High Contrast - Confidential

HospitalRecords

Powrót do Breakbeat / DnB / Dubstep

High Contrast - Confidential

Postprzez Sisiek 07 cze 2009, 14:32

Obrazek

High Contrast - Confidential Disc One: The Originals

High Contrast - Racing Green
High Contrast - Return Of Forever
High Contrast - If We Ever
High Contrast - Seven Notes In Black
High Contrast - Kiss Kiss Bang Bang
High Contrast - Twilights Last Gleaming
High Contrast - Tread Softly
High Contrast - Lovesick
High Contrast - Music Is Everything
High Contrast - The Persistence Of Memory
High Contrast - Basement Track
High Contrast - When The Lights Go Down

High Contrast - Confidential Disc Two: The Remixes

Adele - Hometown Glory (High Contrast Vocal Mix)
The Streets - Has It Come To This (HC It's Come To This Mix)
High Contrast - The Basement Track (HCs Upstairs Downstairs Re
Omni Trio - Renegade Snares (High Contrast Remix)
Eric Prydz - Pjanoo (High Contrast Remix)
London Elektricity - Remember The Future (High Contrast Remix)
Utah Saints - Something Good (High Contrast '08 Mix)
Ils - No Soul (High Contrast Remix)
Missy Elliott - We Run This (High Contrast Remix)
Blaze - Most Precious Love (High Contrast Vocal Mix)
Blue Sonix - This Feeling (HC Ultramaximised Disco Dub Mix)
Basement Jaxx - Hey You (High Contrast Remix)
London Elektricity - My Dreams (High Contrast Remix)

Witam serdecznie wszystkich baniowiczów xD O drum & bass mam takie pojęcie jak Stelmach o dobrym techno więc moja "recenzja" pisana jest z poziomu "zwykłego zjadacza chleba". Za sprawą pewnej przemiłej forumowiczki jeszcze raz postanowiłem zainteresować się dramikami z którymi mimo długoletniej przygody z muzyką elektroniczną nigdy nie miałem styczności. Wiadomo, że najłatwiej zacząć słuchać czegoś nowego od sprawdzonych pozycji utrzymanych na wysokim poziomie. Z tego co mi wiadomo nawet bez zagłębiania się w temat, High Contrast jest bardzo znaną postacią sceny. Tak oto do przesłuchania wpadł mi do rąk album zawierający - z tego co czytałem - przekrój najlepszych kawałków High Contrast wydanych na przełomie lat 2001-2009. Jeżeli ktoś interesuje się tą muzyką od dawna pewnie nie znajdzie tu nic "nowego" i ciekawego ale dla mnie jako drumowego laika wszystkie numery z tracklisty były zupełną niewiadomą 8-) Po kilkukrotnym przesłuchaniu muszę stwierdzić, że wydawnictwo bardzo przypadło mi do gustu. Zarówno autorskie numery jak i remiksy utrzymane w fajnym funkowym, nieraz jazzowym klimacie (oczywiście nie tylko w takim) łatwo wpadają w ucho. Do tego utrzymują dość szybkie tempo więc podczas słuchania trudno się nudzić. Mimo dość jednostajnych podkładów co w drumach z tego co już miałem okazje słyszeć jest dość normalną sprawą kawałki zawierają sporo ciekawych elementów na których słuchacz może skupić uwagę. Dużo interesujących motywów, vocali, różnych instrumentów.
Z albumu większość numerów wywarło na mnie bardzo pozytywne emocje a w szczególności na wyróżnienie zasługują wg. mnie: Tread Softly, Kiss Kiss Bang Bang ze świetnym vocalem, Natural High i Omni Trio - Renegade Snares.
Myślę, że jeżeli ktoś jak ja chciałby się zapoznać z tematem album stanowi dla niego godną polecenia propozycje. W każdym bądź razie ja nie zawiodłem się i na pewno będę się starał dalej poszerzać swoją wiedzę na temat drum & bass. W końcu nie samym techno człowiek żyje :P

Odsłuchy: http://www.junodownload.com/products/1417266-02.htm ;)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: High Contrast - Confidential

Postprzez Stelmach 08 cze 2009, 18:21

Pomimo że Łódź, kiedyś była stolicą drumiarzy nigdy nie przepadałem za tym gatunkiem, głównie z powodu że nie dostrzegałem w nim powiązań i motywów z innych, choćby wyspiarskich nurtów i małe urozmaicenie melodyjne. Jednak chcąc nie chcąc conieco przesłuchałem, głównie sety i numery które podrzucali mi moi koledzy. High Contrast znać należy bo to marka i wyznacznik stylu od lat. Niedawno poznałem album "High Contrast - High Society" i tytułowy numer High Society z vocalem MC Dynamite (podobno jeden z najlepszych drumowych MC nawet mi podszedł). Zastanawia mnie jedno - dlaczego DJ i producenci drumów nie grają na i nie są nominowani na "Hard Dance Awards", czyli na największej imprezie brytyjskiej muzyki klubowej? Może ktoś z drumowych speców mi to wyjaśni?
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: High Contrast - Confidential

Postprzez Kasper 08 cze 2009, 18:28

Sprawdzam jak nie będzie dobre to Ci wujek jaja urwe...
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL


Powrót do Breakbeat / DnB / Dubstep

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron