DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

UK/happy, breakbeat & freeform hardcore

Powrót do UK Hard / Hardstyle

DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez RaverBunny 09 lis 2010, 19:24

DJ Torpex
Twardy Rdzeń S01E06
Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010

Styl: UK/happy, breakbeat & freeform hardcore
Czas: 80 minut (1 CD)
Format: MP3 VBR V5
Waga: 80 MB


Cukierkowy start w kierunku progresywnie kwaszonego finiszu, ale nic szczególnie mrocznego. Miłej podróży! :)

Tracklista:

1. Brisk & Darwin - Make U Mine [CD-R | f/c Next Generation]
2. Torpex & pHate - Gosia [CD-R]
3. Gammer - Bust [Muffin Music]
4. Michael Mansion - Out Of Touch (Nu Foundation Remix) [Higher State]
5. Sidney Samson - Riverside (Gammer Bootleg) [CD-R]
6. Discotronic - Tricky Disco (Squad-E Remix) [Twista]
7. Nightforce - Heartbroken / Hitan Ni Kure Ta [CD-R]
8. Rhythmics ft. Ellie Jay - No Other Like You [CD-R]
9. Cat Like Thief ft. Ellie - It Starts With A Whisper (Nu Foundation Remix) [CD-R]
10. Brisk & Ham - Dance Don't Slip [CD-R | f/c Next Generation]
11. Kurt - Electron [Lethal Theory]
12. Darwin - Haribba [Hardcore Underground]
13. Darren Styles & ReCon - Like A Bitch [AATW]
14. Rhythmics - Memento [CD-R]
15. Hattrixx Mertype - The Robot (Cube::Hard Remix) [Crush On Hardcore]
16. Darwin - Stereo Sonic [Kaotik]
17. D-Lyte - Spacehopper (Stormtrooper Remix) [Thin N' Crispy]
18. ReCon - Without Doubt [Twista]
19. Marc Smith - Where's The Party At [Notorious Vinyl]
20. Darwin & Buzzy - System Overload [Hardcore Underground]
21. Breeze & Styles - You're Shining (SPIT Remix) [CD-R]
22. Fracus - You Know I'm Dreaming [Hardcore Underground]
23. Entity ft. Hattrixx - Parasite (Sequel Of The VIP) [Crush On Hardcore]
24. Mark Ashley - Atomic Orbital (Kevin Energy Remix) [Nu Energy]
25. t+pazolite - Bonds Of NRG [C.H.S]
26. Aryx - Aurora [CD-R | f/c ReBuild Music]
27. Torpex & pHate - Welcome Home [CD-R]
28. Alex Sash - Stimulate [Crush On Hardcore]


Więcej setów, kalendarz imprez etc.:
http://www.DJTorpex.pl
Ostatnio edytowano 14 lis 2010, 21:46 przez RaverBunny, łącznie edytowano 1 raz
RaverBunny
 

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez peterhol9 09 lis 2010, 20:23

a se przeslucham :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez Stelmach 11 lis 2010, 17:58

No koleżko dałeś radę :-) Choć całość klimatycznie nachylona w stronę hardcorów to słucha się elegancko. Jak widać, obok nowości Darwina, Briska i Ham'a nie da się ostatnio przejść spokojnie bo wspomniana trójka narobiła jakieś 20 produkcji, z których spora część wylądowała na pierwszym CD albumu Hardcore Underground. Łącznie z Gammer'em to absolutna czołówka UK hardcore na rok 2010. Genialno-kapitalne Brisk & Ham - Dance Don't Slip na 10 pozycji z Hardcore Underground, sprawia, że na buzi wyskakuje banan a nóżka sama przytupuje rytm.

Nie pamiętam już jaka wersja leciała Discotronic - Tricky Disco na "Tidy Podcast" Technikal'a z 2009 roku, niemniej jednak do dziś pamiętam jak katowaliśmy ją u Technika we Wrocławiu z Nexusem z okazji imprezki z D.A.V.E. The Drummer'em.

Darwin - Haribba, Darwin - Stereo Sonic a przede wszystkim Darwin & Buzzy - System Overload to kolejne przyjemne hardcorowa produkcje jakie wpadły mi w ucho i mocno siedzą w głowie. Latające melodie i rozpędzone rytmy doskonale sprawdzą się na imprezkach.

D-Lyte - Spacehopper (Stormtrooper Remix) to już klasyk spod znaku Robbiego Longa, klimatyczne rytmy a la Gettin' Busy i Arcade brzmią świetnie.

A oto najlepszy kawałek, nowy hardcore/cover do Matt Darey (Lost Tribe) - Gammemaster


i freeformowa torpeda prosto z Londynu
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez peterhol9 12 lis 2010, 17:22

mi się niestety nie podobało. Jestem niezbyt wprawionym słuchaczem owych klimatów, ażeby rozróżnić je od vixy. Proszę więc o wybaczenie :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez Tulipan aka Nexus 12 lis 2010, 18:09

a bawiles sie kiedys przy takich klimatach ?? :) polecam banie w krakowie 3 grudnia :) wtedy moze zmienisz zdanie :)
Kod: Zaznacz cały
peterhol9: ojjj tutaj nie ściągniesz nic niestety :( tutaj za to poczytasz o niezłych imprezach, ciastkach i ... wkleisz sety, których i tak nikt nie przesłucha :D :D
Avatar użytkownika
Tulipan aka Nexus
bania trwa nadal!
 
Wiek: 39
Skąd: Marki-Warszawa

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez peterhol9 12 lis 2010, 18:34

no nie bawiłem niestety :P 3 grudnia powiadasz...hmmmm.. Kraków w sumie niedaleko i mam gdzie spać. Się zobaczy więc :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez Amnes 13 lis 2010, 0:06

2. Torpex & pHate - Gosia [CD-R] FUCK!
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez peterhol9 13 lis 2010, 1:48

Amnes napisał(a):2. Torpex & pHate - Gosia [CD-R] FUCK!
to był jedyny utwór, który mi się podobał :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez Amnes 13 lis 2010, 19:38

peterhol9 napisał(a):
Amnes napisał(a):2. Torpex & pHate - Gosia [CD-R] FUCK!
to był jedyny utwór, który mi się podobał :P


I teraz wychodzi kto je vixiarz! W sumie też mi się podobał, Torpex ogarnij jakiś remake do bajmu i maryli rodowicz, miazga będzie!
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez Stelmach 13 lis 2010, 21:27

peterhol9 napisał(a):Jestem niezbyt wprawionym słuchaczem owych klimatów, ażeby rozróżnić je od vixy.


WTF? A słyszałeś kiedyś żeby jakikolwiek vixsiarski DJ aka Viva, Ekwador itp. grał cokolwiek z klimatów nrg, hardcore, freeform, ewentualnie ww. producentów? Ogarnij się zamiast pisać takie głupoty. Przejedź się na imprezę lub zainteresuj się, co by nie powiedzieć gatunkami z wielką historią, które stworzyły brytyjską scenę klubową.
Ostatnio edytowano 13 lis 2010, 21:51 przez Stelmach, łącznie edytowano 2 razy
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez peterhol9 13 lis 2010, 21:46

Stelmach napisał(a):
peterhol9 napisał(a):Jestem niezbyt wprawionym słuchaczem owych klimatów, ażeby rozróżnić je od vixy.


WTF? A słyszałeś kiedyś żeby jakikolwiek vixsiarski DJ aka Viva, Ekwador itp. grał cokolwiek z klimatów nrg, hardcore, freeform? Ogarnij się zamiast pisać takie głupoty.


No dobra, kurwa. Set był wyjebany
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez Amnes 13 lis 2010, 21:56

Pękłem peter! Stelmach weź się ogarnij, zły dzień? Przecież chłopak napisał coś w stylu "kurwa nie ogarniam".

jak dla mnie set wyjebany, w sumie podoba mi się bardziej od moich ulubionych kearnage, noise sessions, mareczka sherry i bosha. Taka moc z niego pędzi że cyce puchną!
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez RaverBunny 14 lis 2010, 7:58

Dzięki serdeczne za ściągnięcia i odsłuchania. I łojezusmaria, ludzie... Jeśli to jest vixa - OK. Jeśli nie jest - też OK. Co za różnica?

Peterhol9 - thx za spróbowanie, wdzięcznym i doceniam! Gdyby naszła Cię ochota na podejście od bardziej transowo-progresywnej hc strony (100% freeform hardcore, czyli to co w końcówce TRS01E06) to zapraszam tutaj - może bardziej podpasuje. :)
RaverBunny
 

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez peterhol9 14 lis 2010, 12:12

RaverBunny napisał(a):Peterhol9 - thx za spróbowanie, wdzięcznym i doceniam! Gdyby naszła Cię ochota na podejście od bardziej transowo-progresywnej hc strony (100% freeform hardcore, czyli to co w końcówce TRS01E06) to zapraszam tutaj - może bardziej podpasuje. :)
dziękx. Nie omieszkam posłuchać tego i ocenić ;)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez peterhol9 14 lis 2010, 16:23

dobra, odnośnie drugiego seta to --> takie coś rozumiem. Jest o niebo lepiej, ale żeby urozmaicić mą wypowiedź po analizujmy kilka momentów :D :

Ponder - Alignment -----chyba od razu rozpocząłeś trackiem seta. Kapitalny wokal w breaku, tak samo jak i pianino. A to co po breakdownie się dzieje jest niszczące. Normalnie jestem rozwalony :D

XL - What It Takes [CD-R] - również fpytę. Dobrze ciągnie klimat!

Alek Szahala - Alanamra [Nu Energy] - czyli 9 minuta. Ogólnie jestem fanem plumkaczy stąd też ten numer podoba mi się. Dobre tło, chciałoby się rzec epickie. Przypomniał mi się Yahel :D

Duncan Oatham - Are You Sure [Relentless] - dobry breakdown. Po nim też fajnie i szybko, przed nim jakoś mi się nie podobało :P Ok, jedziem dalej

Firefly - Spellbound [CD-R] :D tutaj poleciało mi starymi Trance maniacsami :D Je ok ! :D

Helikaon vs Ephexis - Exploder [CD-R | f/c Relentless] - trochę wyczuwam tutaj elementy psy. Numer mi się nie podoba

Lost Soul - Tentacles Of Love [Nu Energy] - czyli chyba 24 minuta. Kolejny dobry breakdown. Nr 2 jeżeli chodzi o tracki seta :P

Smyrky feat. Kevin Energy - Let Ya Body Go (ADT & K-Complex Remix) [Nu Energy] - też nie najgorszy

LimeScale - Out Of Frequency [CD-R] - nie podoba się.


TC & Skampy - Finally Made It [Whojamaflip] - to się jeszcze podobało :) i jeszcze przegenialny numer z 60 minuty!.. i ewentualnie z 66 :D

Co do numerów niewymienionych to różnie bywało. Jeżeli chodzi o set jako całość to najlepsze dla mego ucha było bez wątpienia pierwsze 20 - 30 minut. Czytałem trochę na tym forum komentarzy pod tym setem i pamiętam jakiś od "Kitty" (?), która zwróciła uwagę na "kiepskość" wspomnianych pierwszych 20 minut. Niestety to chyba kwestia gustu :D Jakoś siedzę w melodyjnych progressivach i stąd akurat mi początek seta najbardziej się podobał. Jak więc wspomniałem set nr 1 i set nr 2 w mej skromnej opinii dzieli duża różnica na korzyść dwójki. Podobały się jeszcze przejścia. Co do dwusekundowych przejść, które poczyniałeś na Eastern Connection ktoś tu się wypowiadał, ale teraz już wiem nad czym było się zachwycać. Na prawdę nieźle Ci to wychodzi. Aaa.. jeszcze minus. Nie chcę wyjść na hipokrytę (Ci co mnie znają to wiedzą o co chodzi), niemniej zdawało się słyszeć różnice w poziomach głośności poszczególnych kawałków :D

Tyle ode mnie. Liczę na więcej podobnych klimatów :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez Amnes 14 lis 2010, 21:11

Coś mi dziś dzień dziwnie upływał, okazało się, że zabrakło mi twojego seta Torpex!!!! Już się poprawiam, będzie grał całą noc i jutro od rana na pełnej! Tak miażdży suty że ojej! Te maszyny od mammografii znane mi z telewizji wysiadają!

Mój ulubiony kawałek seta to 00:00:00 do końca!
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez RaverBunny 14 lis 2010, 21:41

@Peter: dziękować za wnikliwą analizę i cieszyć się że podeszło wyraźnie bardziej. :) Numery oczywiście kwestia gustu, natomiast co do zarzutu o zgranie głośności... Sam mam na tym punkcie hopla i zwykle bardzo uważam, ale niewykluczone że tu i ówdzie nie było idealnie - szczególnie że niektóre z tych traków dzieli 5-6 lat i przepaść jeśli chodzi o poziom produkcji, więc precyzyjne ich zgranie (nie mówię o tempie) graniczy z cudem.

@Amnes: nie mogę się oprzeć wrażeniu że możesz to pisać ironicznie. Jeśli nie to sorki i dziękuję! :mrgreen:
RaverBunny
 

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez peterhol9 14 lis 2010, 21:48

RaverBunny napisał(a):@Amnes: nie mogę się oprzeć wrażeniu że możesz to pisać ironicznie. Jeśli nie to sorki i dziękuję! :mrgreen:
to nie ironia, on tak ma :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez Amnes 14 lis 2010, 22:15

Nie ironia
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: DJ Torpex - Twardy Rdzeń S01E06 (Po/Strasznie/Długiej/Przerwie 2010)

Postprzez ant 16 lis 2010, 16:47

No nareszcie! Piątke znam na pamięć! Odpalam, a potem ponarzekam :D

Edit:
Jestem po pierwszym odsłuchu :D Wojtek set genialny, przede wszystkim pod względem techniki grania i doboru kawałków. Gosia wpada w ucho, fajnie że ktoś robi takie numery a nie na ślepo wszystko anglizować :D Wpadł mi jeszcze w ucho Breeze & Styles - You're Shining, przegenialny numer. To narazie tyle, ale napewno jeszcze coś skrobne jak mi się nasunie :)
Obrazek
Afterforest
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Następna strona

Powrót do UK Hard / Hardstyle

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości