Gry/Programy/Symulatory

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Rez 13 mar 2010, 13:04

Jakaś posucha w tym temacie nastała ostatnimi czasy a tyle świetnych gier wyszło np. Mass Effect 2, Bioshock 2, Heavy Rain, Battlefield 2. Gra ktoś w coś???:>

tak po napisaniu postu widzę, ze prawie same sequele wymieniłem. Co o tym sadzicie??? W jakim kierunki powinny pójść gry? Innowacja(Heavy rain) czy sprawdzone patenty, koncepcje??
Avatar użytkownika
Rez
 
Wiek: 37
Skąd: Wroclaw/Londyn

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez yaper 13 mar 2010, 16:07

Ja zawsze jestem skory do postowania, ale jak temat leży i kwiczy to jest jak jest :/

Rok 2010 obrodził jak dotychczas samymi dobrymi produkcjami, w większości jak zauważyłeś sequelami. Z braku czasu ruszyłem jak dotąd jedynie Battlefield: Bad Company 2 na PC. Multiplayer trzyma wysoki poziom, rozgrywka jest bardziej taktyczna i realistyczna aniżeli w Modern Warfare - jednym słowem palce lizać. Tylko czekać na nowe mapy, bo jak narazie to mało tego jest :/

W jakim kierunku powinny iść gry? Moim zdaniem balans pomiędzy innowacjami a kontynuacjami winien zachowany być. Z przyjemnością czekam na nowe odsłony sprawdzonych marek, o ile wnoszą one dużo polotu i innowacji, a nie są łatwym skokiem na kasę. Nowe marki kręcą nie mniej: ten rok dał nam już Heavy Rain (niestety nie mam PS3, więc nie sprawdzę), Dantes Inferno, a na horyzoncie takie ciekawe kąski jak Alan Wake czy Red Dead Redemption.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Rez 13 mar 2010, 19:23

Z czasem trudno jest, to prawda. Bad Company 2 rządzi jeżeli chodzi o multiplayer - rangi, klasy i zbieranie doświadczenia. Kompania dla jednego gracza jest bardzo średnia.

Jeżeli chodzi o sequele to Mass Effect i Bioshock można uznać jako świetne przykłady kontynuacji przygód z pierwszych części. Doskonale rozwinięta historia, naprawione błędy i co ważne zaimplementowane sugestie graczy.

Dantes Inferno to jakby nie patrzeć to bardzo podobne do God of War, tylko trochę inna stylistyka tematu. Red dead Redemption, GTA jako western??:> Jednakże może to być dobra pozycja, w końcu Rockstar nie zawodzi.

Do Heavy Rain zabieram się jutro, mój brat skończył i był bardzo zadowolony, ja jestem dość sceptycznie nastawiony do tej pozycji.
Avatar użytkownika
Rez
 
Wiek: 37
Skąd: Wroclaw/Londyn

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez yaper 14 mar 2010, 19:51

Bad Company 2 rzeczywiście ma bardzo wciągające multi. Odblokowywanie broni i ulepszeń jest trochę inne niż w Modern Warfare, ale również satysfakcjonujące i motywujące do grania wieloma specjalnościami. Jedyne do czego mam zastrzeżenie to ilość map, ale liczę na DICE, że w biegiem miesięcy wypuszczą kolejne paczki mapek. Grasz w BC2 na PS3, czy może podobnie jak ja na PC?

W Bioshocka nie grałem nawet w jedynkę to się nie wypowiem na ten temat. Jeśli chodzi o Mass Effect 2 to mam spore oczekiwania. W ferie przeszedłem 'jedynkę' i jestem pod wrażeniem. Fakt, gra jest niedopracowana i momentami bardzo uproszczona, ale nie wiem dlaczego tak bardzo mnie wciągnęła? Fabuła trzyma w napięciu, a wypełnianie kolejnych questów i eksploracje planet również nie odstają. Dwójka ponoć daje nową jakość (szkoda, że nie ma MAKO :(), toteż w przypływie wolnego czasu (wakacje?) będę chciał ją zaliczyć i poznać dalsze losy komandora Sheparda.

Dantes Inferno ponoć dostarcza sporo fanu i stanowi godną alternatywę dla wspomnianego przez Ciebie God of War (trzecia część na dniach) - tę pozycję także chcę zaliczyć soon (obok Bayonetty, która na swój sposób również jest slasherem, ale w tak znienawidzonym przeze mnie japońsko-mangowatym stylu, zobaczy się).

Żałuję, że nie mam PS3. Z chęcią sprawdziłbym fenomen Heavy Rain... no i Uncharted 2 - o którym jest głośno i się temu nie dziwię. Z końcem roku ma wyjść Gran Turismo 5, czyli kolejna biblia jeśli chodzi o moje ukochane samochodówki!!! O God of War 3 nie wspominając...

Taka jest prawda: żeby zagrać we wszystkie dobre gry trzeba mieć obie konsole. Zarówno X360 jak i PS3 mają swoje exclusivy ://
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Monisia 16 mar 2010, 22:17

Battlefield: Bad Company 2 jak na razie ciężko mi idzie :P ale wciąga konkretnie :)
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez TBk2000 17 mar 2010, 3:05

Ja od jakiegos czasu tyram tylko w CoD4:MW po sieci, bo mocno wciagnela mnie ta gierka, choc do samej serii mam ogromna niechec z powodu cholernie liniowej rozgrywki (SP). Nowosci praktycznie nie ruszam, bo sa zwykle tak nudne, ze po godzinie wylaczam. Wyjatkiem jest obecnie Metro 2033 (na podstawie ksiazki Dmitry Glukhovsky'a o tym samym tytule), w ktora wlasnie zaczalem grac i cos czuje, ze do rana juz nie zmruze oka ;-p. Uwielbiam gry w postapokaliptycznym klimacie, a jak jeszcze strasza to jest w ogole bajka :D. Klimacik jest nieziemski, no i szata graficzna robi wrazenie, choc sam gram tylko na DX9 bo wciaz siedze jeszcze na XP'ku, ktory DX10 nie obsluguje. Na DX11 gra dopiero musi miazdzyc, chociaz do tych bibliotek jeszcze kart nie ma :lol:. Wymagania ma kosmiczne, ale gra jest ladnie zoptymalizowana i u mnie nawet na zwyklym Dual Core/2GB DDR2 800MHz/GF9600GT gra smiga na full detalach przy rozdzialce 1152x864. Dobra, wracam do gry.. ide polazic po Moskwie :D.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Transi 17 mar 2010, 11:12

Mass Effect 2 wymiata. Jako fan pierwowzoru byłem dosyć sceptycznie nastawiony do informacji o nadchodzącej kontynuacji. Na szczęście okazało się, że produkcja jest niesamowicie grywalna, fantastycznie zrobiona i daje tyle radochy jak żadna inna. Świetna grafika, bardzo interesujące zadania, ciekawe postacie, dynamiczne walki, poprawione błędy, wyeliminowanie głupich gierek w MAKO, o wiele lepsza eksploracja planet (w tym wydobywania surowców). Fajnie wyszedł także rozwój umiejętności - niby spłycono ten aspekt, ale i tak jest ok. Walka jest świetna, wrogowie wymagający. Bardzo spodobało mi się też to, że drużynę musimy zebrać sami. A gdy już to zrobimy to mamy zespół nie do zajechania :P Przy okazji - warto rozmawiać z załogą - nie tylko dla wątków romansowych, ale także i po to, aby poznać historię swoich kompanów. Rozmowy te wykonane są w iście filmowym stylu, mimika twarzy wygląda obłędnie! Świetnym pomysłem było także dorzucenie funkcji szybkiego przerwania dialogu - polega to na tym, że w pewnym momencie pojawia się opcja QTE, w której Shepard reaguje w dany sposób (albo jako praworządny żołnierz, albo jako renegat). Klimat gry jest niesamowicie gęsty i mroczny, a wizyta na....a zresztą nie będę mówił :P Polecam gorąco Mass Effect 2 - ja grę kupiłem w dniu polskiej premiery (wersja X360, wersja językowa- pełna polska, która wg mnie wypada bardzo dobrze!) i grałem, grałem, grałem :) Eksplorując wszystkie planety, wypełniając praktycznie wszystkie zadania przejście gry zajęło mi około 35-40 godzin. Nieźle :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Rez 19 mar 2010, 18:26

Ja sie powoli szykuje do Mass Effext, ale najpierw musze zaczac i skonczyc pierwsza czesc:D Teraz czas na God of War 3 :D

Yaper - Bad Company mam na x360 z racji tego, ze moj brat posiada tylka ta konsole, ja mam szczescie poisadania x360 i ps3.
Avatar użytkownika
Rez
 
Wiek: 37
Skąd: Wroclaw/Londyn

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez cryshis 16 maja 2010, 9:16

No ja niedawno ukonczylem Mass Effect i teraz jestem w trakcie przechodzenia ME 2. Gra poprostu masakra ,nie pozwala sie oderwac od komputera :) a jeszcze wczoraj taki mily mail od Blizzarda :

StarCraft® II: Wings of Liberty™ Beta Test Invitation



Congratulations! You’ve been selected to participate in the beta test of StarCraft® II: Wings of Liberty™.

:D
I don't understand people who satisfy with ordinary pop music .
Avatar użytkownika
cryshis
Administrator
 

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez TBk2000 16 maja 2010, 21:43

Gra ktos w Bad Company 2 po sieci ?
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez djin 17 maja 2010, 8:35

cryshis napisał(a):StarCraft® II: Wings of Liberty™ Beta Test Invitation

Congratulations! You’ve been selected to participate in the beta test of StarCraft® II: Wings of Liberty™.

ja już od miesiąca testuję ;] rank platinum

na bnecie mam nick Djin.djin, grywam w nocy, jak chcesz to złap mnie, zrobimy jakiś sparing ;]
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Vibez 17 maja 2010, 8:59

Panowie, gdyby wam rozdawali jakieś extra invite'y to ja bardzo chętny :D
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez djin 17 maja 2010, 14:33

http://www.netwars.pl/forumview.php?t=120953
czasami tam wpisują się ludzie z wolnymi kluczami. Kto pierwszy ten lepszy. n'joy & gl
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez cryshis 27 maja 2010, 10:56

djin napisał(a):ja już od miesiąca testuję ;] rank platinum


1v1 platinum
2v2 platinum
3v3 gold

gram od tygodnia ,ale skill z jedynki zostal :D mozemy pocisnac jakas solowke - nick WooDoo albo cryshis@gmail.com :D
podaj tez swoj mail z BN zebym Cie dodal do friends ;)
I don't understand people who satisfy with ordinary pop music .
Avatar użytkownika
cryshis
Administrator
 

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez djin 29 maja 2010, 23:23

no mój mail standardowo djin@wp.pl, wysłałem zapa. Jakby co to zawsze po pólnocy siedzę i trochę popykuję 8-)
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Święty 09 wrz 2010, 20:40

Elo! Kończę w końcu magisterkę i proszę Was, jeśli znajdziecie chwilę, o wypełnienie ankiety o grach komputerowych :) Z góry wieeeelkie dzięki! To moja pierwsza ankieta i badania zarazem w życiu, więc proszę o wyrozumiałość. Wiem... 1 czy 2 pytania są o dupę rozbić, no ale coż ;) Jak wypełnicie to proszę o zwrot na swiety-82@o2.pl Pozdrawiam

Ankieta (plik Worda) do pobrania TU:

http://www19.zippyshare.com/v/95055481/file.html
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
Avatar użytkownika
Święty
 
Wiek: 42
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Matvel 09 wrz 2010, 21:10

Trochę złą strategię wybrałeś, nie lepiej było zrobić ankietę online. Na pewno skusiłoby się więcej osób niż teraz jak ściągać trzeba , a potem wysyłać.

Ode mnie poszło.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez sector 10 wrz 2010, 10:48

Ode mnie tez poszlo jednak Matvel ma racje. Lepiej zrobic to online.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez bAchoR 10 wrz 2010, 11:30

STARCRACT 2 tragedia.


Kto całe życie grał w Broodwara na BN wie o czym mówie. :(
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Kasper 16 wrz 2010, 11:16

Pojawiły się wersje DEMO PES'a 11 i FIFY 11, ma ktoś jakieś uwagi... FIFA na PC to milowy krok w porównaniu z bóblem AD 2010, ale ciągle grafika i wszystko wydaje mi się dość cheesy. PES zmienił gameplay jest już 360 stopni itd i ta grafika znana z poprzedniej wersji, która chyba bardziej realnie oddaje postacie zawodników. Szkoda, że panowie z EA i Konami nie popracują razem ehhh... Więcej wrażeń potem, ale po sezonie 2009/10 z PES'em wielce prawdopodobne, że przy nim zostanie. Modyfikacje jakie są doniego dostępne za pomocą jednego z blogów, pozwalają na bardzo realny rozwój gry. W produkcie EA tego nie ma.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron