Solarstone - EA² (Electronic Architecture 2)

Solaris || Progressive Trance, Trance || 2011

Powrót do Albumy/Kompilacje

Solarstone - EA² (Electronic Architecture 2)

Postprzez Alex 26 kwi 2011, 12:59

Aż dziw bierze, że jeszcze tutaj nic nie pojawiło się na temat nowego EA od Solarstone. Pierwsze część była genialna, a teraz nowy EA. Sam Solarstone twierdzi, że to nie jest kontynuacja, druga część. To po prostu nowa kompilacja :) Moim zdaniem świetny dobór kawałków, chociaż nie zaznajomiłem się jeszcze aż tak dobrze z tą płytką. Nie mniej: cudowne melodie, lekkość, w sam raz na tę ciepłe dni. Jak dla mnie same perełki, aczkolwiek kilka urzekło mnie bardziej: m.in. Dreams Of The Sea,Verspera, Touchstone w remiksie Orkidei.

POLECAM!

Obrazek

Kod: Zaznacz cały
Disc 1 Tracklist:

01 - Solarstone - Intro
02 - Matvey Emerson - Prizma (Reconstruction)
03 - Piotro - Mist (Reconstruction)
04 - Nick Stoynof - Tokyo Nights
05 - Daniel Mahaud - Winter Solstice (Sunn Jellie Remix)
06 - Piotro - Uncontrollable
07 - Abdomen Burst - Solar Eclipse
08 - Hybrid - Numb (Kill City Orchestra Remix Reconstruction)
09 - Solarstone - Big Wheel (Electronic Architecture 2 Mix)
10 - Alucard - Sliver
11 - Shingo Nakamura & Kasuza - Dice
12 - Aerium - Icedive (Reconstruction)
13 - Poonyk & Oxide - Weekend
14 - Elfsong - Eta Carinae

Disc 2 Tracklist:

01 - Aeron Aether & Embliss - A New Dawn (Reconstruction)
02 - Janeiro & Sovt - Dreams Of The Sea
03 - Mike St Jules - Vespera (Reconstruction)
04 - Jahawi - From Nairobi to London
05 - Solarstone - Touchstone (Orkidea Remix)
06 - Medway - Resurrection (Proff Remix)
07 - Baltic Sound - Searchers Lane
08 - Ozo Effy - White Wind
09 - Peter Liu - City Of Dreams
10 - Majera - Escapade
11 - Tilt - I Dream (Nick Rowland Remix)
12 - Almar - Wasted Time
13 - Active Limbic System - Vanity
14 - Dj Orion & J. Shore - Architect's Dream (EA2 Dub)
Alex
 
Wiek: 28
Skąd: Kluszkowce

Re: Solarstone - EA² (Electronic Architecture 2)

Postprzez DarkMatter 30 kwi 2011, 17:45

Kompilacja nie jest zła. Obok tych wszystkich gównianych mixów Armady można by ją uznać nawet za arcydzieło. Rich zawsze trzyma pewien poziom. Muszę jednak przyznać, że EA2 nie oczarowała mnie - jak to miało miejsce w przypadku części pierwszej.

Druga część zawiera kilka przeciętnych, zamulających utworów i niektóre z nich do bólu brzmią jakby były z Anjunadeep. Oczywiście znalazło się wiele ciekawych produkcji... Prizma, Winter Solstice, Uncontrollable, Eta Carinae, I Dream w remiksie Rowlanda, Wasted Time, Vanity - te brzmią moim zdaniem całkiem przyzwoicie.

Tymczasem Solar już zapowiedział w wywiadzie, że w 2013 roku wyjdzie EA3.
DarkMatter
 

Re: Solarstone - EA² (Electronic Architecture 2)

Postprzez dj3500 24 maja 2011, 18:41

Dziwi mnie mała liczba wpisów w tym temacie. Kompilacja była dla mnie jedną z bardziej wyczekiwanych pozycji w tym roku i muszę powiedzieć, że trochę się zawiodłem. Kilka pierwszych utworów z CD1 nieprzeciętnie mnie zamuliło - ot, takie sobie pitu pitu pling plong, bez żadnej słyszalnej zawartości muzycznej czy choćby klimatycznej. Najgorszy fail to Piotro - Uncontrollable - co to w ogóle za numer? Trochę rozruszał dopiero Solar Eclipse od Abdomen Bursta, ale to i tak nieco poniżej przeciętnej jakości jego produkcji. Potem jest już lepiej, w końcu takie nazwy jak Hybrid czy sam Solarstone rzadko zawodzą. Kolejnym łagodnym zawodem jest utwór od Elfsonga. Byłby może dobry, gdyby nie wszędobylskie od jakiegoś czasu pierdzenie po breakdownie.

Włączamy CD2 i wita nas nowa jakość - tzn. nareszcie coś się dzieje i atakuje nas seria dobrze dobranych, miodnych pływaków od mało znanych wykonawców, co zawsze było w mojej opinii siłą Solarstone. Jest też powerplay Baltic Sound - Searchers Lane. Wprawdzie bliższy odsłuch raczej przeczy nadziei, jakoby pan Malyuev wrócił do starych klimatów - chyba gdzieś już (dawno) słyszałem ten utwór, a na pewno jego główną melodię (skądinąd bardzo podobną do Glimmer). No ale co z tego, i tak świetny numer :) Ogólnie na CD2 najlepsze numery to 1-2 i 7-9, godna uwagi także seria 11-13.

Jeszcze słowo o miksowaniu. Tym razem nie słychać żadnego geniuszu technicznego. Żadnego bezszelestnego przenikania się kawałków - właściwie to kilka przejść do bólu zachowawczych. Również dlatego całości słucha się sporo gorzej niż pierwszej części czy np. Destinations vol 1. Mimo wszystko kompilacja dobrze, że wyszła, bo inaczej tych dobrych pozycji z CD2 nie dałoby się raczej nijak poznać. Mały plus :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Solarstone - EA² (Electronic Architecture 2)

Postprzez wasyl 27 maja 2011, 19:04

W końcu przesłuchałem kompilację i żeby zbędnie nie pisać, popieram wszystko co napisał dj3500. Dodam jeszcze, że za powerplay tej kompilacji uważam jak zwykle fenomenalne wykonanie Aerona Aethera. Ten Pan, jak i Abdomen Burst, to zdecydowanie topowe pozycje, ale to przecież nie nowość i to obojętnie w jakim towarzystwie innych :]
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Solarstone - EA² (Electronic Architecture 2)

Postprzez peterhol9 08 kwi 2012, 10:02

Alex napisał(a):
Kod: Zaznacz cały
02 - Matvey Emerson - Prizma (Reconstruction)
A ja myślałem że "Fade to blonde" Od Evrena Ulusoya to numer oryginalny, a nie cover. Okazuje się jednak, że jest inaczej.





Dobrze, że mix Ormatie przynajmniej dobry i "zakrywa" powyższe kopiowanie.

I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron