Hybrid - Disappear Here

Progressive Breaks | 2010| Distinctive Records

Powrót do Breakbeat / DnB / Dubstep

Hybrid - Disappear Here

Postprzez Transi 09 mar 2010, 18:04

Obrazek

Label: Distinctive Records
Numer katalogowy: N/A
Format: CD
Data wydania: 29.03.2010
Gatunek: Progressive Breaks

Lista utworów:
01. Empire
02. Can You Hear Me
03. Green Shell Suit
04. Disappear Here
05. Every Word
06. Formula Of Fear
07. City Siren (Reprise)
08. Salt
09. Original Sin
10. Take A Fall
11. Break My Soul
12. Numb

Sample: W chwili obecnej praktycznie nie dostępne

Hybrid chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To marka znana na całym świecie - szanowana i lubiana, zawsze pokazująca muzyczny kunszt. Pod koniec marca bieżącego roku za pośrednictwem Distinctive Records światło dzienne ujrzy "Disappear Here". Jest to już czwarty LP w bogatym dorobku grupy. Czego można się spodziewać? Zapewne wzniosłych kompozycji w klimatach progressive breaks. Co ciekawe - tym razem Hybrid już to nie dwie osoby. Na nowym albumie będzie można usłyszeć nowego członka zespołu, wokalistkę Charlotte James. Można więc przypuszczać, że album będzie zawierał sporo produkcji okraszonych głosem w/w pani. Czy to źle? Hmm, niekoniecznie. Jak już napisałem Hybrid znani są z doskonałych produkcji i raczej można być spokojnym o jakość nowych utworów.

PS. Na oficjalnej stronie nachodzącego albumu za darmo dostępny jest utwór "Break My Soul" (Original Mix oraz Instrumental Mix). Jedyne co trzeba zrobić to zarejestrować się na stronie i potwierdzić założenie konta :) Myślę, że warto - tym bardziej że produkcja jest fantastyczna!
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Hybrid - Disappear Here

Postprzez wasyl 09 mar 2010, 21:03

Transi napisał(a):PS. Na oficjalnej stronie nachodzącego albumu za darmo dostępny jest utwór "Break My Soul" (Original Mix oraz Instrumental Mix). Jedyne co trzeba zrobić to zarejestrować się na stronie i potwierdzić założenie konta :) Myślę, że warto - tym bardziej że produkcja jest fantastyczna!


Tak też uczyniłem i faktycznie! Prze ciekawy klimat ma ten utwór, od razu skojarzyło mi się, że idealnie nadałby się na podkład do jakiegoś trailera zapowiadającego grę pokroju Assassin's Creed ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Hybrid - Disappear Here

Postprzez phantom 04 kwi 2010, 13:10

Numer katalogowy to bodaj DISN192.

Słucham od blisko trzech tygodni i jakby to powiedzieli Anglicy: "It's definitely a grower!". Dopiero gdzieś z trzecim, czwartym podejściem słuchanie "Disappear Here" w komunikacji miejskiej czy podmiejskiej stało się całkiem przyjemne i zachęcające do dalszego rozkminiania płyty. Produkcja jest rzeczywiście wyśmienita, no ale w końcu nie mówimy tutaj o garażowych amatorach.

W oczy rzuca się wkład Charlotte James. Nie trzeba nawet słuchać albumu, żeby zobaczyć, że jej udział w "Disappear Here" to nie tylko wokal tu czy tam. Wymagające - jak na elektronikę - teksty, a nawet ingerencja w warstwę instrumentalną utworów, wydawałoby się odseparowanego świata Healingsa i Trumana - to wszystko to także sprawa tej brytyjskiej piosenkarki. Warto też wspomnieć o drugim wokaliście - Timie Huttonie, dzięki któremu w "Can You Hear Me Now" można doszukiwać się The Prodigy, a w "Take a Fall" - UNKLE (poza "333" Cabali zaraz na początku). Mimo to wiele się w estetyce Hybrid nie zmieniło. Epicki, monumentalny styl pozostał, natomiast już od pierwszych minut można dostrzec dwutorowość "Disappear Here". Emanacją tego jest promujące płytę "Break My Soul", ale huśtawka nastrojów przesiąka każdy kolejny kawałek. Dlatego też, gdy tylko odpowiednio się wkręci, "Disappear Here" może cieszyć. Nie są jednak to te same brejki, co za dawnych lat, często właściwie bliżej im do rockowych aranży, a o 'progressive' z przodu właściwie nie ma co tu mówić.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Hybrid - Disappear Here

Postprzez adike 06 kwi 2010, 19:49

http://www.ilike.com/artist/Hybrid/album/Disappear+Here
pod tym linkiem można odsłuchać album w całości, Hybrydzi umieścili go jeszcze sporo przed premierą, jako element promocji albumu.

W moim przypadku zauroczenie do tej płyty było natychmiastowe. Głównie dlatego, że spodziewałem się nieco mniej (z powodu przeciętnych setów w ostatnim czasie i małej aktywności z ich strony). Ta epickość, monumentalność o której wspominasz, rzuca się w uszy już przy pierwszym Empire (który de facto jest przróbką starszego 50 dollar pistol). Can you hear me ma w sobie "to coś", może nutkę oryginalności. Tytułowy Disappear Here jest przepiękny, Take a Fall ma moc, a Numb to śliczna balladka :). Album jako całość na pewno nie jest bezpłciowy, o każdym utworze można się oddzielnie rozwodzić. W odróżnieniu właśnie od innych `garażowych amatorów`, ten album ma klasę. Jak dla mnie 9/10 i chłonąc ten album oczekuję następnego i super występu na AudioRiver :)

Album póki co świetnie się sprzedaje, zacytuję twórców: "(Hybrid Disappear Here) on the I Tunes Electronic Charts... Canada - Number 1, UK - Number 2, USA - Number 3".

Kilka nowych remixów:
http://hybridized.org/sets/850
http://hybridized.org/sets/851

Tak nawiasem to wyczytałem gdzieś ostatnio, że Hybrid wyraża zainteresowanie Dubstepem być może w przyszłych produkcjach, ciekawe.. :)
currently addicted to:
Hybrid - Disappear Here
Avatar użytkownika
adike
 
Wiek: 37
Skąd: Sopot/Olsztynek

Re: Hybrid - Disappear Here

Postprzez Transi 06 kwi 2010, 20:36

Jestem już po kilkunastokrotnym przesłuchaniu albumu. Cóż mogę powiedzieć? Chyba tylko tyle, że jestem pod wrażeniem! Wrażeniem na tyle dużym, że zamówiłem wersję CD (mam nadzieję, że dostanę ją w przyszłym tygodniu). LP jest po prostu fantastyczny! Zaproszenie wokalistki Charlotte James okazało się strzałem w dziesiątkę - przynajmniej dla mnie. Już sam pierwszy numer, "Empire", pokazuje z czym będziemy mieć do czynienia. Album jest wybuchową mieszaniną muzyki elektronicznej oraz popu. Ale za to jakiego popu! Rewelacja, proszę państwa! Nie sposób wskazać najlepszą produkcję - wszystko do siebie doskonale do siebie pasuje. A te wstawki nagrane przez orkiestrę symfoniczną powodują pojawienie się gęsiej skórki ;) Gorąco polecam - płyta na kazdą okazję. Zarówno do domu, do samochodu jak i na wielki festiwal.
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Hybrid - Disappear Here

Postprzez phantom 06 kwi 2010, 21:30

adike napisał(a):Tak nawiasem to wyczytałem gdzieś ostatnio, że Hybrid wyraża zainteresowanie Dubstepem być może w przyszłych produkcjach, ciekawe..

Jak na razie jest stylizowany na dnb bassline we fragmencie "Break My Soul" :). Mam nadzieję, że będę miał okazję posłuchać ich na AR, choć nie ukrywam, że z dużo większą niecierpliwością czekam na Way Out West, nawet gdyby to miał być tylko Nick Warren.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Hybrid - Disappear Here

Postprzez adike 06 kwi 2010, 21:51

Hehe ja również bardziej oczekuje WoW, ale występ Hybrid na pewno odbędzie się z większym rozmachem i na głównej scenie. Znasz może jakieś szczegóły, dlaczego miałby przyjechać sam Nick? Tak czy siak, w sobotę osobiście namówię JW na przyjazd :D

Transi: nawet więcej niż "wstawki" -> check this http://vimeo.com/9518973
currently addicted to:
Hybrid - Disappear Here
Avatar użytkownika
adike
 
Wiek: 37
Skąd: Sopot/Olsztynek

Re: Hybrid - Disappear Here

Postprzez Transi 06 kwi 2010, 21:57

Oglądałem ten film wcześniej, adike :) Robi wrazenie :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Hybrid - Disappear Here

Postprzez Rapture 08 kwi 2010, 15:12

W tytulowym "Dissapear here" zakochalem sie totalnie...

Ogolnie album jest przechuj i tyle jestem poki co w stanie powiedziec. Wlasnie takiej muzyki, oryginalnej, niebanalne, z pomyslem brakuje w dzisiejszych czasach. Za kazdym odsluchem caly album odkrywa sie go na nowo <3
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Hybrid - Disappear Here

Postprzez paauli_83 20 kwi 2010, 12:41

Jest to już czwarty album znanego wszystkim zespołu Hybrid, szczerze troszkę się obawiałam go, nie wiedziałam czy znajde na nim to do czego przyzwyczaili mnie 'Hybrydzi'. Na całe szczeście album jest typowo w ich stylu, ciesze się że nie próbowali zmienić swojego stylu. Oczywiście ciekawostką jest fakt, iż album ten był nagrywany razem z czeską orkiestrą 'State Symphony Orchestra' oraz Charlotte James - o której pierwszy raz usłyszałam 2 lata temu, kiedy to pojawiła sie epka Formula Of Fear. Numery takie jak Numb <3 czy Disappear Here są wprost rewelacyjne.
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Hybrid - Disappear Here

Postprzez macoson 13 cze 2010, 19:28

Bardzo dobry album, dzięki któremu Hybrid może stać sie bardzo popularnym zespołem. Najbardziej podoba mi się Can You Hear Me. Mam nadzieje że zagrają go na Audioriver
aka Syn Tuska
macoson
 

Re: Hybrid - Disappear Here

Postprzez Teo 17 cze 2010, 0:55

Nie jest to w moim mniemaniu klimat starego Hybrida. Bardzo dużo vocali, zbędnych moim zdaniem. Chociaż płyta nie oceniając pod względem artysty jest dobra ;)
Avatar użytkownika
Teo
 
Wiek: 32
Skąd: Wrocław (Opole)


Powrót do Breakbeat / DnB / Dubstep

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron