Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

5 minutes before rain, 5 minutes after | Progressive house
29.09.2010 - 02.11.2010

Powrót do 12

Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez peterhol9 29 wrz 2010, 16:03

Obrazek

Witam ponownie :) Tym razem zaprezentuję troszkę progressive’u dosyć zapomnianego, wolnego, melodyjnego, o grubym basslinie. Ogólnie to (i będę się powtarzał teraz) miałem problem z wyborem seta, bo dużo 41-minutowych miksów posiadam. No ale liczę, że się spodoba Wam mój wybór i wszyscy będziecie happy :) Opowieść o deszczu... :

:arrow: TRACKLIST:

1. Tiger stripes - Beach buggy
2. Chance Jumpers - Silk (Terje Bakke rmx)
3. Benn Lian - Sweet moderation
4. Terje Bakke - Balloons are better than flowers
5. Chance Jumpers - Impossible is nothing
6. Moonbeam - Cocoon
7. V-sag - Shot in the dark


:arrow: INFO:

Waga: 56,6 mega
Jakość: 192 kbps
Czas: 41:16 min
Styl: Progressive house

:arrow: WADY:
Możliwe różne problemy głośności. Przyznaję, chyba mam coś z uszami bo trudno mi wyczuć co jest co. W Abletonie patrzę na zielone słupki i do nich staram się dopasować głośność tracków, ale to nie wystarczy :(

:arrow: LINK:

http://www72.zippyshare.com/v/73432527/file.html
Ostatnio edytowano 19 lut 2014, 16:17 przez peterhol9, łącznie edytowano 3 razy
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez Rapture 30 wrz 2010, 18:33

Skusilem sie dzisiejszego wieczoru na przesluchanie rowniez Twojego seta. Ciezko mi sie rozpisywac o poszczegolnych numerach - ogolnie jest nu -progresywnie ale za to jak! Numery od 1 - 5 po prostu rewelacja, zreszta niektore z nich jak "Impossible is Nothing" znalem i ubostwiam. Przejscia rowniez jakos nie daja sie we znaki, wszystko bardzo fajnie ale... No wlasnie, co tu robi numer Moonbeam'ow? Owszem, Cocoon to swietny numer ale na mocno zakrapiana impreze a nie w momencie, kiedy rozplywam sie przy Twoim secie, ogladajac zachodzace slonce za oknem! Byly wersje brejkowe tego numeru, bardziej by podpasowaly jakbys sie juz uparl na ten nieszczesny numer ale nie! Ty musiales dac original mix. V - sag na koncu to tez solidny numer ale nie pasuje ani do Cocoon'a ani do reszty miksu.

No i jak mam ocenic teraz Twoj set? Oczywiscie za te pierwsze 5 utworow - na plus! Z checia go sobie odslucham jeszcze raz, bo naprawde dobry klimat zbudowales. Strasznie negatywnie zadzialaly na mnie jednak 2 ostatnie utwory, jak rowniez zastosowana w nich technika. Pewnie punktowo cosik wpadnie, ale przez ta nieszczesna koncowke to raczej nie bedzie zbytnio wysoka pozycja :(
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez peterhol9 30 wrz 2010, 20:49

Dziękuję za reckę :) No z tymi Moonbeami to nie zaskoczyłeś, bo myślałem że pretensje będą co do numeru pierwszego i ostatniego :P Stąd też tytuł mojego seta i koncepcja, gdzie chciałem pokazać czas przed deszczem i po nim (chociaż może zamiana pierwszego i ostatniego bardziej oddałaby ten klimat) :) Tak czy siak fajnie, że 5 pierwszych się podobało :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez dj3500 02 paź 2010, 14:11

Najpierw kilka słów co do techniki - miksujesz tym razem zachowawczo, często na samym bicie, tak że nie ma właściwie przenikania między utworami - jeden wychodzi, wchodzi kolejny. Szczególnie widać to w przejściach 1->2, 4->5, 5->6. Sam jestem zwolennikiem większego uspójniania miksu, tworzenia z niego zgranej i mocno przenikającej się całości. Zwłaszcza że Ableton daje dużo kontroli przy robieniu tego. Wydaje mi się, że zamieszczony set jest dość stary, bo teraz grasz już inaczej (i lepiej). Teraz po kolei:

1 - nie przypadł mi specjalnie do gustu, dość banalny
2 - bardzo dobry, stary numer, dobrze że go odświeżyłeś :)
3 - nie pasuje do poprzedniego; wchodzi po brzydkim przejściu. i sam też jest brzydki, mroczny i brudny. nie podoba mi się. fajniejszy w okolicach breakdownu.
4 - po dziwnym przejściu mamy kolejny numer od Bakkego. chyba go już grałeś kiedyś? są niestety lepsze rzeczy w jego arsenale, czy choćby na tej EPce.
5 - ten utwór to straszny potwór. wpasowałby się w mój motyw rosyjskiego progressive i też myślałem o zagraniu go ;) plus za niego nawet mimo że nie pasuje tutaj ni w ząb.
6 - no przy tym przejściu to już naprawdę myślałem że set się kończy, a uczucie to nie towarzyszyło mi od kiedy ostatnio słuchałem setu od Bachora :mrgreen: ale jak szóstka już wchodzi, to robi rozgardiasz i sprawia że przejście jest beznadziejne, przykro mi. znowu zrywamy klimat i kontyuujemy dobrym numerem
7 - znowu nieskładne przejście, różne rzeczy wchodzą sobie dość losowo i nie wtedy kiedy bym się tego spodziewał. tutaj akurat uważam że numer w miarę pasuje do poprzedniego. ale może niekoniecznie na koniec seta. jest strasznie brudny i mroczny, czyli taki jak lubisz :mrgreen: dobrze ciągnie flow seta. niestety nadchodzi nieuchronny (przynajmniej u mnie), nagły kill na 41:00, gdzie już zacząłeś wyciszać, ale jeszcze nie jesteś w połowie ;)

Recka musi odpowiedzieć na postawione ostatnio pytanie: czy są to owe dobre progi? ;) No więc są dobre, przynajmniej w większości. Przekazałeś klimat niepokoju i nostalgii. Zagrałeś sporo brudnych i mrocznych numerów w swoim stylu. Szkoda, że ten klimat nie jest konsekwentnie ciągnięty, niektóre utwory w ogóle do siebie nie pasują, ogólnie rozmieszczenie materiału wygląda dość losowo. To pociąga problemy techniczne: ustawiłeś (sam w sobie już trudny do miksowania) Impossible Is Nothing wokół niepasujących do niego numerów i trudno było zrobić dobre przejścia (i się nie udało). Wiadomo, że zawsze coś więcej można wykrzesać różnymi efektami itd., ale czasami po prostu utwory nie są dla siebie stworzone, zwłaszcza harmonicznie. Podstawą dobrej techniki jest imo dobry wybór kolejności granego materiału :) Ponieważ miks należy oceniać całościowo, więc w tym przypadku jestem raczej na nie. Słyszałem od Ciebie wiele dużo lepszych setów. Aczkolwiek jakiś punkcik może się zaplątać ;)

Co do poziomów głośności, polecam użycie Replaygaina jeśli uszy Ci nie wystarczają ;) aczkolwiek tutaj było w miarę ok. Zielone słupki na pewno nic nie dają.

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez peterhol9 02 paź 2010, 14:36

Dzięki Kuba za reckę :) Kilka jeszcze słów wyjaśnień :) :

dj3500 napisał(a): Wydaje mi się, że zamieszczony set jest dość stary, bo teraz grasz już inaczej (i lepiej)
No już trochę miesięcy to on ma :) Niestety, albo stety, przy każdym kolejnym odsłuchu podoba mi się on, przejścia tak samo :P jestem nawet skłonny stwierdzić, że w miarę postępującego czasu miksuję gorzej niż w tym secie, ale to tylko moje subiektywne odczucie:)

dj3500 napisał(a):
4 - po dziwnym przejściu mamy kolejny numer od Bakkego. chyba go już grałeś kiedyś?
Dobrą masz pamięć :) Grałem go ale w mixie Pierra Deutschmanna w secie, który miał okazję wygrać :D (sam go też najwyżej oceniłeś :P ) :D

dj3500 napisał(a):
niestety nadchodzi nieuchronny (przynajmniej u mnie), nagły kill na 41:00, gdzie już zacząłeś wyciszać, ale jeszcze nie jesteś w połowie
Błąd :P Wyciszałem gdy track się kończył (no może została jego 1/4), ale nie widziałem sensu puszczania końcowych bitów :D

dj3500 napisał(a): To pociąga problemy techniczne: ustawiłeś (sam w sobie już trudny do miksowania) Impossible Is Nothing wokół niepasujących do niego numerów i trudno było zrobić dobre przejścia (i się nie udało).
Aczkolwiek przejście na Impossible uważam za najlepsze w secie :D Z Impossible już rzeczywiście niekoniecznie :)

dj3500 napisał(a): Co do poziomów głośności, polecam użycie Replaygaina jeśli uszy Ci nie wystarczają ;)
Nie wiem co to, ale poszukam :) Dzięki za propozycję, może mi to co nie co pomoże :)

Tymaczasem dziękuję jeszcze raz i zapraszam na następny BM. Będzie również mroczno (aczkolwiek już nie "brudno" :D ) :D (no chyba, że zmieni mi się koncepcja i zagram starego Schulza) :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez dj3500 02 paź 2010, 14:39

peterhol9 napisał(a):
dj3500 napisał(a):
niestety nadchodzi nieuchronny (przynajmniej u mnie), nagły kill na 41:00, gdzie już zacząłeś wyciszać, ale jeszcze nie jesteś w połowie
Błąd :P Wyciszałem gdy track się kończył (no może została jego 1/4), ale nie widziałem sensu puszczania końcowych bitów :D

chodziło mi o połowę tego wyciszania. do 41:00 miałeś skończyć wyciszać. masz u mnie minus za przekroczenie czasu po prostu.
peterhol9 napisał(a):
dj3500 napisał(a): Co do poziomów głośności, polecam użycie Replaygaina jeśli uszy Ci nie wystarczają ;)
Nie wiem co to, ale poszukam :) Dzięki za propozycję, może mi to co nie co pomoże :)

polecam foobara do tego.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez peterhol9 02 paź 2010, 14:49

dj3500 napisał(a):chodziło mi o połowę tego wyciszania. do 41:00 miałeś skończyć wyciszać. masz u mnie minus za przekroczenie czasu po prostu.
oki. Teraz rozumiem :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez PaulCane 21 paź 2010, 15:47

Nastała pora Peterhola! jakoś tak mi się zrymowało ^^

jedziemy
1. średnio mi się ten wał podoba
2. na początku miałem wrażenie, że pogubiłeś frazy, ale jednak miałem tylko wrażenie :D przejście mi się średnio podoba, ale źle nie jest, utwór jest nieco lepszy niż poprzedni IMO
3. to przejście już bardzo dobre, utwór całkiem niezły
4. Baloons are Better Then Flowers... całkiem nie zły utwór, przejście też bez zarzutu
5. ładne przejście i najlepszy utwór w tym secie po cocoonie moonbeam'ów ;)
6. przejście do cocoona niezbyt ciekawe i klimat totalnie rozbiłeś
7. przejście całkiem niezłe, ale utwór mi się zupełnie nie podoba

technicznie nieźle, ale mogłoby byc lepiej, utwory ogólnie całkiem niezłe, ale bez rewelacji
PaulCane
Paua
 
Wiek: 30
Skąd: Białystok

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez Matvel 21 paź 2010, 16:47

1. Fajnie wkręcający utwór.
2. Tutaj zamuliłeś po fajnym początku
3. Jeszcze coś innego, dziwna mieszanka jest na razie.
4. Ziewamy, ziewamy
5. Ooo. Mało jest takich utworów które są zamulone, ale słucha się ich bardzo dobrze. To jest właśnie taki utwór.
6. Znowu uskuteczniasz eksperymenty i choć bardzo lubię Cocoon to on w ogóle nie pasuje do poprzednika, co widać po przejściu nawet.
7. Znowu przedziwne przejście i wyrwany z kontekstu utwór.

To tak, straszna sieczka zapanowała tam u Ciebie. A to jest właśnie coś czego bardzo nie lubię w setach, bo po prostu wtedy ciężko się je słucha. Jakbyś to uporządkował to myślę, że dałoby się zrobić coś dobrego bo jest kilka niezłych utworów.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez RomuS 01 lis 2010, 16:58

Siemano :)
no to tak, albo Ci się tak ubzdurało że to jest ok, albo ktoś Cię wprowadził w błąd. Wybacz ale jestem szczery i Twojego setu słuchałem 3min za pierwszym razem później się zmusiłem do całości żeby recka była pełnią tego co przesłuchałem. Parę przebłysków a ta to w większości dla mnie była papka jakbym jadł płatki śniadaniowe z przed tygodnia (po terminie) + zimne skisłe mleko... Nie takiego Cię pamiętam ;/ Gdzie te czasy jak mnie progami kosiłeś? daleko są, teraz ten set chyba Bo tak pasował to został wrzucony. Przejścia jak Dj napisał bez doczepki, ale zbyt płaskie zwłaszcza jak na możliwości ablefixa. Ahh... idę się napić i mam nadzieję, że edycja 13 będzie lepszejsza... Ciao
Avatar użytkownika
RomuS
 
Wiek: 38
Skąd: Bieruń /k. Katowic

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez peterhol9 01 lis 2010, 17:09

nie wiem jak mam już Wam dogodzić :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez Juma 01 lis 2010, 18:55

Allora allora pora na Peterhola.

Set mi sie nawet podoba mimo tego ze kawalki czasami do siebie absolutnie nie pasuja jak np 1->2, Cocoon i V-Sag ( btw chyba najlepsze numery seta, chociaz jedynka tez klimatyczna ). Te niespojnosci niszcza troszke klimat i flow, ktorego sie tutaj spodziewalem. Troszke szkoda tego chaosu bo material naprawde przedni.
Technicznie jest poprawnie aczkolwiek bez fajerwerkow, niespodziewanie wymyslnych przejsc, po prostu set odegrany w/g sztuki.
Set wysluchalem z zalozeniem pelnego skupienia na nim a i tak uciekalem gdzies uchem od niego.

Zadaj techno nastepnym razem ;]
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez peterhol9 01 lis 2010, 20:04

Juma napisał(a):Zadaj techno nastepnym razem ;]
techno nie będzie, bo niestety to nie moje klimaty :P będzie progg, ale nie wiem jeszcze jaki :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez PaulCane 01 lis 2010, 21:34

a ja proponuje russian drum'n'bas albo russian breakcore :D
PaulCane
Paua
 
Wiek: 30
Skąd: Białystok

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez peterhol9 01 lis 2010, 22:29

PaulCane napisał(a):a ja proponuje russian drum'n'bas albo russian breakcore :D
russian to pewnie będzie progg, o ile się na niego zdecyduję. Mając 10 BMów w zanadrzu naprawdę trudno wybrać jakiś pasujący do Waszych preferencji :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez Matvel 01 lis 2010, 23:18

Ja to same progi to powiem Ci z mojej perspektywy, że powinieneś wrzucić ten najbardziej dynamiczny.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez peterhol9 02 lis 2010, 0:20

skoro tak to "wydybię" coś pod starego Schulza podchodzące :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez Kasper 02 lis 2010, 18:59

Jedynie Cocoon mimo swojej świetności nie pasuje. Track jest genialny, ale sam w sobie nieco burzy klimat. Bardzo fajnie, że odświeżyłeś mi ten numer Tiger Stripes i Chance Jumpers. Technika przyzwoita, ale napewno lepsza niż w poprzednich mixach. 3500 dobrze zauważył, że podeszłeś do sprawy z dużym dystansem prezentując bezpieczny styl mixowania. Mnie osobie się tak podoba bo za każdym razem wtedy, nie ważne jakiego gatunku to set mam w usza EM Tiesto z 2005 roku z Ibizy. Mnie się podobało, ale konkurencja jest duża.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez peterhol9 24 lis 2011, 0:03

mały re-upload w 1 poście :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 12 (29.09.10)

Postprzez Vibez 24 lis 2011, 2:34

lol
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Następna strona

Powrót do 12

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron