Asura - Lost Eden

psybient / E-FrenchSound Records, M10 Records / 2003

Powrót do Albumy/Kompilacje

Asura - Lost Eden

Postprzez JoseDiablo 12 sty 2009, 14:46

Pozwoliłem sobie skorzystać z dobrodziejstwa pewnego niszowego obecnie forum i przekleić zawartość powyższego tematu ;) Ale przechodząc do sedna:

Obrazek

Obrazek

Asura - Lost Eden

Tracklista:

1 Prologue (2:14)
2 Lost Eden (5:53)
3 From The Abyss (4:16)
4 Raindust (4:25)
5 Land & Freedom (5:16)
6 Fahrenheit (3:55)
7 Requiem From Nowhere (9:53)
8 Incoming (3:38)
9 The Battle Of Devas (10:13)
10 Le Vol D'Icare (7:34)


O ile nie jest to z całą pewnością pozycja dla tej części forumowej braci, która gustuje w szybkich, tech'owych klimatach, o tyle poszukiwaczy downtempo'wo-orientalnych brzmień gorąco zachęcam do zapoznania się z tym wydawnictem.
Jest to drugi w dorobku album Asury, wydany w 2003 roku. Pierwszy - Code Eternity - ukazał się trzy lata wcześniej i utrzymany był w nieco innym, szybszym klimacie.
Wracając do Lost Eden - materiał na nim zawarty jest różnorodny. Jeżeli ktoś wcześniej miał okazję usłyszeć pierwszy album formacji na pewno poczuł się zaskoczony ewolucją brzmień oraz dużą ilością męskich i kobiecych wokali, które znalazły miejsce w Raju Utraconym.
Całość rozpoczyna krótkie bo nieco ponad dwuminutowe klimatyczne outro. Zaraz za nim jedna z najciekawszych pozycji na płycie - tytułowy Lost Eden okraszone bardzo przyjemnym orientalnym męskim wokalem, który przywodzi mi na myśl tytułowy kawałek z tegorocznej płyty Moshic'a.
Dalej mamy stonowanie emocji za sprawą From The Abbys, by móc znowu pochłonąć się w myślach przy Raindust, które bez zastanowienia umieściłbym w soundtracku do The Beach obok Moby'ego czy Orbital Podróży ciąg dalszy -następna pozycja Land & Freedom przenosi nas w deszczowe lasy równikowe, brzmi bardziej downtempo'wo a w tle przewija się piękny harmonijowy motyw.
A po Land & Freedom nadchodzi Fahrenheit - kolejny z moich faworytów na krążku, stylistycznie odbiegający od dotychczasowych kawałków - szybszy o wyraźnym bicie a przy tym niezwykle nostalgiczny, wyraźnie nawiązujący do poprzedniej płyty Asury - szkoda, że trwa tylko 3.55. Requiem z kolei w pierwszej fazie przywołuje odgłosy nocy w jakimś bliżej nieokreślonym buszu. Kolejna mocna pozycja. Dalej Incoming - świetny wkręcający bliskowschodni motyw, przeplatany nieokiełznanym szamańskim "wokalem"? The Battle Of Devas to przykład na świetne aczkolwiek powolne budowanie atomsfery.
Ostatnie na płycie z francuska brzmiące Le Vol D'Icare stanowi stylistyczne dopełnienie albumu, co sprawia, że po jego przesłuchaniu trudno o odczucie niedosytu.
Polecam album, jak również zapoznanie się z twórczością Asury i innymi projektami byłego czlonka tej formacji Vincenta Villuis: Aes Dana, H.U.V.A. Network.
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Asura - Lost Eden

Postprzez bAchoR 21 maja 2009, 14:13

Ten album jest niesamowity ! Samym Asurą zainteresowałem się po przesłuchaniu jednego pięknych setów Wasyla. Gdzię jako intro włączył Requiem To Nowhere. Byłem zniszczony kunsztem muzycznym i nostalgią tego utworu. Postanowiłem sięgnąć po ten album i co ?
Każdego weekendu, gdy wracam mega spruty do domu to zamykam się w pokoju i po ciemku wsłuchuje się w te piękne, mroczne i melodyjne utwory.

Dziwie sie, ze jest tak mały odzew na ten temat, ale to pewnie ze względu, ze sam topic jest utopiony gdzieś w czeluściach forum i chyba pierwszy raz jestem w tym dziale.

Polecam.

http://www.youtube.com/watch?v=x85DAosCYXA

ten track niszczy. Wie ktoś co To ? !!!!
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Asura - Lost Eden

Postprzez JoseDiablo 21 maja 2009, 18:03

bAchoR napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=x85DAosCYXA

ten track niszczy. Wie ktoś co To ? !!!!


"Like a Summer Day" z ich pierwszej płyty zatytułowanej Code Eternity. Również świetne wydawnictwo a sam kawałek rewelacja. Ale chyba i tak najbardziej lubię trzeci album Asury - Life² :)

bAchoR napisał(a): Dziwie sie, ze jest tak mały odzew na ten temat, ale to pewnie ze względu, ze sam topic jest utopiony gdzieś w czeluściach forum i chyba pierwszy raz jestem w tym dziale.


większym wzięciem cieszą się tematy o Arminie, JOC-u, Markusie i nowej składance PvD ;)
Ostatnio edytowano 21 maja 2009, 18:05 przez JoseDiablo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Asura - Lost Eden

Postprzez Sisiek 21 maja 2009, 19:06

JoseDiablo napisał(a):większym wzięciem cieszą się tematy o Arminie, JOC-u, Markusie i nowej składance PvD ;)


Nic nie poradzisz taka siła komercji hie hie hie ...
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Asura - Lost Eden

Postprzez Sagi 31 maja 2009, 14:48

nie ma sie co przejmowac ze maly odzew :) kumaci sami znajda i beda sluchac proste :)
Avatar użytkownika
Sagi
 


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron