Tune Of The Year 2010

Skargi, wnioski, zażalenia
Głosowanie na najlepszy numer 2010 roku.

Powrót do Tune Of The Year 2010

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez yaper 24 gru 2010, 21:01

Fakt, nie ma szału, ale i tak jest kilka numerów, które bez zażenowania powitam na szczycie zestawienia.

Swoją drogą, za taki, a nie inny stan rzeczy odpowiadamy my i nasze propozycje. Nie trudno zauważyć, że ostatnie miesiące to dominacja progressive (z widoczną ewolucją gustu na ambient, breakbeat czy dramenbace) na FME. Użytkowników pro transowych czy upliftowych jest mało i nie mają oni takiej siły przebicia jak zorganizowana społeczność progowa.

Zresztą Kubo, znam twój gust i widzę w zestawieniu pozycje, z których powinieneś być dumny. Deep Foga to Ty zgłaszałeś, tak? I chwała Ci za to, bo dzięki temu poznałem to cudo.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez TBk2000 24 gru 2010, 21:55

Moze gdybysmy byli "spolecznoscia" fanatycznie nastawiona na jeden gatunek, to z ostatecznego wyboru byloby zadowolonych wiecej osob :D. Mnie sie taki a nie inny obrot tegorocznego ToTY podoba, mimo iz wyszla z tego totalna gatunkowa mieszanka, to nie zapominajmy, ze dla tych, ktorzy podali te a nie inne utwory, sa to najlepsze utwory tego roku, wiec sie nie obrazajmy nawzajem :D. Dla mnie wlasnie takie zestawienie rokuje dobrze na kolejne lata, zakladajac, ze forum tyle przetrwa ;-p, bo jakosciowo wyglada to duzo lepiej.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez d3cK 25 gru 2010, 2:34

Ja zagłosowałem dopiero dzisiaj. Przegapiłem wystawianie swoich typów i resztę etapów kwalifikacji z braku wolnego czasu na przesluchiwanie wałków których nie znam. W finale zagłosowałem na The Witch i Nothing Else Matters, zajebiste, ale moim zdaniem w tym roku wyszły lepsze wałki w tym klimacie.
Na wyróżnienie na pewno zasługuje Cirez D - Glow, świetny hipnotyzujący track z arabskimi motywami! :)
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez Tulipan aka Nexus 25 gru 2010, 2:48

Licze bardzo ze moj typ Cirez D - Glow bedzie wyskoko bo zbiera dobre opinie wsrod Was. Cieszy mnie rowniez fakt ze znalazlo sie dosc sporo roznorodnych utworów ktore rzucily mi swiatlo na inne gatunki muzyki. Moja piatka byla wlasnie taka cos po trochu z kazdego gatunku i dlatego liczylem ze cos pojdzie wysoko bo w tym roku staralem sie byc na imprezach gdzie goscily rozne style muzyczne wiec dlatego tak podalem a nei inaczej. Ja swoj glos juz oddalem i czekam z niecierpliwoscia na wyniki :) Tak jak pisal TBK wiele sie zmienai na lepsza. Ja sam widze o sobie ze nie glosuje juz aby tylko na jakas korbe by udupic zamułe ale wsluchuje sie w kazdy z utworów i odkrywam w nich pewna magie zwlaszcza w tym roku w kawalkach progresywnych a nie transowych łupankach jak kiedys. Podoba mi sie tez to ze to glosowanie to nie bardacha w stylu moj gatunek jest leszpy od twojego a jak nie to wypie... :) Wesolych Swiat zycze !!
Kod: Zaznacz cały
peterhol9: ojjj tutaj nie ściągniesz nic niestety :( tutaj za to poczytasz o niezłych imprezach, ciastkach i ... wkleisz sety, których i tak nikt nie przesłucha :D :D
Avatar użytkownika
Tulipan aka Nexus
bania trwa nadal!
 
Wiek: 39
Skąd: Marki-Warszawa

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez SRGnt 25 gru 2010, 10:05

Po tym jak brutalnie zdyskwalifikowano mojego głównego faworyta, czyli Face Of Rejection [w tym momencie zapada chwila ciszy...] na pierwsze miejsce zdecydowanie wysuną się Glow :) Dobrze Nexus, że go podałeś w propozycjach bo miałem potem trochę mniejszy orzech do zgryzienia co zaproponować :) Prawdziwy kawałek z jajami! :) Liczę też na dobry wynik Nothing Else Matters, który zarówno w oryginale, jak i remixie prezentuje się bardzo dobrze :)
Avatar użytkownika
SRGnt
 
Wiek: 41
Skąd: Lublin

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez d3cK 25 gru 2010, 10:25

:twisted: Może w podobnym klimacie spodoba Ci się drumcell & audio injection - cell injection jak nie znasz, choć wątpię:) czekamy na wyniki:)
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez Rado 25 gru 2010, 10:50

Ja się cały czas waham między Sun To Me a Nothing Else Matters, trzeba będzie jakoś zdecydować :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rado
 
Wiek: 32
Skąd: Siewierz / Silesia

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez SRGnt 25 gru 2010, 12:15

d3cK napisał(a)::twisted: Może w podobnym klimacie spodoba Ci się drumcell & audio injection - cell injection jak nie znasz, choć wątpię:) czekamy na wyniki:)

Brzmi nieźle ale nie znałem :) Co do podobności kawałków to Mark Knight & Funkagenda - Antidotee jest dźwiękowo bardzo bliskie Glow. Swego czasu zdarzyło mi sie obydwa mixować po kolei w secie - to tak na marginesie ;)
Avatar użytkownika
SRGnt
 
Wiek: 41
Skąd: Lublin

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez Stelmach 25 gru 2010, 13:24

Czytam sobie te wasze dyskusje o najlepszym z najlepszych i widzę, że wszyscy z uporem maniaka, uparli się na trance i tylko trance (bo jakże jakiś inny gatunek miałby być lepszy), mimo że w tym roku gatunek ten przestał praktycznie istnieć, producenci wymarli, a jakość produkcji i wałkowanych w kółko tych samych melodii dobiła dna.

Dziwne że nikt nie wspomniał o świetnym kawałku Arome - Hands Up (Steve Allen's Harder Remix) http://soundcloud.com/steveallenofficia ... rder-remix który chyba jako jedyny wybił się ponad przeciętność i stanowi doskonałe nawiązanie do nurtu tzw. "sterego trance" sprzed lat.

Słyszeliśmy go z Nexusem na żywo w Londynie z okazji Freeformation i wytargał nami jak diabli :D Polecam!
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez phantom 25 gru 2010, 16:34

Stelmach napisał(a):wszyscy z uporem maniaka, uparli się na trance i tylko trance

Na pewno czytamy tę samą dyskusję? :)
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez yaper 25 gru 2010, 18:02

Dokładnie, trance'u w tym roku na FME tyle co kot napłakał, ale popatrzmy też na małą liczbę użytkowników zafascynowanych tym gatunkiem (nie ma takiego kotła w tematach jak w latach 2007-2009). Zgodzę się, że 2010 to nie najlepszy okres dla wyspiarskich brzmień i rasowego upliftu, ale mimo tego znalazłbym sporo świetnego stuffu 'na lata' - obiektywnie dobrego, o malkontentach zaraz (jestem maniakiem i prowadzę na bieżąco notes i zapisuje tam wałki z tracklist i na koniec roku nazbierało się tego masa i po ponownych odsłuchach lwia ich część kosi po całości). Wszystko zależy od podejścia. Nietrudno zauważyć, że lwia część forumowiczów z kilkuletnim stażem słuchacza trance powoli nudzi się gatunkiem i odchodzi w inne style. IMO to jest poważniejszy powód psioczenia na trance, aniżeli wysyp genericowych beztalenci, których przyznaję jest masa i szmacą genre jak cholera.

Koniec końców, obecne notowanie TOTY nie uważam za porażkę z stosunku do lat poprzednich. Jest różnorodnie, ale i my mamy inne gusta. Mimo tego na te 13 utworów sam widzę co najmniej połowę, które mogą śmiało być na szpicy i będę zadowolony. Nie samym transem człowiek żyje, przynajmniej ja - dziwka gatunkowa, która ima się różnej tematyki zależnie od humoru.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez d3cK 26 gru 2010, 2:04

Ja nie uprałem się tylko i wyłącznie na trance jak by inne gatunki nie miały prawa zostać TOTY. Z mojego punktu widzenia muzyka niosąca ze sobą wieksze bogactwo melodii pozwala mi pobujać w obłokach, wsłuchać się, budzi we mnie emocje, nie wiem dokładnie jak to określić, choć słucham też dużo techno,a ostatnio nawet bardzo spodobał mi się tech-dance i będzie trzeba niedługo zmajstrować jakiegoś pierwszego seta w tym gatunku :)
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez bAchoR 26 gru 2010, 9:39

Hurts - Wonderful Life WTF ?
Forum Bravo ? czy FME ?

Takie chujowego zestawienia finałowego nie było od początku TOTY.
Jedynie co zasługuje na uwagę to Airwave Break i Carbon.
Z upliftów głosowaliście na remix DNS i Aly & FIla, których jest na tony w przeciągu 5 lat.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez Stelmach 26 gru 2010, 12:23

d3cK napisał(a): Z mojego punktu widzenia muzyka niosąca ze sobą wieksze bogactwo melodii


Owszem było tak jak piszesz, ale 3-4 lata temu. Dziś w trance na nowe melodie żaden producent nie ma już pomysłu. Co do bujnej melodyjności to zdecydowanie więcej znajdziesz jej choćby w hardstyle czy freeform, co jestem w stanie udowodnić na wielu przykładach (choćby Dutch Master, Noisecontrollers, Showtek)
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez dj3500 26 gru 2010, 12:45

bAchoR napisał(a):Jedynie co zasługuje na uwagę to Airwave Break i Carbon.
Z upliftów głosowaliście na remix DNS i Aly & FIla, których jest na tony w przeciągu 5 lat.

No ciekawe. Sam głosowałeś teraz na Aly&Fila hipokryto :mrgreen: I pewnie będzie Ci łyso jak teraz wygra z Airwavem i Carbonami. A jak Ci się nie podoba skład utworów to trzeba było się zainteresować, zgłosić swoje propozycje i głosować w poprzednich etapach. Każdy przychodzi i wylewa żale, a ruszyć dupy to już nie ma komu.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez phantom 26 gru 2010, 13:01

Właśnie :D. bAchoR, było głosować na "Touchstone" wcześniej - i to z kilku kont, bo pamiętam, że podzielaliśmy zachwyty nad tą płytą. Właściwie tylko stara szkoła lat 90., najlepiej nie wywodząca się z Holandii, jest moim zdaniem warta większej uwagi na tej scenie.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez bAchoR 26 gru 2010, 20:27

dj3500 napisał(a):
bAchoR napisał(a):Jedynie co zasługuje na uwagę to Airwave Break i Carbon.
Z upliftów głosowaliście na remix DNS i Aly & FIla, których jest na tony w przeciągu 5 lat.

No ciekawe. Sam głosowałeś teraz na Aly&Fila hipokryto :mrgreen: I pewnie będzie Ci łyso jak teraz wygra z Airwavem i Carbonami. A jak Ci się nie podoba skład utworów to trzeba było się zainteresować, zgłosić swoje propozycje i głosować w poprzednich etapach. Każdy przychodzi i wylewa żale, a ruszyć dupy to już nie ma komu.


Zaraz kipokryto. Zagłosowałem na Aly & Fila tylko dlatego, że został jeden głos i pozatym chciałym, żeby szanse na wygraną miała jakaś tracnowa pozycja. A File mieli 5 razy lepsze remixy w tym roku, a spodobał wam się hurt mix from Egipt. Więc wybrałem ich za markę własną. Zjadłem to co podaliście, ale narzekać mogę, że zupa była przesolona chyba nie ? Nie głosowałem w poprzednich etapach, bo Wy cepy jedne :D (ciśniesz bAchoR z nimi !) jesteście z upliftami na bakier, także moje glosy i tak nie mialyby racji bytu. 2 sprawa, że nawet nie miałem okazji, żeby się tym zainteresować. I nie mam pretensji do nikogo. To ejest zabawa :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez Stelmach 27 gru 2010, 11:43

Zabawa, zabawą...ale oby nie wygrało żadne tręsidło ;-) Obstawiłem na Domased Electronica - Ararat

Co ciekawe za grosz nie spodobały mi się M.I.K.E. - Mi Casa Su Casa i Faithless - Sun To Me (00.db Remix) - obydwa mają chyba za dużo oklepanych i często powtarzanych motywów, podobnie zresztą jak The Witch, a szczególnie Taxi.

Dla uporządkowania rankingów, warto by zrobić podsumowanie muzyczne 2010 w poszczególnych gatunkach, o co mam nadzieję moderacja się postara i przygotuje jakiś specjalny wątek/ankietę, itp.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez dj3500 27 gru 2010, 12:40

Stelmach napisał(a):Zabawa, zabawą...ale oby nie wygrało żadne tręsidło ;-) Obstawiłem na Domased Electronica - Ararat

Przypominam że każdy ma 3 głosy. Więc możesz dorzucić np. Deep Foga i Aurorę ;)
Stelmach napisał(a):Dla uporządkowania rankingów, warto by zrobić podsumowanie muzyczne 2010 w poszczególnych gatunkach, o co mam nadzieję moderacja się postara i przygotuje jakiś specjalny wątek/ankietę, itp.

W poszczególnych gatunkach to raczej nie. Ale zrobię zaraz wątek gdzie każdy będzie mógł pisać co mu ślina na język przyniesie.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Tune Of The Year 2010

Postprzez CJ Priorytet 27 gru 2010, 13:16

Muszę przyznać że w tym roku ładne perełki się znalazły, o-dziwo :o :D
Pierwszy głos poleciał na CBL - M cudo nad cudami tegoż roku, bez wątpienia, no.2 to Aurora w remixie Airwave i Deep Fog - It's Just A Bad Dream na koniec... Chociaż nie ukrywam iż miałem chrapkę na inne równie piękne pozycje :)
Obrazek
Avatar użytkownika
CJ Priorytet
 
Wiek: 32
Skąd: Brodnica/Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tune Of The Year 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość