Scuba - Triangulation (2010)

Techno, Dubstep l Hotflush

Powrót do Breakbeat / DnB / Dubstep

Scuba - Triangulation (2010)

Postprzez paauli_83 18 mar 2010, 18:49

Obrazek

wytwórnia: Hotflush
artysta: Scuba
gatunek: Techno, Dubstep
kraj: Wielka Brytania
data wyd: 22 marz 2010

Tracklista:
01. Descent
02. Latch
03. Three Sided Shape
04. Minerals
05. On Deck
06. Before
07. Tracers
08. You Got Me
09. So You Think You're Special
10. Heavy Machinery
11. Glance
12. Lights Out

Pionier fuzji dubstepu i techno idzie za ciosem i umacnia swoją pozycję lidera tego typu brzmień konsekwentnie realizując obraną po przeprowadzce do Berlina muzyczną wizję. Dwanaście nowych kompozycji, z pośród których dwie zostały użyte we wspomnianej wcześniej kompilacji nagranej dla berlińskiego klubu Berghain, w którym to artysta jest rezydentem.
Ambientowy 'Descent' wprowadza nas do świata przestrzennych pejzaży, które już w nagraniu Latch ukazują styl Scuby w pełnej krasie. Napędzające hihaty, połamany bit oraz głęboki bas płynący na syntezatorowych obłokach. Doskonale wyważona proporcja energii i delikatności. W ogromnym tyglu oprócz ambientu, dubstepu i techno, znalazlo się miejsce dla popularnego ostatnio uk funky. 'On Deck' to utwór z dużym potencjałem imprezowym, odarty z ambientowej powłoki na koszt oszczędnych, hipnotycznych syntezatorów.Ambitnie i parkietowo.
Chwila wytchnienia przychodzi wraz z 'Before'. Surowy, trip hopowy bit uzupełnia tu ciepły, kobiecy wokal, który dzięki użyciu odpowiednich efektów nie jest tylko mdłym dodatkiem. Podobny efekt został wykorzystany w nagraniu 'So You Think You`re Special'.Delikatna melodia,bardzo żywo brzmiąca perkusja, uzupełnione klasycznym amen breakiem przepuszczonym przez delay oraz cudowny,nieco melancholijny damski głos. Jeden z najlepszych momentów płyty, ale uwaga : Działa uzależniająco!
'Heavy machinery' to najdziwniejsza pozycja z całego albumu. Jednostajny bit 4x4 pełen syntezatorowych zabaw. Nieco monotonny, nie lśni tak bardzo jak towarzysze, jednak trzyma poziom. Na koniec 'Lights Out', z tajemniczym szumem oraz pojedyńczymi dźwiękami utopionymi w pogłosach. Niczym nieskrępowany, mocarny bit dopełnia całości, przemyślanej od początku do końca.Wszystko poukładane na swoim miejscu, ni mniej ni więcej dźwięków. Eteryczny klimat oraz kontrolowany chaos pogłosów. Najlepszy utwór z całej dwunastki, idealny na zakończenie albumu. Mistrzowsko dobrana kolejność utworów, usypia czujność by na koniec rozbudzić oraz postawić przysłowiową kropkę nad i.'Triangulations' doskonale się broni jako całość, co ostatnio nie wszystkim producentom kojarzonym z dubstepem się udawało. Większa niż wcześniej liczba wydawanych albumów nie zawsze szla w parze z ich jakością. W tym przypadku jest inaczej. Nowy album nie jest równie dobry, jest o wiele lepszy.
Niskie częstotliwości, gładkie i krystaliczne brzmienia oraz kleiste drobinki pyłu kosmicznego to esencja stylu Scuby. Doświadczenie producenckie procentuje i pozostaje tylko oczekiwać na kolejne produkcje z wytwórni Hot Flush. Ten rok będzie należał do Scuby! - żródło muzikanowa.

Jestem na etapie odłuchiwania tej płyty i jestem bardzo mocno zaskoczona, takie smaczne :D

Przedsmak:

sample: http://www.juno.co.uk/products/Triangul ... 381860-01/
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Scuba - Triangulation (2010)

Postprzez tymek 19 mar 2010, 21:26

http://www.youtube.com/watch?v=Eb6wpxzRRs8
http://www.youtube.com/watch?v=xq5R68wif5E

Scuba jest przemistrzem, idealnie mi pasuje jego techno-dubstep
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Scuba - Triangulation (2010)

Postprzez Humulus 20 mar 2010, 6:03

Zapoznałem się dopiero z 2 utworami z tego albumu i jestem mile zaskoczony. Może jak przesłucham więcej to się bardziej rozpiszę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.


Powrót do Breakbeat / DnB / Dubstep

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron