Gry/Programy/Symulatory

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Kasper 05 paź 2009, 19:30

sector napisał(a):
Matvel napisał(a):Poza tym gra jest znowu koszmarnie prosta :/

mam nadzieje, ze mowisz o graniu przeciwko CPU :>

Kasper napisał(a):wyjdzie, ale mi chodzi o wesje PCtowskie ;)

Tak zapytalem z czystej ciekawosci!


FIFA na PS3 bije wszystko ponoć, tak genialnej kopanki jeszcze nie było, aż żal dupe ściska, że PS3 nie posiadam, ale ale :D
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Transi 05 paź 2009, 19:44

Ja grałem zarówno w demo FIFA 10 jak i PES 2010 na X360. Powiem jedno - dzieło Konami do pięt nie sięga nowemu wytworowi EA :) Wszystko jest zrobione wprost idealnie. Myslałem, ze poprzednia edycja jest nie do pobicia, jednakze bardzo się myliłem :) Jest szybka, dynamiczna, drybling wgniata w fotel. Graliśmy z kumplem ciągle mając banana na twarzy :D Po chwili włączyliśmy FIFA 09 i było coś takiego: "Ejjjj czemu oni stoją w miejscu?" :) Do wczoraj mozna było kupić najnowszą część za 149zł (promocyjna cena dla sieci Empik).

Z kolei mój znajomy bardziej zachwala PESa. Ja osobiście nie widzę w nim "ochów" i "achów" (no moze poza grafiką, która jest trochę lepsza niz w konkurencyjnej "kopanej") :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Matvel 05 paź 2009, 20:15

sector napisał(a):
Matvel napisał(a):Poza tym gra jest znowu koszmarnie prosta :/

mam nadzieje, ze mowisz o graniu przeciwko CPU :>


No z siostrą sobie nie pogram, a większość znajomych to albo miłośnicy fify (na pc :? ) albo w sportówki nie grają.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez yaper 07 paź 2009, 16:13

FIFA 2010 na PC to jest kpina z rynku 'blaszakowców'. W porównaniu do konsol dostaliśmy gniota do potęgi (zarówno pod względem graficznym jak i gameplayu) - jest to jeden z powodów, dla których kupuję X360, bo ta gra na to zasługuje (chcę w końcu pociąć w piłę z prawdziwego zdarzenia!)! Nowy PES to jedyna alternatywa na PC. Zmiany, w porównaniu do 2009, ponoć kosmetyczne - nie grałem w demko, zobaczymy podczas premiery jak wyszło, ciekawią mnie nowinki taktyczne: karty umiejętności i tym podobne.

W FIFA 10 zastosowano fajny patent z importowaniem swojej mordy i stworzeniem grajka na swoje podobieństwo. Później można uczestniczyć w międzynarodowych turniejach via internet i piąć się na szczyty! Do tego dochodzi opcja ściągania wyników bieżących kolejek interesujących nas lig i próbować samemu zmienić rzeczywistość (czy coś w ten deseń, piszę z pamięci) - zapowiada się co najmniej ciekawie. FIFA 10 na X360 i można grać - 10 milionów yaperów, 10 milionów japierdolę na widok kolejnej akcji życia - nie mogę się już doczekać! :D
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Kasper 29 paź 2009, 17:45

PES 2010 obalił FIFE10 lekkim dmuchnięciem. Cisne właśnie Master League i tam na 3 frontach muszę utrzymać jakiś poziom, a przeciwnicy nie odpuszczają. Piłkarze też na Duracellach nie chodzą. Rotacja też wszystkiego nie załatwia. Dopiero pod koniec rundy przeskoczyłem moją Barceloną, Real który widać dostał lekkiej zadyszki. Kto nie przyjedzie na Camp Nou wstawia autobus do bramki i z biedą musze kombinować jak wbić choćby jednego gola.

Wiem, że gra Phantom jeszcze w PES'a, ktoś jeszcze jakie wrażenia relacje? Jak dla mnie gra to miód i naprawdę jest to symulacja kopanej pełną gębą.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez TrancEye 29 paź 2009, 17:49

Mowia, ze PES2010 lepszy od FIFA 10 na PC, na next genach odwrotnie

Niedlugo sprawdze ta pierwsza
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez sector 29 paź 2009, 18:18

Ja gralem w Fife 10 na PS3 u Reza i musze powiedziec, ze jestem mile zaskoczony bo niezle to wyglada. Jedynie z tego co zauwazylem to strzaly sa strasznie dziwne. Jak wychodzi np. bramkarz to zawodnik sam lobuje automatycznie :lol: Ogolnie animacje itp jest na lepszym poziomie niz PES.

Dzis za to ukazal sie Football Manager 2010. Szczerze mowiac, jest swietny \o/
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Matvel 29 paź 2009, 21:30

Jako że na pc w pesa gram odkąd tylko się pojawił, nie zaskocze nikogo stwierdzeniem że z roku na rok jest coraz gorzej. Ale nie będę się rozwodził nad przeszłością skupmy się nad najnowszym dziełem Konami.

Minusy:
1. Ile lat można k*rwa czekać aż poprawią grę bramkarzy? W 2010 to już jest po prostu parodia. Wystarczy wpisać w yt: pes 2010 goalkeeper, można dodać fail, bug, error, lol czy cokolwiek.
2. Dalej gameplay, inteligencja pozostałych zawodników twojego teamu i nie tylko zwłaszcza obrońcy przy indywidualnym kryciu (poza tym idiotyczne spalone - ile lat można patrzeć na to samo). Z sędziowaniem też są dobre cyrki, ale to jeszcze da się znieść.
3. Gra poza grafiką i menu nie różni się niczym od poprzedniej części.
4. Ogólnie patrz wyżej, czyli jest zdecydowanie za prosta. Grając LM Juventusem w całym turnieju zremisowałem aż jeden mecz. Teraz gram ML Wisłą i jest trochę trudniej, ale minie tydzień i będzie po 3:0 w każdym meczy.
5. Zapsuty ML - transfery, całe te managerskie zbędne zabawy
6. Gdzie się podział przywilej korzyści? Po co wywalać coś co było dobre?

Plusy:
Ładna grafika

Podsumowując - żenada, czekamy na nowy silnik bo ile lat można jechać na tym samym. Nba 2010 wygrywa w tym roku we wszystkich symulatorach sportowych jakie wyszły.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Gadu 29 paź 2009, 23:02

Matvel napisał(a):Gdzie się podział przywilej korzyści? Po co wywalać coś co było dobre?


To niedobrze, że tak zrobili..


Ale ja tu w zupełnie innej sprawie, nie chciałem zakładać osobnego tematu na to, mianowicie:
Podczas próby instalacji NFS Shift wyskakuje mi okno z tekstem "Instalacja nie może być kontynuowana. Nie odnaleziono klucza produktu." Klucz podawałem już za pierwszym razem (gra oryginalna, klucz wpisałem wielkimi literami, bez caps'a), poszło, ale wyskoczyło okno o braku biblioteki PhysX; OK, zainstalowałem i PhysX, i najnowsze sterowniki do grafy i uruchomiłem instalację gry od nowa, po czym ujrzałem ww. komunikat o braku klucza; nic nie mogę dalej zrobić, jedynie zamknąć menu instalacyjne, a później jeszcze okno o niemożności kontynuowania instalacji z powodu błędu, tyle że nic nie jest wspomniane o tym, co to za błąd, skąd on itp.
Sprawdzałem w Moich dokumentach i w rejestrze, czy są jakieś ślady po instalacji Shifta, ale ani tu, ani tu nic nie ma. Nie wiem, gdzie się mógł zachować wpisany wcześniej klucz rejestracyjny. Chciałbym to odkręcić i zacząć instalację od początku.
Wyczyściłem rejestr i Moje dokumenty ze zbędnych rzeczy, uruchomiłem płytę z instalką jeszcze raz i lipton, cały czas ten sam komunikat.
Wątpię, aby mogła to być wina sprzętu; wszystkie wymagania spełnia z nawiązka.

Da radę coś z tym zrobić? Pomożecie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Gadu
 
Wiek: 39
Skąd: stąd i zowąd

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Kasper 29 paź 2009, 23:54

Format C, potem instal a jeśli nie pomoże to zwrócić się do dystrybutora...
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Matvel 30 paź 2009, 0:10

Pomóc nie pomogę, ale się wtrącę. Może mi ktoś wyjaśnić czemu przy jakichkolwiek problemach 75% ludzi poleca format?
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez bAchoR 30 paź 2009, 8:11

Matvel napisał(a):Pomóc nie pomogę, ale się wtrącę. Może mi ktoś wyjaśnić czemu przy jakichkolwiek problemach 75% ludzi poleca format?


Przecież to proste. Najprostrze rozwiązania są najlepsze. Pozatym po formacie to fajne uczucie, że znowu wszystko ... so fresh & so clean :D
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez dj3500 30 paź 2009, 9:30

Kasper napisał(a):Format C, potem instal a jeśli nie pomoże to zwrócić się do dystrybutora...

Pff doh. Po prostu zwrócić się do pomocy technicznej dystrybutora lub producenta.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez yaper 30 paź 2009, 15:26

Gadu, zwróć się do EA Polska, opisz im szczegółowo swój problem. W końcu zapłaciłeś ciężkie pieniądze na 'Shifta', a tu tak poważna wpadka.

Kasper, na czym grałeś w obie tegoroczne kopanki? Na PC czy NextGenie? Właśnie przymierzam się do testu zarówno FIFY 10 jak i PESa 2010 i z komentarzy wiem, że FIFA na NextGenach jest o niebo lepsza od PESa, jeśli chodzi o PC to sytuacja jest odwrotna: FIFA 10 PC to jest jakaś kpina z konsumentów...

Matvel, jak wrażenia z najnowszego NBA? Piszesz, że wymiata, a ja właśnie wczoraj rozkminiałem czy się nie zaopatrzyć w tę grę, bo w NBA ostatnio grałem w to z 2001 roku made by EA Sports, a to najnowsze z tego co widzę to robota Visual Concepts, studia mi nie znanego jak dotychczas.

sector, no ja też sobie właśnie ostrzę apetyt na najnowszego FM'a. Wszystkie CM'y i FIFA Managery mogą się po prostu chować. Czekam jedynie na polską edycję, nie chcę sobie modować fanowskim spolszczeniem z FM 09 :)
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Kasper 30 paź 2009, 15:35

Z racji i nie posiadam konsoli cały czas mówię o wersjach PCtowych... btw. Matvel ja nie wiem zbyt jak to możliwe, ale u mnie żadnych szmatr bramkarze nie wpuszczają a wręcz wyciągają niesamowite sytuacje. Może grasz na niskim poziomie trudności stąd problemy? Poza tym strasznie drażni mnie, że na wyższych poziomach trudności. Sędziowie pozwalają na dość brutalną grę, sędziująć dość "po angielsku". Przez ponad pół sezonu w meczach jakie rozegrałem były tylko 2 karne, jeden dla przeciwnika, jeden dla mnie - oba niestrzelone xD z uwagi na wysoki poziom trudności strzałów z tej pozycji z tym, że komputer przestrzelił a mi sparował bramkarz na piękną dobitkę w sam środek bramki. Więcej wrażeń później, zaraz ćwierćfinał z AZ w Champions League!
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Matvel 30 paź 2009, 15:52

Kasper napisał(a):Może grasz na niskim poziomie trudności stąd problemy?


Polecam przeczytać mój post jeszcze raz zwłaszcza punkt 4.


NBA katuje drugi tydzień przez co nie daję radę wstawać na zajęcia na 8 rano :D Ja grałem ostatnio jakoś w 2003 może 04 nie pamiętam, i ogólnie wspominam je bardziej jako zręcznościówki. I przez to że sporo nie grałem nie wiem co się zmieniło. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i gra mnie jeszcze ani przez moment nie znudziła. Przeszedłem jeden sezon Magikami, do playoff'ów awansowałem z 3 miejsca (sporo meczy na początku wtapiałem - ogólnie gra jest dość trudna co cieszy) a playoff'y dość gładko o dziwo poszły. Choć finał z Lakersami 4:3 wygrany. Teraz gram swoim zawodnikiem i również ten tryb jest zrobiony bardzo dobrze, wkurza mnie tylko że na siłę upychają mojego gracza na SG a nie na rozgrywającego. Tutaj tylko jest minus spory bo kwarta ma 5min i chyba nie da się tego zmienić (oczywiście czas jak siedzisz na ławie da się ominąć), przez co trzeba mieć sporo czasu na granie. Teraz po obozie wakacyjnym z którego mnie wywalili po 4 meczach grałem a lidze akademickiej i po 20 meczach Warriorsi wzięli mnie na 10 meczów do NBA, teraz przedłużyłem kontrakt do końca sezonu i gram w pierwszym składzie. Bardzo przyjemne są także poboczne gierki. Grafika jest bardzo dobra, w ogóle w czasie sezonu to można się poczuć jakby się mecz w tv oglądało. Z minusów jakby się czepiać na siłę menu trochę kulawo zrobione i dość irytujące jest że jak grasz przeciw np Celtom czy Jeziorowcom to potrafią ci z 5 akcji pod rząd za 3 trafiać nawet jak solidnie przykryjesz (choć można wszystkie te opcje wyregulować, w ogóle nie należy zaczynać gry zanim się nie przyśpieszy game speed z 50 na 70 minimum).
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez sector 30 paź 2009, 17:29

yaper napisał(a):sector, no ja też sobie właśnie ostrzę apetyt na najnowszego FM'a. Wszystkie CM'y i FIFA Managery mogą się po prostu chować. Czekam jedynie na polską edycję, nie chcę sobie modować fanowskim spolszczeniem z FM 09 :)


Ja juz dymam Arsenalem od wczoraj :D Pol sezonu peklo jak nic. Mysle, ze jest o niebo lepiej niz w poprzedniej wersji. Wszystko lepiej sklejone, lepiej rozmieszczone. Treningi, taktyka oraz trenerzy lepiej wypadaja jak w wersji 09. Z reszta co ja Ci bede mowil. Zagrasz to zobaczysz.

Co do wersji jezykowej ja od zawsze wole po EN.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez phantom 30 paź 2009, 19:15

Temat żyje grami sportowymi :)

sector napisał(a):Ja juz dymam Arsenalem od wczoraj

O ja ciebie, to pewnie zawaliłeś nockę :D. Menedżery piłkarskie to bardzo czasochłonne gry, zwłaszcza gdy trzeba co chwilę wczytywać i powtarzać mecz, bo wynik nie był po naszej myśli :D. Sporo czasu spędzałem nad rozmaitymi wersjami CM-a i potem FM-a. Na oryginalną trzecią edycję Championship Managera wydałem kiedyś długo ciułane kieszonkowe (~150 zł), bo doszedłem do wniosku, że gra tego typu znudzi się najpóźniej. Nie wiedziałem wtedy nawet tego, że nie było w niej wizualnego podglądu meczu :).

yaper, podobno NBA 2k10, a więc to od VC, jest lepsze od produktu EA Sports. Też chętnie bym to sprawdził, tym bardziej że z komentarza Matvela wynika, że tryb kariery dla jednego gracza jest zrobiony ciekawiej niż w PES. Gra w NBA '99 w dwóch na klawiaturze w jednej drużynie rządziła :D. BTW, na ile minut macie ustawiony czas trwania meczu? Zawsze trudno było wyważyć, czy grać długo, żeby mieć "rzeczywiste" wyniki, czy jednak krótsze kwarty, tak aby skończyć chociaż jeden sezon nim gra zdąży się znudzić ;).

Natomiast co do PES-a, to niestety mnie też reakcje bramkarzy rozczarowują. Nie wiem jednak, na ile się to poprawi wraz ze zmianą poziomu trudności, ale na 3. (ustawiłem zapobiegawczo, bo gram w Become a Legend i nie chciałem grzać ławy non-stop :) ) jest fatalnie. Kanały czy kuriozalne bramki na krótki słupek to standard, podobnie jak idiotyzm napastników, którzy wychodząc z kontrą 3 na 3, potrafią uderzyć na bramkę z 25-30 metrów, zamiast podać.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez sector 30 paź 2009, 19:32

phantom napisał(a):O ja ciebie, to pewnie zawaliłeś nockę :D. Menedżery piłkarskie to bardzo czasochłonne gry, zwłaszcza gdy trzeba co chwilę wczytywać i powtarzać mecz, bo wynik nie był po naszej myśli :D. Sporo czasu spędzałem nad rozmaitymi wersjami CM-a i potem FM-a. Na oryginalną trzecią edycję Championship Managera wydałem kiedyś długo ciułane kieszonkowe (~150 zł), bo doszedłem do wniosku, że gra tego typu znudzi się najpóźniej. Nie wiedziałem wtedy nawet tego, że nie było w niej wizualnego podglądu meczu :).


Faktycznie dlugo juz gram :- D jednak nie, nie zarwalem nocki. W sumie kiedys tak robilem jak piszesz, ze mecz nie poszedl po mojej mysli i od nowa. Teraz jednak staram sie wygrywac za pierwszym razem, bo tak inaczej to troche nie fajnie na dluzsza mete :)

W nocym Managerze poprawili znacznie wyglad meczu 3D jednak ja i tak tego nie uzywam i dalej mam przed soba poruszajace sie kuleczki :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Monisia 11 sty 2010, 22:50

Monisia teraz naparza w call of duty modern warfare 2 :D zajebista grafika i dobra akcja :D nie ma co ciągle siedzę pod jarana :P
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 32 gości

cron