Alex M.O.R.P.H. - Purple Audio

Powrót do Albumy/Kompilacje

Alex M.O.R.P.H. - Purple Audio

Postprzez demens 24 maja 2009, 22:08

Obrazek
Label - Vandit Records
Data wydania - 13.06.09

Tracklista:
01. Alex M.O.R.P.H. feat. Simon – No Regrets (Purple Classic Mix)
02. Paul van Dyk & Alex M.O.R.P.H. – In Circles (Alex M.O.R.P.H. rmx - Album Edit)
03. Alex M.O.R.P.H. feat. Katie Marne – Spirit (Original Mix)
04. Alex M.O.R.P.H. feat. Roberta Harrison – Photograph (Original Mix)
05. Alex M.O.R.P.H. feat. Simon – No Regrets (Album Mix)
06. Alex M.O.R.P.H. – Ask You Again (Album Mix)
07. Alex M.O.R.P.H. – Sunshine (Club Mix)
08. Alex M.O.R.P.H. feat. Ana Criado – Sunset Boulevard (Original Mix)
09. Alex M.O.R.P.H. – Break The Light (Original Mix)
10. Alex M.O.R.P.H. – Eternal Horizon (Album Mix)
11. Alex M.O.R.P.H. – Purple Audio (Original Mix)
12. Alex M.O.R.P.H. b2b Woody van Eyden - Heavensgate (Original Mix)
13. Alex M.O.R.P.H. feat. Michael – Wanna Be (Album Extended Vocal Mix)
14. Alex M.O.R.P.H. feat. Roberta Harrison – Photograph (Purple Acustic Mix)
15. Alex M.O.R.P.H. feat. Ana Criado – Sunset Boulevard (Purple Acustic Mix)


Debiutancki album niemieckiego producenta muzyki trance, który to swój kunszt muzyczny pokazywał głównie w świetnych, energetycznych remiksach, choć ma też na koncie pare ciekawych autorskich produkcji.
Generalnie większość tytułów jest już dobrze znana, z tym że pojawi się ich kilka nowych interpretacji stworzonych specjalnie na potrzeby albumu. Tytułowe Purple Audio (wydane już w grudniu zeszłego roku) jest wg mnie dość dziwnym kawałkiem, ale przez to bardzo charakterystycznym. Początkowo nie wiedziałem co sądzić o tej produkcji, ale po pewnym czasie, kilku dokładniejszych przesłuchaniach dostrzegłem "o co w tym numerze chodzi" ;] Solidna transowa produkcja, z pięknym break'iem, po którym następuje pełne wyzwolenie energii, a te klimatyczne pady tylko dopełniają dzieła.

Jednak to nie o tym kawałku chciałem mówić. Na albumie tym pojawi się też produkcja, która to nie daje mi spokoju już od Trance Energy zeszłego roku, czyli imprezy, na której Alex zagrał ją po raz pierwszy. Mowa tu oczywiście o Sunset Boulevard. Pierwszy raz tak doszczętnie rozwalił mnie kawałek zasłyszany tylko na filmie z imprezy (chociaż faktycznie jakość dźwięku była bardzo dobra). Ale na szczęście później przyszło Entrance 2008 i Morph znowu zagrał to cudo, jednak niestety oficjalnie sety z tego co pamiętam nie ukazały się i trzeba było zadowolić się krótkim ripem z radia, którego katuję do dziś. Piękny głos Any plus nieziemska melodia od Alexa dały produkcję, która jest wg mnie NUTĄ ROKU jak do tej pory. Początkowo, jak jeszcze nie znałem tytułu, sądziłem że Garrett mógł w tym maczać palce hehe. Zazdroszczę tym, którzy mogli się przy tym bawić na Entrance, ja bym totalnie odleciał.

A na koniec wspomniany filmik, choć może większość już go widziała.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Alex M.O.R.P.H. - Purple Audio

Postprzez phantom 24 maja 2009, 22:30

M.O.R.P.H. poszedł na kompromis i oprócz wokalnych pozycji o najczęściej typowo piosenkowym charakterze znalazło się też miejsce dla całkiem konkretnych trancowych kawałków. Wśród nich przede wszystkich klasyczny uplifting, czyli znane już "Sunshine", ale i "Sunset Boulevard", którym się tak, demens, zachwycałeś :), oraz "Eternal Horizon". BTW "Sunset Boulevard" wychodzi właśnie z remiksem van Dyka, ale zastosowany tam electro bit na pewno znajdzie swoich przeciwników.

Ponadto dobrze skrojone są też "Break the Light" i tytułowe "Purple Audio", przy czym słowo "skrojone" występuje tu w dwojakim znaczeniu, bo w tych nagraniach czuć styl Anjunabeats, przede wszystkim Smitha ("Nimbus"), N2O ("North Pole") i samych Above & Beyond. "In Circles" to z kolei udany, ale też już dobrze znany remiks. W "Heavensgate" pojawia się dość dziwny motyw główny, ale przynajmniej zajęło potencjalne miejsce wokalnej popelinie. "Spirit" i "Ask You Again" brzmią zupełnie nieźle, ale chyba bez większej historii, choć w przypadku tego drugiego rola jest zgoła inna.

Wśród tracków z partiami śpiewanymi zdecydowanie najsłabiej wypada "No Regrets". Trochę się zawiodłem, bo Simon w ubiegłorocznym "I Finally Found" Boliera zaprezentował się raczej z dobrej strony. Z drugiej strony mizeria "No Regrets" to nie tylko jego wina. "Sunset Boulevard" i "Photograph" ciekawie brzmią w wersjach akustycznych i przynajmniej drugi z utworów mógłby spokojnie zastąpić trancowego odpowiednika, bo to dublowanie się wcale nie jest przyjemne. Na koniec "Wanna Be", które jest w dużej mierze kalką "Let Go" van Dyka, tylko zaśpiewane z większą ikrą (?), bo i charakter kompozycji inny.

Dla "Network" Kuffdama na pewno nie jest to konkurencja, ale przyznać trzeba, że M.O.R.P.H. nie będzie musiał się tego albumu wstydzić.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Alex M.O.R.P.H. - Purple Audio

Postprzez demens 26 maja 2009, 10:41

Właśnie tak chciałem to napisać.

:mrgreen:

Btw gdzie dorwałeś odsłuch?
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Alex M.O.R.P.H. - Purple Audio

Postprzez Astral Forteness 26 maja 2009, 20:42

demens napisał(a):Ale na szczęście później przyszło Entrance 2008 i Morph znowu zagrał to cudo, jednak niestety oficjalnie sety z tego co pamiętam nie ukazały się i trzeba było zadowolić się krótkim ripem z radia, którego katuję do dziś.


No to ucieszę Cię, bo sety wyszły... Mam wersję tą radiową, jak i oficjalną (58:08) gdzie owa nuta jest w sumie w całości, z tym, że Alex przechodząc w Meduse uciął jakby część utworu za motywem przewodnim...

demens napisał(a):Zazdroszczę tym, którzy mogli się przy tym bawić na Entrance, ja bym totalnie odleciał.


Noo ja byłem i pamiętam. Byłem pewien, że Alex to zagra, więc tylko czekałem z gotowym telefonem do nagrywania (filmik chyba Ci nawet przesyłałem :P )
Nuta zabrzmiała ostatnio w ASOcie, ale była trochę jak by inna (zwłaszcza bild up) od tego, co słyszeliśmy na imprezach. No i to zamulające tempo... miejmy nadzieję, że to tempo było wynikiem mixu Armina, a owe różnice - wynikiem tempa :P
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: Alex M.O.R.P.H. - Purple Audio

Postprzez peterhol9 28 maja 2009, 9:46

demens napisał(a):
Tracklista:
04. Alex M.O.R.P.H. feat. Roberta Harrison – Photograph (Original Mix)
11. Alex M.O.R.P.H. – Purple Audio (Original Mix)
.. gdyby Alex robił takie wałki jak choćby 4 lata temu, to te wałki stanowilyby plamę na jego honorze. Teraz, gdy poziom opadl diametralnie, oba wałki stanowią obiekt ochów i achów. A do Flaming clouds, czy innych jest im daleko, że hey. I nie chodzi tutaj o to, ze wtedy Nix i Gierth wyręczasli go, bo później, działając albo samemu albo z WVE robił o wiele lepszy shit niz teraz.


02. Paul van Dyk & Alex M.O.R.P.H. – In Circles (Alex M.O.R.P.H. rmx - Album Edit)
03. Alex M.O.R.P.H. feat. Katie Marne – Spirit (Original Mix)

...z kolei te wałki stanowią duży plus albumu. Melodyjnie, z klimatem, ale Spirit o wiele lepiej brzmi w dubie.

Reszty kawałków nie słyszalem, bo opinia zostala zbudowana na tych wolnych trackach, które krążą po róznych setach.
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Alex M.O.R.P.H. - Purple Audio

Postprzez bAchoR 13 cze 2009, 8:01

Sunset Boulevard !!!!!!!!! cudowny tune.

wizytówka albumu.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Alex M.O.R.P.H. - Purple Audio

Postprzez Humulus 19 cze 2009, 13:11

Najlepsze utwory albumu to "Break The Light" i "Sunset Boulevard". Reszta jest miałka i ryra mnie po jajach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Alex M.O.R.P.H. - Purple Audio

Postprzez mani4c 21 cze 2009, 19:58

Sunset Boulevard... Dla ludzi, którzy tam byli będzie miało po prostu nowe znaczenie. Dla tych, którzy po prostu słuchają... nadal jest to kapitalny kawałek. Vocal Trance, w którym się po prostu zakochałem... 10/10!
Słowa kończą się tam, gdzie zaczyna się muzyka... (c) BOSE
Avatar użytkownika
mani4c
 
Wiek: 40
Skąd: Warszawa


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości