jaki laptop wybrać?

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

jaki laptop wybrać?

Postprzez Boguś 28 wrz 2009, 18:29

Witam :) W tym tygodniu chce kupic laptopa na raty no i nie moge sie zdecydowac na cos konkretnego bo tez nie chce sie za przeproszeniem wpierdolic na mine i wziac byle co :/ Chodzi mi glownie zeby mial dosyc dobra grafike, 3-4gb ramu najlepiej ddr3 i procek dwurdzeniowy od 2Ghz w gore, bo lapek typowy do gier to ma byc glownie zeby mi ladnie plynnie smigal Flight Simulator 2004 :) Planuje do max 2600zl lapka. Znalazlem 2 ciekawe : http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 2G25N.html . Tutaj sa aby 2gb ramu ddr ale orientowalem sie ze spokojnie moge do 4gb sobie za doplata dolozyc :) tylko ta vista mnie boli nie wiecie czy jest mozliwosc wyboru xp zamiast visty?
Drugi taki: http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 2G25N.html z tym ze system operacyjny Linux i tez pytanie czy orientujecie sie czy jest mozliwosc zainstalowania innego oprogramowania na zyczenie klienta? No i ktora z dwoch grafik w tych obu lapkach jest lepsza wydajniejsza? Z gory dzieki za wszelkie porady mam nadzieje ze z Wasza pomoca dokonam trafnego wyboru i nie bede zalowal :)
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez sector 28 wrz 2009, 19:35

Po pierwsze Bogus to jest forum muzyczne, imo lepiej jak zadasz pytanie tutaj -> http://forum.purepc.pl/index.php?s=f074 ... owforum=60

Po drugie ja na Twoim miejscu bym sie nie pakowal w Acera i to jest raz. Dwa bym wybieral miedzy DELL/Asus.

Co do karty graficznej nie wiem jak ten smieszny GF z pierwszego komputera ale GF 9300 to raczej demon predkosci nie jest. Mam taka sama w swoim laptopie i w sumie moge pograc w gry spokojnie, jednak i tak tego nie robie bo ja mam 13" wiec w takim 15.4 powinno juz byc cos mocniejszego.

Kolejna sprawa jest ze ja bym wybral inny sklep bo komputronik nigdy do tanich nie nalezal.

Vista wcale nie jest taka zla Bogus. Nie wiem skad Ci wszyscy ludzie tak narzekaja i skad te wszystkie negatywne opinie. Jak Ci nie bedzie odpowiadalo to zainstalujesz sobie Windows 7. Jakby nie bylo XP ma juz swoje lata. Mimo tego, ze smiga dobrze na komputerach to wcale nie jest taki zajebisty. Linuxa tez przeciez mozesz sobie zmienic. Zainstalujesz sobie Windowsa sam i po problemie a na gwarancji nie stracisz. W tym przypadku imo Linux obniza cene calego zestawu.

Na pierwszy rzut oka o wiele lepszym wyborem bedzie np ten ( http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 9_LED.html ) Lenovo, ktory nie dosc, ze ma lepszy serwis, to jeszcze jest lepiej zrobiony.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez bts 28 wrz 2009, 20:05

Ja proponuję zajrzeć na http://www.nhl.pl/ ;)
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez hanan 28 wrz 2009, 20:29

najlepsza stronka pl to: www.notebookcheck.pl i jej forum
hanan
kłejk 2 umarł
 
Wiek: 46

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez bts 28 wrz 2009, 20:32

hanan, patrz wyżej ;)
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez Monisia 28 wrz 2009, 20:42

a ja tylko odradzam toshibe gówno szajs części więcej warte niż cały laptop ;]
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez tymek 28 wrz 2009, 20:50

sony vaio sa bardzo dobre i mozna trafic w przystepnej cenie
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez Matvel 28 wrz 2009, 20:55

Ja tam nigdy na swoją Toshibę nie narzekałem, poza tym że grzeje ładnie ;]
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez Amnes 28 wrz 2009, 21:03

ja mam della i powiem, że świetny nie jest z pewnych względów, już zresztą rozwikłane, ale wyjścia minijack wszystkie dwa w pół roku się posypały. I ogólnie z dźwiękiem właśnie kupa problemów. Za to gwarancja 3 lata ma swoje zalety, będę musiał kiedyś zadzwonić, żeby serwisant zrobił dźwiękówke.

Aha matryca nie ma jednego złego piksela po roku. Vaio którego oddałem miał setki, ale to wyjątkowy jakiś przekręt był. Soniacze ponoć jednak miały kiepskie matryce. Ale jak wiemy technika idzie do przodu, a wpadki każdemu się zdarzają.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez sector 28 wrz 2009, 21:19

Monisia napisał(a):a ja tylko odradzam toshibe gówno szajs części więcej warte niż cały laptop ;]


Jak sie ma 100 letni komputer to ta. Nie pisz wiec bzdur. Laptopy nigdy nie sa tanie, chyba, ze sie kupuje szajs. Jak kupisz cos dobrego zlozone z dobrych podzespolow to i nic dziwnego, ze drogie.

tymek napisał(a):sony vaio sa bardzo dobre i mozna trafic w przystepnej cenie


Pod tym sie podpisze. Sam mam Vaio. Moj tato tez. Jednak jest pewien problem z Vaio tak samo jak z MACami a mianowicie sa o wiele drozsze od ich odpowiendikow innych firm. W przypadku Bogumila VAiO jest jednak bardzo odlegly.

Amnes napisał(a):ja mam della i powiem, że świetny nie jest z pewnych względów, już zresztą rozwikłane, ale wyjścia minijack wszystkie dwa w pół roku się posypały. I ogólnie z dźwiękiem właśnie kupa problemów. Za to gwarancja 3 lata ma swoje zalety, będę musiał kiedyś zadzwonić, żeby serwisant zrobił dźwiękówke.

Aha matryca nie ma jednego złego piksela po roku. Vaio którego oddałem miał setki, ale to wyjątkowy jakiś przekręt był. Soniacze ponoć jednak miały kiepskie matryce. Ale jak wiemy technika idzie do przodu, a wpadki każdemu się zdarzają.


Dlatego wlasnie napisalem Bogumilowi, zeby zobaczyl sobie na inne forum bo tutaj kazdy bedzie pisal straszne bzdury albo rzeczy na ktorych sie specjalnie nie zna. Amnes Krolu Zlotu. To, ze Tobie sie posypalo, nie znaczy, ze kazdy jeden model DELL sie sypie. Ja mialem DELL XPS i uwierz mi, ze w swoim czasie nie mial sobie rownych i nic sie nie popsulo przez 3 lata. O czym to swiadczy? Tylko o tym, ze seria XPS byla dobra a nie, ze DELLe sa do (_o_).

Druga sprawa. Gwarancja to jest zupelnie inna sprawa. Praktycznie kazdy producent umozliwia dokupienie dodatkowej gwarancji czy tez jej przedluzenia. Wiec to tez jest w pewnym sensie malo istotne.

Nie pisz tez, ze VAiO maja matryce z dupy bo wlasnie dla odmiany maja jedne z najlepszych. Matryce X-Black czy X-Black II to jest kosmos w porownaniu z innymi matrycami. Nie jest to tylko moja opinia. Obecnie mam 13" VAiO na X-Black II i uwierz mi, ze nie widzialem, nawet nie slyszalem, zeby obecnie byl jakis laptop z rownie dobra matryca.

Pozatym tak jak mowie. Firma moze byc z (_o_) a moze zrobic taki model Laptopa, ktory bedzie zjadal wszystkie inne. Dlatego nie ma co generalizowac. Ja napisalem o DELLu i Asusie bo te maja chyba najlepszy serwis w PL. Dodatkowo sa naprawde dobrze wykonane.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez Boguś 28 wrz 2009, 21:30

Jaki Bogumil pytam sie? sector nie oslabiaj.. poczytam troche na tamtych forach, ale mowie co dobry jakis w miare to ma grafe radeona a ja nie moge sie do niej przekonac wole geforce'a po prostu lepszy. I stad wlasnie ten acer co podalem w kwestii procka ramu i grafy by mi pasowal jesli chodzi o moja kieszen..
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez tymek 28 wrz 2009, 22:11

Bogumile :D doloz kilkaset zlotych i kup Vaio, nie bedziesz zalowal. Mam na zmiane Vaio i Maca i chetnie bym podmienil maca na vaio.

edit. po namysle moze jednak bym nie podmienil, ale vaio polecam tak czy siak :D
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez Sisiek 29 wrz 2009, 5:40

Kup sobie Boguś iPhona :D Ja mam dwa HP i nie narzekam ale i nie używam często :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez bAchoR 29 wrz 2009, 5:48

Bogumił xDDDDD

Dobrze jest się pośmiać z samego rana. :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez sector 29 wrz 2009, 9:02

Boguś napisał(a):Jaki Bogumil pytam sie? sector nie oslabiaj..

Bogus rece opadaja. Czlowiek chce Ci pomoc to jeszcze masz jakies problemy. Nazywam Cie po imieniu to sie sadzisz jak zwykle. Parodia.

Jeszcze te Twoje 'mongolskie teorie', ze Vista i Radeon gorszy. Skoros taki madry to sobie kup co chcesz. Przeciez wiesz lepiej. Aha i nie pisz lepiej swoich 'madrosci' na innym forum bo Cie wysmieja!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez bAchoR 29 wrz 2009, 11:30

Bogumił, do oglądania samolotów najlepszy jest Dell ;) Troszkę lajtu Lotnik włącz :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez Sisiek 29 wrz 2009, 14:59

sector napisał(a):Nazywam Cie po imieniu to sie sadzisz jak zwykle. Parodia.


No właśnie o to mu chodzi ,że nie nazywa się Bogumił tylko Bogusław :P Boguś będziesz w Wawie to weźmiemy litra z Tomaszem i skoczymy pooglądać :D Na pewno coś się wybierze ;)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez Margo 29 wrz 2009, 15:47

Bogumił <rotfl>hahaha

Boguś , mogę Ci polecić Łysego, napisz do niego on dobrze zna się na komputerach,na pewno doradzi Ci coś dobrego
Margo
szo tam się dzieje?
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez Boguś 29 wrz 2009, 16:55

sector napisał(a):
Boguś napisał(a):Jaki Bogumil pytam sie? sector nie oslabiaj..

Bogus rece opadaja. Czlowiek chce Ci pomoc to jeszcze masz jakies problemy. Nazywam Cie po imieniu to sie sadzisz jak zwykle. Parodia.

Jeszcze te Twoje 'mongolskie teorie', ze Vista i Radeon gorszy. Skoros taki madry to sobie kup co chcesz. Przeciez wiesz lepiej. Aha i nie pisz lepiej swoich 'madrosci' na innym forum bo Cie wysmieja!


Krzysiu Ci juz wyjasnil o co chodzi. Nie lubie po prostu jak ktos sie zwraca do mnie inaczej niz mam na imie i tyle :] A pomoc jak najbardziej doceniam :] Jakos nie mam zaufania do radeona i tyle wole sprawdzonego geforce'a :)
Krzysiu dzieki za chec pomocy ale dzis juz mi ojciec ogarnal bo zalezalo mi na czasie, zeby go miec jeszcze przed przeprowadzka na nowe smieci w Warszawie :) dzieki za dobre checi temat do zamkniecia :)
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: jaki laptop wybrać?

Postprzez sector 29 wrz 2009, 18:15

Poprostu Bogus ja pisze do Ciebie z tzw. 'jajem'. Nie nabuzowywuj sie tylko wez pewne rzeczy z dystansem. Jakby nie bylo Bogumił nie jest obrazliwe, wiec tym bardziej. Trzymaj sie cieputko i nie stoj w przeciagach. Zycze udanego zakupu. Zamykam! \o/
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null


Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron