Co dodać/zmienić?

Sprawy związane z administracją oraz działaniem forum.

Powrót do Sprawy forum

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez Amnes 13 gru 2008, 21:34

To ja dodam od siebie. Jak wchodze w jakiś dział, klikam na temat to otwiera się na 1 stronie. Jeżeli da się zrobić tak żeby przechodziło do nieczytanych odrazu to będzie super.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez sector 13 gru 2008, 21:36

Amnes napisał(a):To ja dodam od siebie. Jak wchodze w jakiś dział, klikam na temat to otwiera się na 1 stronie. Jeżeli da się zrobić tak żeby przechodziło do nieczytanych odrazu to będzie super.


W sumie od tego masz ikonke, obok niku osoby, ktora ostatnio napisala post.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez ant 13 gru 2008, 22:16

Kuba genralnie chodziło o wyświetlanie podforów na gorze okna :)

I jeszcze jedno: (pisze tu, bo w hyde parku temat przycichl, a mysle ze to poważna sprawa)

bodzio napisał(a):Forum Muzyki Elektronicznej - fajnie. Ale trzeba określić na czym wam teraz zależy najbardziej. Czy na tym, żeby tworzyć tutaj małe forum w zaufanej strefie (czyt. stara ekipa z fmt) czy stworzyć coś większego? Jeśli to drugie, to przede wszystkim, nie można się ograniczać tylko do trance'u i przydałby się ogólny podział na gatunki, dzięki czemu na pewno przybyłoby trochę userów 'zza miedzy'. Chodzi mi o zwykły, podstawowy podział. Góra 5, 6 for. Np. trance, techno, elektro, dnb/breakbeat, psychedelic/goa, inne. I dla przykładu w dziale techno można by nawijać o acid, detroit, schranz itd. W dziale inne o ambient, trip hop, big beat itd., trance - uk, uplifting, tech itd. itd. itd. I teraz pytanie - zamykamy się między sobą i stawiamy na trance czy tworzymy FME?


świetny pomysł bodzio :!: Osobiscie jestem zdecydowanie za czyms wiekszym. Narazie moderatorzy i administratorzy mają pełne rece roboty, ale mysle ze juz teraz powinnismy poruszyc ten temat.
Wieksze forum bedzie latwiejsze do opanowania i przyjemniejsze do czytania, bo wchodzac po kilku dniach nieobecnosci szybko zorientujemy sie co sie dzialo, a nie bedziemy zasypywani tysiacem nieinteresujacych nas postow. Poza tym, czesto jest ze meczy nas dany material i chce sie czegos nowego, wtedy wystarczylo by przewerowanie innej czesci forum.
trance, techno, elektro, dnb/breakbeat, psychedelic/goa + podfora. Off topic, promocje i studio zostawić w głownym. A reszte (imprezy, kluby, producenci) poprzydzielac.
Co reszta na to?
Obrazek
Afterforest
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez bAchoR 14 gru 2008, 4:34

A po co koszykować muzyke ? Myslisz, że tak łatwo wszystkim odróznić trance od progressivu, ambient od chilloutu czy nawet house od trance'u ? Niepotrzebna robota będzie z klasyfikacją. :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez bAchoR 14 gru 2008, 7:15

gdzie dział Tracklisty do ch... Ktoś mnie tu słucha ? :D
W ogóle kto wymyslił takie zjebane logo ? To wygląda jak logo, znaczek drużyny baseballowej xD.
Człowiek wyszedł z inicjatywą i już nie ma nawet prawa głosu do niczego. :D ;) Wpuścić chamstwo na salony :D

Nie no bez żartów. Te logo jest spierdolone. Ja bym zrobił napis na całej długości szarego pola - electronic vibes.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez badzio 14 gru 2008, 12:15

bAchoR napisał(a):A po co koszykować muzyke ? Myslisz, że tak łatwo wszystkim odróznić trance od progressivu, ambient od chilloutu czy nawet house od trance'u ? Niepotrzebna robota będzie z klasyfikacją. :)


Bachor, ale tu chodzi tylko o główny podział. Nikt nie każe ci odróżniać tech-house'u od minimal-house'u albo deep-house'u, bo jest to właściwie niemożliwe. Skoro mamy FME, to od razu narzuca się myśl, że znajdziesz tu wszystkie gatunki muzyki elektronicznej. Coś dużegooo...

Niby jest nazwa FME, ale tak naprawdę to wszystko kręci się wokół trance'u. i dla przykładu jeśli ktoś słucha dnb czy ambinetu, albo z bardziej przyziemnych rzeczy - progressive, to wchodząc tu na forum nie ma tak naprawdę czego szukać, skoro wszystko kręci się w jednym dziale a główną tematyką jest trance.
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez phantom 14 gru 2008, 13:29

Po czesci zgadzam sie z tym, co napisal badzio. Nawet tak ogolny podzial na trance / techno / house itd. kiedys w koncu bylby przydatny, i wlasnie na gatunkach, a nie stylach, najlepiej poprzestac.

Mnie sie ogolnie wszystko podoba. Logo moze byc na poczatek. Brakuje mi tylko szybkiej odpowiedzic pod tematem.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez dj3500 14 gru 2008, 13:33

bAchoR napisał(a):gdzie dział Tracklisty do ch... Ktoś mnie tu słucha ? :D
W ogóle kto wymyslił takie zjebane logo ? To wygląda jak logo, znaczek drużyny baseballowej xD.
Człowiek wyszedł z inicjatywą i już nie ma nawet prawa głosu do niczego. :D ;) Wpuścić chamstwo na salony :D

Nie no bez żartów. Te logo jest spierdolone. Ja bym zrobił napis na całej długości szarego pola - electronic vibes.

Spokojnie, to jest tylko filler, ot coś żeby było na razie zamiast domyślnego loga skórki.

Co do podziału na różne gatunki, to pomyślimy też i o tym. Tylko, że jeśli uda się zrobić podtematy, to tam będzie można wpisywać gatunek i dalsza klasyfikacja może być niepotrzebna. Ponadto byłoby niepożądane, żeby nagle pojawiło się siedemset ziejących pustką podforów.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez Boguś 14 gru 2008, 13:33

I jeszcze fajnie by bylo widziec ilosc postow nieprzeczytanych bo tak jak jest teraz to pomimo ze sie jakis przeczyta to on dalej widnieje na tej liscie.. wiec fajnie by bylo jakby to zmienic zeby bylo tak jak na poczatku po wystartowaniu forum w pierwszej szacie :)
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez JohnnyKnoxville 14 gru 2008, 13:49

Ja jestem na nie dla podziału na gatunki.... Za bardzo podzieli to ludzi... Teraz wszyscy pisza w jednym miejscu i jest jakieś takie zjednoczenie, jak by sie podzieliło forum na poszczególne gatunki to kazdy pisał by gdzie indziej... Ja np nie wchodził bym nawet wogóle na dziła house, czy progresive i by była to dla mnie taka czarna dzióra, a tak jak ktos opisze jakiś kawałek progresive tam gdzie wszystkie to chociaż bede miał szanse to przeczytać, może sie zainteresuje.... ??? Poza tym to forum to nadal z 70% ludzie słuchający tranceu + jakichś dodatków.... Niech bedzie jak było i jest... :P
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez TBk2000 14 gru 2008, 15:45

IMO stworzenie takich podzialow na forum na gatunki w obecnym stadium rozwoju nowego forum to troche za wczesnie. Chodzi o to, ze poki co nie ma u nas setek uzytkownikow, ktorzy zakladaliby taka duza ilosc tematow z dziesiatkami gatunkow i podgatunkow, by istniala potrzeba posegregowania ich w ten sposob. Podzial w tym momencie stworzylby zludne wrazenie, ze na forum jest znikomy ruch. Inna sprawa, ze ktos kto nie gustuje za bardzo w House, czy Techno, moglby w ogole omijac te dzialy, skupiajac sie przykladowo wylacznie na Trance, przez co moglby przeoczyc calkiem niezle wydawnictwa z innych gatunkow, i to nie tylko z powodu mniejszej sympatii do House czy innej muzyki, ale z koniecznosci otwierania wiekszej ilosci stron, podstron, tematow itd. Chodzi oczywiscie o komfort i latwosc poruszania sie po forum. Jeszcze inna sprawa, ze raczej nie ma u nas takich zawodnikow jak oslawiony juz na poprzednim forum korpi, i wiekszosc jak nie wszyscy znaja sie na rzeczy i wiedza co, gdzie i w jakim rytmie piszczy. No, ale to taka moja skromna uwaga 8-). Mnie to tam wszystko pasuje - no, moze procz plyty nagrobkowej i walacej nafosforyzowana zielenia po galach czcionki, jak psie jaja gwiezdzista noca w Czarnobylu :mrgreen:.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez sector 14 gru 2008, 15:52

@ant, ogolnie sie zgadzam z Toba. Jesli ma to byc FME to trzeba zrobic inne dzialy tez. Jednak to jest grubsza sprawa i trzeba bedzie przedyskutowac dzialy oraz tematy jakie beda.
Trzeba przemyslec jak to zrobimy. Zamiast for i podfor mozna zrobic np. tylko opis pod spodem tak jak bylo kiedys na FMT ze dwie linijki tematu. Np pod spodem bedziemy wpisywac wszystkie informacje (cos jak szablon). Np cos w tym stylu

L1: Bryan Kearney - You Will Never Be Forgotten
L2: Styl: Tech-Trance | Label: Discover | Nr katalogowy: Discover46[/size]

wersji jest kilka. Wszystko zostanie uzgodnione i z czasem wprowadzone w zycie. Dajcie nam troche odetchnac, bo pracy jest tyle ze ... a czasu znowu za malo :/


bAchoR napisał(a):A po co koszykować muzyke ? Myslisz, że tak łatwo wszystkim odróznić trance od progressivu, ambient od chilloutu czy nawet house od trance'u ? Niepotrzebna robota będzie z klasyfikacją. :)

Chyba wiesz czego sluchasz i co jest co :) Jak nie wiesz to wpiszesz w google czy w discogs. Pozatym mozesz tez sprawdzic w sklepach internetowych jako co jest klasyfikowane, albo zawsze otworzyc nfo :P Pozatym nie ma sie co rozdrabniac, zrobimy tak bardziej ogolnie (mysle).

bAchoR napisał(a):gdzie dział Tracklisty do ch... Ktoś mnie tu słucha ? :D
W ogóle kto wymyslił takie zjebane logo ? To wygląda jak logo, znaczek drużyny baseballowej xD.
Człowiek wyszedł z inicjatywą i już nie ma nawet prawa głosu do niczego. :D ;) Wpuścić chamstwo na salony :D

Nie no bez żartów. Te logo jest spierdolone. Ja bym zrobił napis na całej długości szarego pola - electronic vibes.


Rafal a kto mowil ze logo jest skonczone? :) Narazie jest jakie jest. Sycio ma sie zajac logiem + jeszcze paroma innymi sprawami.

Co do tracklist doszlismy do wniosku ze w zasadzie nie sa potrzebne bo po co? Chcesz przedyskutowac audycje na zywo? Robisz t ow dziale audycje. Chcesz wkleic TL do seta? To wklejasz w setach i jak masz podajesz link.

Phantom napisał(a):Po czesci zgadzam sie z tym, co napisal badzio. Nawet tak ogolny podzial na trance / techno / house itd. kiedys w koncu bylby przydatny, i wlasnie na gatunkach, a nie stylach, najlepiej poprzestac.


Swietny pomysl imo. Nie ma sie co rozdrabniac.

Phantom napisał(a):Mnie sie ogolnie wszystko podoba. Logo moze byc na poczatek. Brakuje mi tylko szybkiej odpowiedzic pod tematem.


Bogus napisał(a):I jeszcze fajnie by bylo widziec ilosc postow nieprzeczytanych bo tak jak jest teraz to pomimo ze sie jakis przeczyta to on dalej widnieje na tej liscie.. wiec fajnie by bylo jakby to zmienic zeby bylo tak jak na poczatku po wystartowaniu forum w pierwszej szacie :)


Robi sie!

JohnnyKnoxwile napisał(a):Ja jestem na nie dla podziału na gatunki.... Za bardzo podzieli to ludzi... Teraz wszyscy pisza w jednym miejscu i jest jakieś takie zjednoczenie, jak by sie podzieliło forum na poszczególne gatunki to kazdy pisał by gdzie indziej... Ja np nie wchodził bym nawet wogóle na dziła house, czy progresive i by była to dla mnie taka czarna dzióra, a tak jak ktos opisze jakiś kawałek progresive tam gdzie wszystkie to chociaż bede miał szanse to przeczytać, może sie zainteresuje.... ??? Poza tym to forum to nadal z 70% ludzie słuchający tranceu + jakichś dodatków.... Niech bedzie jak było i jest... :P


Zobacz dzonu ze narazie jest tak jak piszesz, ale nazwa FME jednak mowi co innego. Nie musisz wchodzic, a moze byc. Ja np. tez czasem slucham house'u to moglbym cos skrobnac. Ogolnie wszystko jest do obgadania. Nie boj nic :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez dj3500 14 gru 2008, 15:54

sector napisał(a):@ant, ogolnie sie zgadzam z Toba. Jesli ma to byc FME to trzeba zrobic inne dzialy tez. Jednak to jest grubsza sprawa i trzeba bedzie przedyskutowac dzialy oraz tematy jakie beda.
Trzeba przemyslec jak to zrobimy. Zamiast for i podfor mozna zrobic np. tylko opis pod spodem tak jak bylo kiedys na FMT ze dwie linijki tematu. Np pod spodem bedziemy wpisywac wszystkie informacje (cos jak szablon). Np cos w tym stylu

L1: Bryan Kearney - You Will Never Be Forgotten
L2: Styl: Tech-Trance | Label: Discover | Nr katalogowy: Discover46[/size]

No o tym właśnie myślałem. Na razie to imo wystarczy. Tylko musimy te podtytuły ogarnąć.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez sector 14 gru 2008, 15:55

TBk2000 napisał(a):Mnie to tam wszystko pasuje - no, moze procz plyty nagrobkowej i walacej nafosforyzowana zielenia po galach czcionki, jak psie jaja gwiezdzista noca w Czarnobylu :mrgreen:.


To tlko styl Tomek. Niedlugo bedzie wiecej. To kazdy znajdzie cos dla siebie :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez dj3500 14 gru 2008, 15:57

Chodziło o FMT sectorze :mrgreen:
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez sector 14 gru 2008, 15:59

a to odwoluje xD
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez TBk2000 14 gru 2008, 16:02

Oczywiscie! zeby nie bylo, ze ja cos na FME krytykuje 8-). Jak dla mnie w obecnym stanie jest o niebo lepiej, od tych kombinacji alpejskich "na forum o ktorym sie tu nie mowi" :D.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez ant 14 gru 2008, 17:12

sector napisał(a):L1: Bryan Kearney - You Will Never Be Forgotten
L2: Styl: Tech-Trance | Label: Discover | Nr katalogowy: Discover46[/size]


To dobry pomysł jest, narazie gdy jest mało ludzi mysle ze wystarczy.
Pobieram "poszufladkowanie" bo chocby nazwa forum na to wskazuje, ale zgadzam sie z opinia ze moze byc problem z wrzuceniem do konkretnego gatunku jakiegos numeru. Ktos kto dluzej slucha elektroniki nie bedzie mial problemow, ale chodzi o mlodziez, ze tak powiem( ;) ), ktora mogla by wprowadzac zamet. Z drugiej strony to jest szansa dla ludzi ktorym pojedyncze fora (trancowe, electro, drumowe) nie wystarczaja, a nie chca przerzucac kilku for z innymi ludzmi, zasadami itp.
narazie pomysl sectora jest najlepszy, myśle ze z czasem trzeba bedzie pomyslec o wyodrebnieniu poszczegolnych gatunkow. :)
Obrazek
Afterforest
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez badzio 14 gru 2008, 19:55

JohnnyKnoxville napisał(a):Poza tym to forum to nadal z 70% ludzie słuchający tranceu + jakichś dodatków.... Niech bedzie jak było i jest... :P


Wiadomo, że obecnie większość to słuchacze trance'u. Ale mając w zanadrzu nazwę FME i co ważniejsze chęci do stworzenia czegoś większego, chcesz poprzestać na tym co jest i tworzyć malutkie zaściankowe forum, gdzie udziela się 30/40 osób często znających się osobiście? To po co wtedy to forum? Można na gadu się powymieniać opiniami i trackami, dzięki czemu nie będzie trzeba się bawić w jakieś kody, ustawienia itd. ;)

dj3500 napisał(a):Ponadto byłoby niepożądane, żeby nagle pojawiło się siedemset ziejących pustką podforów.


Bez przesadyzmu. 5, 6 maks. Z czasem może przybyłoby userów, to i ruch w tych tematach na pewno by się zwiększył. Jeśli nie - trudno i powrót do dawnej postaci.

TBk2000 napisał(a):ktos kto nie gustuje za bardzo w House, czy Techno, moglby w ogole omijac te dzialy, skupiajac sie przykladowo wylacznie na Trance, przez co moglby przeoczyc calkiem niezle wydawnictwa z innych gatunkow, i to nie tylko z powodu mniejszej sympatii do House czy innej muzyki, ale z koniecznosci otwierania wiekszej ilosci stron, podstron, tematow itd.


Z drugiej strony jeśli forum się rozwinie i każdy będzie wrzucał tracki w jedno miejsce, to będzie jeden wielki bajzel.

Moja propozycja dla działu Muzyka? Dyskusję ogólną zostawić, a Single/Ep, Albumy/Miksy i Sety powrzucać w nowe działy gatunkowe, np.

Muzyka-->Dyskusja Ogólna
-->Trance
Single/Ep
Albumy/Miksy
Sety
-->Techno
Single/Ep
Albumy/Miksy
Sety
-->Elektro
Single/Ep
Albumy/Miksy
Sety
itd.

Wystarczy kilka takich i gra gitara. Oczywiście traktujcie to jako luźną propozycję.
Ostatnio edytowano 14 gru 2008, 19:57 przez badzio, łącznie edytowano 1 raz
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Co dodać/zmienić?

Postprzez ant 14 gru 2008, 21:02

Po wejsciu na dany gatunek mozna by umiescic male info np. cechy charakterystyczne, czolowi producenci, przykladowe utwory (cos jak na di.fm) :)
Obrazek
Afterforest
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron