VA - Cocoon Compilation I

Techno | Cocoon Recordings | 2009

Powrót do Albumy/Kompilacje

VA - Cocoon Compilation I

Postprzez Sisiek 26 cze 2009, 15:14

Obrazek

Artist : VA
Title : Cocoon Compilation I
Genre : Techno
Label : Cocoon Recordings

Lista utworów:
01. EMT - XTRA Lunch
02. Lauhaus - Back To Ipanema
03. Secret Cinema - Kurzweil Chicago
04. Gaiser - Am I
05. Tim Green & Emerson Todd - Exercise
06. Radio Slave - Na Und!
07. Timo Maas - Jetstream
08. Chymera - Fierenix
09. Johnny D - Brasil
10. Guillaume & The Coutu Dumonts - Night
11. Kabuto & Koji - Drunken Slumber
12. Kollektiv Turmstrasse - Dead Room

Zgodnie z alfabetem, Sven Vath postawi tym razem na literę “I”. „Cocoon Compilation I” jak zawsze zawierać będzie utwory dotąd nie wydane i przygotowane specjalnie na okazję tego wydawnictwa. Oczywistym jest też fakt, że człowiek z taką renomą jak Vath do pracy bez najmniejszych problemów zagonił niektóre z aktualnie największych nazwisk ze świata muzyki elektronicznej: Radio Slave, Johnny D, Lauhas, Guillaume & The Coutu Dumonts, Timo Mass, Gaiser czy Chymera powinny zwiastować gwarantowany sukces.

Tak samo jak dotychczas, oprócz wydania na płycie kompaktowej, winylomaniacy będą mogli kupić kompilację w formacie 6x12''.


Piękne brzmienie Panie Svenie :D chciałoby się rzecz. Najnowsza kompilacja z Coocona tym razem już z literką I ( jak incredible techno ) wyszła w odpowiednim momencie :) Akurat mamy za sobą takie wydawnictwa z tego labela jak Nick Curly - Pujante, Electric Rescue - The Darkest Star, Reboot - Ronson czy wydany na 10 calowych vinylach Umek z Mugwump - Mindflexes. Nie musze pisać iż każde z tych wydawnictw prezentuje super poziom. Klasa sama w sobie. Dlatego też widząc zapowiedź najnowszej kompilki i jej trackliste od razu podjarałem się. Tym bardziej iż Vath niektóre numery cisnął w swoich setach m.in znakomite Timo Mass - Jet Stream które rozwaliło pół Mejdeja :P Oczywiście trzeba dodać również fakt iż nie jest to kompilacja z cyklu wrzucimy same starocie i niech kupują. Wszystkie numery zostały przygotowane przez artystów specjalnie na tą płytę i nie były wcześniej wydane. Mamy tutaj takich kozaków jak Gaiser, Radio Slave, wspomniany wcześniej Timo Mass. Każdy z nich prezentuje wysokie umiejętności tak więc tracki z pod ich ręki raczej nikogo nie zawiodą. Gaiser prezentuje piękny hipnotyczny kawałek Am I, Timo kontynuuje swój styl z Subtelite i atakuje mocno chaotycznym i głośnym numerem. Radio Slave pięknie wkręca. Johnny D - Brasil w charakterystycznym nieco ze schizowanym stylu Svena i całego Coocon. To samo Kabuto & Koji - Drunken Slumber wybitnie gęsty numer z super vocalnymi samplami ala Italoboyz. EMT - XTRA Lunch bardziej klikający, mający w sobie wiele smaczków które ładnie można po ogarniać w czasie słuchania. Wymieniłem parę numerów które najbardziej przypadły mi do gustu. Reszta również niczego sobie. Niektóre, które teraz nie zrobiły aż tak wielkiego wrażenia pewnie spodobają się z czasem. Czytałem ostatnio na forum wypowiedź jednego z administratorów który żalił się na małą otwartość muzyczną forumowiczów hahah xD Posłuchaj sobie ów ziomeczku co to znaczy dobra elektronika bo sam raczej nie masz nic do powiedzenia na jej temat. A i innych zapraszam do odsłuchu kompilacji z cyklu "must have'. Cocoon po raz kolejny udowadnia swoją markę na scenie szeroko pojętej muzyki techno. Oby Sven jak i Cocoon żyli jeszcze ze 100 lat :mrgreen:

:arrow: Odsłuch:

http://www.wordandsound.de/article/59676
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: VA - Cocoon Compilation I

Postprzez Stelmach 27 cze 2009, 20:54

Bardzo sie staram i próbuję odnaleźć w tych wydawnictwa Vatha ale nijak mi (lub jemu) nie wychodzi. Całość strasznie monotonna, mało urozmaicona dźwiękowo/melodyjnie/rytmicznie, wiele utworów bazuje na bardzo podobnych motywach. Przemawia przez to wszystko dla mnie niezrozumiała "sztuka dla sztuki"... Brakuje w nich przede wszystkim jakiegoś rozwinięcia, nowych wkraczających do akcji padów, lub po prostu koncepcji czy pomysłu. Jedynie Chymera - Fierenix prezentuje jako taki ciąg naprzód i zręcznie dobrane tempo w towarzystwie nacierających electro dźwięków. Niektóre pozycje to zupełne nieporozumienie...Guillaume & The Coutu Dumonts - Night...po prostu przemilczę.
Streszczając w kilku slowach, muzykę taką rozpatruję jedynie w kategorii leniwego ciagnącego się odpoczynku, tła bądź podkładu muzycznego czegoś powolnego i swawolnego wleczącego się w tle.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: VA - Cocoon Compilation I

Postprzez Sisiek 27 cze 2009, 20:59

Panu chyba słonik nadepnął na ucho xD
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: VA - Cocoon Compilation I

Postprzez Transi 28 cze 2009, 9:54

Jako że techno to nie moja działka, do kompilacji podszedłem z lekką dozą nieufności :P No i cholera jasna - jak miło się rozczarowałem! 12 utworów, z których 7 to naprawdę świetne produkcje! Moim faworytem jest oczywiście "Jetstream" Timo Maasa, w którym zakochałem się po odsłuchu setu Vatha z tegorocznej, niemieckiej edycji Mayday. Szatański utwór! Kapitalne jest też "Back To Ipanema" od Lauhaus, "Fierenix" czy "Brasil". Totalnie nie podobają mi się utwory od Radio Slave, Gaiser, EMT, Kabuto & Koji, Guillaume & The Coutu Dumonts i Kollektiv Turmstrasse. Reszta jak najbardziej elegancka ;]

np: Timo Maas - Jetstream [06:33m|320kbps] \o/ \o/ \o/
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron