00.db - Heaven & Hell

Fektive Records

Powrót do Psytrance / Goa

00.db - Heaven & Hell

Postprzez Sisiek 12 lip 2009, 22:02

Obrazek

Artysta: 00.db (John 00 Fleming and THE Digital Blonde)
Album: Heaven and Hell
Label: Fektive Records
Genre: Psy Progressive

Tracklista wydanie Heaven and Hell (CompactStick):
http://www.psyshop.com/shop/Sticks/fkc/fkc1cs009.html

1. Magna
2. Indigo
3. Lantra (Album version)
4. Ark (Album Version
5. Orba (Album Version)
6. Pro1 (Album Version)
7. Entropy
8. Darkness (Album Version)
9. Astrix - Ice Cream (00.db rmx)
10. Sasha watching the stars
11. Eminox
12. Run
13. World of space
14. Dream Catcher (42 min chill-out journey)
15. Live@Sunburn Festival 2008 (Video)

Tracklista wydanie Heaven and Hell (2CD):
http://www.psyshop.com/shop/CDs/fkc/fkc2cd010.html
1. "Magna"
2. "Indigo"
3. "Lantra" (album version)
4. "Ark" (album version)
5. "Orba" (album version)
6. "Pro 1" (album version)
7. "Entropy"
8. "Darkness" (album version)
9. "Astrix' Ice Cream" (00.DB remix)
10. "Sasha Watching The Stars"
11. "Eminox"
12. "Run"
13. "World Of Space" (bonus track - Never released anthem)
14. "Dreamcatcher" (42 min Chill Out Journey - Incorporating)
15. "Stratosphere"
16. "Atmosphere"
17. "Mantle"
18. "Inner Core"

Jak na razie zapowiedź albumu 0.0db gdyż dopiero wyjdzie na dniach. Wcześniej nikt o nim nie wspomniał co dziwne. No ale nie każdy słucha normalnego trance a nie trensów xD Album zapowiada się znakomicie co zresztą nie dziwne. Mistrzowski projekt JooFa i Digital Blonde na najwyższym światowym poziomie. Na samą myśl o albumie cieknie mi ślinka. Po przesłuchaniu sampli można śmiało stwierdzić iż nadchodzi album 2009 roku. Niektóre tracki bardzo dobrze znane choćby z kompilacji Johna Psy Trance Euphoria np. Pro 1 które wyjmuję z butów :mrgreen: czy Orba, Darkness które niszczą klimatem. Na razie co ciekawe wydana wersja na nośniku usb. Czekam na wersje CD :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 00.db - Heaven & Hell

Postprzez JoseDiablo 12 lip 2009, 22:30

Po ostatniej kompilacji Fleminga Psy-Trance Euphoria 2 chyba nie odpuszczę sobie tego wydawnictwa, tym bardziej, że facet jako jeden z nielicznych podąża własną drogą i potrafi umiejętnie balansować pomiędzy różnymi, mniej komercyjnymi podgatunkami trance'u i jak mało kto zasługuje na szacunek. Liczę na ciekawy materiał, choć nie nastawiam się zawczasu zbyt euforycznie :D

Dzięki za info :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: 00.db - Heaven & Hell

Postprzez Transi 12 lip 2009, 22:33

Ja również zacieram łapki :D Obydwie części Psy-Trance Euphoria stały na mistrzowskim poziomie, więc o to jakość tego albumu jestem spokojny :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 00.db - Heaven & Hell

Postprzez CJ Priorytet 13 lip 2009, 12:42

Eleganckie dźwięki, naprawdę trance na najwyzszym poziomie nie te pop shit'y których teraz od uja i jeszcze więcej :/ czekam z niecierpliwością :)
Obrazek
Avatar użytkownika
CJ Priorytet
 
Wiek: 32
Skąd: Brodnica/Toruń

Re: 00.db - Heaven & Hell

Postprzez phantom 13 lip 2009, 14:58

Mhm, myślę, że dla jednych i drugich jest obecnie miejsce na rynku. Ba, w jednych i drugich można znaleźć coś ciekawego. Czasem trzeba tylko bardziej się postarać :).

On topic: jak już napisano, część kawałków rzeczywiście dobrze znana, przede wszystkim z 3. płyty "Psy Trance Euphoria", zresztą o dokładnie takim samym podtytule, ale nie tylko. "Pro 1" i "Magna" znalazły się też na równie zacnej, choć trochę mniej popularnej (może ze względu na promocję głównie na rynku amerykańskim?) kompilacji J00Fa i Lawrence'a - "Global Trance Grooves". Pierwszy z nich to rzeczywiście kawałek niesamowity. Z jednej strony epicki motyw, z drugiej - pędzący ładunek kotłującej się energii. Czołówka ostatnich lat. Ze świeczką szukać takich utworów.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: 00.db - Heaven & Hell

Postprzez Sisiek 13 lip 2009, 15:48

W między czasie polecam tym co jeszcze nie znają zapoznać się z albumem The Digital Blonde - Synthology z imho niesamowitym Only You na pokładzie :) oraz znacznie nowszym Wizzy Noise - Renaissance. Ekipa JOOFa jest nie do zatrzymania :P A już tak zupełnie na deser dla koneserów kompilacja For Your Ears Only (Mixed By John '00' Fleming) z 2000 roku + White Label Euphoria Level 2 :) M.in na tym powinni wychowywać przyszłych trensowiczów :P
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 00.db - Heaven & Hell

Postprzez Sisiek 12 sie 2009, 16:21

Dreamcatcher (42 Min Chill Out Mix) niszczy głowę. Bardzo fajna sprawa. Co do reszty wypowiem się jak się ogarnę :) W końcu można słuchać w całości :) !!
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 00.db - Heaven & Hell

Postprzez Stelmach 16 sie 2009, 9:36

Ostatnio wyszło wiele ciekawego psychedelicznego materiału na czele z mroczno-progresywnym Aerospace - Stereo Flip i Fatali - Space Designer (szósty już album Fatali z kolei) więc ogarnąć wszystko na raz było dla mnie zbyt dużym problemem :D Na deser jeden z moich ulubionych producentów psy - Ovnimoon z Argentyny wydał Geometric Poetry, które bardziej zryło mi umysł niż wspomniany 00db Heaven & Hell. Znajdę chwilę to napiszę conieco na powyższy temat. Słowem wstępu można stwierdzić że rok 2009 jest przebogaty w wydawnictwa psy, naliczyłem już jakieś 10 albumów i w ch... kawałków które głębiej zapadły mi w umysł.

Cóż ja tutaj mogę rzec...Kawałk świetnej roboty odwalił Fleming wespół z db. Klimatyczne pojedyńcze tunes (bądź mixy jak kto woli) trwające po 10-15 minut niesamowicie wkręcają w swój klimat. Doskonałe jest Eminox z chóralnym motywem granym na skrzypcach, poteżnie i hymnowo brzmi Astrix - Ice Cream w remixie 00db. Przeraźliwie i złowieszczo prezentuje się remix do Darkness. Wspaniałe hipnotyczne tempo w Sasha Watching The Stars (upiorny vocal szatana polecam wszystkim wielbicielom piejących panienek :D ). Zapamiętam sobie na dłużej tą kompilkę.

Fleming, 00db i cały ten J00F proponuję wynieść na ołtarze i zarządzić święto kościelne oraz publiczną pokutę. Każda produkcja na najwyższym poziomie, mistrzowskie Global Grooves, masa nowych pomysłów i muzycznej fantazji. Przypominam tu jeszcze o tegorocznym i wydawnictwie z 2008 Psy Trance Euphoria z Ministry Of Sound. Znajdźcie mi producenta który w ciągu roku potrafi dwa razy sklecić tak genialny materiał?
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: 00.db - Heaven & Hell

Postprzez Sisiek 02 wrz 2009, 20:07

Stelmach napisał(a):Na deser jeden z moich ulubionych producentów psy - Ovnimoon z Argentyny wydał Geometric Poetry, które bardziej zryło mi umysł niż wspomniany 00db Heaven & Hell.


Racja album trochę lepszy od 00.db a to już odpowiednia rekomendacja. Ale to może dlatego, że świeższy materiał a niektóre wałki od 00.db są już nieco zestarzałe. Polecam Ovnimoona równie gorąco co Stelmach.
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 00.db - Heaven & Hell

Postprzez Stelmach 07 wrz 2009, 20:41

Album przesłuchałem cały z 10 razy i mam ciągle kocią chcicę na więcej. Pragnę uświadomić Wam jeszcze raz niesamowity potencjał, energię i euforię w numerach Lantra, Ark, Orba, Pro 1; dla zaawansowanych słuchaczy kapitalnie aplikuje się Darkness z mrocznym i złowieszczym vocalem. Pro 1 tak uniwersalnie łączy wszystkie style trance że bankowo spodoba się wszystkim. Wspaniała wznosząca się melodia. Nie mogę wyjść z podziwu dla tego co odstawił Fleming. W albumowych wydawnictwach w tym roku wielki ścisk i wiele rasowych wydawnictw, ale to notuję w ścisłej czołówce.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: 00.db - Heaven & Hell

Postprzez JoseDiablo 08 wrz 2009, 19:16

Niewątpliwie zasługujący na uznanie i szacunek album. Choć stylowo najbliżej do psychedelic a dokładnie prog-psy trance to brzmieniowo jest naprawdę interesująco i zróżnicowanie. Euforyczno-symfoniczne wstawki (np. w Run), liczne mroczne motywy niczym z produkcji rodem z dark progressive, czy posuwając się dalej - z czeluści piekieł. No i wisienka na torcie - ponad 40 minuty, niezwykle klimatyczny downtempowy mix, o jaki nie podejrzewałem obu producentów.

Spora dawka materiału jak na jeden album. Niewątpliwie jak wspomniał Stelmach czołowa pozycja tego roku również i w moim podsumowaniu. O ile Dreamcatcher (42 Min Chill-Out Jouney) to już inna kategoria, choć nadal wysokich lotów, o tyle z pozostałych pozycji prym wiodą: w pierwszej kolejności Ark, przepełnione przeszywającymi efektami uzupełnionego w pewnym momencie melo, którego nie powstydziłby się niejeden z trance'owych starych wyjadaczy w czasach świetności. Dalej z pewnością Entropy, wzniesione na psychedelicznych filarach z mieszaniną psy-trance'owej i goa-trance'owej zaprawy. Witalna melodia z Entropy z dużym potencjałem. Oldschoolowa melodia (w stylu M.I.K.E.'a), wokół której zbudowany jest Pro1 również wzbudziła mój szacunek. Indigo i Lantra poprzedzające wspomniane pozycje również trzymają poziom. To samo tyczy się remiksu do Ice Cream - zgrabny breakdown z wyeksponowanym pianinkiem i zadziorna melodia zaraz po. Czy taka Orba - naprawdę niezła korba, po przesłuchaniu której mam mętlik w głowie.

Brać w ciemno i słuchać. Wskazane po zmroku.
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk


Powrót do Psytrance / Goa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron