja po dłuższym okresie testów, musze stwierdzić jedną niedogodność, która czasami ostro denerwuje :( Mianowicie chodzi mi o ograniczenie długośći tematów i podtematów.... :( Czasami trzeba bardzo kombinować żeby upchać wszyskie informacje, albo pominać jakieś istotne rzeczy :( Czy nie dało by się wydłuzyć jakoś ilości liter jakiej można uzyć w temacie i podtemacie ???? Chociaż o te 10 i tu i tu ????

wydłużyłem o 10, było 60, jest 70.
- oraz
pickars napisał(a):A ja z taką głupotą wyskoczę :) - można zrobić tak, żeby to gradientowe tło (po bokach) było zakotwiczone na stałe? Bo jak się przewija stronę to zostaje samo białe :D. A to przejście kolorów działa tak kojąco... :D

to też uwzględniłem, ale nie wiem czy się wszystkim podoba. proszę o opinie tutaj
EDIT: jeszcze wrzuciłem nową wersję wtyczki do zmiany rozmiaru obrazków, teraz będzie widać jak obrazki się ładują (w pomniejszeniu) oraz po kliknięciu jest trochę co innego (można sobie kliknąć na lupę w lewym górnym rogu obrazka kilka postów wyżej żeby zobaczyć)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez dj3500 28 lis 2009, 14:20

Dodałem flashowy mp3 player do wrzucania sampli do tematów. Użycie:

[mp3player]URL[/mp3player]

i wygląda to tak:



Link do mp3 musi być bezpośredni, inaczej nie zadziała.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Changelog - nowe funkcjonalności

Postprzez dj3500 27 gru 2009, 21:46

Wynik mojego poświątecznego siedzenia nad forum:

1. Wgrałem tam wszystkie mody i teraz druga skórka, Revolution, jest już w pełni funkcjonalna i polecamy ją wszystkim którzy chcą, nie tylko do testów. Konkretnie to od wczoraj dodałem tam:
- shoutboxa/chat,
- naprawiłem wyświetlanie ilości nieczytalnych PMek na górze,
- możliwość zakładania tematów z podtytułami,
- wyświetlanie podtytułów,
- pole szybkiej odpowiedzi,
- cytowanie selektywne,
- automatyczną zmianę rozmiaru obrazków,
- tag spoiler,
- inne wyświetlane info przy postach,
- listę nadchodzących urodzin,
- wyświetlanie tematu ostatnio napisanego posta w dziale,
- przeglądanie i oznaczanie nieprzeczytanych postów,
- wywaliłem z góry strony głównej dwa nieprzydatne linki, a dodałem "wyświetl posty od ostatniej wizyty" (wg mnie to też nieprzydatna opcja, ale Vibez chciał),
- i kilka innych kosmetycznych poprawek.
2. Po wejściu w "zobacz nieprzeczytane posty" klikanie na nazwę tematu powoduje przejście do najstarszego nieczytanego posta (nie trzeba już celować w tę ikonkę po lewej).
3. Przeniosłem forum z jednej maszyny na inną, dużo mniej obciążoną, przez co od wczoraj forum powinno śmigać bardzo szybko. W szczególności powinno to wyeliminować błędy 502, 500 i różne sytuacje kiedy strony ładowały się po kilkanaście sekund.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław


Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron