Kasper - "A" like ASOT... Classics!

09.04.2011 - 08.05.2011

Powrót do 15

Kasper - "A" like ASOT... Classics!

Postprzez Kasper 25 kwi 2011, 18:45

Chciałem aby wszyscy grali klasyki, to wygrała opcja literowa. Jednak widząc, że sporo ludzi tak czy siak pocisło klasycznym materiałem to i ja poszedłem w tym kierunku...

35 min, 138BPM, ~50MB

Tracklist:

01. Arksun - Arisen [Armind]
02. Above & Beyond feat. Zoe Johnston - No One On Earth (Gabriel & Dresden Remix) [Anjunabeats]
03. A Boy Called Joni - Green Astronauts [Black Hole]
04. Audioholics - External Key [Electronic Elements]
05. Adam White & Andy Moor pres. Whiteroom - The Whiteroom [Liquid Asset]

http://www66.zippyshare.com/v/65293106/file.html
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Kasper - "A" like ASOT... Classics!

Postprzez Transi 26 kwi 2011, 13:29

01. Utwór praktycznie doskonały. Jarał, jara i dalej będzie mnie jarał :P Motyw główny jest silnie uzależniający, gdy go słyszę to mam ciary. Produkcja świetnie otwiera seta (niczym na występie Armina na Sound Empire w 2006 roku) ;)
01 -> 02 Nawet ładnie. Chyba za dużo basu na początku.
02. Ja bym ta rakietę zarzucił na sam koniec seta :D Tym bardziej, że kolejne produkcje są o wiele spokojniejsze (z naciskiem na "External Key"). Co do utworu - bardzo dobry. Dub Mix przyśpieszony do 143BPM zrywa tynk na ścianach :P
02 -> 03 Nieźle. Coś się chyba (bardzo) delikatnie rozjeżdżało, ale opanowałeś sytuację. Jedynie w okolicach 17:17 miałem wrażenie, że jest za cicho.
03. Nie znoszę tej produkcji. Jest cholernie irytująca.
03 -> 04 Rozjechało się trochę.
04. Dla mnie produkcje tego typu powinny znajdować się na początku seta ;) Utwór - klasa, chyba nigdy mi się nie znudzi. Akurat wczoraj słuchałem sobie w samochodzie Universal Religion 2004, na której to płycie pojawił się ten mistrz :)
04 -> 05 Zdecydowanie najlepsze przejście w całym secie. Szkoda tylko, że tak gwałtownie urwane ;)
05. "The Whiteroom" podobał mi się od kiedy usłyszałem go po raz pierwszy. Świetnie skonstruowany, bardzo mile plumkający no i pięknie wybucha energią pod koniec :)

Jeśli chodzi o dobór utworów to za wyjątkiem "Green Astronauts" jest super. Technicznie tez dobrze, chociaż małe potknięcia się zdarzały. Ostatnio pisałeś o wpływie klasyków na odbiór całego seta. Coś w tym jest. Twój Battle Mix słuchało mi się naprawdę dobrze ;)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Kasper - "A" like ASOT... Classics!

Postprzez peterhol9 27 kwi 2011, 13:39

Ogólnie, to set jest naprawdę cacy :) Zestaw kawałków powala, bo prezentuje klasyki "pełną gębą", a więc rozpoznawalne zawsze i wszędzie ponadto z nutą wszechobecnego sentymentu :) Pomimo jednak owej "cudowności" seta należałoby wytknąć kilka uchybień:

1) Jest za krótko. Można było minimum jeden numer dodatkowo wcisnąć :)
2) Numer 2 - za szybki i o dziwnej, "mechanicznej" jakości wokalu. Vibez będzie się pewnie czepiał filtru, to i ja mu zawtóruję :)
3) Troszkę klimat można było lepiej zbudować. Dobrze to Transi wyraził, ale ja bym dał No One on earth na początku, za nim External key, Arisen, Green astronauts i Whiteroom. Efekt byłby lepszy :)
4) przejście 2->3 troszki za cicho w jednym momencie.

Tyle narzekania :P Jeden z lepszych Twoich setów o całkiem niezłej technice. Brawo :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Kasper - "A" like ASOT... Classics!

Postprzez Transi 27 kwi 2011, 14:19

Nie nie nie! "Arisen" jako intro jest nie do ruszenia :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Kasper - "A" like ASOT... Classics!

Postprzez peterhol9 27 kwi 2011, 14:36

W tym zestawie jest za szybkie na intro :P Lepiej prezentuje się Intro mix od G&D do NOOE
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Kasper - "A" like ASOT... Classics!

Postprzez wasyl 01 maja 2011, 9:04

Dotarłem z odsłuchem i do Ciebie Kasper. Bez zbędnych ceregieli pragnę wspomnieć po raz enty, że jestem chyba jedyną jednostką na tym i byłem na uprzednim forum, której Arisen w ogóle nie pociągało :). Może "w ogóle" byłoby kłamstwem, bo utwór zaczyna się obłędnie, ale niestety pozostaje taki tylko do momentu rozwinięcia ;). Arksun - One Day - to jest utwór, który stał się moim odnośnikiem do produkcji tego Pana i może właśnie dlatego jestem taki brutalny dla Arisen, a chyba nawet na pewno dlatego :). Nevermind, bo dalej dzieje się naprawdę dobrze. Końcówka seta jest nawet doskonała i to pod każdym względem. Śmiem stwierdzić, że to Twój najlepszy set, jaki dotychczas dane mi było usłyszeć i o ile muzycznie nie jestem tego w 100% pewien, tak technicznie zdecydowanie jestem :). Tym razem naprawdę bardzo pozytywnie mnie zaskoczyłeś i bardzo chciałbym, abyś to robił częściej, a nawet nie! Przestań mnie tak zaskakiwać i stwórz u mnie poczucie, że będzie tak na porządku dziennym ;). Jeśli moje wypowiedzi opiewają w superlatywy, to najmocniej przepraszam, ale jest to zapewne wynik posiadania przez ost. tydzień tylko kilku setów i ogólna muzyczna tęsknota :). Tak, czy tak - podobało mi się.
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Kasper - "A" like ASOT... Classics!

Postprzez Matvel 06 maja 2011, 11:14

1. Utwór super, ale 10 minut w secie to przesada
2. Tego nigdy nie lubiłem, co najwyżej w remixie Kearneya
3. Jak dla mnie to trochę niedoceniony utwór, a szkoda bo bardzo ciekawa produkcja.
4. Hmmm, patrząc na poprzedni i następny utwór to można by powiedzieć, że ten jest słaby. Jakoś po prostu nigdy nie byłem zwolennikiem tego utworu.
5. Jeden z moich ulubionych klasyków, lubię go sobie odpalić i i zobaczyć Moor'a jak jeszcze tworzył muzykę nadającą się do słuchania.

Przejście na 3 i z 3 do poprawy (w ogóle jakoś dziwnie astronauci brzmią), poza tym tylko 5 utworów. Tak w przypadku jak dwa mi się mało podobały to jest prawie połowa seta.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Kasper - "A" like ASOT... Classics!

Postprzez PaulCane 07 maja 2011, 13:09

Pierwszy wał genialny!
2. Przejście bez zarzutu, chociaż mogłeś dać No One on Earth jakieś 2-3 frazy dalej, ale było git. Tą wersje kiedyś jak dopiero z elektroniką się zapoznawałem, katowałem, że głowa mała, przekozak!
3. Przejście bez zarzutu, wał też :D
4. Skupiłem się nieco na walce Daniela Bryan'a i Sheamus'a w WWE i mi umkło przejście, a to znaczy że było dobrze :D Utwór ujdzie, ale w porównaniu do poprzedników jest średni.
5. Przejście bardzo dobre, a i utwór jeszcze lepszy!


Szkoda tylko, że tak mało utworów tu jest.
Bardzo możliwe, że będzie sporo punktów, ale się jeszcze zobaczy bo to dopiero drugi set którego obadałem ;D
PaulCane
Paua
 
Wiek: 30
Skąd: Białystok

Re: Kasper - "A" like ASOT... Classics!

Postprzez Vibez 09 maja 2011, 22:31

Widze duże podobieństwa do klasyk seta armina na 500 asota :P

Zaczynasz na lekkiej piździe rzekłbym. Stąd też Arisen mi troche za szybko zapieprza. Pierwsze przejście kozacko spasiło kluczem i nóżka tupiue (chociaż tradycyjnie po swojemu zrobiłbym to jednak mniej inwazyjnie). Dalej mi wszystko za szybko leci.

peterhol9 napisał(a):Numer 2 - za szybki i o dziwnej, "mechanicznej" jakości wokalu. Vibez będzie się pewnie czepiał filtru, to i ja mu zawtóruję


Poszarpany przez algorytm Complex albo Beats o czym milion razy mówiłem i już mi sie nie chce :P Tak czy siak przez to sie tego o wiele gorzej słucha więc mimo sentymentu mam ochote przewinąć. Kolejne przejście również przypasowane kluczem, dobrze wchodzi. Czyżby complex dewastował kolejny utwór? Mniejsza o większość. Ciągle mam wrażenie że wszystko zapieprza jak stado dzikich świń. W sumie nie wiem skąd taki pomysł u ciebie, set ma 35 minut i śmiało można by zwolnić o ze 2,3 bpmy. Wyszło by to chyba lepiej. Wchodzi numer czwarty, ponownie bardzo dobrze spasowało kluczem. Mój typ przejść, spokojnie, na beacie, bez pośpiechu. To lubie. External Key elegancki, mój faworyt. Przejście na piątke troche niepotrzebnie ścięte. Ponownie kluczem ładnie dopasowane.

Ogólnie set ci wyszedł jako jeden z lepszych, tylko nie wiem czy za dobór utworów gratulować tobie czy buurenowi. Tak czy inaczej przejścia już są lepsze, dużo odważniejsze, ale utwory jak były tak są szarpane. Punkty tradycyjnie ci dam za dobór materiału bo trafiasz w mój gust bardzo dobrze.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków


Powrót do 15

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości