Pandemia?

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Pandemia?

Postprzez Amnes 25 kwi 2009, 23:18

Czeka nas pandemia? Byłbym ostrożny w wyrokach, ale kolorowo się nie zapowiada.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... prawa.html

Czekam na dalszy rozwój wypadków, wygląda, że będzie się szybko zmieniać sytuacja. Nie wiem o co było tyle huku przy ptasiej grypie, skoro generalnie była niegroźna. Tu sytuacja ma się chyba inaczej. Mnie pierwsze informacje porażają.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Pandemia?

Postprzez Sisiek 25 kwi 2009, 23:38

Świńska sprawa :D czyli kolejne miliony godzin przegadane w portalach informacyjnych/wiadomościach. Stan psychozy i tak dalej :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Pandemia?

Postprzez Rapture 25 kwi 2009, 23:43

Hmm, w sumie mam tyle innych wazniejszych dla mojej osoby problemow, ze tego typu akcja mnie raczej nie rusza. Poza tym z ospa udalo nam sie wygrac, wiec przy obecnych srodkach ostroznosci raczej ciezko o pandemie niczym hiszpanka w 1918.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Pandemia?

Postprzez Amnes 26 kwi 2009, 10:24

Porównanie grypy i ospy to z lekka nie na miejscu jest imo. Może rzeczywiście straszą jak przy ptasiej grypie, ale mi to wygląda na jakąś grubszą afere.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Pandemia?

Postprzez Rapture 26 kwi 2009, 10:33

Amnes napisał(a):Porównanie grypy i ospy to z lekka nie na miejscu jest imo. Może rzeczywiście straszą jak przy ptasiej grypie, ale mi to wygląda na jakąś grubszą afere.

Poki co to nawet nie strasza tak jak przy ptasiej grypie.A w porownaniu ospy do grypy chodzilo mi bardziej o ludzkie mozliwosci dotyczace zwalczania chorob, bo fakt, porownanie samych chorob nie bardzo (grypy nie wyniszczymy ostatecznie nigdy)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Pandemia?

Postprzez kiki 26 kwi 2009, 10:57

grypa medialna imo.. chodzi o kase, strasza nas,zeby sie zaszczepic co za tym idzie? kasa!
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Pandemia?

Postprzez Amnes 26 kwi 2009, 17:25

Czyli wściekłe krowy mówicie genralnie. Telewizji nie oglądam, ale wybory idą, poparcie PO słabe, a raczej efekty rządów, więc trzeba czymś zapchać wiadomości. Coby to dało rade pr'em nadrobić zaległości hehe.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Pandemia?

Postprzez peterhol9 27 kwi 2009, 8:35

kiki napisał(a):grypa medialna imo.. chodzi o kase, strasza nas,zeby sie zaszczepic co za tym idzie? kasa!
o to to :) jeżeli ktos się orientuje w mediach to wie, że media wymuszają w nas (taka ich niewdzięczna funkcja) specjalnie strach. Bo cóż lepiej się sprzedaje - motyw lecącego samolotu, czy spadającego (a jeszcze który może uderzyć w naszą chałupę) ?
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Pandemia?

Postprzez paauli_83 27 kwi 2009, 12:04

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... l?skad=rss

Co do wypowiedzi powyżej, oczywiście że sprzeda sie motyw lecącego samolotu, tym bardziej spadający na dom wielodzietnej rodziny - media dawkują nam sensacje, a my jak gąbka to chłoniemy. Czy to tez nie jest tak, że ludzie wolą czytać czy też oglądać migawki właśnie wzbudzające takie emocje?
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Pandemia?

Postprzez Infrared 27 kwi 2009, 13:13

paauli_83 napisał(a):Czy to tez nie jest tak, że ludzie wolą czytać czy też oglądać migawki właśnie wzbudzające takie emocje?

jak ktoś ma nudne życie czemu nie.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 35
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Pandemia?

Postprzez peterhol9 27 kwi 2009, 13:35

paauli_83 napisał(a):http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6543200,Swinska_grypa_juz_w_Europie.html?skad=rss
Cztery wypadki we Francji, 2 osoby w szkocji :D a ciekawe jakie sa statystyki dzienne dla Francji i szkocji odnośnie wypadków śmiertelnych osób na rowerze, osób walących łbem wanne, gdyż podłoga była śliska, ile osób dostało zawału serca podczas stosunku. Wydaje mi się, że nie 2 ani 4 tylko o wiele więcej :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Pandemia?

Postprzez paauli_83 27 kwi 2009, 13:46

Słuszna uwaga, ale to nie wzbudzi takiej sensacji ani paranoji jak informacja o 'epidemii' - zeby nie uzyc za duzego słowa.
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Pandemia?

Postprzez Amnes 27 kwi 2009, 16:19

Co jak co ale pandemia w końcu nadejdzie, także najwyżej temat odkopiemy za 50 lat. :D żeście wyjechali z mediami a ja rzeczywiście jestem ciekaw dalszego rozwoju wypadków. Pewnie nici z zamknięcia wszystkiego ale co tam. Moje miasto to Białystok.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Pandemia?

Postprzez Matvel 27 kwi 2009, 16:28

Amnes napisał(a):Moje miasto to Białystok.


No no :mrgreen:
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Pandemia?

Postprzez bAchoR 27 kwi 2009, 21:37

Myśląc typowo statystycznie to musi w końcu coś się pojawić. Za dużo nas tu. Natura musi się obudzicić. Historia naszej ludzkości zna wiele pandemii, która trzymała odpowiednią ilość ludzi w ryzach. W końcu to nadejdzie, no bo musi. A ludzie tak słabi jak są teraz nie byli jeszcze nigdy. Nie zapominajmy, że niegdyś 30 roku życia mógl dożyć tylko silny osobnik. Teraz byle co i już trzeba antybiotyk, bo jak nie to rest in peace. Nie jest tak ?
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Pandemia?

Postprzez Amnes 27 kwi 2009, 22:57

Ano może ciut przesadzasz, bo ja np. biore antybiotyk, żeby nie leżeć 2 tygodnie w łóżku jak już, podobnie rzesze ludzi pracy. Ale na solidną pandemię wirusową nie będzie lekarstwa. Co wirus to mutacja. Oby do Azji szybko doszło to może w Europie jeszcze trochę dłużej pożyjemy. :D

A w mediach już przechodzą samych siebie z tą nagonką. BTW gdzieś pisali że najbardziej podatni są w wieku 24-45lat na tą mutacje. Pilnujcie się staruchy :D
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Pandemia?

Postprzez Sisiek 27 kwi 2009, 23:04

A mówili coś o wirusie głupoty ? Bo ten chyba najszybciej się rozprzestrzenia i to bezobjawowo :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Pandemia?

Postprzez Amnes 27 kwi 2009, 23:45

Objawy są i to całkiem ostre w przebiegu sisiek.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Pandemia?

Postprzez bAchoR 28 kwi 2009, 4:12

Mam nadzieje, że to nie była żadna aluzja...
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Pandemia?

Postprzez paauli_83 28 kwi 2009, 7:45

Amnes napisał(a):24-45lat na tą mutacje. Pilnujcie się staruchy :D
wypraszam sobie :P

Zażywanie antybiotyku powinno byc dopiero wtedy kiedy naprawde jest z nami źle, ale nie zapominajmy że on w duzej mierze niszczy nas organizm, oraz powodują to ze stajemy sie bardziej podatni na wszelkie wirusy, ponadto to wygodnictwo...które kiedyś odbije sie na zdrowiu.
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Następna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron