Ferry Tayle - Carnet De Vol

Trance | Camouflage | 2008

Powrót do Albumy/Kompilacje

Ferry Tayle - Carnet De Vol

Postprzez Transi 15 gru 2008, 18:18

Obrazek

Label: Camouflage
Numer katalogowy: CAM-2008-105
Format: Mp3
Data wydania: 18.11.2008
Gatunek: Trance

Lista utworów:
01. Check In
02. Vol De Nuit (Dutchie Flow Mix)
03. Revanche (Luminosity Anthem Mix)
04. Premonition (featuring Kym)
05. Duo (featuring Stephan R.)
06. Apologize
07. Roma Airport (featuring Manuel Le Saux)
08. Flora
09. Le Petit Prince
10. Penhir (featuring Lolo)
11. Terre Mysterieuse (Dutchie Flow Mix)
12. Desert Storm (featuring Stephan R.)
13. One Night In Alkmaar
14. Revanche (Ferry Tayle 'Sit On The Sand' Mix)
15. Duo (Optik Re-Remix)

Pierwszy solowy (nie licząc "Aviateur") album Ferry'ego Tayla. Album jest bardzo przyjemny w odbiorze. Do najciekawszych pozycji na pewno zaliczyć można "Revanche", "Roma Airport", "Flora" czy "Penhir" (stworzone wspólnie z geniuszem jakim niewątpliwie jest Airwave). Reszta również trzyma bardzo wysoki poziom, jedynie remix Optika do "Duo" nie przypadł mi do gustu. Ciekawe są również utwory chillowe - "One Night In Alkmaar" jest piękne :) Szczerze polecam, jeden z lepszych (jeśli nie najlepszy) transowych albumów w tym roku :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Ferry Tayle - Carnet De Vol

Postprzez pickars 15 gru 2008, 20:07

Padło określenie "chilloutowy". Ogólnie cały ten album taki jest, co nie zmienia faktu, że jest bardzo przyjemny. Idealny na wieczór po ciężkim dniu :).
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: Ferry Tayle - Carnet De Vol

Postprzez Kubo 17 gru 2008, 16:16

Ciekawy album od Ferrego. Bardzo podoba mi sie Flora, Revanche , Vol De Nuit i Le Petit Prince. Klimat w One Night In Alkmaar zabija :)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Ferry Tayle - Carnet De Vol

Postprzez Boguś 19 gru 2008, 16:42

Świetny album, kapitalne wydawnictwo! Dla mnie album roku bez dwóch zdan, przepiekne utwory. W zasadzie nie ma kawalka, ktory by mi sie na tym albumie nie podobal. Sa sliczne chillout'owe numery: Check In, Revanche (Ferry Tayle Sit On The Sand Mix) i najlepsze z calej trojki chillow One Night In Alkmaar. Sluchajac tego ostatniego mozna naprawde poczuc sie tak jakby sie bylo w tym miescie, czuc ten klimat, jakby ciemna noca przemierzala sie jakas ulice w Alkmaar. Nie ma w tym albumie slabych punktow, nie ma sie do czego przyczepic. Kazdy numer, piekny, niepowtarzalny, nie mozna wrecz oderwac sie od sluchania. Bardzo mi sie spodobal kawalek Flora. Swoja droga Ferry musi bardzo kochac swoja dziewczyne, bo widac ze wlal w ten kawalek cale swoje serce, to sie czuje jak sie slucha. Kapitalne! Świetny jest tez numer we wspolpracy z Manuelem le Saux Roma Airport. Jak slucham to sie czuje jakbym byl na rzymskim Fiumicino :D Desert Storm ze Stephanem R rowniez zajebiste! Kawalek z mistrzem Airwave tez bardzo ciekawy, ponadto ciekawa interpretacja Apologize i bardzo ladna wersja Vol De Nuit. Dawno od zadnego producenta nie slyszalem tak dobrego materialu. Polecam goraco, szczegolnie wszystkim tym, ktorzy kochaja uplifting.

Poza tym album w 100% pode mnie :D Mozna to stwierdzic chociazby po tym co prezentuje ponizszy trailer do albumu :D Album do polatania :D

Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: Ferry Tayle - Carnet De Vol

Postprzez Taurus 29 gru 2008, 14:31

Mi ten album wchodzi bardzo powoli. Słysze i wiem ze jest dobry ale Ferry ostatecznie nie przekonał mnie jeszcze do swojego geniuszu. Myslę, że za jakiś czas uznam go za jednego z najlepszych albumów wydanych w tym roku
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: Ferry Tayle - Carnet De Vol

Postprzez d3cK 03 sty 2009, 13:33

Jak dla mnie najlepsze kawałki w tym albumie to Flora, Vol De Nuit (Dutchie Flow Mix) i Le Petit Prince. Cały album jest fantastyczny i jest dla mnie bez wątpienia najlepszy w 2008 roku. Kto nie zna niech koniecznie sprawdzi!
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Ferry Tayle - Carnet De Vol

Postprzez bAchoR 30 sty 2009, 10:32

Najlepszy Apologize, tylko szkoda, że bez vocalu i nie jest na +3 %, bo wtedy brzmi kosmicznie. Wielu ludzi zainteresowało się na dobre trensem po usłyszeniu remixu tracka Timbelanda. :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Ferry Tayle - Carnet De Vol

Postprzez peterhol9 07 lut 2009, 15:40

jeżeli ktoś śledzi moje recki, to na określenie niezłego shitu zazwyczaj używam określeń : cudowny, genialny, przepiękny itp. Co do tego albumu muszę więc wszystkich naraz uzyc i kazdego z osobna. Esencja trensu. Akurat chille lubię, ale w tym wypadku chowają sie one przy tym, przy czym można pokiwać się i nóżką potupać.
Transi napisał(a):02. Vol De Nuit (Dutchie Flow Mix)
03. Revanche (Luminosity Anthem Mix)
07. Roma Airport (featuring Manuel Le Saux)
12. Desert Storm (featuring Stephan R.)
...i mnie nie ma :D szczególnie Revanche w breaku!!!!!!!!!
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Ferry Tayle - Carnet De Vol

Postprzez phantom 07 lut 2009, 18:15

A mnie, podobnie jak bAchoRowi, najbardziej spodobało się 'Apologize'. W każdym razie ten track zapamiętałem najlepiej z całego albumu, choć i samemu "Carnet De Vol" też należy się wyróżnienie, bo pośród zeszłorocznych krążków na pewno nie brzmi jak typowy generic, nagrany w dwa miesiące na prośbę hiperlabela.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Ferry Tayle - Carnet De Vol

Postprzez demens 08 lut 2009, 14:32

Próbowałem doszukać się słabego numeru na tym albumie, lecz poszukiwania te zakończyły się fiaskiem :) Wszystkie numery piękne, ale jak dla mnie wygrało "Penhir" stworzony z Lolo, niesamowity motyw. Widać mocno przyłożyli się oboje do tego numeru i udało im się stworzyć coś niebanalnego, brawo. Trochę zawiodłem się na "Roma Airport", jest dobre, ale myślałem że będzie lepiej :)
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości