DJ Orkidea - Radio Unity 005

Trance | Progressive Trance | 20 May 2009 - AH.fm

Powrót do Sety

DJ Orkidea - Radio Unity 005

Postprzez sector 20 maja 2009, 22:08

Obrazek

Tracklist:
01. Salt Tank - Eugina
02. Allende - One Missed Step
03. Allende - Close The Circle
04. Andrew Bennett - Break Away (Martin Roth NuStyle Dub Mix)
05. Holden & Thompson - Nothing (Ad Brown Mix)
06. Art of Trance - Swarm
07. Union Jack - Two Full Moons & A Trout (Orkidea Remix)
08. Dakota - Chinook (Uplifting Mix)
09. Gareth Emery - Metropolis

Tonight’s Radio Unity will be quite a summery one. Proper old fashioned trance, not very proggy but not really full on either. Some beautiful pieces of music from some of the most consistent producers out there. I always enjoy discovering new names who come up with fresh stuff but some of the old school guys deliver amazingly consistently.

New music coming from the likes of Art of Trance, Gareth Emery, Allende, Martin Roth, Union Jack, James Holden and myself too in form of a remix. Quite a few people have asked me to start including some classics and I’ve decided to start having monthly classic in there too. Knowing your past to be inspired for the future! This month’s classic will open the show and is one of the most emotional and summery trance tracks ever (IMO of course;) and sounds surprisingly good even after 15 (!) years.


Jako, ze wszyscy spia, lub tez rozmawiaja o dupie marynie czyli o tzw. szkolnictwie, ja atakuje z nowym Radio Unity na maj. Jak to bywa, jeszcze nie sluchalem, dopiero sciagam, ale nie moge sie juz doczekac pierwszych dzwiekow. Do tej pory Orkidea nie zapodal zadnego slabego EPka i wierze, ze i tym razem bedzie swietnie. Po przesluchaniu, jakies glebsze przemyslenia :)

DOWNLOAD: jeszcze nie widzialem z http...
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: DJ Orkidea - Radio Unity 005

Postprzez JoseDiablo 21 maja 2009, 11:52

Trzeba obadać, zarzucam linkiem:
hotfile.com
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: DJ Orkidea - Radio Unity 005

Postprzez phantom 21 maja 2009, 18:48

Salt Tank, Art of Trance i Union Jack = znów będzie bosko. Dzięki za link, diabelski Jose :D.

Przy okazji: jeśli szukacie starszych wydań audycji, to można je znaleźć za pomocą filestube.com. Wpisałem w poszukiwaniu nowego 005 i wśród wyników pojawiło się pełne archiwum. Mam nadzieję, że wszystko działa.

A tu mirror: http://www.kitsu.1g.fi/orkidea/
:D
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: DJ Orkidea - Radio Unity 005

Postprzez JoseDiablo 21 maja 2009, 20:03

powiem tak po przesłuchania: Eugina jako intro to było ryzykowne posunięcie, gdyż taki klasyk może przyćmić następne produkcje. Ale tak czy inaczej i piąty epizod ma sporo do zaoferowania. Drugi w kolejności One Missed Step od Allende jak najbardziej warty wzmianki. Taki melodyjny, progresywny transior w coldharbour'owych klimatach.
Klasyk Nothing w odświeżonej wersji (Ad Brown Mix)pierwszy raz usłyszałem w audycji Faskila i mam jak najlepsze zdanie o nim - wpada w ucho i nie jest odtwórczy w stosunku do oryginału.
Oldskulowy Swarm spodobał mi się już po pierwszym odsłuchu, głównie ze względu na klimat rodem z produkcji trance'owych połowy lat 90-tych i etniczne chórki :)
Podoba mi się również remiks Orkidei do kolejnego z przedstawicieli dawnej, nieco już zapomnianej szkoły klasycznego trance'u, z jeszcze bardziej etnicznymi wstawkami wokalnymi. Coś co lubię :)
Ten remix już wyszedł?

Pozytywnie zaskoczył mnie również Schulz swoim Chinookiem z aliasu Dakota. Dawno nie słyszałem od Schulza równie dobrej produkcji. Inna sprawa, że w ostatnim czasie w niewielkim stopniu interesowały mnie jego wyczyny.

Na koniec pojawił się i Emery. Po Exposure atakuje tym razem z Metropolis z tej samej, niedawno wydanej ep-ki. Powrót w dobrym stylu, tak bym rzekł :)

Kolejny udany epizod :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: DJ Orkidea - Radio Unity 005

Postprzez phantom 21 maja 2009, 20:09

JoseDiablo napisał(a):Ten remix już wyszedł?

Nie, mam link pod ręką, to zacytuję źródło:

Orkidea napisał(a):It's still work-in-progress after 16 months but very close to being 100% finished. Platipus people are loving it too but no details on possible release yet... Fingers crossed!


+ starsza wypowiedź
Orkidea napisał(a):I'm not sure what will happen with either of those. Union Jack remix is made "on spec" meaning that Platipus will release it if they like it and see an interest in it. I haven't spoken with Simon about including it on the forthcoming Union Jack album but that would make sense to me Btw, the remix version of 'Two Full Moons & A Trout' that I've played is far from finished. Maybe 60-70% there but I just wanted to test it on gigs and in radio to get some feedback which so far has been very promising.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: DJ Orkidea - Radio Unity 005

Postprzez JoseDiablo 21 maja 2009, 20:22

dzięki za info, widać, że trochę czasu zajęło mu stworzenie tego remixu, ale warto było :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: DJ Orkidea - Radio Unity 005

Postprzez sector 21 maja 2009, 23:22

Powiem tak. Orkidea jest niesamowity. To co prezentuje w swoich audycjach poprostu jest swietne. Sam dobry material. Masa dobrego trensu i progressivu. Chcialbym go kiedys uslyszec na zywo i odleciec ... :note: :pushup:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: DJ Orkidea - Radio Unity 005

Postprzez phantom 22 maja 2009, 13:12

Niestety, panowie. Trzeba to sobie powiedzieć wprost: jesteśmy fanboyami Orkidei :D. Ściągajcie starsze sety. Na tranceaddict jest archiwum z lat 90., a w tym linku, który podałem wyżej, całe Radio Unity. Wczoraj wrzuciłem epizod z 1999, kiedy jeszcze prowadził audycję w języku ojczystym :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: DJ Orkidea - Radio Unity 005

Postprzez sector 22 maja 2009, 23:23

Phantom, no masz racje, tego nie da sie raczej ukryc :) Ja tam sie z tego ciesze. W sumie juz jakis czas temu sluchalem Orkidei i lubilem jego sety, ale teraz to co wyprawia to naprawde dla mnie kosmos i esencja trensu, przypomina mi 'stare dobre czasy'.

Nie wiem czy to normalne czy nie, ale sciagam teraz DJ Orkidea - Radio Unity Collection
1998 to 2007 - 5.84 GB
:fuckyeah:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: DJ Orkidea - Radio Unity 005

Postprzez yaper 12 cze 2009, 16:38

Jak do tej pory jeden z słabszych epizodów reaktywowanej na nowo 'Radio Unity'.

'Eugina', jako klasyk na dzień dobry, zdecydowanie na duży plus! Szkoda, że Fin nie dorzucił jeszcze jakiegoś starocia więcej. 'Nothing' w mixie Ad Browna od dawna cieszy moje ucha - bardzo pozytywna i ciepła wersja! Poza tym jedynie słodkie i cukierkowe 'Metropolis' wzbudziło we mnie spore zainteresowanie. Trochę za mało jak na standardy Orkidei, no coż... może w tym miesiącu będzie lepiej.

Teraz trochę o niewypałach: nowe wały od Allende jakoś nie wywołują u mnie wypieków na twarzy, jak jest w przypadku tych starszych produkcji. Jeśli chodzi o 'One Missed Step' to ten dudniący bassline nie daje żyć i psuje radość z słuchania. Na wielgachny minus zasługuje umieszczenie w secie kolejnego crapowatego miksu od Martina Rotha. Ten koleś już dawno się wypalił, nie mogę zdzierżyć kolejnych miałkich numerków sygnowanych jego imieniem. Do 'Swarma' jakoś nie mogę się przekonać. Nowy remix Orkidei porządnie zrobiony, aczkolwiek bez większego polotu - mnie to nie rusza. Na koniec kilka słów o 'Chinook'. Ta wersja niezbyt przypadła mi do gustu - brzmi jak jeden z wielu przeciętnych upliftów. Szkoda, że nie zagrał świetnego moim zdaniem Afterhours Mix.

To by było na tyle jeśli chodzi o maj... Do zobaczenia za miesiąc!
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska


Powrót do Sety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron