Roczek forum :)

Sprawy związane z administracją oraz działaniem forum.

Powrót do Sprawy forum

Re: Roczek forum :)

Postprzez dj3500 07 gru 2009, 21:16

W ogóle to niezłe jaja są w tym temacie. Druga strona to ostatnie kilka postów z pierwszej o_O Coś nieźle nawala nasz silnik forum ostatnio, chyba czas na upgrade :>
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Roczek forum :)

Postprzez Monisia 07 gru 2009, 21:17

djin napisał(a):to fmt już nie istnieje
szybka reakcja, już dawno o tym trąbiliśmy przykre ale niestety prawdziwe !
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Roczek forum :)

Postprzez hanan 07 gru 2009, 21:17

Sisiek mediator? :D
S: "dasz im dostep do fmT?"
B! "nieeee"
S: "ok"
Jak znam Krzyska to nie sadze by proby mediacji z jego strony wykroczyly znaczaco poza to...

Z tego co pamietam z irca (zreszta tam sie calkiem normalnie z B! rozmawialo), jest on dosc wrazliwy na kobiałki. Moze jakas forumowiczka sie zgodzi na misje odzyskania mozliwosci przegladania tamtego forum?
hanan
kłejk 2 umarł
 
Wiek: 46

Re: Roczek forum :)

Postprzez sector 07 gru 2009, 22:12

Hanan, nie ma tutaj zadnej kobiety, ktora zechce z nim rozmawiac :- D

A co do Siska to mi wklejal co mu pisal. To co mi wklejal roznilo sie od tego :) Prwada jest taka, ze B! za nami nie przepada tak samo jak my za nim, albo i nawet bardziej. Z reszta, mimo tego, ze nie wyszlo mu to na dobre (to co zrobil z forum) to i tak nie przyzna sie do bledu.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Roczek forum :)

Postprzez TBk2000 08 gru 2009, 0:00

Hola, hola, ale to mial byc temat o pierwszym roku naszego forum, a nie jakichs tam b!zdurach. Poza tym, minal rok, a ja sie pytam, gdzie jest ta alternatywna skorka dla forum, no gdzie ! :D.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Roczek forum :)

Postprzez peterhol9 08 gru 2009, 0:31

ja bym chciał, żeby od tego roku forum jednak się rozrosło..trzeba nam marketingu i nowych użytkowników :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Roczek forum :)

Postprzez sector 08 gru 2009, 0:51

peterhol9 napisał(a):ja bym chciał, żeby od tego roku forum jednak się rozrosło..trzeba nam marketingu i nowych użytkowników :)

Co proponujesz? :)

TBk2000 napisał(a):Hola, hola, ale to mial byc temat o pierwszym roku naszego forum, a nie jakichs tam b!zdurach. Poza tym, minal rok, a ja sie pytam, gdzie jest ta alternatywna skorka dla forum, no gdzie ! :D.


Ok Tomku, masz racje. Obiecuje, ze od jutra sie wezme za ten 'moj' czerwony styl lub wymysle cos nowego. :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Roczek forum :)

Postprzez TBk2000 08 gru 2009, 1:03

Spokojnie Panie rezyseze :D tak zartobliwie rzucilem aby zmienic ten mdly temat.
Ten obecny styl juz pewnie wiekszosci sie na tyle przyzwyczail, ze ciezko byloby teraz sie przerzucic na cos nowego ;-p. Aczkolwiek przydalby nam sie jeszcze jakis do wyboru, taki no wiecie, zeby po wejsciu od razu bylo widac, ze ma sie do czynienia z muzycznym forum :>.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Roczek forum :)

Postprzez dj3500 08 gru 2009, 1:08

No jest niby revolution. Jak po sesji znajdę czas żeby zaimplementować w nim wszystkie mody, to nawet będzie w pełni funkcjonalny.

Co do promocji to zgadzam się. Tylko ja nie mam czasu, ani w sumie nie wiem jak. Może by ktoś pragnął się poważniej tym zająć?
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Roczek forum :)

Postprzez hanan 08 gru 2009, 1:33

co do promocji...

Kogo interesuje temat trance to znajdzie bez problemu to forum dzieki google, szukajac opinii o jakiejs konkretnej produkcji, secie czy evencie. Jak mu sie spodoba poziom czy forma dyskusji to zostanie. Ja tak mialem z fmt i mysle, ze to wystarczy.
hanan
kłejk 2 umarł
 
Wiek: 46

Re: Roczek forum :)

Postprzez bAchoR 08 gru 2009, 9:13

wiele wydawnictw można przewidzieć i rozgryźć już po jednym odsłuchu, a niektóre nawet i bez :s.


Aaa tam. Żaden House i Prog nie zastąpi feelingu i energii dobrego trancowego wauła. Zapamiętaj te słowa. Chyba nie chcesz powiedzieć, ze producenci innych stylów jak trance'u są bardziej kreatywni i utalentowani ? A pozatym co Ty chcesz rozgryzać po wysłuchaniu utworu ? Uczuciami jakimi kierował się producent przy jego tworzeniu :D ? A może w jakiej tonacji był grany ? A-dur ? :)

Ostatnimi czasy układy melodii w tranc'ach (tu Ci przynaje rację) są cały czas takie same. np. A, E A,E , A,E i zmiana tonacji na np. F i dajmy na to G. :D (dźwięki przykładowe)

MArk Andrez ... - Flames. Podobne tracki w układzie melodii ? L'Acrobat (wręcz rip off ,,Flames''), a z kolei Flames zjebane z ,,Delusion''. Można jeszcze więcej wymieniać. Chociaż mnie to nie przeszkadza, bo tego typu melodie są najbardziej catchy.
Ale szczerze oprócz takich teorytycznych rozważan to jebie mnie to. Pomidorowa od pomidorowej się często rózni. I nawet jak myślałem, że pomidorowa mojej starej jest najlepsza, to okazało się, że moja babcia robi jeszcze lepszą :) Rozumiesz przenośnie.

Ale myśle, że to też jest specyfika gatunku. No bo przecież nie wrzucimy do typowego transa melodii ,,Somebody Hold Me (Mango Remix) :o Czaicie temat czy nie ?

Ale to dyskusja na jakiś meeting, before. Tam bym się bardziej rozwinął.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Roczek forum :)

Postprzez phantom 08 gru 2009, 10:08

Tak, rozumiem. To jednak nie do końca to, co miałem na myśli. Pisząc ten post, odwoływałem się ogólnie do całego gatunku - im dłużej czegoś słuchasz, tym lepiej poznajesz kolejnych wykonawców, a coraz mniej rzeczy cię zaskakuje. Poza tym dochodzi zwykłe znudzenie, które wraca co pewien czas. I tak np. w tym roku mało który trancowy album przyniósł mi satysfakcję z przesłuchania, ale to może być tylko dowód na to, że klubowi didżeje nie radzą sobie z tematem.

Widzisz więc, że nie chodzi tu o żadne podejście typu 'sztuka dla sztuki', bo zdaję sobie sprawę z miejsca tego gatunku w muzycznej "hierarchii". Na temat kreatywności i utalentowania producentów też można długo dyskutować, zwłaszcza że ta trancowa kreatywność często kończy się na długości breakdownu :D.

Temat rzeczywiście na szerszą dyskusję, więc kończę na tym poście :).
_______

W kwestii promocji można coś kombinować, ale z drugiej strony nie wiem, czy warto. Jak pisze hanan: ten, kto naprawdę chce, trafi tutaj prędzej czy później. Link do FME nie jest w pierwszej 10-tce wyników Google, ale jeszcze niedawno wystarczyło wpisać "popelina+bardacha+patologia", żeby to odwrócić :). Na FMT podchodzono do tego chyba w podobny sposób, to może i my za 10 lat będziemy mieć tylu użytkowników :S.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Roczek forum :)

Postprzez sector 08 gru 2009, 11:51

Szczerze mowiac, sami pamietacie, ze byla opcja polaczenia sie z iTrance.pl czy tez jakis tam rodzaj promocji. Wiekszosc uzytkownikow w koncu nie chciala i wyszlo jak wyszlo. Ani promocji ani fuzji :)

Chlopaki co ostatnio robili impreze we Wroclawiu wspominali na lamach radia o naszym forum, jednak nie oszukujmy sie to forum studenckie, wiec napewno nie ma miliona sluchaczy. Mozna by sie pobawic w pozycjonowanie z drugiej strony, zeby troche podniesc nasza wykrywalnosc w google, jednak w sumie to tez nie jest najlepszy pomysl. Moze z czasem cos wymyslimy. Na chwile obecna tragedii nie ma, choc wiadomo, ze zawsze moze byc lepiej.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Roczek forum :)

Postprzez bAchoR 08 gru 2009, 13:02

Zacznijcie od siebie. Nauczcie się pisać po polsku :D Zacznijcie zapełniać działy i ludzie sami przyjdą. To ludzie szukają informacji i grupy ludzi podobnie myślących i czujących muzykę.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Roczek forum :)

Postprzez paauli_83 08 gru 2009, 13:30

Aż spojrzałam od kiedy mam tu konto - kwiecień - wiec niecały roczek tu jestem :) Troszkę mniej niz ma forumek.

Piszecie o tym aby ściągnąć tłumy na foro, moze i to dobry pomysł, lecz uwazam że to ze uzytkowników jest i ile jest - sprawia ze jest tu bardziej specyficznie (chociaz ja sie nie znam :P).
Podoba mi sie to ze sporo osób zna sie na muzyce, tej mniej znanej oscylującej własnie w gatunkach prog, czy techno, tudziez dubstepy i inne minimale - miło :)

btw. nigdy nie mialam do czynienia z jakimś 'B!' - bo o nim jest wiekszosc postów w tym temacie :D
Czy to jakiś zbój? :mrgreen:
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Roczek forum :)

Postprzez Monisia 08 gru 2009, 13:41

uwierz mi nie chciałabyś typa poznać... :?
Pisaliśmy kiedyś o promowaniu forum np. napisany na koszulkach no i jakoś pomysł zanikł albo ja o niczym nie wiem :P
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Roczek forum :)

Postprzez sector 08 gru 2009, 14:07

Monisia napisał(a):Pisaliśmy kiedyś o promowaniu forum np. napisany na koszulkach no i jakoś pomysł zanikł albo ja o niczym nie wiem :P

a kto by to nosil? :D Technokolesie z niemiec czy dzieci do nagonki z czworakow :lol: :D
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Roczek forum :)

Postprzez Monisia 08 gru 2009, 14:17

Jak zwykle musisz się dopieprzyć i napisać coś uszczypliwego bo byś nie wytrzymał. O ile się nie mylę dużo ludzi o tym mówiło.
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Roczek forum :)

Postprzez sector 08 gru 2009, 14:23

Monisia napisał(a):Jak zwykle musisz się dopieprzyć i napisać coś uszczypliwego bo byś nie wytrzymał. O ile się nie mylę dużo ludzi o tym mówiło.

no bo taka prawda :) koszulka koszulka, ale z promocja to ma malo wspolnego. No chyba, ze Alicja-Bachleda-Synus-Corus by to nosila po zakopanym.
Wyporomowac to mozna np. przez jakies ogloszenia, pozycjonowanie w google itp., newsy na portalach internetowych, ale przeciez wiekszosc serwisow nie zamiesci takiego ogloszenia bo nie beda sobie konkurencji robic, wiec prawda jest taka, ze albo ludzie nas znajda przez ludzi, co znaja ludzi co znaja nasze forum, albo jakims dziwnym trafem (przy odrobinie checi) trafia na nas w sieci.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Roczek forum :)

Postprzez Vidia 08 gru 2009, 14:29

według mnie takie koszulki to jednak przynajmniej minimalna promocja forum jest :) bardzo chętnie bym taką nosiła (a co!), mam nadzieję że będę mieć możliwość. Jak nie zrobicie, to sama pójdę i sobie taką zrobię;p
Oczywiście, żeby nie było - sposoby promocji jakie wymienia Sector dają więcej, niż takie np. koszulki.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron