Tune Of The Year 2009

Uwagi odnosnie propozycji, glosowania jak i jego przebiegu.

Powrót do Etap I

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez sector 21 gru 2009, 12:19

Napisalem to patrzac przez pryzmat tego jak ja glosuje. Patrze do jakiejs grupy i widze poprostu czy jest cos co mi sie podoba. Nie musze sluchac bo poprostu wiem czy jest jakos moj kawalek, ktory sie nada na TOTY czy tez nie. Jesli nie ma nic co bym chcial, zeby zostalo TOTY to nawet nie slucham reszty bo nie chce zeby wygral 'najlepszy kawalek z grupy', ktory i tak mi sie srednio podoba, tylko, zeby wygral kawalek, ktory mi sie podoba i uwazam go za najlepszy. Dlatego mi glosowanie zajelo doslownie moze z 1min. Widze, jednak, ze Ty masz inne podejscie do tego. Podobnie jak Hanan (chyba).
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez yaper 21 gru 2009, 17:27

Ojjj, macie poważne problemy z głosowaniem. Ja, podobnie jak Sector, wchodząc do danej grupy z marszu wiedziałem co jest sexy a co niewartym uwagi kaszalotem. Efekt? Ponad 5 minut i głosowanie było za mną. Ogarnijcie się: wybierać najbardziej jazzy wałek roku po dwóch pierwszych odsłuchach to jest kpina. Jeśli przez cały rok nasłuchasz się dobrego stuffu to wiesz od razu na co warto zagłosować, a wtedy brak miejsca na kolejne numery z kosmosu.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez Matvel 21 gru 2009, 21:37

100% poparcia dla postu wyżej :)
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez sector 22 gru 2009, 0:05

Dzieki Bogu nie ma takiej tragedi jak myslalem. Rulebook w remixie Kearneya i Vandalism przeszly dalej do finalu a juz sie balem, ze nie bedzie na co glosowac. W 1 grupie w ktorej nie glosowalem zupelnie widze, ze przszly az 4 tracki na 7, niezle niezdecydowanie :)

Co do reszty sie nie wypowiadam bo nawet nie znam :))) Z trakow ktore mi sie jeszcze podobaly to Papilon!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez Technik303 31 gru 2009, 0:09

kontynuacja z zamkniętego tematu:

sector napisał(a):Wedlug mnie nie ma sensu robic TOTY gatunkowych, zwlaszcza, ze i tak wiekszosc ludzi tutaj slucha w wiekszosci tranceu. Niby pomysl ok, ale tak naprawde malo osob by bralo udzial w innych gatunkach. Pozatym zrobic co? Techno, Progressive, Hard House, House, Breakbeat, Psy-Trance ... to nie ma sensu. Moze za jakis czas, ale jeszcze nie teraz.

btw. ostatnio wszyscy tylko narzekaja a jak trzeba bylo podawac typy to gdzie byliscie? :)


i podobnie tego się tyczy:

Boguś napisał(a):Sam nie podalem swoich typow z braku czasu ale nie narzekam.. kazdy teraz madry a jak byl czas na wlasne typowanie to niektorych nie bylo a teraz typowo polskie narzekanie.. i tak co roku az do porzygu..


Ok, mój błąd, że nie podałem typów, ale takim stanowiskiem zaokrąglania do 2-3 gatunków, to sorry. Chyba mi się odechcę następnym razem głosować :P

Stanowczo się nie zgadzam z zawężania tematu do uk trance, progressive i pochodne.

To chyba dla picu jest nazwa FME :?: :P Zastanawia mnie to forum, jest dla większości użytkowników czy dla widzi misie adminów ? :P

Obiecuje podać swoje typy następnym razem. I nie wypowiadajcie się za większość... Tylko może namawiajcie do większej aktywności.

Zmieńcie nazwę na plebiscyt najlepszy uk trance i pochodne danego roku ;) a nie na trak roku :P

To tyle, i nie piszę tego personalnie do nikogo. Po prostu mówię nie takiemu stawianiu sprawy! Ja jakoś po większości inne opinie przeczytałem, nie samym uk trance człowiek żyje. Jakoś niektórym moderat też podchodził i kalkbrennera traki. Nie chce mi się wymieniać z nicków ;)
Niech sami się odezwą ;) No chyba, że powiewa im głosowanie na TOTY.

Za rok proponuję grupy z różnych "gatunków" i "podgatunków" ;)
Ostatnio edytowano 31 gru 2009, 0:17 przez Technik303, łącznie edytowano 1 raz
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez dj3500 31 gru 2009, 0:56

Trochę nie rozumiem. To jaka jest puenta? Twierdzisz że mniejszości gatunkowe są dyskryminowane przez obecny system głosowania bez podziału na gatunki?
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez Technik303 31 gru 2009, 2:57

Nie lubię uprzedzeń i z góry narzucenia, że jeśli nie ma chętnych to nie robimy podziału na gatunki... Bez sensu tok myślenia ;) I o to mi głownie chodziło ;) Niech forum będzie FME, a nie old FMT i stare przyzwyczajenia z narzuceniem uk/hard/uplifting trance, progressive house/trance i koniec ? ;)
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez bAchoR 31 gru 2009, 14:47

Technik, niech te Twoje gatunki muzyczne idą w piździec.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez d3cK 31 gru 2009, 15:01

trakiem roku moze zostac kazdy numer niezaleznie od gatunku. Po prostu musi dostac wystarczajaco duzo glosow. trance jest najbardziej popularny na tym forum wiec zwyciezy utwor trance. Nic tu nikogo nie powinno dziwic, naturalna kolej rzeczy:)
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez yaper 31 gru 2009, 22:55

@Technik303, sorry, ale trochę dziwacznie rozumujesz.

To forum to jak najbardziej forum muzyki elektronicznej, a nie trance. Widać to gołym okiem i bez trudu mogę Ci rozrysować obozy: uplifting, UK, Armin, progressive house, minimal techno, ambient, psy itd. Języczkiem uwagi jest fakt, iż zwolenników trance jest tutaj najwięcej i dlatego tegoroczne zestawienie TOTY wygląda tutaj tak, a nie inaczej. Nie bulwersuj się zatem, iż TOTY nie zostanie żaden hard dansowy wał, skoro na forum zwolenników tego gatunku jest tyle ile palców ma u ręki inwalida wojenny. TOTY to utwór najbardziej popularny na forum, naturalne jest więc to, iż to miano zdobędzie numer, który podoba się największej liczbie słuchaczy.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez Kasper 01 sty 2010, 17:53

yaper napisał(a):mogę Ci rozrysować obozy: uplifting, UK, Armin, progressive house, minimal techno, ambient, psy


jak już to obóz Anty-Armin... chyba, że mnie jednego liczysz za całą grupę.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez yaper 01 sty 2010, 21:06

Nie piszę o obozach przeciwników, ale zwolenników danego gatunku - tak, aby pokazać szanownemu panu Technikowi-wiem_wszystko, że to forum to nie FMT, ale FME i nie ma co do tego żadnej bezowocnej dyskusji. Komentarze, z których zieje jad i żal, że na tym forum jest jak jest świadczą tylko o poziomie niektórych użytkowników.

Co do zwolenników Armina, tak miałem na myśli Ciebie, bo nikt inny mi nie przychodzi do głowy.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez sector 03 sty 2010, 11:12

Technik, Sisiek (i nie wiem czy ktos jeszcze, jeśli tak to mnie poprawcie) pisali, ze te wszystkie wybory jak i tracki, które znalazly się w glosowaniu to jest zart bo nie dosc, ze jest duzo transowych kawałków to i tak sa one slabe i nijak się one maja do faktycznego stanu rzeczy. Nie mniej jednak jak już nie raz zostalo to powiedziane, nikt nigdzie nie powiedział, ze nasze wyniki zorganizowane na naszym forum będą odwzorowywaly faktycznie gusta większości ludzi w PL czy nawet na swiecie. Jeśli by tak było to przeciecz w glosowaniu najlepszego z najlepszych moglby wygrac dosłownie każdy kawalek. Czy bylby to Armin czy tez Guetta ze swoim mega popowym albumem i kawalkami, które robia straszna furrore w radiu. Na forum jest stanowczo za malo osob, które słuchają roznych gatunkow muzycznych. Nie ma jakiejs znacznie większej grupy ludzi, którzy ‘reprezentuja’ tutaj hard house, hard trance, techno, house itp. Ci wszyscy użytkownicy to tak naprawde jak reszta zaczynala od tranceu (mniej wiecej) a z biegiem czasu ich gusta muzyczne się zmienily. Druga sprawa to tez tak jak już wspomniałem, to to, ze nasze forum jest bardzo mlode i ma zaledwie 1 rok. Malo bylo działań z naszej strony by zwiększyć popularność na forum. Jedynie logo na plakacie z Wroclawia i dj3500 cos dzialal w tym temacie. No chyba, ze temat Kaspra, który chciał zrobic straszny zamet i sabotowac wyniki glosowania.
Oczywiście zgadzam się czesciowo z postem Technika, ze można zrobic podzialy na wiecej podgatunkow. Jednak tak naprawde (prawie) nikt na to nie będzie glosowal bo malo osob slucha czego innego niż trance. Oczywiście od początku z DJ’em mamy plan rozwinąć forum do duzo większego rozmiaru oraz do zwiekszenia ilości gatunkow muzycznych. Na chwile obecna po 1 roku dzialania forum uwazam, ze nie jest tak zle. Wszystko to można zaobserwowac choćby nawet po naszych konkursach Battle Mix gdzie rozbieżność gatunkow jest calkiem duza.
Kolejnym problemem na forum jak nie największym, jest straszne ograniczenie niektórych użytkowników. Nie było mnie pare dni na forum, jednak wlasnie dzis wszstko już przeczytalem i w miare ogarnąłem. Szczerze mówiąc jak czytalem co niektórzy wypisywali na forum to Az się scyzoryk otwiera. Szczególnie chodzi mi o Kaspra i Soczka. O ile ten pierwszy wiem, ze ma styczność z muzyka i slucha trensu nie od dzis to drugiego nie znam i nawet nic o nim nie wiem, ale jedno co mogę powiedziec, to to, ze wyglada na strasznie ograniczonego i chyba zapatrzonego w swojego Boga, którym jest … . Jak można zrobic spokojne, normalne glosowanie u nas na forum (nie wspominając nawet o podziale na gatunki) jeśli nie normalnie przeprowadzic glosowania i na poziomie porozmawiac o muzyce. Z tego co czytalem w logu to, az zalosne sa niektóre komentarze. Gdy żaden numer soczka nie znalazł się w Top3 to szly teksty typu ‘oby tylko nie wygral vandalism’ lol! Zamiast słuchać i napisac ‘szkoda, ze wygral zwłaszcza, ze jest bla bla bla’ to jest zupełnie przeciwnie. Tak jak napisal Lotnik (Bogus) w innym temacie – ‘typowa polska mentalnosc’. Mój typ nie wygral to niech Twój tez nie wygra. Szczerze mówiąc wyobrazacie sobie funkcjonowanie forum w takiej atmosferze i przy takich komentarzach? Zwlaszcza gdy chcemy zachęcić użytkowników innych for, czy tez nowych użytkownikow by się zarejestrowali i pisali tematy o innych gatunkach muzycznych?
Daleko nie trzeba szukac. Dla niektorych ludzi (nawet nie będę wymienial wszystkich nikow bo nie ma sensu) każdy numer techno to vixa! Przeciez nie ma w tym nic pieknego! Nikomu się nie kreci lza w oku, drugi nie ma gdzie rozkładać rak przy kacie rozwartym itp. Numer nie ma w sobie nic ciekawego bo jest zrobiony w koncepcji 4x4. Zwykla perkusja ograna 20x w 1mln trackow. 0 innowacyjnosci, powtarzany wszedzie ten sam motyw. A jednak mimo tego wszystkiego i wewnętrznego ‘czegos’ czy innych czynnikow czy czesci składowych,ludzi którzy szukaja takich cech w muzyce, ‘to cos’ się komus podoba. Ja tez nie potrafie znaleźć w numerach mini malowych czy tez jakis innych hardkoworych czegos co by mnie w tej muzyce urzeklo, jednak jak już mowilem, nie mam problemu z tym żeby zakceptowac to, ze ta muzyka znajduje swoich odbiorcow. Ktos może uznawac to za piekne i plakac przy tym. Samo to, ze producenci robia ta muzyke od paru ladnych i znajduja oni swoich słuchaczy, znaczy tylko o tym, ze cos w tej muzyce musi być.
Fakt faktem, nie wiedziec czemu Kasper zapoczątkował ten caly cyrk Tuvan vs Rulebook. Ja nie znajduje nic ciekawego w tym Tuvan, jednak nie jestem na tyle nierozgarnięty żeby pisac, ze to gowno, syf, kicha i najlepiej żeby wygralo cos innego niż Tuvan. Oczywiście nie ucieszyłbym się gdyby Tuvan wygralo bo nie znajduje nic co by mnie urzeklo w tym numerze, jednak na pewno bym nie pisal jakis bzdur na ten temat. Obecnie tez wygral Envision. Numer którego wogole nie znam i nigdy nie słyszałem, ale wcale nie placze z tego powodu. Ciesze się ze Rulebook, Vandalism oraz Papillon znalazly się w Top3 bo wlasnie na nie glosowalem.
Odchodzac troche od tematu, ale tez przeczytalem to na chacie podczas audycji, dlatego tez chce o tym wspomniec. Smiejecie się, ze Askew gral w Ekwadorze. Prawda jest taka, ze gdyby Sven Vath, Armin, Hernan Cataneo, Saha, Prydz, j00f czy kto kol wiek inny (mógłbym wymieniac caly dzien) gral w Ekwadorze to tez byscie pojechali, bo nie często zdaza się zobaczyc dja takiego formatu w pl! A to, ze ten smieszny znienawidzony Kriss ma odwage i pomysl go zaprosic to w sumie tylko swiadczy o tym, ze wie co się dzieje na scenie i naprawde potrafi zrobic ciekawa impreze z nie ogranym już do granic bolu LU to tylko pogratulowac. Jednak jak zwykle znajdzie się masa ludzi siedzących cale Zycie w domu, imprezujących na youtube a na dodatek tak ograniczonych, ze nie widza nic poza swoimi racjami i przekonaniami.
Tak wiec reasumując, jeśli ludzie dalej będą myśleli tak jak niektórzy o których tutaj mowilem, to forum nigdy nie rozwinie się bardziej niż teraz. Trzeba zdac sobie sprawe, ze istnieja inne gatunki muzyczne i ludzie słuchający czegos innego, niż reszta i mimo tego, ze komus się nie podoba to nadal znajda się ludzie, którzy potrafia docenic piekno danego kawalka i uznac go za najlepszy ze wszystkich w danym roku, nawet jeśli zdaniem niektórych to ‘nudne’ 4x4…
To była tylko zabawa a niektórzy traktowali to co najmniej jak wybory prezydenta, przy czym chcieli popsuc zabawe innym. Ludzie nabierzcie do tego troche dystansu! Szanujmy się!!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez Julius 03 sty 2010, 16:19

Sporo mądrych rzeczy pisze kolega wyzej, chociaz z drugiej strony jakos specjalnie nie ubolewalbym nad poziomem merytorycznym tego forum. Prawda jest taka, ze wszędzie znajdą się trolle - w szerszym, lub węższym pojęciu tego słowa i mysle ze dyskusje tutaj i tak stoją na dość wysokim poziomie, bo chyba nie spotkałem się jeszcze z tym, żeby wpadła jakaś osoba i powiedziala: "Tiesto jest najlepszy i chuj wam w dupy, a Sniki Sałds jest jego największym hiciorem"

Brzmi moze smiesznie, ale jak z netem stycznosc mam odkad w ogóle w Polsce zaczął robic sie popularny, to niestety takich ludzi jest masa i niekoniecznie są to tzw dzieci neo, czy też w ogole wcześni nastolatkowie... Moze charakter forum (brak linków), albo stosunkowo niewielka popularnosc takich odstrasza, ale najważniejsze jest, ze ich nie ma...

Dalej... Zawsze tam, gdzie jest polemika pojawią się ludzie, ktorzy dyskutują w inny sposób niz przez nas tolerowany i jakies zgrzyty będą. Ja osobiscie mam sporo zainteresowan i jednoczsnie jestem na forach koszykarskich, muzycznych, foto - na jednych krócej, na innych po kilka lat i powiem jedno : tego się nie wypleni, nie zmieni i stresować się tym nie ma zupełnie sensu.

Dla jednych forum bedzie słuzylo temu, zeby podyskutować o muzyce, dowiedzieć się o jakims nowym albumie - niekoniecznie jednego, preferowanego gatunku, dla innych będzie to miejsce, gdzie mozna zrobic kółko adoracji konkretnego producenta i jebać z góry do dołu wszystko inne co się pojawia i nie wpisuje się w przyjęty przez nich kanon. Jeszcze inni będą się wiecznie użalać nad tym, w jakim to fatalnym kierunku poszedł Trance i zastanawiac się, czemu wielcy holenderscy DJs się 'sprzedali'.

Przypomina mi to dyskusję wielkich krytykow filmowych, obrazów w stylu Transformers za to, ze maja lipną fabułę i płytki przekaz (czy też w ogole brak) i ze są nadziane tylko efektami. :lol: I najlepiej jeszcze jedynkę wrzucic na filmwebie :D Pewnie ze tak jest, ale kto jest wiekszym idiotą ? osoba ktora idzie na taki film i cieszy oczy efektami, czy osoba, ktora idzie na taki film i oczekuje fabuły jak w kinie niezależnym ?

To samo jest z Arminem chociazby - goscu produkuje swoje, ma ogromne rzesze fanów i gra muzykę pod nich, tak, zeby jak najwięcej ludzi znalazlo tam cos dla siebie... Dobrze na tym zarabia, ale potrafi się z ludzmi wydaje mi sięnadal w szczery i naturalny sposób bawic. Odpalac jego set, czy kawalek i czekać, ze sieknie cie minimalem, progressive housem, albo jeszcze Trancem z lat 90 to czysta głupota...

Ja mysle, ze powinniście się postarać, zeby przybyło jeszcze trochę userów, bo jest tu momentami troszkę pustawo, chociaz z drugiej strony zdaje sobie sprawę z tego, ze... łatwo powiedziec, trudniej zrobic... :roll: moze jakas akcyjka chociazby na last.fm, połazic z ludzmi o podobnych gustach powpisywac się na shoutboxy, linki jakies rozrzucic ?

Dobra, bo naprodukowalem się, a wywód mial byc raczej krótki, ciekawe, czy ktos bedzie mial chęci, zeby to w ogole przeczytać. :lol:
Julius
 
Wiek: 35
Skąd: Wrocław

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez sector 03 sty 2010, 17:37

Ja przeczytalem i faktycznie masz tez racje :) A sposob chocby nawet z last.fm nie jest glupi!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez kiki 03 sty 2010, 17:49

ja tez przeczytalam (ufff) ale z drugiej strony bywaly przypadki, ze nowi userzy od razu byli zbesztani bo pisali mniejsze lub wieksze 'glupoty'... to sie nie dziwie, ze juz nie pisza.. troche wiecej milosci, czulosci i spokoju panowie :yay:

a co do meritum sprawy to nie warto sie klocic o to co wygralo! ja ani jednego utworu z tych grup nie znalam i nawet nie chcialo mi sie sprawdzic co to jest. przeciez dla kazdego top 3, top 10 czy top 10000000000000 wyglada inaczej (podobnie jak w glosowaniu na najlepszego DJ) i wazne co u nas w domu na kompie jest na plejliscie i powoduje ciary jak sie tego slucha. :note: sie przejmujecie za bardzo 8-)
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez Matvel 16 lis 2010, 14:09

Rok temu mniej więcej teraz zaczynaliśmy. Jak będzie w tym?
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez peterhol9 16 lis 2010, 15:52

wyprzedziłeś mnie Matvel. Też miałem o tym wspominać :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Tune Of The Year 2009

Postprzez sector 16 lis 2010, 17:26

W zaleznosci od czasu, dzis lub jutro pojawi sie odpowiedni temat!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Poprzednia strona

Powrót do Etap I

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron