The Prodigy - Invaders Must Die

electronic, breabeat | Take Me To The Hospital | 2009

Powrót do Breakbeat / DnB / Dubstep

The Prodigy - Invaders Must Die

Postprzez cryshis 09 lut 2009, 11:52

Obrazek


The Prodigy - Invaders Must Die

01. Invaders Must Die
02. Omen
03. Thunder
04. Colours
05. Take Me To The Hospital
06. Warrior's Dance
07. Run With The Wolves
08. Omen Reprise
09. World's On Fire
10. Piranha
11. Stand Up

Album bardzo udany moim zdaniem ;) Spodziewalem sie ,ze nie bedzie w nim za duzo klimatu starego ,dobrego Prodigy ,jednak jest wrecz przeciwnie :) Kilka walkow naprawde ma moc ,jak za dawnych czasow :D Album napewno lepszy od poprzedniego :) Kawlki ktore najbardziej strzaskaly mi glowe to Take Me To The Hospital :o , Warrior's Dance , World's On Fire :)
I don't understand people who satisfy with ordinary pop music .
Avatar użytkownika
cryshis
Administrator
 

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez sector 09 lut 2009, 14:26

czy przypadkiem okladka nie wyglada tak?

Obrazek ?

jeszcze nie przesluchalem, ale licze na dobre brzmienie od prodigy :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez tymek 09 lut 2009, 18:37

wydaje mi sie ze warriors dance to jakis remix, kiedys na myspace molotovbeats byly remixy warriors dance i paru innych nowych prodizow. nie wierze zeby to byl orginal, za slaby, w ogole bez jebniecia z reszta ten flet brzmi jakos inaczej. reszta albumu tak samo cienizna masakryczna :( mam nadzieje ze to fake
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez cryshis 09 lut 2009, 19:29

raczej watpie zeby to byl fake - moze czesciowy :P
I don't understand people who satisfy with ordinary pop music .
Avatar użytkownika
cryshis
Administrator
 

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez sector 09 lut 2009, 19:41

to jest na 99% promo, wiec raczej malo mozliwe. Chociaz z drugiej strony... fakt faktem Warriors of Dance brzmi troche za letko. Ten link co kiedys Tymek wstawiles na FMT z wersja na zywo, mial o wiele wiekszego kopa.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez phantom 09 lut 2009, 20:20

Było lub być może niedługo będzie zebranie polskich fanów The Prodigy, a organizator mówił, że będzie można posłuchać nowej płyty podczas zjazdu. Naprawdę sądzicie, że promo może się znacznie - jeśli w ogóle - różnić od wersji końcowej?
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez cryshis 09 lut 2009, 21:22

Sadze ,ze nie ;)
I don't understand people who satisfy with ordinary pop music .
Avatar użytkownika
cryshis
Administrator
 

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez TBk2000 14 lut 2009, 4:44

Troche sie obawialem tego albumu, ale juz po pierwszym przesluchaniu odetchnalem z ulga. Plyta miota mna od sciany do sciany! Wbrew tym tendencjom, ze artysci starszej daty nie potrafia odnalezc sie w swiecie dzisiejszego pedu muzyki, The Prodigy pokazali, ze podobne tezy ich sie nie trzymaja. IMO ta plyta The Prodigy pokazali srodkowy palec dzisiejszej mass-kulturze lansujacej coraz wiecej crapowej muzyczki dla otepialych nastolatkow, a takze wszystkim tym, ktorzy probuja cos zmienic na sile w swojej muzyce; dopasowac sie do potrzeb rynku, aby jakos sie utrzymac na fali. The Prodigy w swoim stylu po raz kolejny odwalili kawal, SWOJEJ roboty i co najwazniejsze dobrej roboty!
Generalnie album podoba mi sie w calosci, i nawet z poczatku niezbyt przypadly mi do gustu Invaders Must Die, zaczal sie coraz bardziej wkrecac. Omen jako drugi promujacy plyte kawalek, rozerwal mnie na strzepy, jak w oryginale tak i w remixie Noisia. Reszta kawalkow do dzisiaj byla dla mnie wielka zagadka, bo nie sluchalem zadnych dem ani promosow, dlatego na swiezo pochlanialem track za trackiem, podskakujac na fotelu jak dzikus :mrgreen:. Absolutnym niszczycielem dla mnie jest Take Me To The Hospital, leb urywa! Nastepnie Run With The Wolves daje ostro w kosc szybkimi i ostrymi Breakami. Po Reprise Omen-a, dostajemy w glowe kolejnym ostrym kalibrem pt. World's on Fire, i na dobitke Piranha, ktora ostro wgryza sie w kore mozgowa.. i na zakonczenie radosny Stand Up na pozbieranie mysli do kupy, jesli cos jeszcze z nich pozostalo :mrgreen:.
Bardzo chcialbym aby pojawily sie jakies remixy ekipy The Crystal Method, do ktoregos walka, Supermoves, moze Chemicalsow, byloby wyjebiaszczo.

Jak dla mnie album na medal !
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez tymek 17 lut 2009, 8:36

phantom napisał(a):Było lub być może niedługo będzie zebranie polskich fanów The Prodigy, a organizator mówił, że będzie można posłuchać nowej płyty podczas zjazdu. Naprawdę sądzicie, że promo może się znacznie - jeśli w ogóle - różnić od wersji końcowej?

mam nadzieje ze to bedzie zupelnie inny album :D
jest tak chujowy ze nie wierze :(
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez artur 27 lut 2009, 20:52

płyta kiepska.

Cena niezła :)

Ale i tak nie kupie z pierwszego powodu .
Avatar użytkownika
artur
 
Wiek: 37
Skąd: Katowice/ Wrocław

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez badzio 03 mar 2009, 15:45

Moja skromna recenzja po trzech odsłuchach płyty. Prostacka, bo pisana na gadu na względnym luzie z bardzo dobrym znajomkiem, wiec poleciało trochę wulgaryzmów. Liczę, że nie będzie to mocno przeszkadzało. No i oczywiście pousuwałem kwestie mojego kolegi, bo też do publicznego użytku zbytnio się nie nadają ;)

badzio 10:55:12
invaders przezyzje bo nawet lubie girls a wydaje mi sie bardzo podobny wlasnie do niego
badzio 10:55:26
omen, kurwa :/ drazni mnie ta prostacka dyskotekowa melodia. ma powera ten track dzieki wokalowi ale ta melodia :/
badzio 10:55:52
thunder mnie rozpierdala
badzio 10:55:54
jako jedyny
badzio 10:56:22
colours :D
badzio 10:56:24
<lol2>
badzio 10:56:29
w ogole co to jest? jakis miks wszystkiego ze wszystkim na wszystkim, daj spokoj, padaczka straszna
badzio 10:56:52
take me to hospital sie broni
badzio 10:56:56
jak chuj sie broni
badzio 10:57:09
czuc oldskoolowego skilla w tym tracku, czuc cos ciemnegoi i starego
badzio 10:57:12
dobry track
badzio 10:57:25
warriors dance
badzio 10:57:30
fantastyczna, wkrecajaca melodia z poczatku + sample z refreny kozak
badzio 10:57:34
ale do no good daleko
badzio 10:57:46
sam track slaby, poteznie slaby
badzio 10:57:48
wiksa jak chuj
badzio 10:58:26
run with the wolves sie broni, ale brzmi jak pendulum i chyba tylko dlatego sie jaram
badzio 10:58:32
troche sie jaram, zeby nie bylo
badzio 10:59:36
omen reprsie
badzio 10:59:38
8/10 w skali plyty, fajny przerywnik
badzio 11:00:11
ogolem jakies 4/10 :D
badzio 11:00:24
worlds on fire
badzio 11:00:28
kurwa, sznaujmy sie :/
badzio 11:01:00
chyba najwieksza pdaczka na plycie imo
badzio 11:01:04
obok colours
badzio 11:01:38
piranha
badzio 11:01:52
jaram sie troche
badzio 11:01:56
ale wokal z chuja totalnie, i za dużo wszystkiego, strasznie niespojne to wszystko jest
badzio 11:02:13
stand up
badzio 11:02:20
to w ogole chyba ktos inny robil:d
badzio 11:02:39
cala plyta w jakiejs tam otoczce i nagle wyskakuje stand up <lol2>
badzio 11:02:59
chyba taki track zebys wstal i zaczal bic brawo po koncercie, bo moemntami brzmi jakby to jakieś fanfary były
badzio 11:03:00
:D
badzio 11:03:07
0/10
badzio 11:03:09
albo nie
badzio 11:03:13
-5/10 :D
badzio 11:03:32
szczyt ulomnosci tej plyty
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez Rapture 04 mar 2009, 18:11

Swoja droga sample wokalne Warriors Dance ewidentnie podjebane z Haji & Emmanuel ft. Erire - Take Me Away
http://patrz.pl/mp3/haji-emanuel-take-m ... al-vox-mix 2008 mix, oryginal z 2005 jest
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez Rapture 05 mar 2009, 13:32

Nob3L napisał(a):No i? To było chyba oczywiste że Keith tego nie śpiewa

Hehe, no wiadomo, ale pewnie wiekszosc mysli (tak jak ja wczesniej) ze to jakas laska im nagrala sample wokalne :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez michal 05 mar 2009, 16:10

Nob3L napisał(a):
Rapture napisał(a):Swoja droga sample wokalne Warriors Dance ewidentnie podjebane z Haji & Emmanuel ft. Erire - Take Me Away
http://patrz.pl/mp3/haji-emanuel-take-m ... al-vox-mix 2008 mix, oryginal z 2005 jest



No i? To było chyba oczywiste że Keith tego nie śpiewa :mrgreen: Fakt, faktem dobra ciekawostka ;)


A Haji i Emanuel zrobili cover starego numeru Jeffa Milsa jako True Faith, i koło się zamyka...
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez Rapture 05 mar 2009, 16:16

michal napisał(a):
Nob3L napisał(a):
Rapture napisał(a):Swoja droga sample wokalne Warriors Dance ewidentnie podjebane z Haji & Emmanuel ft. Erire - Take Me Away
http://patrz.pl/mp3/haji-emanuel-take-m ... al-vox-mix 2008 mix, oryginal z 2005 jest



No i? To było chyba oczywiste że Keith tego nie śpiewa :mrgreen: Fakt, faktem dobra ciekawostka ;)


A Haji i Emanuel zrobili cover starego numeru Jeffa Milsa jako True Faith, i koło się zamyka...

Dobrze wiedziec. Dosc podobna sytuacja jak z ATB - No Fate, ktory jest coverem Scootera - No Fate, ktory z kolei jest coverem Zyon - No fate :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez sector 04 kwi 2009, 15:57



nowy teledysk do warrior's dance
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: The Prodigy - Invaders Must Die 2009

Postprzez paauli_83 07 kwi 2009, 11:39

Moje pierwsze wrażenie po przesłuchaniu albumu - "Co to jest, urrrrwa?!!! Jakiś nowy gatunek muzyczny? Nu-Rave?"
Drugiego przesłuchania narazie nie było, bo nadal nie pozwala mi na to ogrom zdziwienia
Panowie odeszli od brudnej, gitarowo-elektronicznej estetyki na rzecz dziwnych, wesołych melodyjek.
Dobrze, że bassline i niezawodne w ich przypadku połamane partie kick+snare dają radę, bo mielibyśmy tragedię na całej linii, a tak kilka kawałków "idzie" przesłuchać. Nic wiecej - tylko przesłuchać.

pzdr. :)
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: The Prodigy - Invaders Must Die

Postprzez Stelmach 08 cze 2009, 22:12

Rapture napisał(a):Swoja droga sample wokalne Warriors Dance ewidentnie podjebane z Haji & Emmanuel ft. Erire - Take Me Away
http://patrz.pl/mp3/haji-emanuel-take-m ... al-vox-mix 2008 mix, oryginal z 2005 jest


Jedną z interpretacji tego kawałka jest tegoroczny happy hardcorowy niszczyciel RT Project - Take Me Away (Technikal & Caz Wood Remix) - http://www.trackitdown.net/genre/hard_d ... 69404.html

Co do oryginału to: "Originally released by True Faith, this epic vocal has been used hundreds of times since 1991 but this remix is up there as one of the most accomplished re-rubs. We predict that we'll see this at the top of our TID hard chart before the week is out. Rave on!"
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź


Powrót do Breakbeat / DnB / Dubstep

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron