DJ Orkidea - Radio Unity 006 (17-06-2009)

trance, progressive trance

Powrót do Sety

DJ Orkidea - Radio Unity 006 (17-06-2009)

Postprzez phantom 18 cze 2009, 10:31

Obrazek

Tonight (Wednesday 17th of June) is the sixth episode of my Radio Unity show on Afterhours.fm and here’s some info about it. I don’t think there can ever be too much of great music but in June it’s bit of the case with radio mixes. Seems that there is always great tracks around summer time when everybody’s trying hard to score those summer hits.

Because of that wide range of music hanging around this month’s Radio Unity will be a bit of a mixed bag with styles from deep and progressive trance, through summery prog house, tech trance, bootlegs, remixed classics and pumping french electronica to old school flavored emotional trance all present! Also many of my fave artists like Vibrasphere, BT, Way Out West, Allende and Jody Wisternoff are featured.

One bad thing with the podcast is that there’s always those REALLY special and hot new tracks which you can’t yet play in radio or podcasts. But maybe it’s also good to have some fresh bombs in DJ’s sleeves on live gigs. Hope you’ll enjoy the mix


Lista utworów:
01. Vibrasphere: Ensueno (Morning Mix)
02. BT: Rose of Jericho (BT’s Deus ex Machina Album Mix)
03. Dusty Kid: Klin (Extended Mix)
04. Dana Bergquist & Peder G: Loveshine (Jody Wisternoff Remix)
05. Chris Lake & Lys: Violins
06. Symbol One: Love Juice (Moulinex Remix)
07. BT: Force Of Gravity (Orjan Nilsen Remix)
08. Robert M: Samanta
09. Way Out West: Secret (Allende remix)
10. Salt Tank: Leaving Town (Allende’s mix)

Co tu dużo mówić. Robert M rzeczywiście skosił worldwide.
Na razie brak linków, ale razem na pewno coś zdziałamy ;).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: DJ Orkidea - Radio Unity 006 (17-06-2009)

Postprzez JoseDiablo 18 cze 2009, 10:37

phantom napisał(a):Na razie brak linków, ale razem na pewno coś zdziałamy ;).

a więc dokładam swoją cegiełkę download ;) linka jeszcze nie sprawdzałem
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: DJ Orkidea - Radio Unity 006 (17-06-2009)

Postprzez Rapture 18 cze 2009, 13:11

JoseDiablo napisał(a):a więc dokładam swoją cegiełkę download

Ale my nie damy sie okradac ch*jom z letitbit wiec http://www.mediafire.com/?ljdtqdzzvwm :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: DJ Orkidea - Radio Unity 006 (17-06-2009)

Postprzez JoseDiablo 18 cze 2009, 14:18

Rapture napisał(a):Ale my nie damy sie okradac ch*jom z letitbit

za free możesz ściągnąć, zawsze ściągam stamtąd za free ;)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: DJ Orkidea - Radio Unity 006 (17-06-2009)

Postprzez JoseDiablo 29 cze 2009, 10:32

Tym razem jestem średnio usatysfakcjonowany, wprawdzie Orkidea zaczął grubo, podobnie zresztą jak w zeszłym miesiącu, za sprawą Ensueno. Bardzo dobra również końcówka w postaci dwóch remiksów Allende. Secret narobił mi apetytu na nowy album Way Out West. A Leaving Town (skądinąd mistrzowski oryginał) to nie jest wspólna produkcja Salt Tank i Chicane?. Niemniej progresywny remiks Allende również trzyma poziom i stanowi piękne zwieńczenie seta.
Co do reszty pozycji. Wreszcie coś nowego od dinozaura Transeau, widać, że eksperymentuje i szuka nowych brzmień, ale akurat ten kawałek to nie moje klimaty. Ostatnia rzecz, która podeszła mi od niego w pełni to The Antikythera Mechanism, z wydanego 3 lata temu albumu This Binary Universe. Numer trzy ciekawszy. Jego atutem jest fajne rozwinięcie głównego motywu. Czwórka pozytywnie mnie zaskoczyła; nie spodziewałem się u Orkidei takich brzmień. Początek niczym ze starych pozycji Transeau właśnie,z klimatycznymi wstawkami fortepianowymi. Póżniej pojawia się rozwinięcie z przyjemnym plażowy wokalem, ogółem czuć rękę Wisternoffa, co u mnie przywołuje wspomnienia Cold Drink, Hot Girl :) Następny numer stanowi klimatycznie kontynuację Loveshine za sprawą wiolonczelowego motywu głównego, przeplatającego plumkającymi padami. Remix Love Juice może się podobać, lecz nie musi. Głównie ze względu na electro wstawki, w tym pierdzący bassline. Zaletą jest główna melodia, oparta na pianinku, wzbogacona z upływem czasu kolejnymi efektami. Niemniej jednak ten electro-wydźwięk nieco mnie denerwuje. Co do Gravity - remiks takiego klasyka to zawsze jest ryzykowane posunięcie a intepretacja Orjana celuje w rejony Love Comes Again. IMHO przesłodzona wersja. Samanta - tutaj zaś główne melo pachnie jednym ze starszych kawałków od Faithless. Dwie pozostałe pozycje wyróżniłem na początku.

Ogólnie audycja nierówna. Dobre kawałki (1,4,9,10, przeplatane przeciętnymi, bądź niezbyt celującymi w mój gust.
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk


Powrót do Sety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron