Amethystium - Odonata

ambient, world music / 2001 / Neurodisc Records

Powrót do Albumy/Kompilacje

Amethystium - Odonata

Postprzez JoseDiablo 08 kwi 2009, 23:04

Obrazek

Swego czasu zetknąłem się z tą oto, godną uwagi pozycją, pochodzącą z 2001 roku. Za projektem Amethystium stoi niejaki Øystein Ramfjord, z pochodzenia Norweg. To pierwszy album w jego dorobku z przyciągającą wzrok okładką. Sporo urokliwych kompozycji znalazło tutaj miejsce. Projekt ten łączy muzykę elektroniczną z szeroką pojętą nurtem "World Music", czy też new age. W pewnym stopniu stylowo przypomina Enigmę, jeżeli rozpatrujemy album pod względem zawartych na nim wokali. Duża dawka niejednokrotnie mistycznych i tajemniczych, a czasem melancholijnych brzmień, przywołujących na myśl instrumenty używane przez amerykańskich Indian.
Warto posłuchać dla relaksu, w ramach odpoczynku od energetycznych, czy mrocznych pozycji.

Tracklista:

1 Opaque (4:45)
2 Ilona (4:44)
3 Enchantment (6:02)
4 Dreamdance (4:18)
5 Tinuviel (3:04)
6 Avalon (5:32)
7 Calantha (4:14)
8 Odyssey (4:42)
9 Fairyland (2:46)
10 Paean (4:46)
11 Arcane Voices (4:03)
12 Ascension (4:41)
13 Ethereal (4:20)
14 Lhasa (3:24)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Amethystium - Odonata

Postprzez phantom 09 kwi 2009, 11:37

O tym gościu słyszałem już dawno, ale jak na razie znam tylko "Ethereal". Świetny emocjonalny utwór.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Amethystium - Odonata

Postprzez paauli_83 09 kwi 2009, 11:51

'Odonata', ' Aphelion ' czy też 'Evermind' to przedewszystkim spowolnienie od wysokich częstotliwości, jak i odetchnięcie od całego panującego zgiełku, dobre projekty do słuchania wtedy kiedy sie wszystkiego poprostu odechciewa, zainteresowanym polecam zapoznanie się z Balligomingo czy też Conjure One - producenci utrzymujący swoje 'dzieła' w gatunku ambient, new age.
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Amethystium - Odonata

Postprzez TBk2000 09 kwi 2009, 15:19

Jakis czas temu bylem niezwykle zafascynowany albumem Emblem z roku 2006, do tego stopnia, ze jego odsluch u mnie na playliscie zatrzymal sie na ponad setce. Nie trudno sobie zatem wyobrazic jak wielce niesamowity musi byc ten album. Niestety to jedyne wydawnictwo jakie udalo mi sie zdobyc, i pomimo usilnych poszukiwan i wielkiej checi na dalsza eksploracje tworczosci Amethystium, musialem zadowolic sie ta jedna plyta. Jednak mimo iz znana mi jest wlasnie tylko ta jedna plyta, to dla mnie artysta ten zasluguje na miano tworcy Wybitnego przez duze W ;-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron