Peterhol9 - Battle mix, Edycja 13 (5.12.2010)

The best of 2010 | Trance & Progressive
04.12.2010 - 09.01.2011

Powrót do 13

Peterhol9 - Battle mix, Edycja 13 (5.12.2010)

Postprzez peterhol9 15 gru 2010, 17:18

Obrazek

Witam wszystkich!

Zapodaję Wam dzisiaj mojego "topa" anno domini 2010. Przygotowałem niecały godzinny set, w którym to usłyszycie jedenaście numerów najbardziej mi odpowiadających w tym roku. Musiałem się trochę zastanowić nad doborem tracków, bo w kilku ostatnich dniach usłyszałem kilka perełek, które wygryzły chociażby uwielbiane przeze mnie Pure love od Nikuseva. Tracki ustawione są w kolejności od najwolniejszego ku najszybszym, tak aby set w miarę postępujących minut nabierał rozpędu. Niestety nie spodziewajcie się super techniki, bo jakoś niespecjalne połączenie kilku perełek, jakie chciałem zamiescić obok siebie, mi wychodziło. Set zaczyna się też po minucie numeru 1, gdyż akurat kawałek ten dłużył się trochę i postanowiłem go "uciachać" :D

Życzę miłego słuchania :)

:arrow: TRACKLIST:

1. dPen - Thalasses (LoQuai rmx)
2. M&D Substance - Walking alone (M&D Substance Remake)
3. Deep fog - It's just a bad dream
4. Adam Fielding - Lost in silence (Elfsong rmx)
5. LoQuai - Paregoric (Timewave rmx)
6. Way out west - Surrender (Eelke Kleijn rmx)
7. Markus Schulz feat. Ana Criado - Surreal
8. Skytech - Comet
9. Agulo feat. David Berkeley - Fire sign (Freigeist rmx)
10. Max Graham feat. Ana Criado - Nothing else matters (Aly & Fila rmx)
11. Abdul Bayyari & Shota Michizuki feat. Josh Money - All up in my head (Will Holland rmx)


:arrow: INFO:

Czas: 58:17
Jakość: 192 kbps
Waga: 80 mega
Genre: Progressive house, progressive trance, trance

:arrow: LINK:

http://www28.zippyshare.com/v/83837425/file.html
Ostatnio edytowano 30 mar 2012, 15:35 przez peterhol9, łącznie edytowano 3 razy
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 13 (5.12.2010)

Postprzez demens 30 gru 2010, 21:55

Czas w końcu zmobilizować się do oceniania. Co do Ciebie miałem spore oczekiwania, ale jak już wiesz seta słuchałem kilka razy co oznacza, że nie zawiodłeś mnie :) Technicznie ogólnie bez zgrzytów, ale też chyba nie jest idealnie, jednak na pewno sam świetnie zdajesz sobie sprawę co, gdzie i jak mogłoby być lepiej więc i nie ma sensu się rozwodzić na ten temat. Chyba najbardziej podobało mi się to dynamiczne przejście na "Nothing else matters", takiego obrotu sprawy się nie spodziewałem ;) Ok, przejdźmy do oceny kawałków.
Początek taki sobie, motyw charakterystyczny, ale raczej dużego wrażenia na mnie nie wywarł. Drugi numer już lepiej - lekko i powabnie, wpada w ucho. Trójka to istny majstersztyk, słyszałem to już wcześniej przy okazji poznawania tracków zgłoszonych do TOTY, i oczywiście numer chyba od początku miał mój support i tak jest aż do obecnego etapu. Zresztą wydaje mi się, że ten właśnie kawałek zostanie wybrany jako najlepszy w roku 2010 wg opinii użytkowników evibes.pl :) "Lost in silence (Elfsong rmx)" taki "przyjemniaczek", od tak sobie przeleciał :) Czyli ogólnie średnio. Wkracza kolejny utwór i już czuję, że będzie grubiej. I rzeczywiście, przeczucie mnie nie zawiodło. Klimat. Głęboko i dosyć mrocznie, ale potem następuje "oswobodzenie" w postaci bardzo ciekawie skomponowanej, żywej melodii. Bardzo dobry tune.
Utwór numer 6 jest wg mnie najlepszym kawałkiem w tym secie. Klimatyczny i dość dynamiczny, z ciekawym wokalem i fajnymi dźwiękami. Cały czas coś się w nim dzieje. Takie numery lubię. "Surreal" nie spodziewałem się niczego szczególnego i tak było. Wokal, a już tym bardziej motyw nie przemawiają do mnie. Przejdźmy dalej. Widzę polska produkcja więc i mam nadzieję na coś przyzwoitego. Początek taki typowo "baniowy", nie napawa mnie optymizmem co do dalszej części tej produkcji. Jednak breakdown całkiem dobry, szkoda że trwał tak krótko. Motyw główny znowu taki sobie. Ogólnie nuta raczej typowo na event, nie do słuchania w domu. Już "Rocket Science" było lepsze. Idziemy dalej. Świetny numer, wyjątkowo niezły męski wokal i świetne melo. Szczególnie podoba mi się to krótkie wyciszenie przed startem głównego motywu. Naprawdę klasowy utwór. Zbliżamy się do końca, wchodzi uplifting. O ile ciągle jaram się upliftami, to ten remix Egipcjan zupełnie do mnie nie przemawia. Może i ten wokal jest dość przyjemny, ale nie żebym miał ochotę wiele razy wracać do tej produkcji. Na miano TOTY raczej nie zasługuje, oczywiście IMO. Końcówka w wykonaniu Joe Garr... yy, to znaczy Will'a Holland'a :D Co do tego męskiego wokalu jestem raczej na nie, chociaż na breakdownie nawet ładnie się prezentuje. Jednak ogólnie ten w "Fire sign" był dużo lepszy ;p Melo bardzo dobre, zdziwiłbym się gdyby było inaczej. Reasumując dobra produkcja, a co za tym idzie dobre zakończenie seta.

Jak widzisz, set bardzo mi się podoba i na pewno jeszcze nie raz go sobie załączę. Jesteś pierwszym, którego oceniłem, ale jestem wręcz pewien że będziesz wysoko ;) Pozdro.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 13 (5.12.2010)

Postprzez Kubo 04 sty 2011, 9:48

1. dPen - Thalasses (LoQuai rmx)
3. Deep fog - It's just a bad dream
5. LoQuai - Paregoric (Timewave rmx)

Cieszy mnie ze wybrales te numery bo sa naprawde dobre :) Timewave pozytywnie mnie zaskoczyl bo wiekszosc jego produkcji i remixow trafia w moj gust a ten wau jest chyba w TOP3. Calosci rownie milo sie slucha i nie mam jakis przykrych odczuc wiec jest okiej !
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 13 (5.12.2010)

Postprzez peterhol9 04 sty 2011, 12:32

Dzięki za reckę Kuba :) pozostaje mi tylko zaprosić Cię do przesłuchania innych, lepszych progowo setów, które znajdują się na forum, ot dajmy na ten przykład "My second half of an orange" :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 13 (5.12.2010)

Postprzez Solo van Small 05 sty 2011, 0:35

czas na pana panie kolego :)
1 - spokojny poczatek, raczej na plus chyba ze dalej bedzie zamulanie to i za poczatek Ci pojade ;) przejscie takie sobie, slyszalem juz gorsze wiec to masz zaliczone na plus :)
2 - nie zrobilo to na mnie wrazenia, kawalek jakich wiele
3 - oj odzwyczailem sie od proggow pod wszelaka postacia chyba bo mi kompletnie nie wchodzi to granie :( przejscie tez nie za ladnie zagrane ale to raczej wynik "perelek" niz braku pomyslow
4 - i nareszcie jakas poprawa, to jest to na co czekalem :) pierwszy powazny plus :) szkoda tylko ze tak szybko sie konczy
5 - po poprzednim bardzo dobrym utworze ten jest...znacznie gorszy...poprzeczka byla wysoko ustawiona
6 - :) od pierwszego dzwieku wiedzialem ze mi podejdzie :) przejscie "perelkowate" :) nowe okreslenie :)
7 - znowu nie moja liga, przejscie przemilcze :)
8 - cos lecisz w kratke bo slysze kolejne fajne dzwieki ;)to co mi sie podoba za szybko sie konczy :(
9 - kratka nadal dziala, taki sobie utwor, zapomne o nim po napisaniu posta
10 - Nothing Else Matters na plus jak najbadziej i jeszcze mam nadzieje ze ostatni walek mi sie spodoba to moze zapracujesz na jakies punkty
11 - przejscie w final bylo jednym z lepszych chociaz....ee... dam Ci luzu :)

po finale spodziewalem sie czegos lepszego, bardziej zapadajacego w pamiec, wiekszosc seta podobala mi sie w kratke, co juz pewnie zauwazyles,ostrzegales na poczatku ze technika nie bedzie powalajaca z racji tego ze trudno ze soba polaczyc tak odmienne utwory dlatego miedzy innymi moj set wyglada tak jak wyglada, gdybym obral Twoja droge mialby zupelnie inny oddzwiek niz ma obecnie, ciezko mi cos powiedziec w chwili obecnej o punktacji bo przesluchalem zaledwie 2 sety ale jesli cos nieprzewidzianego sie wydarzy to moze dostaniesz punkcik

pozdro
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 13 (5.12.2010)

Postprzez Matvel 08 sty 2011, 15:40

1. Fajne
2. Za bardzo zamulone
3. Jak wyżej
4. Dalej mnie usypiasz
5. <chrapanie>
6. Obudziłem się! Wolę oryginał, ale ten remix też jest dobry.
7. Ale zamuliłes, utwór cienizna straszna.
8. To jest ok, ale nie wiem skąd te ochy i achy.
9. Jestem na nie.
10. To też jest ok, ale jest tylko ok. Nic tu wybitnego , utwór taki jak masa innych obecnych trance'ów.
11. Takie sobie.

Technicznie ok, choć jak większość mocno spokojnie. Ten set także do mnie nie przemówił, widzę że ciężko będzie z głosowaniem.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 13 (5.12.2010)

Postprzez PaulCane 08 sty 2011, 22:03

Przyszła pora na Peterhola :D

1. Mogłeś zacząć od Break'a, ciekawiej by było :D Utwór całkiem niezły.
2. Przejście git. Utwór też mi się podoba.
3. jw
4. To przejście mi się średnio podobało. Track może być, ale poprzednie były lepsze.
5. Tu przejście też nie było idealne, ale wyszło całkiem przyzwoicie. Utwór dobry.
6. Przejście dobre, utwór też.
7. Przejście git, ale utwór słaby IMO.
8. Średnio mi się przejście podobało. Track może być.
9. Przejście git. Usypiacz.
10. Przejście takie w stylu Kandiego trochę, kiedy go ludzie na ah.fm jechali mniej więcej w tym stylu:
-To było przejście?
-Nie, on po prostu skipnął utwór i przeskoczył do następnego
:D

utwór słaby
11. Przejście całkiem niezłe. Jakby nie vocal to byłoby ok.

Punkty może będą, ale trochę mi szkoda, że nie zostałeś przy klimatach z pierwszej połowy seta :p
PaulCane
Paua
 
Wiek: 30
Skąd: Białystok

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 13 (5.12.2010)

Postprzez Kasper 09 sty 2011, 14:23

Znowu ten TOTY ach pięknie. Tak właśnie pomyślałem wczasie odsłuchu. Ogólnie mix to taka skakanina. Jednak kilka numerów jest tak godnych, że głowa mała. Mój ulubiony numer to remix Freigeist, katowałem go całe lato czy też jesień. Nie pamiętam jak był dokładnie wydany. Kapitalny mruczący bassline i fajny męski wokal. Jest też dobry remix faraonów, wspomniany Deep Fog. O genialnym Surreal z DYD nie wypada nie wspomnieć, co za sztos. Najlepszy numer na albumie Markusa! Jest też WoW z kapitalnym remixem Eelke. U Ciebie jest inaczej niż u innych. Selekcja numerów przeważa nad techniką, ale za dobry materiał jest w stanie wybaczyć wszystko. Kilka przejść bardzo z dupy, ale co tam... Szczególnie te na Comet i z Comet, które jest nader zacnym numerem! Sypne Ci coś ;)
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 13 (5.12.2010)

Postprzez wasyl 09 sty 2011, 18:47

Haa, już wiem dlaczego mój set Ci nie podszedł, Ty po prostu zacząłeś lubować się w słodkich wokalach! :D Nie no, może nie zupełnie, ale po kolei... Zatem początek brzmi bardzo obiecująco i lecą znane mi melodie, nie od dziś lubiane i trzymane na dysku ( Thalasses niegdyś sam zaczynałem swojego seta:)) i faktycznie, przejście na Foga zrobiłeś lepsze :> good for U, miej ten zaszczyt :P, tym bardziej, że to utwór bardzo ciężki do grania. Skoro nawet dj3500 wplótł go mocno średnio, tzn. że jest ciężki do grania i koniec!. Co się dzieję dalej? Ano dobrze się dzieje... Fieldinga nie znałem, ale skoro tak, to jest mi bardzo miło. Powiedzmy, że do 6 utworu włącznie, seta słucha mi się bardzo przyjemnie. Jednak później coś się zmienia i zaczynają lecieć "kupowate" wokale :P Pet, wtf? :o W 39 minucie leci strasznie prymitywna, płytka niczym kałuża łez na pogrzebie tyrana melodia :P Praktycznie do samego końca nie potrafię się już odczarować z tego zaklęcia, którym zostałem objęty od 7 utworu. Pierwsza połowa jednak jest na tyle dobra, że nie będę skupiał się na tym co złe, ale bardziej na tym co dobre, bo w konsekwencji jednak więcej materiału przypadła mi do gustu, niż zniechęciła. Znam masę Twoich setów, które o wiele bardziej do mnie przemawiają, więc tym razem z punktacją będzie raczej skąpo, ale coś się znajdzie ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 13 (5.12.2010)

Postprzez peterhol9 09 sty 2011, 19:09

wasyl napisał(a)::o W 39 minucie leci strasznie prymitywna, płytka niczym kałuża łez na pogrzebie tyrana melodia :P
Szczerze powiedziawszy to na ten moment możliwe, że popełniłem błąd. Surreal znudził mi się kapkę, a od niego w szulcowskim albumie lepsze było wokalne i genialne Lifted. No ale nic, trudno się mówi :) Dzięki za reckę Wasyl i ..czekam na inne, obiecane recenzje (szczególnie Phenomenological society ep 2 i My second half of an orange ) :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 13 (5.12.2010)

Postprzez peterhol9 09 sty 2011, 19:11

oj pomyłka... 39 minuta to Fire sign, którego się nie wstydzę :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 - Battle mix, Edycja 13 (5.12.2010)

Postprzez peterhol9 30 mar 2012, 15:35

Dzięki i Tobie Kasper za reckę :)

Kasper napisał(a): Kilka przejść bardzo z dupy, ale co tam... Szczególnie te na Comet i z Comet, które jest nader zacnym numerem!
ano tego się nie spodziewałem, że się nie spodoba. Owe dwa przejścia wydają mi się spoko jak na mój set. Przejście na Way out west - a i owszem mi się nie udało, ale tamte są wg mnie ok :D No chyba, że się przyzwyczaiłem, bo mojego mixu w drodze tu i tam sporo razy słuchałem :D

edit...
nowy link: http://www28.zippyshare.com/v/83837425/file.html
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin


Powrót do 13

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron