Push - Global Age

Trance | Club Elite | 2009

Powrót do Albumy/Kompilacje

Push - Global Age

Postprzez Taurus 13 lut 2009, 20:47

Dobra. Data wydania nowego dzieła Mistrza MIKE'a spod jednego z jego najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych alliasów czy Push'a jest przewidziana dopiero na maj. Pozwolę sobie już teraz założyć o nim temat ponieważ Majk już na dobre dłubie przy nowych kawałkach, które sie na tej płytce znajdą. Artysta kilka dni temu założył specjalnego bloga, w którym będzie nas informował o postępie prac i wszystkim tym co jest związane z nadchodzącym wydawnictwem.

Jak narazie wszystko zapowiada sie bardzo miodnie. :D MIKE po niezwykle udanym 2008 roku jest w jak najlepszej formie. W pierwszym poście na swym blogu pisze jak to dzisiaj wszystko w muzyce sie pozmieniało i pomieszało i że sam również będzie wprowadzał nowe pomysły do swych produkcji ale priorytetem jest nagranie płyty w starym, dobrym trencowym stylu. Z nowości po raz pierwszy w kawałku Push'a pojawi sie wokal. Do nagrania 2 utworów zostały zaproszone wokalistki. To ciekawy eksperyment, jako że prawie cała dyskografia MIKE'a to instrumentale. Obecnie Dierikx jest w trakcie nagrywania kawałka otwierającego album pt. "On The First Day". Sam określa go jako brzmiącego jak "typical electro trance sound... ...really cool hard bassline with some dreamy triggering pads" :mrgreen:

Od siebie dodam, że bardzo czekam na 3 już studyjną płytę od Push'a. Cieszy, że MIKE ma po tych wszystkich latach dalej głowę na karku, nie poleciał ani na moment na hajs, obserwuje uważnie wszystko to co dzieję się na scenie muzyki elektronicznej i jak zwykle wypowiada sie na luzie, z odpowiednią dozą ironi i zlewą z niektórych spraw ("...ona jest z anglii ale pomimo tego potrafi śpiewać. wow buhahahaha :mrgreen:. Po tym wszystkim można wnioskować, że MIKE jest w sile wieku :lol: a pomysły ani trochę mu sie nie skończyły. Jeśli zrobi to co do niego należy i nagle nie stanie sie jakiś wielki kataklizm to wierzę że już w maju sprawa najlepszego albumu roku 2009 będzie jasna a reszta wykonawców pobierze tylko odpowiednie lekcje w dziedzinie produkcji i aranżacji prawdziwego pure trancu czego Wam jak i sobie życzę.

Podsumowując na pewno jest na co czekać. Fajnie, że MIKE zrobił ukłon w stronę swoich fanów i postanowił na bieżąco dzielić się z nimi swoimi dokonaniami i postępem prac nad albumem. To z pewnością pomoże budować jak najbardziej pozytywny klimat wokół całej produkcji a wszystkim czekających na wydawnictwo dostarczy sporo radości.
Jako, że Majk obiecał dość częste aktualizacje oraz zamieszczenie w najbliższym czasie paru próbek kawałków postaram się na bieżąco uaktualniać tego posta w miarę pojawiania się nowych informacji na temat płyty.

I jeszcze link do wpomnianego bloga: http://push-globalage.blogspot.com/ ;)
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: Push - Global Age

Postprzez phantom 14 lut 2009, 0:14

Taurus napisał(a):Dierikx

Zgubiłeś "c", no ale nazwisko to on ma faktycznie takie, że jest gdzie się mylić :). Zamiast zmieniać imię, mógł zrobić coś z nazwiskiem.

Myślałem, że premiera na jesieni, choć wcale nie żałuję, że się myliłem :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Push - Global Age

Postprzez Transi 14 lut 2009, 8:56

Wow! Rewelacyjne wieści! Po ubiegłorocznych dokonaniach Pusha jestem spokojny o całokształt albumu :) Dzięki za info - będę śledził wszystko na bieżąco :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Push - Global Age

Postprzez Kasper 14 lut 2009, 22:55

label Armada, Club Elite to sublabel Armady, który wydaje tylko single ;)
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Push - Global Age

Postprzez Transi 15 lut 2009, 22:05

np: Push - Interference (Original Mix) [08:14m/320kbps/44kHz]
jeśli album Pusha ma tak brzmieć to ja jestem jak najbardziej za :D kawał rasowego transera!
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Push - Global Age

Postprzez Kasper 15 lut 2009, 23:01

Transi napisał(a):np: Push - Interference (Original Mix) [08:14m/320kbps/44kHz]
jeśli album Pusha ma tak brzmieć to ja jestem jak najbardziej za :D kawał rasowego transera!


kapitalne nagranie i pewnie nikt znowu tego nie ruszy tak jak było z Dream Designer :/
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Push - Global Age

Postprzez Transi 15 lut 2009, 23:15

Dokładnie ;/ "Dream Designer" został strasznie niedoceniony :/
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Push - Global Age

Postprzez Taurus 22 lut 2009, 3:10

Spodziewałem się, że "Interference" zostanie wydane trochę później, jako singiel bezpośrednio promujący album a tu proszę... wydawnictwo jest i to jakie! Kawałek poruszył mną do żywego. "Dream Designer" było naprawdę dobre ale "Interference" zjada go na śniadanie. W ostatnich kawałkach MIKE stawiał na bardzo wyraziste melodie i nieco brakowało mi utworu, który będzie odrobinę bardziej tajemniczy, stonowany... coś ala kawałki z mistrzowskiego "Electric Eclipse" i właśnie taki jest "Intereference".
A co do niedocenienia.. no cóż.. niektóre perełki odkrywane są dopiero po latach... może tak własnie będzie z "Dream Designer"
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: Push - Global Age

Postprzez Stelmach 22 lut 2009, 15:32

Push - Interference (Sean Tyas Remix)
Tyas świetnie podkręcił bassline i wyrasował break. Kapitalny remix i zarazem obok Rulebook najlepsza pozycja jak dotychczas na rok 2009.
Czekam na całość, bo M.I.K.E. knotów nie puszcza i zapewne album będzie celował w topowe produkcje na ten rok.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Push - Global Age

Postprzez Transi 22 lut 2009, 15:43

Jak dla mnie zdecydowanie lepszy jest Original Mix - esencja prawdziwego, rasowego trance'u. Remix Tyasa o dziwo podoba mi się :P Coś się zmieniło w jego twórczości. Oczywiście nie jest to utwór przełomowy. Niemniej jednak Sean się postarał. Oryginałowi jednak do pięt nie sięga :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Push - Global Age

Postprzez phantom 22 lut 2009, 23:03

Remix Tyasa kapitalny, ale jeśli "Global Age" będzie na poziomie Original Mix czy Club Mix, to też się nie obrażę :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Push - Global Age

Postprzez Taurus 23 kwi 2009, 15:19

Jako że MIKE przypomniał sobie że nagrywa album należy to odnotować w tym temacie :mrgreen:

Są już dostępne dość obszerne sample (najczęściej ponad 3-minutowe) 11 nagrań z nadchodzącego wydawnictwa. Do odsłuchu nie jest dostępne intro "On The First Day" o którym pisałem wcześniej więc jeśli MIKE nic nie chowa w zanadrzu to album będzie zawieral następujących 12 pozycji (kolejność jak w playerze):

- On The First Day
- Interference
- Global Age
- Trance Indicator
- This Place
- Trance-Tastic
- Into My Sound Of Music
- Infinte
- So Long
- Alive
- Free Time
- NY To Miami

Patrząc na tracklistę rzuca sie w oczy brak "Dream Designer'a" który wyszedł na singlu pod koniec zeszłego roku. Zamiast niego na albumie znalazły się dwa inne znane nagrania z zeszłorocznej epki a mianowicie "Trance Indicator" i "Into My Sound Of Music". Szkoda, że zamiast tego drugiego nagrania MIKE nie rzucil Back To The Essence...

Obiecane dwa tracki z wokalem to "So Long" (Elsa Hill) oraz jedyna kolaboracja na albumie "Alive" (George Acosta z wokalem Truth). Przy kawałku "This Place" udzielał sie jeszcze sir Adrian ale nie wiem co tam robił... (może miał korepetycje z zakresu produkcji i MIKE go odruchowo dopisał coby mu smutno nie było :lol: )

Od razu mówię że sam nie odsłuchiwałem żadnych sampli, choć korci mnie jak nie wiem co. Album mam zamiar usłyszeć dopiero kiedy dokonam zakupu dlatego jak najbardziej jest mile widziane mi Wasze zdanie na temat poszczególnych kawałków żeby choć odrobinę wiedzieć czego mogę sie spodziewać. 8-)

odsłuch: http://www.mike.be/globalage/

Aha... i najważniejsze: data wydania uległa przesunięci ale zarazem sprecyzowaniu: 23 czerwca 2009
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: Push - Global Age

Postprzez Transi 28 kwi 2009, 22:00

Wierząc w słowa właściciela ProLogic, płyta w naszym kraju ukaże się...15.06.2009 r. ;)

Obrazek

Fajna ta okładka :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Push - Global Age

Postprzez Enters 30 kwi 2009, 19:30

Okładka wycięta ze strony zapowiadającej ten album ;)
aka kaziemierz | GT FTW!
Avatar użytkownika
Enters
 
Wiek: 36
Skąd: Gdańsk

Re: Push - Global Age

Postprzez Transi 30 kwi 2009, 19:36

Owszem ;) Mam nadzieję, że to nie problem ;)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Push - Global Age

Postprzez Enters 01 maja 2009, 15:32

Jakiż tam problem ;) Ostateczna wersja będzie jeszcze ładniejsza :D
aka kaziemierz | GT FTW!
Avatar użytkownika
Enters
 
Wiek: 36
Skąd: Gdańsk

Re: Push - Global Age

Postprzez Stelmach 03 maja 2009, 11:16

Taurus napisał(a):Szkoda, że zamiast tego drugiego nagrania MIKE nie rzucil Back To The Essence...

Tak, tak to wielka szkoda i strata nie do odrobienia. Numer jest kapitalny, esencja brzmieni pure trance wylewa się na boki, a w podobnej stylistyce trance tworzono 10 lat temu. Wypada sobie życzyć żeby pozostał jak najdłużej w pamięci ;)
Kto kawałka nie kojarzy ma obowiązek posłuchać i nauczyć się na pamięć: http://www.youtube.com/watch?v=acPpIgEqAjQ
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Push - Global Age

Postprzez Taurus 04 maja 2009, 0:11

Stelmach napisał(a):
Taurus napisał(a):Szkoda, że zamiast tego drugiego nagrania MIKE nie rzucil Back To The Essence...

Tak, tak to wielka szkoda i strata nie do odrobienia. Numer jest kapitalny, esencja brzmieni pure trance wylewa się na boki, a w podobnej stylistyce trance tworzono 10 lat temu. Wypada sobie życzyć żeby pozostał jak najdłużej w pamięci ;)
Kto kawałka nie kojarzy ma obowiązek posłuchać i nauczyć się na pamięć: http://www.youtube.com/watch?v=acPpIgEqAjQ


Nie że zaraz nie do odrobienia Stelmi... Mam nadzieję że na albumie właśnie znajdą się kawałki które spokojnie zrekompensują brak tego killera....A w pamięci pozostanie zapewne na długo, zresztą jak większość kawałków Pusha.

No ale co najważniejsze... przesłuchał wreszcie ktoś te sample i powie mi jak sprawa się ma??? Czy wszyscy tez aż tak jak ja się bunkrują z tym albumem i przesłuchają dopiero jak wyjdzie w całości? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: Push - Global Age

Postprzez Transi 04 maja 2009, 9:02

Ja przesłuchałem, ale nie powiem :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Push - Global Age

Postprzez Enters 04 maja 2009, 9:41

Z cyklu wiem ale nie powiem :P
aka kaziemierz | GT FTW!
Avatar użytkownika
Enters
 
Wiek: 36
Skąd: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron