Tune Of The Year 2010

Skargi, wnioski, zażalenia
Głosowanie na najlepszy numer 2010 roku.

Powrót do Tune Of The Year 2010

Re: Tune Of The Year 2010 - 5 propozycji

Postprzez phantom 01 gru 2010, 19:25

Matvel napisał(a):Weźcie w ogóle za niego jego 5 podajcie :D

Czemu nikt poza mną nie lubi house'u? :(

Razem z Rapture'em wymienialiśmy się w tym roku disco house'owymi rewelacjami, więc mały sojusz odnośnie zamiany "We Can't Fly" na inny hit w tym nurcie by nie zaszkodził :).

No i nie rozumiem drugiego zdania. Przecież już w moim top 5 masz trzy numery, które wpadają w stopniowo poszerzające się housowe spektrum. "We Can't Fly" może najmniej, ale "Love Rehab" czy "Random Violence"? Jeśli masz na myśli klubowe tech house'y na jednym loopie, to możesz sobie zrobić z tych kawałków "Love Rehab (Dub)" i "Random Violence (Joris Voorn Remix)", choć ten drugi jest moim zdaniem kiepski, zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwości autora.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Tune Of The Year 2010 - 5 propozycji

Postprzez Matvel 01 gru 2010, 19:52

phantom napisał(a):No i nie rozumiem drugiego zdania. Przecież już w moim top 5 masz trzy numery, które wpadają w stopniowo poszerzające się housowe spektrum. "We Can't Fly" może najmniej, ale "Love Rehab" czy "Random Violence"? Jeśli masz na myśli klubowe tech house'y na jednym loopie, to możesz sobie zrobić z tych kawałków "Love Rehab (Dub)" i "Random Violence (Joris Voorn Remix)", choć ten drugi jest moim zdaniem kiepski, zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwości autora.


Tak miałem na myśli tech house. Te Twoje utwory są dla mnie za bardzo deepowe. Ten remix Jorisa jest już zdecydowanie lepszy, choć akurat on miał w tym roku kilka lepszych remixów.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez phantom 01 gru 2010, 20:09

Remix Voorna odrzuca mnie sekcją perkusyjną, ten do "Beachball" i dla Goldfrapp też raczej nie to. Za to "One Life Stand" - zupełnie nowa jakość i zastanawiałem się, czy nie umieścić go w Top 5. Pauli, słyszałaś "Better than Love"? Po polskich rozgłośniach nie latał tak jak "Wonderful Life", ale to pewnie przez to, że jest zbyt charakterystyczny i "agresywny" dla pań domu i panów pod pantoflem. Płyta już tak nie cieszy - ot, Pet Shop Boys w nowej oprawie plus Kylie.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez paauli_83 01 gru 2010, 21:00

phantom, oczywiscie że słyszałam cały Happiness jest w moim posiadaniu. Konstrukcja, atmosfera tego albumu która w kazdym kawałku oscyluje wokół synth-popu odwołuje dość mocno do twórczości 'Depeszów', Pet Shop Boys czy Alphaville i wydaje mi się, że jest to naśladownictwo świadome. Coś innego, pomimo że 'to' już było. Dla mnie 'Szczęście' od Hurts-ów jest miłą odskocznia od całej elektroniki ;) W koncu gdzies wyczytałam, że to płyta kobieca :D 'Wonderful life' natomiast czaruje, nie wiem w czym tkwi ewenement tego kawałka: melodia? ...w gruncie rzeczy powinien mi się już przejeść bo w radiu dość często można go usłyszeć, a jest natomiast na odwrót, słyszę go i podśpiewuje sobie :D
Co do samej twórczości Hurts, wydaje mi się ze jeszcze długa droga przed nimi :)
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez sector 01 gru 2010, 22:15

RUSZYŁA DRUGA TURA TOTY!

Wszystko jest rozlosowane randomem, nie ma mowy o jakis zmowach itp :) Jedyne co to nie ma linkow z odsłuchami pod kawałkami jak to miało miejsce temu. Jesli chcecie to mozecie wklejac linki do YT/mp3 w temacie z glosowaniem, jednak nie prowadzcie tam zadnej dyskusji!!!! Wszystkie rozmowy na temat grup itp. mozecie prowadzic tutaj. Tam jedynie glosujemy i wklejamy linki do YT, ja niestety nie mam na to czasu. Bawcie sie! :)

Ja nawet nie wiem na co zaglosuje bo nie mam szczezre mowiac nawet pojecia jak grupy wygladaja mimo tego, ze ja je sklejalem.

GŁOSY MOZNA ZMIENIAC!! Mam nadzieje ze nie bedzie dzieki temu takich problemow jak rok temu :P
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez Transi 01 gru 2010, 22:27

sector, a można w jakiś sposób wyłączyć podgląd wyników? Wydaje mi się, że byłoby lepiej ;) Ja już swoje głosy oddałem.
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez Matvel 01 gru 2010, 22:38

To tak, pierwsze pytanie: Jan Johnston meets Tenishia - Flesh to nie jest przypadkiem koszmarnie stare? Czy to odświeżona wersja?
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez sector 01 gru 2010, 22:42

Tez mi sie tak wydawalo, ale discogs mowi, ze chyba nie (?) - http://www.discogs.com/search?q=Jan+Joh ... =&type=all

Thx za linki Matvel!

Tak jak mowilem, nie mam czasu nad tym siedziec pare godzin, dlatego, jak cos wyda wam sie nie tak to dajcie znac i dany tytul sie skasuje :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez Matvel 01 gru 2010, 23:10

Pytanie numer dwa: zgłaszanie utworów niewydanych. Konkretnie chodzi o propozycje Johnny'ego. The Witch jeszcze ma wyjść w tym roku, ale takie Game Face? Tutaj nawet nie znalazłem daty wydania.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez dj3500 02 gru 2010, 9:50

Ukryłem wyniki ankiet.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez paauli_83 02 gru 2010, 10:27

Zagłosowane! Nie miałam większych problemów z oddaniem swoich 'głosów', względnie porozrzucały się kawałki po poszczególnych grupach, zatem teraz nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za swoje typy :D Zobaczymy czy w tym roku progressive wybije się na wyżyny TOTY-owe :D
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez Kubo 02 gru 2010, 11:26

Z kazdym rokiem coraz wiecej progow zaznaczam :P Mam nadzieje ze nie bedzie przekretow jak rok temu bo tuvan sni mi sie az do dzisiaj xD
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez Matvel 02 gru 2010, 11:49

Bardzo możliwe, widać to po propozycjach. Progów jest niewiele mniej niż trance, inne gatunki się w zasadzie nie liczą. Nie zróbcie tylko z TOTY top 10 z Mistique Music. Wczoraj do bardzo późna odsłuchiwałem propozycje i poza moim propozycjami bardzo ciężko znaleźć coś co by zasłużyło na utwór roku. Jednak w tym roku przyjmuje inną strategię i głosuje zawsze na 3 utwory, żeby choć jakieś mniejsze zło przeszło :D Odkryłem kilka fajnych utworów na czele z remixem 00.db do Sun To Me, poza tym jestem mocno zaskoczony taką ilością koszmarnie nędznego trance, jest masa takich utworów w propozycjach.


PS. Utwór Mario Basanov - Do You Remember wydany w 2009, nawet na odsłuchu w SoundCloud podane. Tak samo Beatman and Ludmilla - Leeroy Jenkins
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez Stelmach 02 gru 2010, 14:51

Nie wiem po co wasze żale i płacze na brak tręsów? Głównie Sectora i reszty. Gatunek ten jest w stadium agonalnym, brakuje po pierwsze nowości co daje rozwój muzyce, brak także interesujących labeli, nowych twarzy na scenie klubowej, czołowe labele praktycznie się zamykają a DJ'je dawniej znani dziś nawet nie grają. To samo można powiedzieć o braku imprez trance czy audycji radiowych. Odwołano choćby na 2011 rok Trance Energy, co by nie mówić, dość znaną imprezę dla tej muzyki. UK Trance również już przestał istnieć. Dosłownie kilka lepszo-gorszych pozycji z Wysp nie obroni tego gatunku przed wymarciem. Za rok, nikt nie będzie pamiętać o Sherrym, Downey'u, JOC'u, Maguire... no może z ciekawości zernkniemy co nakleci Askew.

Jest dosłownie masa i niezgłębiona ilość nowości i wydawnictw z szeroko rozumianych gatunków hard, które w 2010 święciły tryumfy - fenomen Showteka czyli to numer 1, 20 lat na scenie Andego Farleya (2 albumy, setki imprez), audycje Kutskiego, które awardowano za najlepsze z BBC, wielka liczba interesujących pozycji z hardcore, freeform, techno, acid. Oczywiście nie każdy musi gustować w takich klimatach, ale wobec tego co wyprawia choćby Showtek nie można przejść obojętnie.

Naskrobię z czasem jakieś krótkie podsumowanie co i jak było, bo z moich rozmów z forumowiczami wynika, że od czasu do czasu znajdzie się coś interesującego w takowym stylu. Co do progressive macie 100% racji. Bardzo bogaty roczek w takowe pozycje, do których również zaglądałem. Bardzo podoba mi się Domased Electronica - Ararat.

Kubo napisał(a):Mam nadzieje ze nie bedzie przekretow jak rok temu bo tuvan sni mi sie az do dzisiaj xD


Oj :D też pamiętam Kubuś tą popelinę, którą nakręcał Kaspa z kabareciarzami z forum Armina. Dobre jaja! Może w tym roku wymiśli jakiś nowy euro hicior? Dobre vocale przecież szły :D
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez PaulCane 02 gru 2010, 16:10

@Matvel: co do Leeroy Jenkinsa to pomyliło mi się trochę z Backyard'em tzn. oba utwory już w tamtym roku były grane, i Leeroy Jenkins miał wyjść jeszcze w tamtym roku, a Backyard w tym, ale beatport i inni się oczywiście spóźniali z daniem tego do sprzedawania i się z lekka pogubiłem bo myslałem że oba utwory przez beatporta i innych wyszły w tym roku :D W każdym razie prosz usunąć Leeroy Jenkinsa z ankiety, albo jeśli się lud zgodzi to jeszcze edytuje mojego posta. Dziękuje. ^^
PaulCane
Paua
 
Wiek: 31
Skąd: Białystok

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez phantom 02 gru 2010, 18:08

paauli_83 napisał(a):'Wonderful life' natomiast czaruje, nie wiem w czym tkwi ewenement tego kawałka: melodia?

Myślę, że to ze względu na ekspresywny i szczery wokal. Poza tym utwór jest na tyle charakterystyczny, że nie ginie w natłoku innych kawałków, mimo że inspiracje latami 80. są teraz w modzie.

Matvel napisał(a):To tak, pierwsze pytanie: Jan Johnston meets Tenishia - Flesh to nie jest przypadkiem koszmarnie stare?

"Flesh" w wersji oryginalnej jest rzeczywiście leciwe, no ale tutaj mówimy chyba o kolejnym bezwzględnym remake'u.

Matvel napisał(a):Progów jest niewiele mniej niż trance, inne gatunki się w zasadzie nie liczą. Nie zróbcie tylko z TOTY top 10 z Mistique Music.

A tu będę bezczelny i napiszę, że przynajmniej część z propozycji spod szyldu MM to wcale nie prog ;).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez Transi 02 gru 2010, 18:59

A tu będę bezczelny i napiszę, że przynajmniej część z propozycji spod szyldu MM to wcale nie prog


Dlaczego bezczelny? Akurat masz całkowitą rację :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez Matvel 02 gru 2010, 19:51

Przede wszystkim to ja nie powiedziałem że tam są tylko progi :P
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez phantom 02 gru 2010, 21:49

Transi, choćby dlatego, że głównie ze względu na pochlebne recenzje utworów MM na tym forum, myślałem o tym labelu jak o ostatnim bastionie prog house'u, wytwórni, z którą po prostu nie można stracić. Przesłuchałem jednak niedawno część kawałków wydanych przez Mistique i, ekhm, zrewidowałem tę opinię :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez Stelmach 02 gru 2010, 23:37

phantom napisał(a):Transi, choćby dlatego, że głównie ze względu na pochlebne recenzje utworów MM na tym forum, myślałem o tym labelu jak o ostatnim bastionie prog house'u, wytwórni, z którą po prostu nie można stracić.


Uważam że MM robi na prawdę kawał konkretnej muzyki, ale nie zapominajmy jednocześnie, że aktualny progressive jest nikłą namiastką złotej ery dla tego gatunku a mianowicie lat 2002 - 2004. Labele jak Lost Language, Baroque, Reversible, Vapour, Electronic Elements i setka innych, a także producenci typu Tkac & Haverlik, Chab, Thomas Penton, RPO, Jerome Isma-Ae, Chris Micali, Hiratzka & Kazell, Ozgur Can, Tilt, Rene Amesz, Micah tworzyli o wiele lepszą muzykę od aktualnej ekipy MM. Główna cecha tamtych produkcji to demoniczny posuwisty rytm i mrok, którego mi obecnie brakuje. Tak więc do twórczości z Mistique podchodziłbym z wyrachowaną opinią, bo więkość kawałków wcale nie jest aż tak rewelacyjnych jak niektórzy piszą.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tune Of The Year 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość