Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Progressive House | Perfecto | 2002

Powrót do Albumy/Kompilacje

Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez phantom 12 lut 2009, 21:45

Obrazek

Hernán Cattáneo - "Perfecto Presents... South America"
Typ: kompilacja
Gatunek: progressive house, progressive trance
Rok wydania: 20002
Wytwórnia: Perfecto


Discogs has the details

Pierwsza "większa", popularna kompilka wówczas jeszcze nie tak znanego i renomowanego Argentyńczyka. Rzut okiem na tracklistę pozwala ocenić, jak wiele progresywnego miodu i dobrobytu tu mamy. Słowem, progressive house ze złotej ery gatunku - mroczny, wciągający i fascynujący. Dla niezaznajomionych można by w skrócie i dużym uproszczeniu powiedzieć, że materiał jest bardzo zbliżony do tego, co gra obecnie Moshic.

W gronie zawartych nagrań same znakomitości: Circulation, Sander K, PQM, Tilt czy w końcu sam Cattaneo, który jako producent udziela(ł) się raczej rzadko. Chwile przy "You Are Sleeping" czy "Headstrong" -> "Numb" gwarantują niezapomniane wrażenia.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez michal 14 lut 2009, 9:14

phantom napisał(a):Chwile przy "You Are Sleeping" czy "Headstrong" -> "Numb" gwarantują niezapomniane wrażenia.


a co z Shmuelem Flashem czy Izdatso?? :D Druga płyta zdecydowanie bardziej mi się podoba.
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez phantom 22 maja 2009, 16:20

Tak, "Chilling Moments" jest niesamowite. Szkoda, że Flash skończył jako one-hit wonder. Przy okazji znalazłem coś takiego :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez michal 23 maja 2009, 7:42

phantom no weeeeeźź :oops: dawno temu w trawie :D 29 grudzień 2003, dobre pięć lat temu.
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez Transi 30 maja 2009, 11:57

Niedawno zaopatrzyłem się w ta kompilację. Utwory, które Hernan umieścił na tym dziele wbiły mnie w ziemię. CD2 lepsze i to sporo! CD1 natomiast wyjaśnia początkiem i drugą połową (szczególnie remix Chrisa Hamsphire do "Storyreel" - :O :O :O +Darko - Phased w genialnym remixie Blackwatch). Wstyd mi, ze wcześniej nie miałem okazji (lub tez nie chciało mi się) zapoznać się z tą kompilacją. Kawał porządnej muzyki!
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez JoseDiablo 30 maja 2009, 19:24

Nie wiem czemu, ale biorąc pod uwagę wygląd zewnętrzny Cattaneo zawsze kojarzył mi się z bohaterami romansideł w stylu Harlequin ;)
Ale do rzeczy - kompilacji nie słyszałem, znam może pięć pozycji tutaj zawartych z Chilling Moments na czele, które stanowi klasę samą w sobie. A że ostatnio w moim playerze gości często inny, wydany w 2002 r. cd-mix - GU Nubreed 006 by Satoshi Tomiie, to czas zapoznać się z South Africa, tym bardziej, że zbliża się mundial w tamtych rejonach ;) Obydwie kompilacje łączy wspomniany przeze mnie Chilling Moments. U Tomii'ego podoba mi się to, że zawarł dużą porcję mrocznego, progresywnego materiału. Mam nadzieję, że w tym przypadku będzie równie interesująco :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez phantom 30 maja 2009, 21:47

JoseDiablo napisał(a):to czas zapoznać się z South Africa, tym bardziej, że zbliża się mundial w tamtych rejonac

South America ;)
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez JoseDiablo 31 maja 2009, 9:01

faktycznie, niedokładnie przeczytałem, ale zawsze można posłuchać np. Cape Town - Aviateur ;)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez Rapture 31 maja 2009, 22:24

Ze 3 razy podchodzilem do tej kompilacji i caly czas nie mam do niej przekonania. Jednak kompilki od Cattaneo jakos srednio mi podchodza.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez phantom 04 cze 2009, 22:37

Słuchawki, ciemny pokój, zamknięte oczy i odlecisz bardziej niż na redbullu.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez Julius 30 gru 2009, 22:37

Baaardzo długo mialem na dyską tą kompilke, ale podchodziłem do niej jak pies do jeża...

W okresie swiątecznym mialem czas, zeby ją wreszcie przesłuchac... i musze powiedziec, ze jest niesamowita...
Trzeba jej poswiecic bardzo duzo uwagi - najlepiej nawet na kompie nic nie klikac, tylko tak, jak Phantom mowi - oczy zamkniete i totalny odlot.

Niesamowity klimat, niesamowita technika łączenia kawalkow, po prostu mistrz, od tej pory zaopatrzyłem się w klka setow i komplacji Cattaneo i powolutku przesłuchuje - w wiekszosci z bardzo pozytywnym rezultatem...

Juz teraz wiem, ze jak tylko uda mi się znaleźć to Renaissance: The Masters series part 13 + South America lądują u mnie na półeczce, przy pierwszej mozliwej okazji.

indywidualnie, jesli mowa o pojedynczych kawalkach - I Can See The Lights - wgniata mnie w ziemie/fotel (niiepotrzebne skreślic) Storyreel + kawalki PQM + Chillng Moments, ale przedewszystkim ta kompilacja zniszczyła mnie jak 'całość', a słowo 'kompilacja' nabrało zupełnie innego znaczenia...
Julius
 
Wiek: 35
Skąd: Wrocław

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez Solo van Small 31 gru 2009, 2:00

Julius napisał(a):Juz teraz wiem, ze jak tylko uda mi się znaleźć to Renaissance: The Masters series part 13 + South America lądują u mnie na półeczce, przy pierwszej mozliwej okazji.


polecam goraco Renaissance:The Masters Series part 5, to dzieki tej kompilacji zakochalem sie w setach Cattaneo
a South America to juz dla mnie prawdziwy klasyk
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez Julius 31 gru 2009, 12:30

Piątka ? Nie mogę tego na discogs zlokalizować.

Jeśli chodzi o Cattaneo zaopatrzylem się w:
http://www.discogs.com/Hern%C3%A1n-Catt ... ster/73787
http://www.discogs.com/Hern%C3%A1n-Catt ... ster/73816
http://www.discogs.com/Hern%C3%A1n-Catt ... ster/73804
http://www.discogs.com/Various-Funky-De ... ease/95354

Czyli generalnie wszystko, co byłem w stanie znaleźć, mam jeszcze jakis 3h secisz ii 2 krósze... Poki co duzo wiecej mi nie trzeba bo i tak katuję 13kę i South Americę :D
Julius
 
Wiek: 35
Skąd: Wrocław

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez Solo van Small 31 gru 2009, 13:05

i wlasnie ta pierwsza pozycja to jest wlasnie 5-tka chyba ze sie w numeracji pomylilem ale watpie
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez phantom 31 gru 2009, 16:13

Zgadza się, jest to piąta część z kolei. Wcześniej byli wspólnie Warren i Howells. Zamieszanie spowodował fakt, że Renaissance postanowiło zrobić serię wewnątrz serii, wydając po sobie dwa miksy od Cattaneo i tytułując drugi z nich jako "The Masters Series Volume 2". Stąd też tegoroczna 13. przez pewien czas była uważana za trzecią część z cyklu prowadzonego przez Cattaneo.

Sequentiale też są dobre:


No i oczywiście ubiegłoroczny Essential Mix!
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Hernán Cattáneo - Perfecto Presents... South America

Postprzez Julius 02 sty 2010, 14:39

No właśnie, troszke pomotana ta numeracja, domyslalem się, ze moze chodzic o jedna z tych pierwszych od Cattaneo, ale jakos nie mogłem się tej 5ki doszukać :P

Szukałem tez mixu Warrena i Howellsa, ale również bezowocnie - cięzko juz cos tak starego dostać na torrencie, czy nawet na forum jakims ;/

ps. phantom, nie zastanawiales sie nad tym, czy by jakiegos blogaska nie poprowadzić ? cos w stylu popkillera, tylko ze bez linków :P długo siedzisz w muzie, sporo czasu poświęcasz elektronice i mysle, ze fajnie byloby poczytac raz na tydzien jakąs reckę od Ciebie - dowiedziec się na co zwrócic mozna uwagę z najblizszych wydawnictw, a Ty sam miałbys swego rodzaju archiwum dla siebie, zamiast wątków porozrzucanych po 10 forach... :>
Julius
 
Wiek: 35
Skąd: Wrocław


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości