Sultan - Global Underground : Nubreed 008

Global Underground Ltd. / 24-08-2009

Powrót do Albumy/Kompilacje

Sultan - Global Underground : Nubreed 008

Postprzez JoseDiablo 08 wrz 2009, 21:01

Obrazek

Sultan - Global Underground : Nubreed 008

Label: Global Underground Ltd.
Nr katalogowy: NU008CD
Kraj: UK
Data wydania: 24-08-2009
Styl: Tech House, Progressive House

Temat zakładam awansem, dlatego że kompilacji jeszcze nie przesłuchałem. Przyglądając się ostatnim wyczynom Al Sarrafa do najnowszego Nubreeda podchodzę ze sporym dystansem. Powód, nie chcę poczuć się rozczarowany. Czasy świetności Jivy i innych duetów z Sultanem w roli głównej dawno minęły. Nastawiam się na bardziej tech-house'owe brzmienia aniżeli to, co charakteryzowało wcześniej Sultana, nie mówiąc o mrocznych wydawnictwach Nubreed sprzed reaktywacji. Niemniej jednak liczę na interesująco fuzję brzmień o nieco orientalnym zabarwieniu (takich jak choćby w Behrouz - Where Are You Now ) z bardziej techniczną a zarazem klubową tech-house'ową rytmiką z tribalowymi naleciałościami.

Tracklista wygląda następująco:

CD1

1-1 Lulu Rouge Ninna Nanna
1-2 Soulphiction Changes (Ike Remix)
Remix - Ike
1-3 Luis Junior Colache
1-4 Toby Tobias Schoon (Dave Ellesmere Remix)
Remix - Dave Ellesmere
1-5 Pascal Vert Bios (Markus Wesen Remix)
Remix - Markus Wesen
1-6 Sascha Funke Mango
1-7 Behrouz Where Are You Know
1-8 Tone Depth Rumblefish (Tone Depth 10th Anniversary Mix)
1-9 Behrouz Coming Home
1-10 Luciano Esse & Toni D Los Penal
1-11 Sultan & Ned Shepard Roads Under Ramallah
1-12 Norman Zube Swing
1-13a Dominik Eulberg Sansula (Jonas Koop's Dubfreak Mix)
Remix - Jonas Koop*
1-13b Tone Depth & Soultan* Moments (Guitarapella)
1-14 Namito Train To Tehran
1-15 Sultan & Ned Shepard Crimson Sun
Featuring - Dirty Vegas
1-16 Sultan & Ned Shepard Verona

CD2

2-1 Pascal Vert When Time Stands Still
2-2 Bertie Blackman Town Of Sorrow (Mic Newman Remix)
Remix - Mic Newman
2-3 Florian Meindel* La Nuit
2-4a Jean Claude Ades Harlem (Gorge Remix)
Remix - Gorge
2-4b Luomo Tessio (Acappella)
2-5 Maher Daniel Buzzin'
2-6 Florian Meindl Here Today Gone Tomorrow
2-7 Joris Voorn Empty Trash
2-8 DBN Asteroidz (Sultan & Ned Shepard Remix)
Featuring - Madita
Remix - Sultan & Ned Shepard
2-9 Stephan Luke Invisible Man (Ned Shepard Instrumental Mix)
Remix - Ned Shepard
2-10 Joe T Vannelli* Private House (Siwell Dub Remix)
Remix - Siwell
2-11 Chordian Closed Eyes (Paul Kalkbrenner Remix)
Remix - Paul Kalkbrenner
2-12 Matan Caspi & Eddy Good Neverland
2-13a Ned Shepard Chromatic
2-13b BM Linx 1 2 3 CAT (Acappella)
2-14 Dark Globe Break My World (Sultan Nubreed Edit)
Remix - Sultan

Odsłuch:
beatport
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Sultan - Global Underground : Nubreed 008

Postprzez paauli_83 09 wrz 2009, 16:48

A ja przesłuchalam jakis czas temu, ciesze sie ze znajduja sie na niej takie pozycje jak: Sascha Funke, Lulu Rouge, Joris Voorn - które przeciez odstają klimatem i stylem od Sułtana, to o czym wspomniales owszem sprawdza się Sułtan w duetach chociażby z Shepard`em nie pokazuje niczego nadzwyczajnego. Podsumowując kompilke: sporo dobrych kawałków chociażby Tone Depth & Soultan* Moments (Guitarapella), który jakoś zapadł mi w pamieci ze wszystkich zgromadzonych jak i wspomniany przez Ciebie Behrouz, no i oczywiście nie mogłabym zapomniec o Sultan & Ned Shepard - Verona. Momentami nie zachwyca, ale warte jest odsluchania. Polecam innym :)

P.s. Dark Globe Break My World (Sultan Nubreed Edit) nie podoba mi sie.
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Sultan - Global Underground : Nubreed 008

Postprzez Transi 09 wrz 2009, 17:53

No ja jestem mile rozczarowany :) Od pewnego czasu omijam jego twórczość szerokim łukiem. Kompilację sprawdziłem z czystej ciekawości i nie zawiodłem się! OK, to nie jest to samo granie jak dawniej - masa tu techowych dźwięków. Jednakze utwory współgrają ze sobą doskonale, tworząc bardzo dobry klimat. Bardziej podoba mi się CD1 (przynajmniej na chwilę obecną). Masa dobrego, wcześniej nieznanego mi stuffu. Well done, Osama!
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Sultan - Global Underground : Nubreed 008

Postprzez JoseDiablo 11 wrz 2009, 21:26

Po dwóch odsłuchach pierwszego krążka jedyne, co przychodzi mi na myśl - Sultan sprostał zadaniu i pomimo dominacji tech-house'owych klimatów umiejętnie zespolił wyselekcjonowany materiał a co za tym idzie - nie ma tu miejsca na nudę. Początek naprawdę mocny, świetnie zmiksowane Ninna Nanna z Changes. Aż chce się słuchać. Począwszy od trzeciej pozycji mix nabiera rozmachu, rozkręcając się. Stopniowo budowane napięcie osiąga kulminację za sprawą Rumblefish (Tone Depth 10th Anniversary Mix), kiedy ładunek emocjonalny zostaje w pełni zdetonowany za sprawą przepełnionego etnicznymi naleciałościami, ujmującego motywu głównego. Zresztą poprzedzający Rumblefish, Behrouz - Where Are You Know znakomicie się z nim uzupełnia.
Odnośnie moich fascynacji Nubreedami starej daty - np. tym od Satoshiego Tomiie'go - tego rodzaju brzmień możemy doświadczyć począwszy od 53 minuty i tak przez kolejne dziesięć. Sążny i mroczny tribalowy beat oddaje ducha tego, czym kiedyś były podziemia podziemi :)
Wprawdzie część zawartych tu pozycji nie jest najmłodsza ale w tym przypadku liczy się klimat i spójność całości. A pod tym względem jest na tyle dobrze (czyt. mix nie zatraca rytmu, nie zamula, nie jest przewidywalny etc.) , że pewnie jeszcze nie raz sięgnę po tę pozycję.

Co do CD2 wczoraj zacząłem słuchać, ale w pewnym momencie zasnąłem, stąd moja ocena może być nieobiektywna więc póki co wstrzymam się z komentarzem ;)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron