Cosmic Gate - Sign Of The Times

Trance (wg nfo)| Maelstrom | 2009

Powrót do Albumy/Kompilacje

Cosmic Gate - Sign Of The Times

Postprzez Transi 15 lut 2009, 16:37

Obrazek

Label: Maelstrom
Numer katalogowy:
Format: CD
Data wydania: Marzec 2009
Gatunek: Trance (wg nfo :P)

Lista utworów:

01. Open Your Heart (feat. Tiff Lacey)
02. London Rain
03. Flatline (feat. Kyler England)
04. Sign Of The Times
05. Under Your Spell (feat. Aruna)
06. Not Enough Time (feat. Emma Hewitt)
07. F.A.V.
08. Trip To P.D.
09. Only Time (feat. Tommy Clint)
10. Arctic Sunset
11. Body Of Conflict (feat. Denise Rivera)
12. Whatever
13. Seize The Day (feat. Jades)

Mam złe przeczucia co do tego albumu. Po odsłuchu pierwszego singla promującego płytę - "Not Enough Time", byłem srogo zawiedziony (swoją drogą dlaczego "Body of Conflict" nie jest podawany jako pierwszy singiel?). Jak przesłucham to się skrobnę coś więcej. Album ukaże się w Polsce nakładem ProLogic Music pod koniec marca.
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Cosmic Gate - Sign Of The Times

Postprzez Kasper 15 lut 2009, 20:10

Stylowo, typowy prog trance jak dla Kosmitów... Słuchałem raz, niezbyt uważnie, ale uważam, że dość interesująco było. Więcej potem.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Cosmic Gate - Sign Of The Times

Postprzez Transi 15 lut 2009, 20:19

Potwierdzam - po pierwszym odsłuchu całość wypada całkiem nieźle. Najgorzej (imo) wypada utwór tytułowy...
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Cosmic Gate - Sign Of The Times

Postprzez JohnnyKnoxville 16 lut 2009, 15:41

Not Enough Time jest tragiczne :( tandeta wieje od tego na kilometr, wogóle jakoś tak mało Cosmiców w tym kawałku :( troche Van Riel go uratował swoim remixem, ale to tylko remix.... Mam nadzieje ze to tylko jeden kawałek i reszta bedzie jakoś trzymała poziom, bo z tego co pamietam wszystkie albumy Cosmiców były jakościowo na bardzo wysokim poziomie.... Trzymam kciuki żeby ten również taki im wyszedł....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Cosmic Gate - Sign Of The Times

Postprzez Transi 16 lut 2009, 15:53

Hmmm, raczej CI się nie spodoba ze względu na brak jakiegoś mocniejszego pierdohclnięcia:P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Cosmic Gate - Sign Of The Times

Postprzez JohnnyKnoxville 16 lut 2009, 15:55

Transi napisał(a):Hmmm, raczej CI się nie spodoba ze względu na brak jakiegoś mocniejszego pierdohclnięcia:P


Pobidzim... Uwidzim :P
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Cosmic Gate - Sign Of The Times

Postprzez JoseDiablo 16 lut 2009, 17:26

ja również mam obawy co do tego albumu. O ile dawne Cosmic Gate to był coś na niemieckiej scenie hard trance i jako nastolatek jarałem się ich produkcjami o tyle ostatnie ich single oraz solo w wykonaniu Chagalla nie trafiały zupełnie w mój gust. Chociaż ich ostatni album za sprawą m.in. takich pozycji jak Analog Feel mógł się podobać.
JohnnyKnoxville napisał(a):Not Enough Time jest tragiczne :( tandeta wieje od tego na kilometr, wogóle jakoś tak mało Cosmiców w tym kawałku

w 101 % się zgadzam - ja nie słyszę tu ich wcale ;) bez złośliwości ale numer ma pewne miejsce w podsumowaniu 2009 roku przez Armina ;)
JohnnyKnoxville napisał(a):troche Van Riel go uratował swoim remixem

brzmi lepiej to fakt, szczególnie po breaku, na marginesie słyszałem jeszcze remix Duguida - sample rodem z Wasted - czuć lekki, plażowy klimat.



Jestem w trakcie odsłuchu - przyznam, że już miałem poddać się po Not Enough Time ale 8 pozycja na albumie wbrew temu co ją poprzedza może się podobać :) w przypadku F.A.V. mamy bowiem do czynienia z naprawdę dobrym stuffem pozostającym w sprzeczności z obecnymi trendami na scenie trance. Ale jak wiadomo jedna jaskółka wiosny nie czyni. Numery od 1 do 7 koneserom tech/uk/hard trance'u radzę omijać szerokim łukiem, gdyż są nijakie, pop'owate, pełne tanich wokali - szkoda miejsca żeby się rozpisywać ... ewentualnie Sign Of The Times momentami z racji podobieństwa do Tales From The South Estuery może się podobać. W kategoriach nietrance'owych in plus można jeszcze zaliczyć spokojne Seize The Day ale to już zupełnie inna bajka.

Trip To P.D. - kolejny dobry numer - fajnie zaznaczona stopa, chwytliwa melodia, na tle albumu wypada naprawdę świetnie

Podobnie rzecz ma się z Arctic Sunset które również z czystym sumieniem polecam

Body Of Conflict z kolei znane i osłuchane

Wieńczący album Whatever ma dobre momenty znane z Analog Feel.

Podsumowując - lekki w odsłuchu album, pierwsza część, przynajmniej mnie irytuje - najchętniej wyróżniłbym pierwszą minutę intra, która jednak szybko się kończy :( druga część zdecydowanie lepsza z moimi faworytami: F.A.V. , Trip To P.D. i Arctic Sunset oraz kończącym album Whatever
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości