Skok na bungee

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Skok na bungee

Postprzez bAchoR 22 maja 2009, 12:51

Kurcze kiedyś mówiłem, że nigdy w życiu... ale teraz mnie to korci. Lubie się czegoś bać, mieć wątpliwości i zmierzyć się z tym, bo potem jest to fantastyczne uczucię, ze dałeś rade i jesteś hardcorem. Kiedyś jak skakełm ,,na główke'' to banią lekko zaryłem o jakiś korzeń czy coś takiego i od tamtej pory bałem się skakać. Nie było to nic poważnego, bo nigdy nie skaczę w miejscach których nie znam z wiadomych względów. Od tego momentu miałem stracha.5 lat później stałem na 4 metrowym pomoście o 5 rano i godzine podchodziłem i odchodziłem, zeby skoczyć. W końcu się wkurwiłem i skoczyłem. Jak się wynurzyłem to byłem najszczęśliwszym człowiekiem na ośrodku wypoczynkowym. :D Po tym skoku, skakałem jeszcze 2 godziny.
Fajna sprawa przełamywać bariery. Mam nadzieje, że w najbliższej przyszłości zrobię to samo z bungee. W sumie wypadek śmiertelny był tylko jeden. W Monachium lina dla skoczków została wystawiona przez noc na działanie deszczu itd. Następnego dnia wydarzyła się tragedia.

BTW. Skakał ktoś ? :) I może zdać relacje z tych paru sekund ?
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Skok na bungee

Postprzez JohnnyKnoxville 22 maja 2009, 12:55

Z tego co wiem Monisia chyba skakała :P Ja sam sie przymierzam, ale z mostu pier...olnać na linie to jest dopiero hardkor :P
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Skok na bungee

Postprzez Sisiek 22 maja 2009, 13:00

bAchoR napisał(a):Kiedyś jak skakełm ,,na główke'' to banią lekko zaryłem o jakiś korzeń czy coś takiego i od tamtej pory bałem się skakać.


To już wiem skąd te wszystkie posty dziwnej treści :D

JohnnyKnoxville napisał(a):ale z mostu pier...olnać na linie to jest dopiero hardkor :P


Z 50 kilowym kamieniem przymocowanym do nogi :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Skok na bungee

Postprzez Vibez 22 maja 2009, 13:02

Jeśli mowa o przełamywaniu barier i adrenalinie, to ja miałem spore opory wsiąść na rollercoastera. Teraz moge tylko powiedzieć że głupi byłem, że tak późno zacząłem na tym jeździć :D (w Sierpniu jade specjalnie pojeździć na wycieczke do niemieckiego Heide Parku, będzie sie działo !)

Co do Bungee, to jeszcze większy hardkor. Ale cholera spróbował bym. Stanąć tak na krawędzi jakiegoś mostu i spojrzeć w dół wiedząc że za chwile sie tam będzie :D . To zakrawa na "when you see it, you`ll chit bricks" :D
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Skok na bungee

Postprzez Infrared 22 maja 2009, 13:40

bAchoR napisał(a):BTW. Skakał ktoś ? :) I może zdać relacje z tych paru sekund ?

ja mam lęk wysokości i dlatego chciałam skoczyć. Jak to jest? heh.. Myślałam, że zawału dostane. My heart was beating too quick, I was fucking tripping out. Wyjebiście w kosmos ale powtórzyć tego nie chciałabym nigdy, zbyt wielkie obciążenie dla organizmu. Flaki przewracają Ci się na wszystkie możliwe sposoby, plus stres plus strach lęk. Nie polecam jak ktoś ma słabą pikawę bo może odlecieć naprawdę.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 36
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Skok na bungee

Postprzez Monisia 22 maja 2009, 13:52

najlepsze to jest to, że byłam świadkiem lecących rzygów, srak i innych takich lol i tylko przez to miałam opory wejść ha ha ha :P ale zajebiste przeżycie... będę miała okazję jeszcze skoczyć gdzieś to na pewno nie będę się wahać :) przez te parę sekund to tak można uwolnić swoje emocje :D
najgorsze jest to jak ściągają Ci linę nogi to się trzęsą ;) hahaha polecam tym co mają lęk wysokości od razu się go pozbędą :P

http://www.funner.pl/link/4222/wypadek- ... -do-wody-/
hahaha :P
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Skok na bungee

Postprzez Infrared 22 maja 2009, 13:55

Monisia napisał(a):hahaha polecam tym co mają lęk wysokości od razu się go pozbędą :P

czy ja wiem. ja bym nie polecała. Stres jest taki, że można naprawde zejść z tego świata. I dalej boje sie wysokosci.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 36
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Skok na bungee

Postprzez bAchoR 22 maja 2009, 14:14

ja mam lęk przestrzeni. Nie lubie zbyt hardcorowych tarzanów itd. Gdyby skok na bungee polegał na tym, że lecisz w dół, kończy się naciąg liny i koniec, schodzisz to bym skoczył jak nic. :) Ja się boje tych odbić, hustawek już po skoku. ;]
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Skok na bungee

Postprzez Infrared 22 maja 2009, 14:43

bAchoR napisał(a):się boje tych odbić, hustawek już po skoku.

jest spoko, tak jakby Ci predator kręgosłup wyrywał. Fcipkę.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 36
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Skok na bungee

Postprzez michal 22 maja 2009, 15:30

Mówicie o karuzelach, rollerkosterach itp. Trzy lata temu byłem w Alton Towers w UK i testowałem wszystkie najbardziej ekstremalne klimaty: Nemesis, Rita, etc - wszystko do obczajenia na YT. Obliviona nic nie przebije:

http://en.wikipedia.org/wiki/Oblivion_(roller_coaster)

Jest ektremalnie, bo zanim puszczą wózek to zatrzymują go na górze, więc można sobie z wysokości 20 metrów popatrzeć na okolicę. i Nagle jeb! lecisz prawie pionowo w dół.
Na bandżi bym nie skoczył, ja raczej spokojnych rozrywek szukam ;]
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Skok na bungee

Postprzez Kubo 23 maja 2009, 8:25

Mnie bungeee jakos nie jara, 100 razy bardziej wole base jumping ;) To jest dopiero adrenalina..



Chcialbym kiedys tak polatac <marzyciel>
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Skok na bungee

Postprzez sector 23 maja 2009, 10:05

Vibez napisał(a):To zakrawa na "when you see it, you`ll chit bricks" :D


Ha Ha mam takie samo zdanie na ten temat. W sumie pare osob juz to potwierdzilo :- D

Mam kumpla w pracy, ktory jest taki mega cichy, w sumie nikt by nie powiedzial, ze robi takie hardcorowe akcje. Skakal na Bungee, z samolotu ze spadochronem i inne tego typu akcje. Mowi, ze skok na Bungee to dla niego nic specjalnego. Podobno w WWA jest jakis dzwig, ktorego ramie znajduje sie 120m nad ziemia, ze jest to najwyzszy punkt w PL z ktorego sie skacze. Skoczyl i potem organizatorzy sie go pytaja jak bylo. To mowil, ze spoko, ale spodziewal sie czegos wiecej :D Mowil tez, ze skakal zaczepiony lina za przedramie.

W sumie dobra sprawa, sam bym chcial skoczyc, ale na bank bym sie bal. Chociaz jak pisze Vibez o rollercosterach, mysle, ze jak ktos nie ma leku to jak raz sprobuje to pozniej bedzie mial ochote na wiecej. Tak samo jak Rafal z tym skokiem. Mam nadzieje ze w wakacje na urlopie uda mi sie wyczaic takie cos i zrobic skok w bok :D

Natomiast odnosnie tego Alton Towers o ktorym pisal Michal, to to jest blisko mnie i sam mysle czy by sie tam nie wybrac. Nawet nie wiedizalem ze sa tam jakies Rollercostery, a teraz po krotkim opisie mam jeszcze wieksza ochote. Michal narobiles mi smaka! :-D

Btw, co wy na to?


When you see it, you'll shit bricks!

Na sam widok kupa w majtach.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Skok na bungee

Postprzez Vibez 23 maja 2009, 14:09

Nice :D Pionowo w dół to nie jechałem :D

Ten jest przekozacki. 8 loopów, największy w europie. Każdy kto odwiedza hiszpanie na wakacje powinien obowiązkowo tam zajechać!

Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Skok na bungee

Postprzez michal 23 maja 2009, 18:04

sector napisał(a):Natomiast odnosnie tego Alton Towers o ktorym pisal Michal, to to jest blisko mnie i sam mysle czy by sie tam nie wybrac. Nawet nie wiedizalem ze sa tam jakies Rollercostery, a teraz po krotkim opisie mam jeszcze wieksza ochote. Michal narobiles mi smaka! :-D


Sector gorąco polecam :) Komercja jakich mało tam panuje, ale idzie przeżyć. Z takich bardziej lajtowych to polecam Air, brzuchem do dołu się leci :D
A z hardkorów to Nemezis: po każdej przejażdżce można sobie w sklepiku kupić swoje zdjęcie zrobione gdzies na trasie, moja gęba na tej przejażdżce nie była zbyt zachęcająca, wyglądała mniej więcej tak: :O :D i nie tylko nogi miękną... a to co zapodałes na YT wygląda konkretnie, zwlaszcza motyw zjazdu i tego skrętu :D
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Skok na bungee

Postprzez newb 23 maja 2009, 23:25

jesli ktos to lubi to fajnym miejscem jest Walibi World w NL

tamtejsze kolejki z dołu wyglądają ok nie wiem jak to jest być w nich..

ja sam byłem tylko raz w takiej sytuacji : Silver Star , Niemcy

nie wiem czy większy jest strach ,gdy człowiek jest przed i nakręca się idiotycznymi myslami typu "ojej a co będzie jak coś nie zadziała" itp. czy na górze,gdy widzi jak wysoko jest a panicznie obawia się wysokości




samo wspomnienie tego to juz 200 bpm serca
Avatar użytkownika
newb
 

Re: Skok na bungee

Postprzez Jachu 24 maja 2009, 22:19

Najlepsza przejazdzka na jakiej ja bylem to Katun w Mirabilandii we Włoszech, tu krótki filmik


Jak ogladalem ten filmik z BASE jumping przypomnial mi sie jeden gosc, ktory za pozno otworzyl spadochron. Uszkodził sobie kręgosłup, złamał żebro, stracił kilka zębów i odbił płuco, ale przeżył

Avatar użytkownika
Jachu
 
Wiek: 38

Re: Skok na bungee

Postprzez Vibez 25 maja 2009, 0:11

Jachu napisał(a):Najlepsza przejazdzka na jakiej ja bylem to Katun w Mirabilandii we Włoszech


Na Katunie to mógłbym jeździć cały dzień :>
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Skok na bungee

Postprzez Monisia 25 maja 2009, 10:24

w życiu bym nie chciała siedzieć w pierwszym wagonie zjeżdżając z takiego typu kolejek... chyba bym bardziej odważyła się na skok z samolotu :P
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Skok na bungee

Postprzez paauli_83 25 maja 2009, 12:43

Pierwszy raz skakalam na bunge w Mielnie, oj było to z ponad 5 lata temu...przez kilka dni wchałam sie czy to zrobić, gdy kilka razy przechodziłam obok dźwigu...az pewnego dnia odwazylam sie...i stwierdzilam ze teraz albo nigdy, no i skoczylam - jest to coś niesamowitego, wrażenia są po prostu nie do opisania, strach a zarazem radość... w czasie lotu nie odczuwałam nic, istna pustka, zero uczuć, ale gdy lina się napięła odczułam zadowolenie A po samym skoku z kilka minut dochodziłam do siebie... Spodobało mi sie to na tyle, że zdecydowalam sie skoczyć raz jeszcze tym razem w Wawie przy basenie Moczydlo 90 m. Zajebiste uczucie...strach był jak i za pierwszym razem - ale jednak ryzyko i adrenalina to jest to co bardzo mocno pobudza i wciąga jednocześnie :)
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Skok na bungee

Postprzez rdk 26 maja 2009, 21:18

byłem w Mirabilandii w 95 roku i nie było tego Katun :(
Avatar użytkownika
rdk
 
Wiek: 41

Następna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron