Paul van Dyk - HR XXL Clubnight (8 kwietnia 2000)

PvD w natarciu

Powrót do Sety

Paul van Dyk - HR XXL Clubnight (8 kwietnia 2000)

Postprzez michal 20 lut 2010, 1:07

Z racji mojego średniozaawansowanego fanboy'izmu setów PvD znam sporo, i nie spodziewałem się, że coś mnie jeszcze z jego starego repertuaru zaskoczy. Może tutaj jakiś fajny numer, tutaj wykręcony miks, ale generalnie tracklisty znane, lubiane i z grubsza ograne. Jednak sety z Clubnight są specjalne, podobnie do tych z Mayday.

link: http://www.megaupload.com/?d=SJF39E3Q

Playlista:

01. Mara - Desanitize
02. Conductor & Cowboy - Feeling This Way (Solarstone Dub)
03. Astral Projection - Liquid Sun (Cass & Slide Rmx)
04. Maria Nayler - Angry Skies (Quivver Mix)
05. Lincoln - Opian State
06. Timo Maas - Der Schieber
07. Vincent De Moor - No Hesitation (akurat to nie jest no hesitation)
08. PvD ft. Saint Etienne - Tell Me Why [The Riddle] (Vandit Mix)
09. DJ Remy - Pumped Up
10. John Rees vs. Helios - Beta Blocker (JR Trance Mix)
11. En-Motion - Truth (Pulser Rmx)
12. La Forge - Second Contact
13. Phools Inc. - Light It Up
14. Multiplicity - Multiply (Main Mix)
15. PvD ft. Saint Etienne - Tell Me Why [The Riddle] (PvD Rmx)
16. Golden Girls - Kinetic (Jensen & Carter Rmx)
17. Dominion - Eleven Hours
18. Jamnesia - My Memory Is Back (Original Mix)
19. Link - Amenity
20. Brother Brown - Starcatching Girl
21. Freefall ft. Jan Johnston - Skydive (Way Out West Mix)
22. Bug - So What (Commie Rmx)
23. Bill Hamel - Perspectives Part 2 (Expansion Mix)
24. Chrome - Our Manifest
25. Thomas P. Heckmann & Marc Romboy - Ultra Vixens
26. PvD - Columbia (Original Mix)
27. PvD ft. Jennifer Brown - We're Alive (Original Mix)
28. PvD - Out There And Back
29. DJ Hitch Hiker pres. Lunatic Asylum - Cabal [Energy Flow] (Hitch Hiker & Dumondt's Gam Jabar Mix)
30. Vincent De Moor - Fly Away
40. Alanis Morisette - Your House (Hybrid Mix)
41. PvD ft. Saint Etienne - Tell Me Why [The Riddle] (Take A Break)

Patrząc na ten spis, widać sporo rzeczy które pvd zagrał parę tygodni później na Mayday, plus sporo kawałków wówczas kręconych na masę przez różnych Wielkich Tego Świata: Ultra Vixens, Starcatching Girl w remixie Sandera, Dominion. Ale pies, a raczej tygrys, pogrzebany jest w pierwszych kilku kawałkach.
Mara z rozpierdalającymi na drzazgi breakami w Desanitize, 'Feeling This Way' w Dub'ie Solarstone'ów, i ciach! 'Liquid Sun' w remixie Cottbusha i Martina. Trzy zupełnie inne gatunki, idealna mieszanka - jeden z atutów PvD jak na owe czasy. Astrale dobrze się nie nakręcą, a Paul zapodaje już prog-house'owego potwora, czyli 'Angry Skies' Marii Nayler (z właściwym składem Tilt) w boskim remixie Quivvera. Show me reality... i John Graham pokazuje. A PvD pokazuje kunszt miksowania, i wraz z wokalem Nayler 'I'll be your angry skies' (!!!) wplata 'Lincoln' Opian State jako następny numer. 'Lincoln' to wypust z niszowego Niche Records. Kick rodem z 'Hale Bopp', ale cała reszta to istny majstersztyk, totalna progresywna rozpierducha w moim prywatnym odczuciu, wpisująca się momentami w stylistykę Automatic Records i Silver Planet, zresztą, walić szufladkowanie, zajebisty kawałek i tyla! Dla mnie PvD mógłby na tym numerze skończyć grać... nie ma takiej opcji. Po 'Lincoln' van Dyk wraca na swoje standardowe i dobrze znane tory, ale seta się bardzo przyjemnie słucha.

Polecam, oczywiście.
Ostatnio edytowano 21 kwi 2011, 22:42 przez michal, łącznie edytowano 1 raz
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Paul van Dyk - HR XXL Clubnight (8 kwietnia 2000)

Postprzez Stelmach 20 lut 2010, 19:49

michal napisał(a):czyli 'Angry Skies' Marii Nayler (z właściwym składem Tilt) w boskim remixie Quivvera.


Kocham ten numer ;-) Wielki klasyk Perfecto i kawałek historii, pierwszy raz zasłyszałem go na Sasha - BBC Radio 1 (31-12-1999) a następnie znany chyba głównie z setu Oakenfolda - Paul Oakenfold - Live At Quite Waters Place z 2000 r. Zaraz za nim Tilt - I Dream, rok chyba '95, Timo Maas - Der Schieber (genialne), wiele świetnych, starych numerów, które pewno mało kto dzisiaj kojarzy. I szkoda że PvD aktualnie nie prezentuje nic ciekawego.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Paul van Dyk - HR XXL Clubnight (8 kwietnia 2000)

Postprzez phantom 20 lut 2010, 23:19

OK, ja się wyłamię, bo o ile zgadzam się z tym, co zostało napisane powyżej, to nie mogę nie wspomnieć o "Tell Me Why", do którego mam sentyment jeszcze od czasów VIVY :). Wspaniały wokalny numer, w którym tło instrumentalne nie jest tylko koniecznym dopełnieniem. Miło widzieć wersję breakową. Od razu przypomina mi się inny, tym razem nie wydany, połamany aranż numeru van Dyka, a więc "Another Way", którym zaczynał seta w Cafe Mambo.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.


Powrót do Sety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron