Phil York - Live At Freeformation (04 June 2009)

Powrót do UK Hard / Hardstyle

Phil York - Live At Freeformation (04 June 2009)

Postprzez Stelmach 13 cze 2009, 22:23

Phil York - Live At Freeformation (04 June 2009)

1) Terminator - Theme (Log One & Wragg Remix) (CDR)
2) Alex Kidd vs. Kidd Kaos – Kiddstock Theme '09 (BK Remix) (Kiddfectious)
3) Lisa Lashes – Maxwell (Luca Antolini Remix) (Lashed)
4) Phil York & Dark by Design – Obituary (Dark by Design Remix)
5) Rocco – Keep Calm (Luca Antolini Remix) (CDR)
6) Public Domain – Operation Blade 2009 (A.S.Y.S. Remix)
7) Phil York & Dark by Design - Alright (Tranzlation)
8) Phil York & Dark by Design – Monster (Attitude)
9) Bootek 38 A – Omen (Bootek)
10) Dark by Design & Dangerous – Heavy Petting (Dark by Design Breakthrough)
11) Nish – Dying 4 U (Log One & Wragg Remix) (Tranzlation)
12) Phil York – Love (On My Mind) (Tranzlation)
13) Lisa Lashes - Dancefloor Orgy (Lashed) --> http://www.youtube.com/watch?v=imtPhjIYZGE (Lisa Live At Planet Love)
14) System F – Cry (Matt Lee Remix) (CDR)
15) Phil York & Technikal – Anthem 2007 (Tranzlation)
16) Technikal & March French vs Signum – Coming On Madness (CDR)

Link: http://www.djphilyork.com/mixdownload.html (wpisać adres e-mail i set sam do was jedzie ;)

Informacje o imprezce i co się tam wyprawia: http://www.myspace.com/freeformation

Wpadł mi w ręce soczysty secik Phil York'a znanego głownie z takich produkcji jak Anthem 2007, Minds At Work, czy remixu do Has It Come To This. York odkąd zaczął współgrać i współprodukować z Dark By Design preferuje ciężki i masywny styl hardcore, który niezbyt mi odpowiada, tu jednak zaprezentował kilka pierwszoklasowych numerów, które przewijają się aktualnie na setach Wyspiarzy.
Zwracam uwagę na popularny Alex Kidd vs. Kidd Kaos – Kiddstock Theme '09 (wystarczy przejrzeć kilka filmików z Youtube z tegrocznego Planet Love, ja znalazłem tą produkcję na trzech z nich, min. Jules ją targał), dopracowany bassline i piano pady typowe od BK świetnie nakręcają całość względem oryginału.
Alright, Monster czy w dalszej kolejności Heavy Petting podkreślają wielką modę w tym roku w UK na remiksowanie wszystkiego popadnie, byle tylko stare i w miarę dobre ;) Konkretna jazda na 160 BMP zaczyna się od pozycji 11. Brak przeładowania technicznego i łupanek, które w pierwszej częsci setu były aż za nadto.... Mamy tu dużo euforycznych i hymnowych motywów charakterystycznych dla całości brytyjskiego hard dance. DJ Wragg sklecił fajny remix do Nish – Dying 4 U; dalej porcja melodii Phil York – Love (On My Mind) oraz mega hicior Lisa Lashes - Dancefloor Orgy z tak upiornym i głębokim, zmutowanym vocalem samej Lisy że rozerwie Wam uszy. Polecam wszystkim miłośnikom tematu "Najpięknieksze vocale" :D Wszystko gra na takiej k... że nawet DJ Rush i ekipa schranzowców się chowa. System F – Cry (Matt Lee Remix) - kolejna próba remixu, w lekkim i przyjemnym stylu freeformu, dla mnie lepsza niż mulisty oryginał Corstena.
Phil York & Technikal – Anthem 2007 jak już wspomniałem bezkompromisowy numer York'a choć więcej czuć tu melodyjnej stylistyki Technikal'a...Doskonałe hymnowo-euforyczne motywy które na imprezie działają niesamowicie na umysł. Porażająca melodyjność, głównie w części po breakdownie. Zabójcza prędkość i rytm. Cudo!

Powiem tyle: Lisa Lashes - Dancefloor Orgy obok Scot Project - F2 (Future Is Now) (Pouria Remix) to przynajmniej na razie dwa najlepsze produkty z gatunku tech/hard jakie mogłem usłyszeć na rok 2009.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Phil York - Live At Freeformation (04 June 2009)

Postprzez JohnnyKnoxville 13 cze 2009, 23:50

Stelmi dzieki za temat i ciekawy opis.... W końcu kiedyś nadejdzie ten dzień że wezmę sie za te hardy tak jak należy.... póki co ostatnimi czasy sprawdzałem tylko ze dwa seciki wariata Kutskiego i ostatnio jakiś secik Lisy z jakiejś audycji, coś tam jeszcze od kogoś takiego coś sie zwie Suszi czy audycja tak sie zwie ???/ NIe wiem... W każdym bądź razie te nie które hardy są bardzo szalone, te motywy, remake'i zakręcone jak baranie rogi, musze się za nie wziąć i zrobić jakiś solidny przegląd tych wszystkich wariatów sceny Hardocore/ Hard House/ Harddance z UK, troche tego jest, ale kiedy to w końcu nastąpi to nie wiem :P

Co do tego seta to zamówiłem, jak przesłucham to coś skrobne :P
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin


Powrót do UK Hard / Hardstyle

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości