Gry/Programy/Symulatory

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez phantom 28 lip 2009, 20:12

W Obliviona grałem właśnie trzy lata temu, w wakacje po maturze. Podobnie jak Morrowind, kolejnej odsłony TES znów nie dałem rady ukończyć. Znudziła mi się gdzieś po dwóch miesiącach dość regularnego grania, bo znów traktowałem wątek główny jak poboczny, a poboczny - jak główny :). Grafika nawet na dzisiejsze standardy jest fantastyczna. Wtedy musiałem używać specjalnej nakładki, żeby Oblivion był w ogóle grywalny na moim sprzęcie.

Natomiast do samej fabuły i konstrukcji gry, które w części III i IV są zasadniczo podobne, miałem już kilka zastrzeżeń. Nie podobał mi się rozwój postaci. Pamiętam zresztą, jak w trójce nabijałem poziomy skakaniem :D. Większość zadań pobocznych to powielanie schematu, a sam świat, choć jest rozległy, często jest pozbawiony detali i w dużej mierze swą rozległość zawdzięcza 'pustym' terenom. Chyba wiadomo, o co chodzi. Mimo to, jak już pisałem, naprawdę się wciągnąłem i głównego wątku nie skończyłem chyba tylko dlatego, że poczułem się rozczarowany sposobem budowania poziomu trudności (skill przeciwników był dopasowywany do aktualnego poziomu prowadzonego bohatera). Jak na 20 poziomie wróciłem do miejsca, w którym walczyłem, mając 4 level, i okazało się, że wcale nie jest łatwiej, to już mi się nie chciało w to bawić :D. Na papierze sam system wydaje się przemyślany, ale w rzeczywistości było z tym trochę gorzej. No i tak poza tym brakowało trochę klimatu. Te postaci jakieś takie 'komputerowe' :D.

Jeśli chodzi o Wolfa, to zależy mi przede wszystkim na multi. W 'Enemy Territory' grałem dobre dwa lata, łącznie z angażowaniem się w klanówki itd. Mam nadzieję, że będzie zrobiony przynajmniej tak dobrze jak właśnie ET, ale ostatnie wiadomości zapowiadają raczej coś innego.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez KaSS 28 lip 2009, 20:36

Dżizys chłopaki xD Tacy duzi a takie zamiłowanie do zabawek :P Ja obecnie pykam w The Sims 3. Kiedyś grałam w WoW mam postac na 61lvlu chce ktoś? mogę oddać za darmola :P
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez indecentnoise 30 lip 2009, 15:02

yaper napisał(a):Myślę właśnie sobie o tym RPG'u. Sceneria Science Fiction przyciąga - niestety nie wiem jak z mechaniką rozgrywki - oświećcie mnie i zachęćcie do zakupu.

To dobrze wywazona mieszanka shootera z niezbyt zawilymi elementami rpg (ot dodawanie punktow do zdolnosci ulepszanie ich i odblokowywanie kolejnych dodatkowych w zaleznosci od wybranej na poczatku rozgrywki charakterystyki postaci). Dosyc liniowa (przez co momentami drazniaca). Polecam, bo gra sie super.

yaper napisał(a):Spellforce 2 (dużo dobrego usłyszałem o tej grze)

Tez moge polecic, mieszanka hack n slash rpga z rts.

A ja mam emulator Ps2 i mecze Final Fantasy X i X-2 teraz.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez yaper 30 lip 2009, 16:55

Ja jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do Finali i innych tego typu japońskich wynalazków. Nie rozumiem takich gier niestety...

Żeby nie zaśmiecać: na dniach premiera najnowszego dziecka Gearbox, a mianowicie 'Borderlands', gry z gatunku RPS (tak! Role Playing Shoter - w końcu coś nowego, rozwój postaci, masa pukawek do zgarnięcia niczym w rasowych erpregach - może być naprawdę ciekawie!).
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez phantom 30 lip 2009, 16:59

Hm, na gry-online.pl podano październik jako datę wydania ;).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez yaper 30 lip 2009, 17:13

phantom napisał(a):Hm, na gry-online.pl podano październik jako datę wydania ;).


Dla mnie to 'na dniach' :D Wrzesień/październik - wtedy premiera, przynajmniej takie mam najnowsze informacje... czyli wkrótce.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez djin 03 sie 2009, 23:41

ktoś gra jeszcze w Starcrafta ?

My z Adikiem pocinamy regularnie :) czasem po kilka godzin dziennie (nocnie)

jakby ktoś chciał zagrać , to na Podolsku mam nick China_in_Vagina
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez yaper 04 sie 2009, 14:50

Ja pocinam regularnie w StarCrafta - obecnie jedynie samotne pojedynki singlowe z komputerem. Obecnie środek kampanii Zergów...
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Mimaj 04 sie 2009, 21:59

ja czasami gram w SC. kiedyś grałem, można by rzec zawodowo, ale teraz... lata i kondycja już nie te ; )

btw. - kto wie kiedy dokładnie wychodzi Divinity2: Ego Draconis ? na gry-online niby już na zacodzie wyszło, ale ni widu, ni słuchy nic.
Telefon TelAviv
Avatar użytkownika
Mimaj
 
Wiek: 37
Skąd: Poznań

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez adike 10 sie 2009, 12:30

No to panowie, zapraszamy na starca! :D
SC + BW z najnowszym patchem zajmuje z 90mb, więc zalogowanie się na serwer zajmuje dosłownie chwilę. Jak coś, to z dzinusiem jedziemy wszystkich 3v3 i brakuje nam stałej trzeciej osoby, więc zapraszamy! Zawsze możemy podszkolić i przystosować do obecnych strategii :)
currently addicted to:
Hybrid - Disappear Here
Avatar użytkownika
adike
 
Wiek: 37
Skąd: Sopot/Olsztynek

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez yaper 10 sie 2009, 15:06

A w GRID-a gra ktoś? Ostatnio zaznajamiam się z sieciową stroną tego dosyć ciekawego racera.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez djin 11 wrz 2009, 0:23

grywa ktoś z was w jakiekolwiek gry on-line ? tzn takie bazujące na przeglądarkach ?

ostatnio coraz większą popularność na całym świecie zdobywa eRepublik. Gra symuluje po części działalność polityczną, wojskową, czy biznesową z prawdziwego zdarzenia. Tutaj jest trochę łebskich ludzi, to pomyślałem, że może kogoś zainteresuje.

Dodam, że tutaj Polska jest dość silnym i bardzo liczącym się krajem w eŚwiecie, więc warto go jeszcze wzmocnić ;] Gra nie wymaga wiele czasu, w sumie to na początku wystarczą 2 kliknięcia dziennie, z czasem nabiera rozpędu.

Tutaj sobie możecie poczytać arta nt tej gry : http://blogmida.pl/2009/07/28/erepublik ... erepublik/

Acha, jeżeli zdecydujecie się zarejestrować, zróbcie to przez tego linka plz
---> http://www.erepublik.com/en/referrer/ujumaju <---

tutaj obejrzyjcie sobie filmik: http://www.youtube.com/watch?v=vik0DOdaEIA
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez yaper 11 wrz 2009, 18:04

Grałem prawie przez 3 lata non-stop w OGame, epizodycznie w wiele innych gier przeglądarkowych typu CosmoPulse, Ikariam, Travian, Arena Albionu... Patrząc na to z obecnej perspektywy była to jedna wielka strata czasu i podporządkowanie życia aspektom rozgrywki. Na szczęście wyrosłem z tego i omijam szerokim łukiem jakiekolwiek browserówki!
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez phantom 11 wrz 2009, 19:31

djin napisał(a):Gra nie wymaga wiele czasu, w sumie to na początku wystarczą 2 kliknięcia dziennie, z czasem nabiera rozpędu.

No właśnie, na początku. Kiedyś dałem się namówić na Plemiona. Jak była jedna osada, to z gry płynęła jeszcze przyjemność i faktycznie nie było to czasochłonne, ale potem to już tylko mechanicznie klik tu, klik tam. Dokładnie tak jak pisze yaper, dlatego też trzymam się z daleka od tego tematu i ograniczam się tylko do Literków :D. Gram, kiedy chcę, a ewentualna absencja nie przekłada się wprost na wynik.

Niedawno ukazał się nowy Wolfenstein. SP mnie nie interesuje i liczyłem na to, że multi od razu ożywi scenę. Gdy jednak odświeżam teraz dawno nie używane adresy internetowe w poszukiwaniu jakichś pierwszych reakcji, wszędzie martwa cisza, co pewnie podobnie jak w przypadku Quake Wars = fail.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez yaper 11 wrz 2009, 19:38

Ciężko się będzie przestawić ludziom z chociażby takiego genialnego ET na tryb multi nowego Wolfa. Zresztą, sam nie wiem, jak jakościowo wypada rozgrywka sieciowa w tej nowej produkcji... Na ilość klas z ET pewnie nie ma co liczyć, prędzej jest to naturalna ewolucja RTCW. Mnie bynajmniej MP nie interesuje w kontekście tej produkcji - ciągle rezerwuje czas na singleplayerowe doświadczenie z Blazkowiczem w roli głównej.

Podobne obawy mam do Starcrafta2. 'Jedynka' jest uznawana wręcz za sport - przejście w 3D może skomplikować dynamizm rozgrywki. Frajdy z gry powinno być i tak wiele (vide Warcraft3), ale król SC1 z pewnością nie umrze.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Kasper 05 paź 2009, 18:48

grał ktoś w FIFE 10 na PC? Ponoć syf do potęgi, który nabiera blasku dopiero gdy wgra się patch z murawami, bo oryginalne są do czterech liter. Grałem w demo tej gry ale owe murawy nie pozwoliły się skupić na grze bo wręcz oślepiały.

Mam też demo PES 10, który IMO jest tym dla PC czym FIFA 10 na PS3.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez sector 05 paź 2009, 19:05

Czy nowy PES nie wyjdzie tez na PS3?
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Kasper 05 paź 2009, 19:09

sector napisał(a):Czy nowy PES nie wyjdzie tez na PS3?


wyjdzie, ale mi chodzi o wesje PCtowskie ;)
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Matvel 05 paź 2009, 19:21

Ja Fify nawet nie ściągałem, bo wiadomo było jak to będzie wyglądać. Za to demo pes'a no niestety nie urzeka, grafika ładniejsza i w sumie tyle zmian. Bramkarze dalej zachowują się tragicznie, nie poprawiono największego minusa 2009 czyli spalonych graczy niekontrolowanych. Poza tym gra jest znowu koszmarnie prosta :/
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez sector 05 paź 2009, 19:23

Matvel napisał(a):Poza tym gra jest znowu koszmarnie prosta :/

mam nadzieje, ze mowisz o graniu przeciwko CPU :>

Kasper napisał(a):wyjdzie, ale mi chodzi o wesje PCtowskie ;)

Tak zapytalem z czystej ciekawosci!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości