John O'Callaghan - Subculture 031 - 13-04-2009

DI.FM Radio

Powrót do Sety

John O'Callaghan - Subculture 031 - 13-04-2009

Postprzez Stelmach 17 kwi 2009, 9:12

John O'Callaghan - Subculture 031 (13.04.09)

01. John O'Callaghan ft. Sarah Howells - Find Yourself
02. Jordan Suckley - Flames
03. Marco V & Sander van Doorn - ID
04. Ian Booth - Groove On
05. John O'Callaghan - Broken
06. Adam Kancerski - Who Is In Charge
07. Cressida - Onyric (Stoneface & Terminal Remix)
08. John O'Callaghan & Guiseppe Ottaviani - Liquid Fire
09. ID
10. Joe Garrett - Afterglow (Temple One Remix)
11. The Generator - Where Are You Now (AJ Hutch remix)
12. John O'Callaghan vs. Aly & Fila - Megalithic
13. Andy Ling - Fixation (Ian Booth Rework)

Link: http://www.megaupload.com/?d=5GF6859A

W końcu mamy jakiś dobry, a momentami niezły epizod Subculture, promujący pozycje z albumu O'Callaghana: Liquid Fire, Megalithic oraz najlepsze Broken. Utwory te, opisane już w innych topicach na forum, nie wpisują się może idealnie w czystą esencję UK trance na wzór Askew czy Kearney, a choćby do świetnego Vandalism odstają o conajmniej klasę, stanowią jednakże ciekawe połączenie uplift/euphoric i domieszki wyspiarskich klimatów. Wobec totalnego braku ciekawych wydawnictw trance i spadku jakości tego gatunku, uważam że powinny zadomowić się na dłużej na tracklistach. Spodobało mi się również Andy Ling - Fixation (Ian Booth Rework).
Polecam, namawiam, zachęcam 8-)
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: John O'Callaghan - Subculture 031 (13.04.09)

Postprzez JohnnyKnoxville 20 kwi 2009, 10:21

John O'Callaghan ft. Sarah Howells - Find Yourself <<<<<<<<<< radio pełną gębą, w oryginalu nie czuć nic JOCa..... Tak jak mówi Stelmach epizod na na prawde przyzwoitym poziomie... Może sie podobac... !!! Do mnie przemówiły najbardziej
02. Jordan Suckley - Flames
11. The Generator - Where Are You Now (AJ Hutch remix)
13. Andy Ling - Fixation (Ian Booth Rework)

Świetne tracki \o/ No i oczywiście 05. John O'Callaghan - Broken i wielka szkoda że na całym albumie bedzie tylko jedno takie nagranie :( John mógłby sie zrewanżować za to fanom w jakiś sposób ??? Jak dla mnie to aż z naddatkiem zrobiłby to oddajac za frajer w ręce fanów swojego reworka do Should Have Known :twisted:

Przyznaje także wprost że coraz bardziej w miare odsłuchów zaczyna mi sie podobać Onyric w remixie Stoneface,ów... Po serii jakichś dziwolągów jest takim jakby delikanym powrotem do ich pierwotnego stylu.... Co słychać i czuć i zdecydowanie sie podoba....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: John O'Callaghan - Subculture 031 (13.04.09)

Postprzez Stelmach 20 kwi 2009, 12:21

Powiem Ci Johnny że mnie najbardziej wytargał ID. 09, który zresztą słyszę na którymś z kolei secie...świetna produkcja! Megalithic - ta sama półka, szkoda że tym podobnych upliftów wychodzi tak mało.

11. The Generator - Where Are You Now (AJ Hutch remix) - dla niewiedzących to remix AJ Hutchinson'a z Dublina, rok temu wydał calkiem fajne Small World grywane na setach z UK.

Liquid Fire zdążyło mi się już znudzić, Ottaviani, za którym nie przepadam, potwierdza że oprócz produkcji z Nu-NRG nie ma pomysłu na innowacyjne brzmienie. Może remix Bronzwear'a będzie miał więcej polotu? Z drugiej strony widać postęp, bo nie jest to już taka chała jak No More Alone.

Mały offtopic odemnie a propos UK trance: słyszałem niedawno świeży remix David Forbes - Answers (Marc Walsh remix) i nie wiem skąd i kiedy to powstalo - może więc ktoś mnie oświeci, bo przeróbka jest kapitalna! Jest na Gordon Coutts - Guestmix Music Show On Slinky.FM (11 April 2009).
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: John O'Callaghan - Subculture 031 (13.04.09)

Postprzez JohnnyKnoxville 20 kwi 2009, 12:59

Stelmach napisał(a):Answers (Marc Walsh remix) i nie wiem skąd i kiedy to powstalo - może więc ktoś mnie oświeci, bo przeróbka jest kapitalna!
Znam to juz od dawna, ale gdzie pierwszy raz słyszałem i kiedy miał premiere to nie mam pojęcia ??? Ja mam od 26 lutego ripa patrzyłem na dysku... Z tego co widze na necie grany juz była w kliku setach... Również przyznaje ze bardzo ciekawy remix...

Kontynuując tego offtopa ja od siebie polecam z najnowszych rzeczy od Forbesa, który ostatnimi czasy wyrzucił z siebie kilkanaście jak nie kilkadziesiąt nowych rzeczy które czekaja na wydanie... Genialny remix do Neal Scarborough - Tiberium (David Forbes Remix)... chłodny, poważny i klimatyczny, z pompatycznymi syntezatorami na breaku i fajnymi połamanymi motywami szarpnięć za struny które są głównymi atutami tego wałka.... Oraz fajną napierniczanke David Forbes - Cookie Dough, która tak pompuje że kask urywa, fajne sa także ciekawe zgrzyty i szczątkowy wokal w klimacie jaki uwielbiam.... \o/ Z ostatnich rzeczy od Davida które natomiast zostały już wydane na pewno warto sięgnąć po David Forbes Meets William Daniel - The Act Of Fear (Original Mix) które przekatowałem juz na wszelkie mozliwe sposoby i nadal nie mam dość..... Natomist jeśli chodzi o Marc'a Walsh'a to polecam od niego ciekawe Marc Walsh - Never Far Away, które przybędzie z remixem od Activy i juz jest promowane przez Roba w jego setach od jakiegoś czasu.... :P
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: John O'Callaghan - Subculture 031 (13.04.09)

Postprzez Stelmach 20 kwi 2009, 21:39

A propos offtopa, Johnny dobrze zaczął:-) Forbes to wielki producent, kto wie czy to właśnie od mistrzowskiego Answers nie zaczął się popularnie nazywany UK trance. Kiedyś napisałem że to robota JOC'a do Gate 42 - Flow, ale nie wiem czy zdania nie zmienię ;-) Rok temu świetnie pocisnął na Sunrise.

Z ciekawych nowości Forbesa planowanych na rok 2009 to wciąż wielce niedoceniane David Forbes Meets Graeme Pollock - Access, doskonałe Foldback, z lekka upliftowe David Forbes - Conetik (Activa Remix). Mamy też całą masę kawałków, które nie tak dawno grał Sherry w Outburst Radioshow 084 (David Forbes Takeover Show) - Excursions, Sinkosio, Moniter, Melodique z Dr Willis'em (świetne!), Harpoon, Razor, Xylem... sporo tego. Jeśli już coś wyszło to nie łapcie mnie za słówko, po prostu ogarnąć całość na prawdę trudno. Remix do Neal Scarborough - Tiberium lepszy niż oryginał, który jakoś mi się znudził.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: John O'Callaghan - Subculture 031 (13.04.09)

Postprzez JohnnyKnoxville 20 kwi 2009, 22:26

Stelmach napisał(a):Johnny dobrze zaczął:-)
Ja nie zacząłem, tylko kontynuowałem :P Ale ze jako po czesci ten offtop wiaze sie z tematem tak ze niech zostanie.... Prosze szanowną moderacje :P

Stelmach napisał(a):eśli już coś wyszło to nie łapcie mnie za słówko
Jak sobie rzyczysz wójku Stelmachu :D A już ostrzyłęm sobie zęby zeby ugryść :D xDDDDDDDDDDD heheh
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: John O'Callaghan - Subculture 031 (13.04.09)

Postprzez demens 22 kwi 2009, 15:15

Stelmach napisał(a):12. John O'Callaghan vs. Aly & Fila - Megalithic

Niby nic innowacyjnego, ale i tak rozwala mnie ten numer na łopatki. Jeden z najlepszych upliftów w tym roku jak na razie, takie połączenie producentów nie mogło zawieść.
Stelmach napisał(a):10. Joe Garrett - Afterglow (Temple One Remix)

Wg mnie tym numerem Joe zdementował "plotki" o rzekomym spadku formy, kolejne cudo :D
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: John O'Callaghan - Subculture 031 - 13-04-2009

Postprzez yaper 03 maja 2009, 20:50

Słuchałem wczoraj to może i ja się wypowiem na temat tego epizodu, który imo trzyma (o dziwo) wysoki poziom, nie licząc pierwszego utworu, który jest chałą przez duże cH!!!

'Flames' bardzo klimatyczne i na konkretnej prędkości, to dla mnie właściwe intro dla tego seta - ciekawy wałek i trzeba bacznie śledzić jego wydanie. Dalej dość ciekawy owoc pracy V i Van Doorna, lubię ten klekaty styl Holendrów. Ian Booth - man of da show, koleś zaserwował nam dwa mocne kawałki, jeden swój i jeden rework - oba na pełnej mocy! 'Broken', 'Liquid Fire' i 'Megalithic' już zdążyłem wcześniej poznać i jest dobrze, szczególnie 'Broken'. ID to oczywiście 3rd Moon - Bliss (który już raz o tym wspominam po różnych tematach :D), swoista zżynka z Inertia - The System, za co naszym rodakom należy się bura, ale mimo to wałek popierdala euphorikiem na całej długości i go wielbię, co mi tam :P Nowy Temple One również nawiązuje garściami do świetności upliftów Kandiego (np. 'Make Me Believe'), mimo wszystko przyjemna propozycja. AJ Hutch również nie ma się czego wstydzić - kolejny wał na poziomie!

Generalnie epizod na wielki +, prawie same konkretne produkcje i dlatego zaliczam ten set do czołówki kwietnia. Amen.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska


Powrót do Sety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości