Nazwy tematow w Single/EP oraz Albumy/Miksy

Sprawy związane z administracją oraz działaniem forum.

Powrót do Sprawy forum

Nazwy tematow w Single/EP oraz Albumy/Miksy

Postprzez sector 03 sty 2009, 19:39

Mamy do was, jako Administracja wielką prośbę. Mianowicie, ponieważ mamy plany na przyszłość, jednak z powodu obecnego braku czasu nie możemy ich jeszcze wprowadzić w życie, chcemy was prosić żebyście nazywali tematy wg jednego schematu. A mianowicie:

Artist - Title
Gatunek | Label | Rok Wydania i inne rzeczy które możecie chcieć zamieścić w podtytule

czyli przykładowo:

Dave 202 - Fireball / Pictures in My Mind
Trance | Captivating Sounds | 2008

Z góry dzięki :highfive:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Nazwy tematow w Single/EP oraz Albumy/Miksy

Postprzez Kasper 04 sty 2009, 19:46

To nonsens, niektórych kawałków nie da się zaszeregować w jakiś konkretnt gatunek. Napisz, że coś jest trance a ktoś mnie zbombarduje, że pisze brednie. Głupie...

Zakładając, że ktoś nie słucha transu i stwierdzi skoro kawałek A jest podpisany trance to nie wchodze do tematu bo napewno kaszana będzie. Nie podawanie w nazwie tematu gatunku utworu daje każdemu możliwość sprawdzenia co jest w środku a tym samym podjęcie ryzyka sprawdzenia. Jeśli już koniecznie upieracie się nad takim zaszeregowaniem to zróbcie poprostu oddzielne działy a unikniecie ogólnogatunkowego zamieszania. Prościej, szybciej, przystępniej.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Nazwy tematow w Single/EP oraz Albumy/Miksy

Postprzez phantom 04 sty 2009, 20:01

Kasper napisał(a):To nonsens, niektórych kawałków nie da się zaszeregować w jakiś konkretnt gatunek. Napisz, że coś jest trance a ktoś mnie zbombarduje, że pisze brednie. Głupie...

Może i nie, ale zawsze da się wyróźnić te kilka cech, które przesądzą o zasadności jego zaszeregowania. Oczywiście bywa i tak, że można przypisać go do dwóch jednocześnie, zwłaszcza gdy są różnorodne remiksy. Większy problem upatrywałbym w tym, że ktoś, kto nie ma dostatecznej wiedzy, może się po prostu zrazić do konieczności wpisywania gatunku w podtytule i zrezygnowac z zakładania tematu.

Osobne subfora też mają swoje minusy, jak np.: nie zaglądam do trance'ów, bo jestem eloalternatywny, ale z drugiej strony wynika to z wolnego wyboru ;).

Mam nadzieję, że nikt nikogo na tym forum nie będzie bombardował, a jedynie delikatnie zasugeruje. Zresztą jest www.discogs.com , na którym w większości wypadków, ostatnio coraz rzadziej, można znaleźć właściwie określony gatunek utworu. Może warto byłoby dodać link do pierwszego posta.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Nazwy tematow w Single/EP oraz Albumy/Miksy

Postprzez sector 04 sty 2009, 20:36

Kasper napisał(a):To nonsens, niektórych kawałków nie da się zaszeregować w jakiś konkretnt gatunek. Napisz, że coś jest trance a ktoś mnie zbombarduje, że pisze brednie. Głupie...


Po pierwsze, to nie jest nonsens a prośba do użytkowników. Dlaczego nie da sie zaszeregowac? Jesli nie jestes pewny to sprawdzasz na beatporcie, audiojelly, ew. tak jak pisal Phantom na discogs.com. Tam masz napisane, a jesli cos jest nie tak to zawsze mozesz przeciez napisac 'trance/house' lub cos w tym stylu, wiadomo o co chodzi.

Kasper napisał(a):Zakładając, że ktoś nie słucha transu i stwierdzi skoro kawałek A jest podpisany trance to nie wchodze do tematu bo napewno kaszana będzie. Nie podawanie w nazwie tematu gatunku utworu daje każdemu możliwość sprawdzenia co jest w środku a tym samym podjęcie ryzyka sprawdzenia. Jeśli już koniecznie upieracie się nad takim zaszeregowaniem to zróbcie poprostu oddzielne działy a unikniecie ogólnogatunkowego zamieszania. Prościej, szybciej, przystępniej.

No i o to troche chodzi. W sumi mi tez. Czasami nei mam ochoty wchodzic do tematu w ktorym jest house bo go nie lubie, lub progressive trance. A po co komu sprawdzanie? Jak bedzie chcial to i tak sprawdzi, jesli nie to nie i tyle. Ja i tak nie wchodze w niektore tematy bo nie mam najmniejszej ochoty. Cos mi sie z gory nie podoba, to oszczedzam sobie czasu na czytanie czegos co i tak pewnie mi sie nie spodoba i poprostu omijam temat szerokim lukiem.
Kasper, jesli zrobimy osobne dzialy to czy unikniemy tym samym problemow o ktorych pisales? Ludzie beda wiedzieli co i jak? Tak jak pisalem, wystarczy sprawdzic gdzie trzeba i mniej wiecej bedzie mozna wpisac gatunek, a raczej watpie w to ze beda Cie uzytkownicy jechac tylko dlatego ze dales zly gatunek. Panowie szanujmy sie ;)
Dzialow nie bedzie, a przynajmniej narazie bo to nie ma sensu. Po co nam setki martwych dzialow w ktorych ktos cos napisze raz na rok. Tak samo jak bylo na 'forum ktorego nazwy nie mowimy glosno' byl dzial gdzie pisalo sie o wszystkim, tak samo jest na chwile obecna tutaj. Dopoki nie bedziemy mieli wystarczajacej ilosci uzytkownikow, co raczej sie nie zmieni szybko, to zostanie tak jak jest. Wiec, prosze jesli mozecie to wpisujcie gatunek. Jednak jesli sprawia to AZ TAKI problem to olejcie to i wpiszcie sam label i rok. Nie widze w tym nic zlego :P Chodzi tylko o fakt zachowania pewnych norm/schematow, na czym skorzysta forum i uzytkownicy.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null


Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron