dj3500 pres. From Russia With Prog

tylko rosyjski progressive ;)
29.09.2010 - 02.11.2010

Powrót do 12

dj3500 pres. From Russia With Prog

Postprzez dj3500 30 wrz 2010, 0:45

Skoro wszyscy wrzucają sety od razu to nie będę gorszy :D Tym razem postanowiłem narzucić sobie pewne ograniczenie: otóż wszyscy artyści wymienieni w trackliście to Rosjanie. Mamy więc Malyueva, Ormatiego, nie zabrakło też zawodników z czołówki Mistiquemusic oraz kilku mniej znanych postaci. Moim zamysłem było, aby na początku powiało zimnem Syberii i było strasznie smutno i nostalgicznie, a potem stopniowo coraz żwawiej i na końcu może nawet weselej :)

Obrazek

tl:
01. LoQuai - Are You Scared? [Mistiquemusic]
02. Atrium Sun - She Will Never See The Sun [Morphosis]
03. Spieltape - Lonely Places I've Never Been (Ormatie Neither Here Nor There Mix) [Proton]
04. Eryo - Wind City [Mistiquemusic]
05. Alexander Xendzov pres. Undersky - Space Drift [Abstraction Digital]
06. Grigory Fatyanov - Midnight Express [Pitch Music]
07. Dmitry Bessonov - New Morning [Morphosis]
08. Ilya Malyuev - Autumn Sentiments [CDR]


bpm 127-134 | 39:54 | vbr | ableton 7 + evolution uc33e
direct link: http://download.enhanced-perception.com ... x%2012.mp3
cuesheet: http://download.enhanced-perception.com ... x%2012.cue

Informacje dodatkowe: set został nagrany w 20% za prześcieradłem, jak nakazują prawidła sztuki DJskiej. Został też zaakceptowany pod względem technicznym i dopuszczony do udziału w konkursie przez Komisję Kontroli Gier i Zakładów Liczbowych. Polecam ;)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: dj3500 pres. From Russia With Prog

Postprzez wasyl 30 wrz 2010, 8:46

O, matrioszka :) Kuba tą tl. nieco przesadziłeś... Tym właśnie chciałeś mnie zachęcić do startu? :P No to dostałem "kolan" :D
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: dj3500 pres. From Russia With Prog

Postprzez peterhol9 30 wrz 2010, 11:43

wczoraj napisałem, że obawiam się "megości", "grubości" seta i zdanie swe podtrzymuję :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: dj3500 pres. From Russia With Prog

Postprzez Rapture 30 wrz 2010, 17:29

Napisze wiec pierwsza recenzje.

Pierwszy numer z bardzo ladnymi padami, lekko dziwacznym basslinem, niemniej jak najbardziej mi on podchodzi. Pod koniec fajnie sie "rozkreca". Tak jak pisales jest melancholijnie i smutno, nie inaczej jest z drugim utworem. Ten numer od Atrium Sun oczywiscie na poziomie ale chyba jednak najlepszym numerem tego ziomeczka pozostanie dla mnie "Gold of the Rio". Numer w remiksie Ormatiego, szczerze mowiac, bez rewelacji. Skonczyl sie dla mnie ten pan. Troche szkoda, bo tytul numeru, ktory zremiksowal jest bardzo ladny i dlatego bylem niezmiernie ciekaw. Nastepny numer rowniez jakis taki bez szalu, chyba najgorszy z calego seta bo zmulil mnie niemilosiernie. Az sie zaczynam cieszyc, ze po nim przyjebalo cos szybszego :D i zreszta solidnego. Nie inaczej z nastepnym numerem, snujacym sie przyjemnie ze smyczkami w tle aby eksplodowac emocjami! Swietny walek. Tym bardziej cieszy, ze po nim plumkajacy breaks z grubym bassline'm. Ostatni numer w pozytywny i melancholijny sposob konczy set

Podsumowujac - bardziej mi chyba podszedl Twoj poprzedni set, wiecej ciekawych numerow w tym samym klimacie. Tu najbardziej spodobal mi sie poczatek, i numery od 5ego do samego konca. Technika oczywiscie pro, choc w przejsciu 3 -> 4 gryza sie czestotliwosci dosc wyraznie. Ale w obliczu calego seta to drobnostka w sumie. Fajnie, ze tym razem nie szalales z przyspieszaniem 576848 BPM'ow. O punktach glupio mowic skoro konkurs sie zaczal, niemniej w najgorszym wypadku powinno cos wpasc za sama technike i wspomniane wyzej numery ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: dj3500 pres. From Russia With Prog

Postprzez Sagi 02 paź 2010, 12:05

ok cos na szybko skoro juz mnie ktos tu zespamowal :P

Secik technika git, klimat git chociaz jakos w glowie sie mega to nie utrwalilo..hm..ale jest ok, z kawalkow dobrze weszlo mi nr 1 (na intro wsam raz) i nr 4 i 5 w sumie. Ciezko cos napisac...wydaje mi sie ze jest pare utworow ktore zbyt latwo przelatuja nie zostawiajac nic po sobie i chociaz pasuja do klimatu to jakos tak hmm nie ma parcia zeby do nich wracac :P to tyle joool..
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: dj3500 pres. From Russia With Prog

Postprzez peterhol9 02 paź 2010, 12:43

to moja recka będzie krótka. Ogólnie pierwsze wrażenie jakie miałem po obejrzeniu TL było mega pozytywne. Niestety po przesłuchaniu owa "pozytywność" się zmniejszyła. Dlaczego? Ano dlatego, że set podzielony został wyraźnie na 2 części. Brak środka (złotego) sprawia, że mamy część melancholijną i część szybką. Za bardzo mi się to nie podoba z tej racji, że z dziecka obecnie muszę nagle stać się dorosłym, no i jak słucham Twojego secika to mi się owa myśl przypomina :D Tyle marudzenia..

Teraz plusy: Całą pierwsza część seta plus ostatni wałek (a więc Malyuev). Ogólnie także pomysł z rosyjską muzyką podobał mi się. Wrzucenie takich cacek, jak Wyżej wspomniane Jesienne sentymenty od Ilyi, mix do Spieltape od Ormatie (ogólnie cała epka zasługuje na wielkiego plusa) czy Atrium sun, gwarantuje set w krainach marzeń i pięknych dźwięków. Za to więc plusik się należy obowiązkowo :) Co do techniki to...hmmm.. wydawało mi się, że było kapkę gorzej niż ostatnio. Nie będę analizował poszczególnego przejścia, bo nie mam niestety dostępu do kompa z setem, ale..Ale najbardziej podobało mi się to przejście na Eryo :P. reszta również poprawna (a na pewno o wiele lepsza niż moje przejścia). Za uwagę zasługuje też przejście na Spieltape. Ten co mixował Ormatie czy Malyueva ten wie, że technicznie ich wałki są poplątane i do mixingu trudno się nadają. Szczególnie chodzi tutaj o ich ostatnie "wypociny".

Jeszcze ogólniej mogę stwierdzić, że.. mimo wrażenia, jakie bądź co bądź prezentują wyżej wspomniane moje wywody, set jest bdb i punkty będą za niego :) No chyba, że przyjdzie Wasyl i walnie z grubej rury jakimiś brejkami i innymi, greckimi tym razem, progami :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: dj3500 pres. From Russia With Prog

Postprzez wasyl 03 paź 2010, 17:15

Wasyl tym razem nie postraszył brejkami, czy innymi greckimi :D, toteż zapewne znajdziesz się w ogólnej klasyfikacji wyżej ;). Ostatnim razem oceniałem Cię jako ostatniego, więc tym razem lecisz na pierwszy odsłuch :).

Zaczyna się cholernie dobrze... Naprawdę obiecująco i trzymaj mnie w tym klimacie tak długo, jak się tylko da :). Przechodzimy na utwór, który znalazł się w moim TOP 10 ubiegłego roku, więc resztę dopowiedz sobie sam :P. Samą sztukę zejścia na ten utwór wykonałbym chyba ciut inaczej, a mianowicie pomimo, iż grasz progi i bardzo często należy zachowywać wstrzemięźliwość i cierpliwość podczas przechadzania się z jednego na drugi numer, to jednak tutaj chyba lepiej brzmiałoby szybsze wyciszenie jedynki, choć to moje luźne spojrzenie i mogę się mylić co do efektu końcowego takowego zabiegu ;). Z kolei dziwnie brzmi wejście na trójkę, w szczególności w początkowej jego fazie. Zapewne jest to wina dość dźwięcznych sampli, które wybijają się ponad dotychczasową, muzyczną ścieżkę, ale później wszystko zaczyna do siebie pasować tak, jak powinno pasować podczas gry z Abletona ;]. Ku mojemu zdziwieniu trójkę grasz bardzo krótko i tym razem cholernie zgrabnie przechodzimy na numer 4, który w moim osobistym odczuciu póki co nie stanowi konkurencji dla utworów miniętych już. Samego Eryo uwielbiam jako producenta i co za tym idzie, jako dj'a, a to dlatego, że często grywa w swoich setach wyłącznie swoje produkcje ;), nawet w muzycznym podsumowaniu roku 2009 uznałem jego set z audycji Reverberations 022, za najlepszy jaki dane mi było wtedy usłyszeć. Jednak słuchany właśnie utwór nie specjalnie mi leży, po prostu leci i tworzy dobry zapełniacz, czy tam nawet most przejściowy, między 3, a 5 trackiem :). Bardzo zdecydowanie na piątkę i wyraźnie zrobiło się szybciej i bardziej energicznie, ale co ciekawe, nie jaśniej - to dobrze :). Utwór natomiast bardzo fajny, przyjemnie zjada się do niego banana :D. Kapitalne przejście na Fatyanova! Bardzo mi się podoba, так мне играй, Вы! :D Utwór dobrze podtrzymuje flow seta i w końcu nie robi się pod koniec trensowo :) Widzę, że już zbliża się Pan potwór, ogień i w ogóle kapusta z grzybami... Ale to nic, że on sam - Bessonov oczywiście - brzmi fantastycznie, bo tym razem nie na tym się skupiłem, ale na jakże genialnym wejściu tego utworu... Zrobiłeś to perfekcyjnie. Jakby to Boban napisał: "zabrzmiało to tak, jakbyś poszedł do Bessonova i zamówił taki kawałek do tego seta" :D. Na koniec jeden z moich ulubionych tracków, jednego z moich ulubionych producentów, toteż świetnie... Technicznie tak się rozgrzałeś, że chyba nie będę już zawracał sobie tym głowy, tylko dam się ponieść emocjom związanym z kapitalnym Autumn Sentiments, jakże idealnie wpisującym się w rzeczywisty okres odsłuchu...

Cóż, głupio byłoby faworyzować Cię już teraz, kiedy nie przesłuchałem jeszcze żadnego miksu ;), ale zdecydowanie mogę Ci obiecać większą porcję punktów :). Spodziewałem się dobrego seta i mnie nie zawiodłeś, bynajmniej.
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: dj3500 pres. From Russia With Prog

Postprzez PaulCane 21 paź 2010, 15:11

powoli pora zaczynać oceny setów ;) jakoś mi się tak winamp odpalił, że idziesz na pierwszy ogień (!) :D

po kolei:
1. ładny, spokojny początek, bardzo mi się spodobał ten utwór
2. no i mamy Atrium, następny bardzo przyjemny utwór, przejście bardzo ładne :>
3. chyba teraz idzie lonely places i've never been, ten utwór nieco mniej mi się podoba, ale technicznie jest bezbłędnie :D
4. j.w.
5. technicznie znowu bez zarzutu, utwór całkiem dobry
6. to przejście również niczego sobie, takie granie mi się podoba ;]
7. znowu ładne przejście, utwór mi się podoba (głównie ze względu na breakowy bassline) ;)
8. ostatnie przejście też bezbłędne, jw.

ogólnie set bardzo dobry, co do techniki chyba nie muszę nic więcej pisać, utwory mi się raz bardziej podobały, raz mniej, ale ogólnie było przyzwoicie, co do punktów to nie będę się narazie wypowiadał bo to pierwszy set jaki słuchałem :D
PaulCane
Paua
 
Wiek: 30
Skąd: Białystok

Re: dj3500 pres. From Russia With Prog

Postprzez Matvel 21 paź 2010, 16:50

1. Na początek jest ok, byle dalej było żwawiej.
2. Nie jest źle, utwór ma fajny klimat i o dziwo nawet mi się podoba.
3. Tutaj jest gorzej, całe szczęście że utwór leci tak krótko.
4. Niestety jest coraz gorzej, straszny zamulacz.
5. Tutaj jest trochę lepiej, mam nadzieję że będzie już tylko lepiej.
6. Znowu takie bezpłciowe plumkanie.
7. Drugi utwór z Morphosis który nadaje kolorytu.
8. Patrząc na środkową część seta całkiem całkiem.

Jakby się tak dało zapomnieć o środkowej części seta to byś był na podium a być może i na szczycie, bo na razie nie pojawił się set który mnie wbił w fotel. Mogą być punkty.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: dj3500 pres. From Russia With Prog

Postprzez RomuS 01 lis 2010, 16:59

Dobry, fajnie grają mogę postać? :)
Jak na wycieczkę do Rosji to set jest dość ciepły, ani żadnych kwaśnych bitów, złowrogich prostych linii melodyjnych... Zaszokował mnie bardzo i jego intro rzeczywiście może powalić na kolana bo... jest piękne jak kołysanka śpiewana przez mamusię jak człowiek był małym szkrabem ;p później jest tylko lepiej, set się trochę bardziej rozpędza, dostaje takiego głębszego dna i chyba to daje mu +10 do ataku na bębenki :D Ja zapewniam, że ląduje u mnie na hdd w dziale Progi z dopiskiem "A że teraz to się nie da już grać ładnie? To posłuchaj!" Dzięki wielkie, jak zawsze technicznie było jak z bajki, klimatycznie jak w raju, a tematycznie jak za prześcieradłem :D Do następnego o/
Avatar użytkownika
RomuS
 
Wiek: 38
Skąd: Bieruń /k. Katowic

Re: dj3500 pres. From Russia With Prog

Postprzez Juma 01 lis 2010, 19:45

3500 - Nu pagadi!

No to zaczynamy klimatycznym intro mixem. Jak znam Twoje podejscie do budowy seta moge sie spodziewać ze bedzie przebiegal wlasnie w takim klimacie. O technike rowniez sie nie boje. Czekam juz z niecierpliwoscia na track numer 2 zeby zabral mnie jeszcze dalej, gdzies na 11000ft. Oby bylo bardzo wysoko bo ladowanie awaryjne z takiej wysokosci nie jest za ciekawe.
Przejscie dopicowane a i track ciagnie klimat mocno jak lysek z pokladu idy urobek przez cale zycie.
Ajc 3 i 4 troszke zamulaja.
Kawalek 5 - bardzo przyjemny utwor, ktory poprawiasz jeszcze 6stka. Jest bardzo bardzo najs.
Do konca juz jest przyjemnie i tak jak sie spodziewalem.

Podsumowanie:
Bojac sie troche Rosji sluchajac slow Wałesy: "ze nie kazdy stamtad wraca" zabralem sie na muzyczna wycieczke po tym ogromnym kraju. Latalem dzieki temu setowi w ich przestrzeni powietrznej nie bojac sie Mig-ow ani innego ustrojstwa latajacego produkcji radzieckiej.
Bardzo klimatyczny set z krotkim slabszym czasokresem ( 3 i 4 ).
Technicznie mysle ze moglbys wykladac mixowanie setow w "Malym Techniku" a przynajmniej w "Kulturze Pogrzebu".

Dzieki, set zostaje na hdd
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: dj3500 pres. From Russia With Prog

Postprzez Kasper 02 lis 2010, 19:47

Nie mam pytań, bo nie wiem jak Ty to robisz. Wiem jedno, powinni Ci zabronić startu w BM. Ten mix uświadomił mi, że mogę Cie śmiało stawiać na równi z moim mistrzem tego forum Vibezem, na równi. Doskonały mix. Doskonały flow. Doskonałe tracki. Nie spuszczaj z tonu a szukaj przeniesienia Twojego grania w realny świat a śmiem twierdzić, że mógłbyś stać się czołowym DJ'em obracającym się w tych gatunkach.

Track, który bardzo przypadł mi do gustu to: 03. Holy shit!
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: dj3500 pres. From Russia With Prog

Postprzez peterhol9 02 lis 2010, 20:08

Kasper napisał(a):Track, który bardzo przypadł mi do gustu to: 03. Holy shit!
:D przesłuchaj do tego wersję Arthura Deepa. Jeszcze lepszy IMO :) Albo poczekaj na jednego z moich setów, o ile się zdecyduję, w którym mix Deepa do Spieltape zawarłem :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin


Powrót do 12

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron