Nick Sentience - Electrify/Meridian

Reset Recordings (08-12-2009)

Powrót do UK Hard / Hardstyle

Nick Sentience - Electrify/Meridian

Postprzez Stelmach 14 gru 2009, 22:54

Obrazek

Nick Sentience - Electrify (Tech Mix)
Nick Sentience - Electrify (Uplifting Mix)
Nick Sentience feat. Nick Rowland - Meridian

Rzadko ostatnio bywam w tym temacie, a bo i rzadko zdarza się jakiś rozsądy temat o którym warto byłoby wspomnieć. Tym razem nadarza się jadnak okazja szczególna, bo utwory o których mowa pochodzą od jednego z pionierów i czołowych twórców jednego z głównych gatunków na Wyspach jakim jest hard house i hard dance. Discogs bez cienia wątpliwości pisze o Nick'u:

"A pioneer & an absolutely legendary UK Hard Dance Producer, Remixer, Engineer & DJ responsible for some of the biggest tracks and remixes known to the Hard Dance scene, many of them in collaboration with BK whilst at Nukleuz"

Nick, obok wspomnianego BK (Flash tych dwóch producentów jest dla mnie klasyką gatunku) i postaci takich jak Oakenfold, M.I.K.E., Sasha, pozostanie na zawsze w pamięci jako wyznacznik jakości w muzyce. O stylu i produkcjach Sentience można by napisać z pewnością conajmniej tom encyklopedii, szczególnie o zmianie jego orientacji muzycznej w 2007 i "Planet Love", ja jednak ograniczę się skromnie do zapowiadanego od początku 2009 roku albumu, który przekładany i odwlekany ma pojawić się na dniach.

Utwory o których mowa, znajdą zapewne czołowe miejsca na albumie Sentience'a. Brak w nich typowego hard house'owego zacięcia, posłuchamy wpływów euphoric, płynącego i hymnowego trance, klimatów dalekich od zmechanizowanych i technicznych dźwięków z Wysp. Wytrawny słuchacz znajdzie oczywiście nutki nawiązań do gatunkowo rodzimych gatunków Nick'a, nie będą to jednak czytelnie brzmiące motywy pozwalające na jednogłośną klasyfikację.

Z trójki wspaniałych oczywiście wpadł mi w ucho Meridian od czasów kapitalnego setu Johna Askew - Discover Records August (2009.08.25). Przyśpieszony do rakietowej prędkości, kawałek sieje spustoszenie. Z Electrify, rzecz ma się podobnie ze wskazaniem na Tech Mix.

Fajna galeria z imprez Sentience'a: http://www.nicksentience.net/gallery.html
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Nick Sentience - Electrify/Meridian

Postprzez JohnnyKnoxville 04 sty 2010, 18:58

Świetne wydawnictwo.... Jakoś troche zdążyło mi się już jednak przesłuchać.... O wiele bardziej jaram się teraz >>>Nick Sentience - Stimuli, czy wydanym niedawno Tazix & Allya feat Nick Sentience - Follow Me.... Sentience to geniusz nad geniusze.....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Nick Sentience - Electrify/Meridian

Postprzez hanan 23 sty 2010, 21:34

Zbieram sie do opisania tej EP od czasu, gdy oddalem swoj glos na Meridian w najsilniejszej wg mnie grupie TOTY czyli 7. Stelmi nieczesto trafia w moj gust, ale jak juz mu sie uda to z moca atomowki (polecany przez niego Michael Tsukerman - Are You Mad (Original Mix) byl dla mnie nr1 w 2007). Imho to najlepsza tech-tranceowa epka 2009, lepsza np. od Rulebook Tyasa.

Wszystkie 3 utwory maja w sobie moc o co nietrudno w techtrance, ale tez sens i polot z czym juz czesto duzo gorzej w tym gatunku. Daja rade zarowno na domowym sprzecie jak i beda zabijac na wielkich spędach.

Nick Sentience feat. Nick Rowland - Meridian bomba, bomba, kto nie sluchal ten traba. Esencja techu. Szybko i gesto az ciezko oddychac, a jednoczesnie gra w tym muzyka.

Nick Sentience - Electrify (Tech Mix) rozpoczyna sie z przytupem. Wokol ciekawego bitu lataja sobie magiczne dzwieki rodem z filmow sf z lat 70tych. Gdy do tego dochodzi piekna, ale nie przeslodzona melodia to mamy kawalek prawie kompletny. Pozniej jest ciut gorzej, wchodzi breakdown i wtedy power i tanczace nutki zanikaja przez co robi sie mniej ciekawie, ale w koncowce znow nastepuje polaczenie wszystkich elementow i mozna latac jak po nitro. Sumujac: srodek do liftingu a reszta cycuszki lizac :)

Nick Sentience - Electrify (Uplifting Mix) wersja upliftowa techowej petardy o_O Pomysl lekko karkolomny, ale efekt co najmniej dobry, co musi swiadczyc o wysokim skillu producenta.
hanan
kłejk 2 umarł
 
Wiek: 46

Re: Nick Sentience - Electrify/Meridian

Postprzez sector 09 lut 2010, 10:29

Az dziwne, ze tak malo odpowiedzi w tym temacie. Sam pamietam jak chocby nawet Vidia pytala dlaczego nie ma o tym kawalku tematu na forum, a teraz prosze, cisza!

EP jest swietna. Smiem twierdzic, ze po Discoverze to wlasnie Reset jest jednym z lepszych trensowych labeli.

Meridian ograny juz chyba na maxa przez wyspiarzy, jednak mi nadal sie nie nudzi. Swietny klimat, energetyczny mordera. To samo Electrify. Tech Mix jest tutaj faworytem. Swietne kawalki do zagrania na imprezie. Zgwalcenie publicznosci oraz burzenie scian gwarantowane!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Nick Sentience - Electrify/Meridian

Postprzez Vidia 25 lut 2010, 13:19

sector napisał(a):Sam pamietam jak chocby nawet Vidia pytala dlaczego nie ma o tym kawalku tematu na forum, a teraz prosze, cisza!

mnie też zdziwiło, że w temacie o tym wydawnictwie cisza;] no to teraz Vidia napisze posta :p
Nick Sentience - Electrify (Uplifting Mix) < mam mieszane odczucia. Niby nie jest to zły kawałek, brzmienia całkiem całkiem. Jednak denerwują mnie lekko niektóre "efekty". To co dzieje się około 5.30 mi się zupełnie nie podoba. Dla mnie to trochę wieje tandetą..
Meridian jest oczywiście najlepsze. Od pierwszego przesłuchania zwróciło moją uwagę. Dobry całkiem kawałek i słucha mi się go z przyjemnością. Około 4.00 robi się troszkę pattersonowsko;) Aczkolwiek szkoda, że melodia już nie powraca. Myślę, że numer sprawdzi się na imprezach.
Electrify (tech mix) < ładne, "przestrzenne" brzmienia ok. 2.00. Cały numer jednak mnie nie przekonuje, nie do końca jest tym, co lubię.. Właściwie mam mieszane odczucia co do obydwu wersji Electrify..
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze


Powrót do UK Hard / Hardstyle

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości