Gry/Programy/Symulatory

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez bAchoR 16 wrz 2010, 12:10

SC 2 = NOOB LAND


Ci którzy kochali BW w życiu i przegrali sporą cześć życia na BN w życiu nie przejdą na dwójkę .
Progamerzy koreańscy ''nie kupią'' SC2. A liga OSL będzie kontynuowana na BW. Oby tak było.

Zazwyczaj na SC2 z tego co widzę przechodzą lamki, co grały sobie przez LANa, albo raz na ruski rok coś na BNie.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Matvel 16 wrz 2010, 12:51

Kasper napisał(a):Pojawiły się wersje DEMO PES'a 11 i FIFY 11, ma ktoś jakieś uwagi... FIFA na PC to milowy krok w porównaniu z bóblem AD 2010, ale ciągle grafika i wszystko wydaje mi się dość cheesy. PES zmienił gameplay jest już 360 stopni itd i ta grafika znana z poprzedniej wersji, która chyba bardziej realnie oddaje postacie zawodników. Szkoda, że panowie z EA i Konami nie popracują razem ehhh... Więcej wrażeń potem, ale po sezonie 2009/10 z PES'em wielce prawdopodobne, że przy nim zostanie. Modyfikacje jakie są doniego dostępne za pomocą jednego z blogów, pozwalają na bardzo realny rozwój gry. W produkcie EA tego nie ma.


Lol, masz trochę odwrotny punkt widzenia niż zdecydowana większość w tym i ja. PES 2010 był najgorszą częścią z serii, głównie dlatego że nie różnił się niemal niczym od swojego poprzednika. Fifa zrobiła natomiast duży krok do przodu. Demo na razie niestety wypada blado, gameplay się trochę zmienił, ale są niektóre rzeczy jak np koszmarna gra bramkarzy została dalej bez zmian, podobnie ze spalonymi. W fife nie grałem w demo, więc nie oceniam, poczekam na pełną.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Kasper 16 wrz 2010, 13:10

Matvel napisał(a):PES 2010 był najgorszą częścią z serii, głównie dlatego że nie różnił się niemal niczym od swojego poprzednika


Matvel, mam na myśli wesje na PC. FIFA 10 na blaszakato była poprostu gorsza wersja FIFY 09. Tak spierdolonej murawy i kilku innych rzeczy jak w 10 nie było nigdy. Dlatego też postawiłem na PES 10, który wygląda o wiele lepiej niż FIFA z tego samego rocznika. Co prawda jednak to prawda. Co bramkarze potrafili wyczyniać to mało powiedziane. Teraz czekamy na pełne wersje obu "11".
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez TrancEye 16 wrz 2010, 15:17

Ja przymierzam sie do zakupu XBOXa360 wraz z FIFA 11 Czekam tylko na pierwsze recenzje Premiera w Polsce 1 pazdziernika Obecnie gram jeszcze w PES2010 na PieCu i generalnie nie jest zle Ale co sie nieraz nawkurwiam to moje (klawiatura juz poznala sile moich piesci) Jest wiele bledow, no ale juz niedlugo :D
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez phantom 16 wrz 2010, 16:10

PES 10 na PC był lepszy niż równoległa wersja Fify, no ale co to za wyzwanie. Grafika, szczególnie w parze z dobrym patchem, robiła niezłe wrażenie, tylko co z tego, jeśli PES nie miał nawet połowy grywalności Fify konsolowej. Ogólnie od 5-tki Pro Evo idzie raczej w złym kierunku i w dodatku wpadło ostatnio w nawyki autorów gry konkurencyjnej, czyli chroniczna niechęć do zmian. Grafika naprawdę niewiele zmienia, jeżeli nie ma przyjemności ze strzelania bramek, bo trzeba iść schematem albo schematyczne są same bramki. FIFA 10 nawet na konsole nie jest pod tym względem idealna, ale zdecydowanie jej do tego bliżej.

Jeśli ktoś się spodziewał, że FIFA 11 na PC rzeczywiście będzie taka, jak obiecywali twórcy, to pewnie po sprawdzeniu wersji demo nieźle się rozczaruje :).

A tak poza tym to z takiej gry największa przyjemność, gdy gra się we dwóch. Solo lepszy dobry (c)RPG czy FPS. Albo kulki :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Kasper 17 wrz 2010, 11:49

phantom napisał(a):eśli ktoś się spodziewał, że FIFA 11 na PC rzeczywiście będzie taka, jak obiecywali twórcy, to pewnie po sprawdzeniu wersji demo nieźle się rozczaruje :).


Miała być FIFA 10 PS3/XBOX360 + PC = FIFA11 i jest.

Granie w DEMO na amatorze, gdzie po chwili ładuje się każdemu jak do wiadra znudziło mi się. Ktoś mądry doszedł jak podwyższyć poziom trudności i udało się. Na wyższym poziomie gra się znakomicie, choć tak jak powiedział Hubert nie ma to jak żywy przeciwnik.

Parę rzeczy nawet na DEMO zdołało mnie tak zdziwić, że przecierałem oczy. Po pierwsze grając Barceloną zakotłowałem pod bramką przeciwnika szybko wycofałem przed pole karne i dograłem na lewe skrzydło gdzie w moment pojawił się boczny obrońca. Nie ma w tym nic dziwnego bo podobne zagrania obserwowałem już na PES10, ale tutaj obrońca wyszedł idealnie w tempo zagrania. IDEALNIE! Kiwka, powtórne wrzucenie w pole karne a tam strzał, którego spodziewałbym się oglądając mecz na żywo w wykonaniu Barcelony, ale nie na grze komputerowej. Mianowicie. Messi oddał strzał z pierwszej piłki, grubo naciskany przez obrońcę, mając go na plecach, oddając strzał bokiem do bramki podeszwą buta. Słowo, że nie widziałem tak naturalnie płynnej wykonanej akcji tak wykończonej na żadnej z gier video.
Drugie zagranie to 20m podanie, które dochodzi na żywo, ale nigdy nie na grach a tu bum cyk, piękne przejęcie i gol.

Jedno mnie w tych FIFAch denerwuje, że piłkarze są tego samego wzrostu (chyba?). Mały Messi przy Pique powinien wyglądać jak kruszyna a tu tego jakoś nie odczuwam, w przeciwieństwie do PES'a gdzie akurat ten element jest odwzorowany perfect.

Czekam na pełne wersje obu gier. Stanie pewnie na produkcie EA bo jest po polsku co bardzo ułatwia korzystanie z wszystkich tych extra funkcji i ma dobry tryb gry on-line. Już na wersji 09, grałem przez net i kilka dobrych meczy udało się zagrać. No, a potem pewnie dosiądne PES'a z tymi magicznymi patchami, które bardzo urealistyczniają grę i zapragnę wygrać Ligę Mistrzów a nawet Copa Libertadores.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez phantom 17 wrz 2010, 14:45

Kasper napisał(a):Jedno mnie w tych FIFAch denerwuje, że piłkarze są tego samego wzrostu (chyba?). Mały Messi przy Pique powinien wyglądać jak kruszyna a tu tego jakoś nie odczuwam, w przeciwieństwie do PES'a gdzie akurat ten element jest odwzorowany perfect.

Nie, to wrażenie. Grając Anglią w WC 2010, widziałem wyraźnie, że Crouch jest najwyższy na boisku, choć nie wiem, czy zachowane zostały proporcje. Natomiast co do samej 'konwersji', to FIFA11 nie będzie taka sama na wszystkie platformy. Wersja na PC będzie mimo wszystko uboższa, ponieważ ma bazować na ostatniej Fifie (konsolowej) - co tłumaczyłoby kiepską jakość murawy - i będzie pozbawiona systemu pro passing i czegoś jeszcze.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Rez 17 wrz 2010, 15:07

Co do Fify to gdzies reklamowali, ze wprowadzili chyba 8 roznych sylwetek graczy(wzrost, budowa ciala) takze roznice sa napewno. Z reszta to tylko demo, ja sie na razie nie wypowiadam :)
Avatar użytkownika
Rez
 
Wiek: 37
Skąd: Wroclaw/Londyn

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Vibez 17 wrz 2010, 15:29

bAchoR napisał(a):Progamerzy koreańscy ''nie kupią'' SC2.


Nie wiem czy wiesz ale połowa rynku azjatyckiego dostała klucze do SC2 za darmo. Blizzard tak na nich zarabia na WOW'ie że rozdanie iluś milionów kluczy nie robi im różnicy. Ciekawe nie?

Notabene wy znów o piłce. Aż sie to nudne robi :D Ze dwa, trzy tygodnie temu wyszła druga, i to bardzo oczekiwana część Mafii. Graliście? Jak wasze wrażenia? Ja powiem od siebie że nigdy w życiu nie widziałem tak ślicznej gry. Tak urokliwej. Wszystko tam jest na cacy. Fabuła nie pozwala odejść od komputera (mimo - i tu troche sprzedam - rozczarowującej końcówki), całość wygląda jak zajebisty serial. A system 'wymiany ognia' i strzelanin z przeciwnikami już w ogóle zabija. Znany dobrze z konsolowych gier, pt. kliknij aby sie schować za przedmiot po czym się wychyl - sprawdza się rewelacyjnie.

Generalnie ja jestem zachwycony.

Macie troche kozackich screenshotów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miód i malina, powiadam wam!
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez phantom 17 wrz 2010, 17:56

Rez napisał(a):Co do Fify to gdzies reklamowali, ze wprowadzili chyba 8 roznych sylwetek graczy(wzrost, budowa ciala) takze roznice sa napewno.

W porównaniu do PES-a to właściwie nic. Kto tworzył swojego piłkarza do Become a Legend, ten wie :). Szkoda, że z gameplayem nie jest już tak dobrze.

Mnie też Mafia II się podobała, choć wielu nie szczędziło jej krytyki. Zaczynając od dzieci neostrady, które liczyły, że spędzą całe wakacje przy tej grze (a rozgrywki tylko jakieś 15h), a na hardkorowych graczach, którzy pamiętają fabułę 1. części, kończąc.

System walki (ale nie wręcz) na pewno lepszy niż w GTA, w którym można wrzucać headshoty bez większych komplikacji. Brakuje mi jednak takiej małej gangsterki. Akcja zbyt szybko nabiera tempa, za dużo grubych misji, krwawych jatek, a za mało prostszych spraw i rzemieślniczej roboty :). Poza tym tworząc tak fantastyczne, żywe i pełne kolorów miasto, autorzy sami strzelili sobie w stopę, ograniczając swobodę i "życie" gry. A zakończenie mi się podoba. Może, jak na otwarte, nie jest do końca dobrze poprowadzone, ale sama dramaturgia i zaskoczenie - świetne. Podobnie jak gra "aktorów" - ostatnie wejście Leo Galante naprawdę robi wrażenie.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez TrancEye 17 wrz 2010, 18:58

Wlasnie sciagam demo Mafii2 Pewnie na full detalach nie zagram, ale chetnie sprawdze ten tytul :D
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Święty 17 wrz 2010, 22:47

Mafia 2 piekna, dobra fabula, super przerywniki, ale ma skubana niezle wymagania. Ehh grafa za 1500 zł sprzed roku i komp ledwo daje rade...

Ja czekam na Dead Space 2, no i Rage :]
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
Avatar użytkownika
Święty
 
Wiek: 42
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Greeg 17 wrz 2010, 22:55

Vibez napisał(a):Notabene wy znów o piłce. Aż sie to nudne robi :D Ze dwa, trzy tygodnie temu wyszła druga, i to bardzo oczekiwana część Mafii. Graliście?

Tak. Wrażenia ? Zależy jak się do tej gry podejdzie.

Mimo wszystko oczekiwałem czegoś na miare GTA (pod względem dowolności) więc tutaj jest zawód bo Mafia to tak naprawdę nie GTA, bliżej jej do jakiejś przygodówki w stylu Heavy Rain, Fahrenheit itd. Jeśli zaakceptujemy fakt, że Mafia to gra liniowa / przygodowa to ... gra się świetnie.

Ja lubie klimaty mafijne, więc każda kolejna misja była dla mnie ciekawa. Przerywniki filmowe świetne. System walki zarówno wręcz, jak i skradania się przy ścianach, różnych przeszkodach jest bardzo intuicyjny, płynny i ogólnie sprawia frajde. Model jazdy samochodem, jak na taką grę jest bardzo dobry - podobnie zresztą w jedynce było.

Grafika to tak jak wklejałeś screeny - cudo. Wg mnie Mafia II to bardzo dobra gra przygodowa, ale mimo wszystko troche mi żal tego, że twórcy nie spróbowali zrobić klona GTA, z miliardem zadań pobocznych bo samo miasto się do tego nadaje. Pewne rzeczy naprawde są fajne zrobione:
- np. ktoś w Ciebie stuknie - policja gdy to zobaczy, wlepi mu mandat
- w twoim domu, jak schodzisz to sąsiedzi obok potrafią się kłócić, innym razem policja się dobija. No niby takie pierdółki, ale pokazujące dopracowanie gry.

Skończyłem grę jednym tchem i trochę szkoda, że tak mało. Prawda taka, że sama jazda po mieście, obserwowanie go daje frajdę choć mimo wszystko nie moge tego przeboleć, że nie ma wątku głównego + miliony zadań pobocznych. Inna sprawa, że sam scenariusz poniekąd utrudnia takie podejście jak w GTA. Nie chce spoilerować, ale życie naszego bohatera potrafi się przewrócić do góry nogami ;)

Mi się bardzo podobało - czułem się trochę jak głowny bohater filmu bo wszystko naprawdę zrealizowane wg mnie perfekcyjnie, a zwłaszcza jedna z końcowych misji potrafi fanów jedyneczki rozbawić (jedziemy jakiegoś staruszka rozwalić ;) ), ale jest pewien niedosyt, że tak mało. Troche nie rozumiem niskich ocen w gazetach, gdzieś nawet widziałem serwisy dające 4 na 10 - nie wiem co o tym mysleć, chyba tyle, że takie serwisy siedzą w kieszeniach większych bo nei wyobrażam sobie jak można przy zdrowych zmysłach taką grę ocenić tak nisko.

W sumie to jedna z niewielu gier, które w ostatnim czasie skończyłem. Poprzednia to była Mirror's Edge (fajne, świeże podejście :) )
Greeg
 
Skąd: Szczecin

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez bAchoR 18 wrz 2010, 8:07

Nie kumam gier, ktorych nie ma na WCG, gdzie liczy się bezpośrednia rywalizacja.
Taką np. mafie skończysz i co ?
A tu możesz wracać do tego samego cały czas, ale chcesz być lepszy niż byłes i lepszy od kogoś.

Dlatego Starcraft, Warcraft, Quake, CS nigdy nie umrą.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez phantom 18 wrz 2010, 9:04

bAchoR napisał(a):Nie kumam gier, ktorych nie ma na WCG, gdzie liczy się bezpośrednia rywalizacja.

Ja kumam, bo to jak porównywanie serialu i filmu fabularnego. Lubię i jedne, i drugie, ale w gry z trybem MP łatwo się wkręcić, a to już nie te lata.

Święty napisał(a):Mafia 2 piekna, dobra fabula, super przerywniki, ale ma skubana niezle wymagania. Ehh grafa za 1500 zł sprzed roku i komp ledwo daje rade...

Nie żartuj :). Gra jest zdecydowanie lepiej zoptymalizowana niż GTA IV. Nie wiem, jaką kartę graficzną kupiłeś, ale ja od blisko dwóch lat mam Radeona HD4850 i grałem w 1920x1080, z pełnymi szczegółami i AA. Tylko PhysX nie miałem włączonego. A kosztowała mnie razem z niestandardowym chłodzeniem niecałe 600 zł.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Rez 18 wrz 2010, 12:04

phantom napisał(a):
bAchoR napisał(a):Nie kumam gier, ktorych nie ma na WCG, gdzie liczy się bezpośrednia rywalizacja.

Ja kumam, bo to jak porównywanie serialu i filmu fabularnego. Lubię i jedne, i drugie, ale w gry z trybem MP łatwo się wkręcić, a to już nie te lata.



phantom ma racje, ja na przyklad nie mam czasu zeby grac codziennie i podnosic skilla, przyklad z tego tematu Bad Company 2 z ktorym sobie dalem spokoj.

ale Halo Reach w dniu premiery zakupione...:P
Avatar użytkownika
Rez
 
Wiek: 37
Skąd: Wroclaw/Londyn

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez bAchoR 19 wrz 2010, 18:26

Wojtek, a wiesz kto to w ogóle jest koreański SC progamer. To jest grupa gdzieś 50-100 najlepszych zawodników na świecie i mają własną ligę. Żaden Europeczyk czy Amerykanin nawet zbliżyć się nie może do ich poziomu. Widać to po finałach WCG.

:)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Kasper 20 wrz 2010, 17:15

Dalsza część wrażen FIFA 11 vs. PES 11

Strasznie denerwuje mnie w Pro układ tej kamery. Kamera + granie 360 powoduje, że czasem zamiast idealnie wystawić piłkę partnerowi, wywala się ją jawnie w aut. Ponadto piłkarze czekają na piłkę strasznie długo ją przyjmują często przeciwnik zdąży już wrócić za akcją. Ponadto kontrola siły uderzenia powoduje, że piłka jest jakby z ołowiu. Strasznie ją zwalnia momentami a to ma wpływ na całe tempo akcji.

FIFA 11 pod tym względem jest znacznie żywsza, jednak piłkarze momentami też miewają jakieś dziwne momenty zwątpienia i dają sobie łatwo odbierać piłkę. Szczególnie ma to miejsce gdy się wygrywa a przeciwnik przyciśnie. Chyba jednak przyjdzie czekać na full tych gier aby cokolwiek więcej powiedzieć, ale jak narazie jestem starego zdania, że grywalność FIFY grafika PES'a...
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez yaper 24 lis 2010, 16:30

Gra ktoś w Black Opsa po sieci?
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Matvel 24 lis 2010, 16:51

Trzeba mieć org?
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

cron