Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Na prostym przykładzie.... :P
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez bAchoR 20 maja 2009, 18:53

Trzeba i z tego być poprawnym i z tego być poprawnym.
Jak się z matmą jest na bieżąco to nigdy nie ma problemów. Matematyka, po prostu, nie wybacza braku systematyczności.

Jak przychodziłem z uczelni i siadałem do matmy i zapełniałem całe zeszyty zadaniami to nie było na mnie bata. Wszystkie koła na maxa. Potem spocząłem na laurach. Tu mnie nie było (%), tam co innego i zajęcia mi przechodziły przez palce, a wraz z nimi problematyczne zadania, które trzeba czasami wytłumaczyć. I miałem potem taki, kurwa, ogon że aż się o niego przewróciłem i nie zaliczyłem tej matmy. A byłem kozakiem ! Na moim przykładzie dobrze widać jaka jest matematyka.
A humanistyka ma to do siebie, że możesz sobie usiąść na całą noc i danną partie materiału posiąść.
Matma jest nawet prostsza. Znasz pare sposobów rozwiązywania zadań, wzory, warunki i jedziesz ,,schematem'', jest zachowana jakaś powtarzalność pewnych działań, które wcześniej poznałeś. Kiedyś nauczycielka (zresztą bardzo dobra) powiedziała : matematyka tak naprawde jest nauką dziobaków. Jak nie przejedziesz iluś tam zadań to dupa.
Bo nie wierze, że są geniusze, który nigdy dostają tylko to co potrzeba z tablic i rozwiązują zadanie, które ma w sobie jakąś problematykę i wymaga po prostu jej poznania.
Nie ma geniuszy. Geniusz rodzi się cieżką pracą i to wszystko. Ma się predyspozycje, Bożą iskrę, ale bez pracy nic to nie da :)
Amen

Oczywiscie są wyjątki, ale mówie o90 % społeczeństwa.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez JohnnyKnoxville 20 maja 2009, 19:12

bAchoR napisał(a):Nie ma geniuszy.
NIe ma geniuszy ???? A Albert Einstein, Nikola Tesla, Niels Bohr, Werner Heisenberg to kto ??? I wielu innych.... Każdy z nich wykraczał poza swoje czasy i obejmował rozumieniem coś czego nie widać, nie czuć, nie słychac, czego tak na prawde taki człowiek jak Ja czy Ty Rafał nawet do końca nie rozumie i gdyby nie oni nigdy cywilizacja nie odkryła by tych rzeczy bo to po prostu są sprawy wymagające abstrakcyjnego myślenia.... Oczywiscie musi ono opierać się na wiedzy o otaczającym wszechświecie, ale taki zwykły człowiek nie byłby w stanie dojść do tego co zawdzięczamy tym uczonym.... Dla mnie geniuszem jest ktoś kto zdolny jest do abstrakcyjnego myslenia i objęcia rozumem czegos czego nie widać, ktos kto może wyjść do przodu przed wiek w którym sie znajduje i poziom wiedzy na jakiś temat... Jasne że można tego dokonać też przez ciężką prace olbrzymich zespołów ludzi i laboratoriów, badań, a później przypisać odkrycie szefowi tego zespołu, tak jak to się dzieje w obecnej nauce, ale w przypadku tych ludzi czegos takiego nie było w takim stopniu... Dla tego jak byś ich nazwał Rafał jeśli nie geniusze ???? Tak na prawde geniuszy tez docenia się z czasem, a czesto przełomowe odkrycia, teorie i koncepcje, dopiero po jakimś czasie są uznawane.... Słowo geniusz oznacza właśnie kogoś takiego kto radzi sobie z jakimś problemem którego nikt inny przed nim nie rozwiązał i nie ma żadnej tablicy ani wytłumaczenia tego problemu.... Tak że ja wierze że są też tacy ludzie ale zgodzić sie moge z tym ze są to bardzo wyjątkowe przypadki :P Wśród naszej młodzierzy obecne na pewno w 0,000000000000001% :D
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez bAchoR 20 maja 2009, 19:14

Przeczytaj jeszcze raz post Marcin.
Albert Einstein był marnym uczniem. Dopiero jak zaczął się interesować, pracowac na sobą. Uzyskał co uzyskał ....
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez JohnnyKnoxville 20 maja 2009, 19:18

bAchoR napisał(a):Albert Einstein był marnym uczniem
Geniusz nie musi być świetnym uczniem :P Wogóle nawet nie musi być żadnym uczniem....Przeczytałem, ale chciałem odnieść się tylko do tego Twojego stwierdzenia że nie ma geniuszy....

Edit

Geniusz wogóle inaczej myśli i podchodzi do problemów niż zwykły człowiek, jego myślenie nie przebiega takimi zwykłymi torami i nie podchodzi on do problemu w normalny sposób... Dajmy na to rozwiązując jakieś zadanie.... Jego umysł jest w stanie podejść do tego zupełnie z innej strony, jest w stanie wyobrazić sobie jak to wszystko wygląda, cały problem tak jakby to porównać to wydaje mi sie że jest to obrazowo coś takiego że zwykła osoba np uczeń mysli o problemie w dwóch wymiarach, a dajmy na to geniusz obejmuje swoim mysleniem problem w trzech wymiarach a nie tylko płaszczyźnie.... Dla tego wogóle proces edukacji powinien być dostosowany zupełnie inaczej do takich jednostek żeby rozwijały one w sobie pewne włąśnie dary i swoją niezwykłość... Uczenie się w zwykłych szkołach i ze zwykłym programem może wręcz zabijać ich zdolności.....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez bAchoR 20 maja 2009, 19:30

Chodziło mi tylko o to, że same predyspozycje, talent nie wystarczą. Do geniuszu potrzebna jest jeszcze cieżka praca. :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez Infrared 20 maja 2009, 19:48

bAchoR napisał(a):Do geniuszu potrzebna jest jeszcze cieżka praca. :)

bzdura! Właśnie przy geniuszu nie potrzebna jest żadna praca patrz sawant - czyli ludzie upośledzeni ale w innych dziedzinach genialni.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 35
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez bAchoR 20 maja 2009, 20:05

ja mówie o ludziach zdrowych ... :) tak jak dopisałem - o ponad 90 %. Dzięki za uważne czytanie moich postów, Asia. :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez Infrared 20 maja 2009, 20:37

bAchoR napisał(a):ja mówie o ludziach zdrowych ... :)

Pytanie brzmi przy genialnych sawantach kto tu jest chory?
I czytam czasem Twoje posty :D i podtrzymuje "bzdurę" bo geniusz to nie ciężka praca, to się ma. Ciężką pracą możesz zrzuć 2 kilo a mieć bystry otwarty umysł i widzieć rzeczy których inni nigdy nie zobaczą (chyba, że po dragach hehe) nie jest dane wszystkim. I choćbyś pracował nad tym, jak na polu w czasie orki to ser zdziałasz.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 35
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez kiki 20 maja 2009, 21:11

bAchoR napisał(a):W życiu ważne jaki jesteś, a nie kim jesteś.

nom fajnie bybylo, jakby to byla prawda! jestesmy mlodzi (i piekni :D ) i tak naprawde niewiele wiemy co sie dzieje, bo tak naprawde wszedzie widnieje zło,ktorego nie pokonasz nie bedac znanym sedzia czy politikiem - moje obserwacje i inne pewne zrodla wykazaly,ze jak nie jestes ch*jem to gowno masz i wszyscy Cie ruchaja w d... bo wykorzystuja Twoja dobroc! tak to wyglada niestety!

a tak wracajac do tematu to z ta matematyka to wielka kicha, bo ode mnie z klasy co z matmy zawsze 5 mieli to matury tez nie zdali...
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez Infrared 20 maja 2009, 21:16

a teraz matura z matmy obowiązkowa heheheh to się dopiero przerzedzi na uczelniach :D łuhu!
Prawda jest taka, że mata u nas kuleje a szkoda bo to w końcu królowa nauk i taki piękny przedmiot.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 35
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez Sisiek 20 maja 2009, 21:23

Infrared napisał(a):a szkoda bo to w końcu królowa nauk i taki piękny przedmiot.


I w większości zupełnie do niczego nie potrzebna i jak twierdzą wcale nie uczy konstruktywnego myślenia vide schematy rozwiązań o których pisał Rafał. Mówię to ja Jarząbek Wacław który skończył informatykę a z matematyką i wzorami fizycznymi, elektronicznymi miał do czynienia przez większość swojego szkolnego życia ;)

kiki napisał(a):moje obserwacje i inne pewne zrodla wykazaly,ze jak nie jestes ch*jem to gowno masz i wszyscy Cie ruchaja w d... bo wykorzystuja Twoja dobroc! tak to wyglada niestety!


Haha kiki się spięła. :P Jak ktoś się daje walić to ma jak ma ;) ale być chujem też nie warto bo wszyscy będą cie cisnąć ;) Do wszystkiego trzeba podchodzić z rozwagą ;]

A co do gimnazjów było być starszym i chodzić do starych techników to byście zobaczyli co się dzieje :D Ale więcej nie będę pisał bo jeszcze mama przeczyta hehe :lol: ale to co się wyprawiało to przekracza ludzkie pojęcie :P
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez sector 20 maja 2009, 21:29

Jak widac kazdy pisze jacy to u nich w szkolach byli zdolni uczniowie (koledzy/kolezanki). Jak widac tylko byli zdolni w oczach uczacych ich wtedy nauczycieli. A jak skonczylo sie babki sranie, trzymanie reki na ramieniu i dawanie tych zadan, na ktore te osoby byly przygotowane to skonczyly sie 5 i 6. Na maturze nic nie potrafia a przeciez tacy zajebisci byli w LO. Tutaj wychodzi mi. to jaki jest poziom w szkolach. Szkolo szkole nie rowna.

Przyklad. U mnie na studiach jak chodzilem to powiedzmy ze na poczatku bylem zajebisty z matmy. A niestety przez zjebanych nauczycieli w szkole mialem 3 na koniec. Nie dosc ze cisneli z materialem to jeszcze chuje zanizali oceny, Bog raczy wiedziec po co, ale to inna bajka. Inne osoby mojej grupy nie dosc, ze wielkie G umialy to jeszcze co sie okazalo sie mialy 5 w swoich poprzednich szkolach. Takze, tego... 'dobry chlopak byl i malo pil...' sraty taty. Jakby ktos byl tak dobry to by zdal.

Ogolnie temat dobry jest do tematu Humor :error:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez Sisiek 20 maja 2009, 21:42

sector napisał(a):Jak widac kazdy pisze jacy to u nich w szkolach byli zdolni uczniowie (koledzy/kolezanki). Jak widac tylko byli zdolni w oczach uczacych ich wtedy nauczycieli.


Hehe sami naukowcy i same mądre głowy :D i pewnie kablowali na siebie jak ktoś ściągał :D A tekst daj spisać był jak wyrok śmierci xD U mnie nikogo nie było zdolnego chyba że do rozróby, na lekcjach zamiast na zajęcia chodziło się na piwo ale wszyscy maturę zdali ( chcieli się nas pozbyć :D ) i jakoś sobie radzą. Jedni dalej pozorują naukę inni normalnie pracują i leci do przodu. A nie wielcy studenci co mają po 24 lata a w życiu nie pracowali i muszą prosić o pieniądze mamę bo nawet jak coś umie to nie wpadnie na pomysł żeby robić hajs z korepetycji. Tak jak moja znajoma kończy 2 magistry naraz jest w moim wieku nawet wyszła za mąż ale w życiu nie pracowała i nawet nie wie od czego zacząć xD To jest dopiero patologia no ale poboru do wojska już nie ma to liczba studentów się zmniejszy :D Ja to zawsze leje z teleturnieju Milionerzy przychodzi pacjent wymienia czego on tam nie pokończył a potem nie umie odpowiedzieć na pytanie za 500zł bo wiedzę powszechną ma zerową. Czegoś tam się wykuł coś tam skończył ale nie umie nawet z tego skorzystać.
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez Infrared 20 maja 2009, 22:18

sector napisał(a):Jak widac tylko byli zdolni w oczach uczacych ich wtedy nauczycieli. A jak skonczylo sie babki sranie, trzymanie reki na ramieniu i dawanie tych zadan, na ktore te osoby byly przygotowane to skonczyly sie 5 i 6. Na maturze nic nie potrafia a przeciez tacy zajebisci byli w LO. Tutaj wychodzi mi. to jaki jest poziom w szkolach. Szkolo szkole nie rowna.

Ja wychodząc z liceum miałam 5.2 srednia :D :moonwalk: a mature napisałam tak se- tj ładnie ale nie zajebiście, co mnie nie dziwi bo te matury są tak niedojebane, że ciężko trafić w jakieś zjebane klucze. To kompletnie nie sprawdza Twojej faktycznej wiedzy- a ustne egzaminy to jest w ogóle jakaś pomyłka.
Sisiek napisał(a):A nie wielcy studenci co mają po 24 lata a w życiu nie pracowali i muszą prosić o pieniądze mamę bo nawet jak coś umie to nie wpadnie na pomysł żeby robić hajs z korepetycji.

hahah zawsze mnie to rozkłada na łopatki. PrzeSery z nich :D
Sisiek napisał(a):I w większości zupełnie do niczego nie potrzebna i jak twierdzą wcale nie uczy konstruktywnego myślenia vide schematy rozwiązań o których pisał Rafał.

A tam schematy. Na studiach na Ser Ci się schematy przydadzą. Jak nie rozumiesz o co kaman to nawet wujek hazel z białym serem nie pomoże. A matematyka jest zajebista. Konkretna i nie ma owijania w bawełnę.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 35
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez badzio 21 maja 2009, 2:20

Wracając do geniuszów

JohnnyKnoxville napisał(a):Geniusz wogóle inaczej myśli i podchodzi do problemów niż zwykły człowiek, jego myślenie nie przebiega takimi zwykłymi torami i nie podchodzi on do problemu w normalny sposób


Mam tak kiedy jestem spizgany. jestem geniuszem :D
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez JohnnyKnoxville 21 maja 2009, 3:25

A masz jakies osiągnięcia, że tak sie tylko zapytam ??? :D
Ps temat uważam zajebiście sie rozwija i jest ogólnie fajowo :P A z Sectorem to sie zgadzam na maxa, sam miałem podobnie, ale wypowiem sie jakoś później bardziej obszernie....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez bAchoR 21 maja 2009, 7:53

Asia, ja mówie o ludziach normalnych, którzy z jakiejś przeciętności, cięzką pracą dochodzą do wielkich rzeczy. Mamy chyba inny pułap uznania człowieka za geniusza.
Dla mnie geniuszem nigdy nie będzie człowiek po mutacjach genetycznych mózgu, układu sprawnościowego itd. Graba ;]

ze jak nie jestes ch*jem to gowno masz i wszyscy Cie ruchaja w d... bo wykorzystuja Twoja dobroc! tak to wyglada niestety!


Właśnie sztuka polega na tym, żeby nie być chujem i zeby Cię szanowali. :) Jeżeli ludzie wiedzą, że jak się wkurwisz, na czymś się zawiedziesz to będzie słabo, to szanują Ciebie i wcale nie musisz być żadnym chujem.

Trzeba wiedzieć do kogo można odwrócić się plecami po prostu i mieć jakieś zasady w stosunkach międzyludzkich.

BTW.
... bo faceci muszą kogoś kochać, a kobiety muszą kogoś mieć...

złoty tekst jednej z forumowiczek ? ;] Kubo, kto to napisał ? coś w tym jest
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez Infrared 21 maja 2009, 8:06

badzio napisał(a):Mam tak kiedy jestem spizgany. jestem geniuszem :D

w to nikt nie wątpi :D widzisz więcej wiesz więcej tak to jest mniej więcej tiru riru :D a po mj z lsd wiadomo, że umysł bardziej się otwiera :moonwalk: :D
bAchoR napisał(a):Mamy chyba inny pułap uznania człowieka za geniusza.

Ale geniusz to jakieś ponadprzeciętne zdolności w jakichś gałęziach życia.
def ze słownika online : geniusz najwyższy stopień talentu, uzdolnień umysłowych; zdolność specjalna do twórczości wybitnie oryginalnej; człowiek w najwyższym stopniu twórczy, genialny.
To uzdolnienie, to się ma! jak raka, ejca czy syfa.

bAchoR napisał(a):... bo faceci muszą kogoś kochać, a kobiety muszą kogoś mieć...

Chyba na odwrót :D ale ja się nie znam, nie jestem geniuszem w tej dziedzinie :D
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 35
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez tymek 21 maja 2009, 9:44

Infrared napisał(a):
badzio napisał(a):To uzdolnienie, to się ma! jak raka, ejca czy syfa.

to sie akurat nabywa :D
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Jak poziom edukacji leci na łeb w naszym kraju.... :P

Postprzez Infrared 21 maja 2009, 9:48

tymek napisał(a):to sie akurat nabywa :D

omasz! przyłapałeś mnie na nieprecyzyjności. Przyznaje racje, zwracam honor modyfikując tym samym wypowiedź na: "To uzdolnienie, to się ma! Jak serce, płuca, czy nerki" i won! :D
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 35
Skąd: Piekary Śląskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron