Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Powrót do Sety

Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez Sisiek 01 maja 2009, 12:59

Obrazek

Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

http://hotfile.com/dl/953798/c32642f/Sv ... 9.mp3.html
http://letitbit.net/download/15edc48f92 ... 9.mp3.html
http://ul.to/zbziaq
http://www.megaupload.com/?d=5YBTV537

Tracklista:
01.Martinez - Le Cirkus (Moon Harbour 41)
02.Mark Broom - Sneak (Platzhirsch 22)
03.Dreher & Smart - Call Of Bangazwe,Matt John Discopub Remix (Rotary Cocktail 15)
04.Mugwump - Mindflexes (Cocoon 10″ 02)
05.Timo Maas (Cocoon)
06.Huntemann - H3 Rikarda,Paul Ritch Remix (Ideal Audio 04)
07.Electric Rescue - The Darkest Star (Cocoon 63)
08.Deepgroove & Jamie Anderson - Turbo (Cocoon 59)
09.Len Faki - bx 3 (Ostgut 23)
10.John Starlight - Road Rage,Popof Rmx (Cocoon 53)
11.Paul Ritch - Split the Line,Dubfire Rmx (Quartz Music 03)
12.Radio Slave - Grindhouse,Dubfire Terror Planet Rmx (Rekids 27)
13.Aphex Twin - Windowlicker (Warp 105)

Co tu dużo mówić piękny set od Svena rozkręca się z minuty na minute :) Papa dobrze pozamiatał :) A ta tracklista to nie pełna bo na pewno grany był numer Paul Ritch - Sombrero(36 minuta) i jeszcze kilka innych :)
http://www.youtube.com/watch?v=P1nLYY9p5mw
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez Stelmach 01 maja 2009, 14:03

Tragedia ten set Vatha, do trumny, zakopać i pogrzebać. Wierzyć się nie chce że tak zacny twórca jak Vath, przy którego industrialnym techno kiedyś na Love Parade latałem jak świr, teraz zapodaje jak senne i mizerne brzdęki że zanąć można. I w ogóle na Mayday takie klimaty??? Początek to już zupełne nieporozumienie bo trzy pierwsze numery mają bliżej do latino house niż czegokolwiek związanym z klimatem Mayday. Widać że Vath podobnie jak wielu innych wykonaców trance czy progressive przerzucił się na ostatnio modny i lanserski tech-houseowy styl nie mający żadnej mocy, głębi, klimatycznego czy mrocznego brzmienia. Sorry, ale po takiej zamule od Vatha
Całą tą wytwórnię Cocoon, Sienkiewiczów, Huntenannów i tym podobne wynalazki, to bym z dymem puścił, a producentów na kamieniołomy skazał, a następnie na warsztat do Kintara czy DJ Topo.
Wychowałem się ponad 10 lat temu na innej muzyce i nie jestem w stanie zachłysnąć się nagle muzyką z Cocoon, która obecnie na lansie, ale daję głowę, że podobnie jak lansowany kiedyś electro-trance przetrwa góra 2-3 lata, a jej obecni miłośnicy obejdą się ze smakiem i poumierają.

Idę odpocząc przy Kay-D - Silk Music 001 Guest Mix (24-March-2009) i kapitalnym Kay-D - Lost Continent oraz Elemental Nature. Taką muzę Wam polecam ;-)
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez Sisiek 01 maja 2009, 15:12

Ale Ty Stelmi smutki pierdolisz aż żal czytać. Papa dowalił dobre solidne techno którym rozje... pół Mayday a Ty płaczesz o Topo i Kintarze ;) Ogarnij się :] Pięknie zbudowany klimat seta od bardziej tribalowego początku aż po solidne moździerze i wkręcający koniec. Nie chce Ci już bardziej jechać ale dobrze wiesz że to co napisałeś nie ma najmniejszego pokrycia z rzeczywistością.

Stelmach napisał(a):Całą tą wytwórnię Cocoon, Sienkiewiczów, Huntenannów i tym podobne wynalazki, to bym z dymem puścił, a producentów na kamieniołomy skazał, a następnie na warsztat do Kintara czy DJ Topo.


Hahaha jak porównujesz Cocoon do Kintara to może jeszcze porównaj jamnika do drzewek owocowych na madagaskarze xD Bądź co bądź zawsze pozostaje Ci jeszcze polatać na Sanrajsie przy Hazelu albo innych solidnych producentach.

Żeby post nie był bezsensowny to dorzucam do kompletu krótki filmik z Chrisa Libinga & Speedy J grali 3 godzinnego live acta co tam się musiało dziać ciężko mi sobie wyobrazić :D

http://www.youtube.com/watch?v=FYcVHHV70lo
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez Stelmach 01 maja 2009, 16:43

Chyba Krzysiu pomyliłeś latino house i lansernię z Cocoon a rasowym techno od Roberta Armani, Delgardo, A Paula, Odessa Soundfreaks, Roberta Natusa i ekipy z Yin Yang. Obadaj co się kroi w
Kne' Deep, przy remixie Rusha do Travel Pussy (Rush Steppin Remix) łeb urywa, albo w labelu T:Classixx. To muzykowanie Vatha i minimalowców bardziej przypomina brzdękanie garkami u mamy w kuchni przed niedzielnym obiadem, niż solidne techno. Jak Twój idol DJ Rush się o tym dowie to na Mayday więcej Ci nie zagra, a całą noc przesiedzisz zapity w hotelu Katowice w jednoosobowym pokoju :D
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez Sisiek 01 maja 2009, 17:16

Techno nie jedno ma imię :) Zresztą zapomniałeś jeszcze o lanserni z CLR, Drumcode i tak dalej :)
Dobrze wiem co to Kne'Deep ale to ma się tak do Vatha jak wyżej napisałem. Zupełnie inna bajka, inny styl.

Stelmach napisał(a):Jak Twój idol DJ Rush się o tym dowie to na Mayday więcej Ci nie zagra, a całą noc przesiedzisz zapity w hotelu Katowice w jednoosobowym pokoju :D


Nie obrazi się bo lubi chłopców xD i jak będzie gdzieś grał to tak jak na Mayday melduje się pod samymi barierkami od początku do końca seta. :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez sector 01 maja 2009, 17:34

Sisiek napisał(a):Żeby post nie był bezsensowny to dorzucam do kompletu krótki filmik z Chrisa Libinga & Speedy J grali 3 godzinnego live acta co tam się musiało dziać ciężko mi sobie wyobrazić :D

http://www.youtube.com/watch?v=FYcVHHV70lo


Szczerze mowiac po tym techno z youtube, to ciezko mi sobie wyobrazic tych ludzi co sie tam 'bawili' :o

btw. jesli caly liveact byl w tych klimatach co te 6min filmiku to ... :- D
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez JohnnyKnoxville 01 maja 2009, 17:59

Ja staje tutaj po stronie Techno i Siska.... Po prostu wiem co sie dzieje i jakie sążne są to klimaty....\o/ Sector pojedź gdzieś na jakąś dobrą impreze techno to będziesz wtedy wiedział o co w tym wszystkim chodzi i jakie to są wrażenia....\o/ ta muzyka na pierwsze spojrzenie, szczególnie jeszcze na filmiku jakimś nie jest moze tak ekspresywna i łatwa jak trance, ale to co dzieje sie podczas eventu i jak ryje w bani to sie nie da opisać komuś kto sam nie spróbuje..... Sisiek good stuff \o/
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez Transi 01 maja 2009, 18:50

Dokładnie. Ja też nie mogłem sobie wyobrazić jak można bawić się przy takich dźwiękach. Jakież było moje zdziwienie, gdy na secie Liebinga czy też Briana Sanhaji'ego nie sposób było ustać! Czuć moc, szczególnie słysząc to na żywo. Nagrany set nigdy nie odda tego co dzieje się tam live :)

Tego setu słuchałem tylko przez jakieś 20 minut, ale całkiem nieźle to brzmiało :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez Sisiek 01 maja 2009, 19:45

No no ładnie co niektórym gul skacze więc jeszcze żeby ich bardziej podkur... dwa filmiki z lanserni Vatha :D

Początek: http://www.youtube.com/watch?v=lVAb1_rPYSc
Końcówka: http://www.youtube.com/watch?v=jKAbFuiHwTY

Dodatkowo:

Collabs z innego ujęcia:

http://www.youtube.com/watch?v=eZZBb-ulyXM

Z tego co mogłem obejrzeć i z relacji naocznych świadków ów wydarzenia wynika, że Krzyś ze Speedym zdetronizowali wszystko. Oby zagościli i na polskiej edycji 2 godzinki i Mayday będzie pozamiatany :D Po nich np. Advent, Murphy, Natus, Amok i będę mógł umierać :D

i Umek:

http://www.youtube.com/watch?v=SBBF-_U3UiQ

Transi napisał(a):Czuć moc, szczególnie słysząc to na żywo. Nagrany set nigdy nie odda tego co dzieje się tam live


No nagrania zwłaszcza te gorszej jakości nie oddają wszystkiego, na żywo np. można porzygać się od bassu :D Bądź co bądź panowie pięknie grają i robią piekło na ziemi. Oby jak najwięcej tego typu techno wydarzeń !!

JohnnyKnoxville napisał(a):Po prostu wiem co sie dzieje i jakie sążne są to klimaty....o/


Mi nieraz trudno ogarnąć a po imprezie nie wiem co się dzieje przez parę godzin 8-) Cudowna sprawa :D

Zwróćcie uwagę na zajebiste światła i ekrany do wizualizacji a na głównej scenie na tą wiszącą konstrukcje l.e.d która super zmienia barwy i wydaje się jakby żyła. Mam nadzieje, że dotrze również do Polski bo robi super wrażenie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez Tulipan aka Nexus 02 maja 2009, 9:25

trzeba powiedziec ze taki set na pieknym imprezowym naglosnieniu ryje banie jednak bawic to ja raczej bym sie przy tym nie umial... sluchajac w domu na streamie wytrzymalem kilka minut i wrzucilem sobie set Kearneya :P dopiero koncowka nieco mną trąciła ale ogólnie to dla mnei nuda i jesli Rush to techno i Vath to techno... to ja ide po gościa niedzielnego i włączam piosenke tygodnia w Radiu Maryja
Kod: Zaznacz cały
peterhol9: ojjj tutaj nie ściągniesz nic niestety :( tutaj za to poczytasz o niezłych imprezach, ciastkach i ... wkleisz sety, których i tak nikt nie przesłucha :D :D
Avatar użytkownika
Tulipan aka Nexus
bania trwa nadal!
 
Wiek: 39
Skąd: Marki-Warszawa

Re: Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez Transi 02 maja 2009, 20:15

np: Mayday 2009 - Sven Vaeth Live-SAT-04-30-2009 [84:47m|168kbps] [TALiON]

9:30 i nie mam pytań o/ ale utwór o/ set z minuty na minutę robi się coraz lepszy :O
Niehc ktoś mi powie co leci w 30. minucie :D (wiem wiem, t/l jest - po prostu nie chce mi się śledzić na bieząco :P)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez Sisiek 02 maja 2009, 20:59

Transi napisał(a):Niehc ktoś mi powie co leci w 30. minucie :D


Nowy kawałek Timo Massa podany bez tytułu, wykonany w konwencji Timo Mass - Subtellite. Ja poluje (w sensie czekam aż wyjdzie) na wcześniejszy wałek Mugwump - Mindflexes ten ze "śmiesznym" vocalem. Dla mnie kozak fhui :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez Stelmach 03 maja 2009, 10:35

Rycie umysłu, oranie bani, latanie pod sufitem, spazmy i paraliż to zafunduje Was Kutski obok w temacie serwując wyspiarskie hardcory i hard trance na 160 BMP. Więc kto tu pisze i solidnej pompie czy techno chyba pomylił gatunki.

Tulipan aka Nexus napisał(a):dopiero koncowka nieco mną trąciła ale ogólnie to dla mnei nuda i jesli Rush to techno i Vath to techno... to ja ide po gościa niedzielnego i włączam piosenke tygodnia w Radiu Maryja

Dziś msza niedzielna więc warto posłuchać z vocalem Ojca Dyrektora. Może znów w intencji wód geotermalnych? O techno też kiedyś wspominał że to dzieło szatana :D Wracając do tematu to Vath z techno nie ma absolutnie nic wspólnego, więcej tam latino house, house czy electro-minimal brzdęków i zgrzytów, niż pompującego i technicznego brzmienia. Vath podobnie jak Mass nie umie odnaleźć się w dzisiejszych czasach, a szkoda bo jeszcze kilka lat temu na jego setach można było odlecieć. Co ciekawe jak tylko zaczął się lansować z tymi grajkami z Cocoona to stał się z miejsca "popularny" i wszyscy zaczęli o nim piać, bo wcześniej na forum to tylko ja i nieobecny już newb o nim pisaliśmy, zresztą przy okazji trance czy starego dobrego techno rodem z Love Parade. Chcecie techno to bierzcie się za Rusha, ten przynajmniej od 15 lat, gra i wydaje techno przez duże "T". Swoją drogą już Reaky, Omega Drive czy Peppelino grają lepsze techno niż ten jazgot od Vatha.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez Sisiek 03 cze 2009, 6:11

Transi napisał(a):Niehc ktoś mi powie co leci w 30. minucie :D

Jakby Cie dalej interesowało to jest: Timo Maas - Jetstream niebawem wydany w Cocoon :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Sven Vath @ Mayday 2009 Dortmund

Postprzez Transi 03 cze 2009, 10:12

O dzięki za info. Świetny tjun - jak dla mnie chyba najlepszy w całym secie ;)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice


Powrót do Sety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości