VA - Futurespective (Mixed by Aes Dana)

ambient, psybient, downtempo | ultimae records | 2004

Powrót do Albumy/Kompilacje

VA - Futurespective (Mixed by Aes Dana)

Postprzez TBk2000 22 gru 2009, 5:20

Obrazek

Po ostatniej plycie jaka polecil na forum Jose, postanowilem calkowicie zaglebic sie w stan wydawniczy Ultimae Records. Nigdy tego nie robilem, nigdy az tak gleboko nie siegalem swoim zainteresowaniem ta muzyka, by oprocz jej sluchania, siegnac po cale katalogi, spisy artystow, tytuly plyt, aby cos konkretnego dla siebie z tego calego wachlarza zagarnac. Chociaz ambientu i wszelkiego jego odmian slucham od dawien dawna, to jakos nigdy nie ciagnelo mnie do tego aby poznac go bardziej "od kuchni", a wiec dowiedziec sie czegos wiecej o samych producentach, labelach itd., i sam teraz nie wiem dlaczego.
Od wczoraj odszukalem w sieci mnostwo plyt zwiazanych z tym labelem, i m.in. w rece wpadla mi ta powyzsza kompilacja, o ktorej o dziwo nic nie wspomina ani oficjalna strona labelu, ani tez wielka encyklopedia muzyki, discogs - albo ja po prostu juz z braku snu tego nie widze ;-). Jestem jednak pewien, ze te informacyjne braki uzupelni w swoim czasie nikt inny jak sam JoseDiablo :D.

Przejdzmy jednak do rzeczy. Kompilacja ta to nic innego jak mix utworow wydanych w tym jakze przeswietnym labelu, zmixowana przez Aes Dana. Kazdy kto zasmakowal juz w brzmieniu Ultimae, powinien doskonale wiedziec czego tutaj sie spodziewac. Jesli sluchales ktorejkowiek plyty polecanej na forum z tego labelu, to kompilacja ta jest wlasnie dla Ciebie! ;-p. Plytka utrzymana jest w klimacie, ambientu/psybientu i downtempo. Calosc fantastycznie skompilowana i pomixowana. Tracklista juz duzo mowi, nawet takim laikom jak ja, gdyz takie projekty jak Carbon Based Lifeforms, Solar Fileds, H.U.V.A. Network sa juz mi bardziej znane z ich autorskich krazkow, jak np. Distances z 2004r., czy chocby tegorocznych Emphemeris, Leylines, oraz The Path z 1998r. mowiac o Carbon Based Lifeforms, i kilku innych, a to jeszcze nie wszystko co zdazylem poznac.
Ze swojej strony bardzo polecam fascynatom tejze muzyki, jesli podobnie jak ja, nie zaglebiali sie wczesniej w ten temat :-).


Info:
Title: Futurespective (Mixed by Aes Dana)
Genre: Ambient, Psybient, Downtempo
Label: Ultimae Records
Catalogue nr.: N/A
Total Time: 53:50 min.
Data: 2004

Tracklist:
01. Carbon Based Lifeforms - Tensor
02. H.U.V.A. Network - Symentric Lifes
03. Asura - They Will Come
04. Solar Fields - Confusion Illusion (Inedit Live Version)
05. Koala - Infinite Dream
06. Aes Dana - Opal-In (Unreleased)
07. Solar Fileds - Blue Moon Station (Inedit Live Version)
08. Aes Dana - Season 5 (Inedit Live in Japan 2002)
09. H.U.V.A. Network - Access To The Long Fields
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: VA - Futurespective (Mixed by Aes Dana)

Postprzez JoseDiablo 22 gru 2009, 20:38

Faktycznie wzmianki o miksie ni widu ni słychu za wyjątkiem strony Ultimae Records, gdzie znajdują się również odsłuchy -> http://www.ultimae.com/en/deejays/aes%20dana/tracks.html

Od strony czysto muzycznej miks brzmi rewelacyjnie. Ale inny werdykt mógłby być niesprawiedliwy zważywszy na fakt z jakich albumów pochodzą zawarte tutaj nagrania :) Jest więc nieco leniwych, onirycznych momentów, jest spora dawka bardziej dynamicznych brzmień. Całość jednak umiejętnie wypośrodkowana. Sami uznani producenci biorąc pod uwagę tracklistę, z małym wyjątkiem. Dla niewtajemniczonych Pan o sympatycznym pseudonimie Koala to były członek francuskiej formacji Jaïa, o której niedawno pisałem w osobnym temacie. Warto przyjrzeć się również nagraniom od Solar Fields pochodzącym z Blue Moon Station.

TBk2000 napisał(a):06. Aes Dana - Opal-In (Unreleased)

Ciekawe dlaczego track opisano jako niewydany skoro ukazał się w tym sam roku na Memory Shell pod nazwą Opalin. Może Vincent zmienił zdanie w krótkim czasie :)

Podkusiłeś (choć powinno być odwrotnie :twisted: ) mnie tym miksem TBk2000 i nie mogę oderwać się od kompa ;)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: VA - Futurespective (Mixed by Aes Dana)

Postprzez CJ Priorytet 23 gru 2009, 20:10

Nie no kapitalne dźwięki, aż się uszy radują :o
Obrazek
Avatar użytkownika
CJ Priorytet
 
Wiek: 32
Skąd: Brodnica/Toruń


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron