The Field "From Here We Go Sublime"

Minimal, Techno

Powrót do Albumy/Kompilacje

The Field "From Here We Go Sublime"

Postprzez paauli_83 26 lis 2009, 10:19

Obrazek

Label:Kompakt
Catalog#: KOMPAKT CD 57
Format: CD, Album
Country: Germany
Released: Mar 2007
Genre: Electronic
Style: Shoegaze, Techno, Tech House, Minimal

1. Over The Ice (6:56)
2. A Paw In My Face (5:24)
3. Good Things End (6:0 )
4. The Little Heart Beats So Fast (5:25)
5. Everday (6:59)
6. Silent (7:35)
7. The Deal (10:03)
8. Sun & Ice (6:34)
9. Mobilia (6:20 )
10. From Here We Go Sublime (4:09)

"From Here We Go Sublime" - to prawdziwa perełka w dyskografii firmy Kompakt
Pierwsza część płyty to minimalistyczny tech-house podany z subtelnym wyczuciem i dobrym smakiem. Jego cechą rozpoznawczą są intrygujące sample - raz producent rozciąga w nieskończoność gitarowe solo ("A Paw In My Face"), a kiedy indziej zaskakuje tęsknym brzmieniem francuskiego akordeonu ("Silent"). Oczywiście nie brakuje tu charakterystycznych dla gatunku zagrywek: wibrujących partii syntezatorów ("Over The Ice"), acidowych loopów ("The Little Heart Beat So Fast") czy pejzażowego tła ("Good Things End").
W połowie płyty pojawia się monumentalny neo-trance w utworze "Everyday". Stanowi on wstęp do równie epickich nagrań łączących zdubowany deep-house`owy puls z trance`ową instrumentacją ("The Deal", "Sun & Ice"). Wokalne efekty wyłaniają się tu z ambientowych pasaży, przewalających się przez utwory niczym spienione fale elektrycznego oceanu.
W finale rozbrzmiewa całkowicie pozbawiony bitu utwór tytułowy. Z sążnistych potoków onirycznego dźwięku pozostaje w pewnym momencie tylko fragment starej soulowej piosenki sprzed czterech dekad. Dochodząc gdzieś z daleka, podszyty studyjnymi pogłosami, powoli zwalnia, zatrzymując się w najmniej spodziewanym momencie. Niesamowite!
źródło: www.nowamuzyka.pl


sample: http://www.kompakt.fm/releases/from_here_we_go_sublime
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: The Field "From Here We Go Sublime"

Postprzez phantom 27 lis 2009, 20:09

Jeszcze trochę i można by to wrzucić do klasyki, a właściwie z uwagi na zawarty sampling - można by zrobić to już teraz. Dla mnie The Field zaczął się od "Over the Ice", które dobre dwa lata temu usłyszałem w secie "Thank You Mix" Sashy (sic!). Żaden utwór z płyty nie zrobił na mnie takiego wrażenia, podobnie jak te z jego drugiego albumu "Yesterday and Today". Pomimo tego oba nie schodziły poniżej pewnego wysokiego pułapu, a dyskutowane "From Here We Go Sublime" to jak dla mnie obowiązkowa pozycja z tych o pulsującym, neotrancowym odcieniu. Tu przypomina o sobie inny faworyt Kompaktu, a dla mnie to kolejny powód, by lubić i cenić ten label.

BTW, jeśli ktoś chce obejrzeć i posłuchać, jak Kompakt prezentował się 11 lat temu, here it is: http://video.google.com/videoplay?docid ... 063231015#
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron