Phutureprimitive - Kinetik

dub, electronic, glitch | native harmonix | 15-03-2011

Powrót do Breakbeat / DnB / Dubstep

Phutureprimitive - Kinetik

Postprzez TBk2000 18 mar 2011, 21:21

Obrazek

Wreszcie ukazal sie album na ktory czekalem od.. odkad wlasciwie pojawily sie pierwsze przeslanki o tym, ze Phutureprimitive zamierzaja wydac kolejny krazek. Minelo bowiem ok 6 lat od pojawienia sie albumu Sub Conscious i od tamtej chwili wlasciwie nastapila cisza ze strony tego duetu. Sam jednak tej przerwy nie odczulem bo gdy Phutureprimitive pojawili sie na scenie muzycznej ze swoim Sub Conscious, moje muzyczne zainteresowania byly zupelnie inne niz obecnie. Tworczoscia Phutureprimitive zainteresowalem sie dopiero w zeszlym roku przy okazji wydania przez nich EP'ki Luminous, ktora polecalem na forum w maju zeszlego roku. Pozniej siegnalem po ich pierwszy album co przy okazji zgralo sie w czasie z pojawieniem sie pierwszych informacji na temat Kinetik, a poniewaz Sub Conscious bardzo mi sie spodobal to rzecza oczywista stalo sie to iz z wielkim zainteresowaniem siegne po ich nastepne produkcje.

Kiedy to pisze jestem wlasciwie dopiero w trakcie odsluchiwania, ale za mna jest juz ponad polowa plyty wiec jako takie pierwsze wrazenia moge opisac w kilku slowach. Poza tym lepiej mi sie pisze o jakims wydawnictwie gdy je na biezaco odsluchuje. Zatem do rzeczy. Dla mnie i tego czego dotychczas sluchalem, Phutureprimitive to formacja, ktora charakteruzyje pewien nietuzinkowy styl. Mimo iz slucham ich stosunkowo od niedawna, to wraz z pierwszym utworem na albumie rozpoznalem te charakterystyczne dla nich dzwieki - a byc moze to tylko zludne wrazenie spododowane tym iz nie mam az tak wielkiej stycznosci z muzyka dub czy glitch. Wlasciwie moglbym nawet powiedziec, ze te gatunki to wciaz nie moja bajka, ale jednak muzyka Phutureprimitive do mnie przemawia jak zadna inna w tym gatunku.

Pierwsza moja mysl po przesluchaniu jest taka, ze te 6 lat odcisnelo na tworczosci Phutureprimitive pietno uplywu czasu, "muzycznej ewolucji", no i przede wszystkim muzycznej terazniejszosci, ktora kieruja nowe trendy muzyczne. Krotko mowiac, Kinetik to plyta ktora czerpie wiecej z obecnie wiodacych gatunkow muzyki elektronicznej, niz jest powrotem do tego co mozemy uslyszec na Sub Conscious - choc oczywiscie na obu plytach bez problemu mozemy odczuc to iz sa one nagrane przez tych samych artystow, wiec az takiej przepasci miedzy nimi nie ma.

Nic jeszcze nie wspomnialem o samej zawartosci plyty, ale szczerze mowiac trudno mi jakos sie do tego zabrac z uwagi na to iz jak juz wspomnialem, moj kontakt z tego rodzaju muzyka jest bardzo maly i moglbym po prostu napisac jakas bzdure. W skrocie wiec napisze, ze Kinetik to dla mnie takie polaczenie dubstepu z melodyjna elektronika, doprawiona elementami glitch'u i szczypta wokalu. Polaczenie naprawde oryginalne i co najwazniejsze bardzo interesujace w brzmieniu, bo plyty slucha sie rewelacyjnie - co akurat gdy koncze zakladac ten temat, mam juz za soba :-P.

EP'ka sie na forum nie sprzedala nie liczac odezwu JoseDiablo, ale wychodze z zalozenia, ze jesli juz cos polecac to oryginalnego, zamiast pisac o kolejnym albumie Armina czy innym Schulz'u.

Polecam!


Info:
Artist: Phutureprimitive
Title: Kinetik
Genre: Dub, Electronic, Glitch
Label: Native Harmonix
Data: 15-03-2011
Time: 52:38 min.

Tracklist:
01. Phutureprimitive - Cryogenic Dreams
02. Phutureprimitive - Kinetik
03. Phutureprimitive - Xotica
04. Phutureprimitive - The Changeling
05. Phutureprimitive - Rapid Cognition
06. Phutureprimitive - Ripple Effect
07. Phutureprimitive - High Rez
08. Phutureprimitive - Predatory Instincts
09. Phutureprimitive - Center of Gravity
10. Phutureprimitive - Disappear

Sample:
=> Phutureprimitive - Kinetik
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Phutureprimitive - Kinetik

Postprzez Rapture 19 mar 2011, 19:37

Bardziej bym określił ten album jako dubstep z ambientalnymi przestrzeniami. "Xotica" i "the Changeling" póki co zrobiły na mnie największe wrażenie. Ogólnie - godny powrót Phutureprimitive.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Phutureprimitive - Kinetik

Postprzez michal 21 mar 2011, 10:21

O ile pierwszy numer zapowiada niezłą, elektroniczną podróż, o tyle już numer dwa zmienia muzyczną zwrotnicę na 'dubstep', i, moim zdaniem, pociąg się wypierdala. Przestrzenie owszem, miłe dla ucha, a połączone z dźwiękami rodem z mocnego d'n'b (Spor - Way of The Samurai, Conflict, Weapon, czy wytórnia Moving Shadow) stanowią dość ciekawą propozycję, to jednak dubstepowe granie nadal przyprawia mnie o mdłości i uniemożliwia odsłuchanie każdego numeru do końca.
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin


Powrót do Breakbeat / DnB / Dubstep

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron