Gry/Programy/Symulatory

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Boguś 16 gru 2008, 15:41

Ot taki temat :) Zapraszam do dyskusji :)

Zaczne ja :) Moze ktos sie znajdzie kogo zainteresuje symulator :D np Rado :D

edni mowia na to gra inni program a ja moze napisze krotko: symulator lotow :) Najwierniej oddany symulator lotow maszyn pasazerskich na PC. Osobiscie dla mnie wspaniala sprawa (jesli ktos sie tym oczywiscie interesuje) Dlugie godziny spedzilem przy wersji Microsoft Flight Simulator 2002, ale od jakiegos czasu bawie sie w wersje z 2004 roku. Jest jeszcze nowsza wersja bo FS X, ale niestety za slaby komputer zeby sobie polatac, dlatego 2004 prezentuje sie naprawde fajnie.

Obrazek

Rozsądne wymagania sprzętowe:
Procesor Pentium III 550 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 16 MB, 1.8 GB HDD. Z tym, ze im grafika lepsza to wiadomo plynniej chodzi gra i ladniej samoloty wygladaja + lotniska i caly teren, chmury. Jesli decydujemy sie na dodatki (w podstawowej wersji nie ma wielu samolotow, linii lotniczych realnych nie ma w ogole, lotniska raczej standardowo wygladaja) wiec trzeba sie liczyc z wieksza iloscia miejsca na dysku. Jest masa dodatkow do symulatora: samoloty, linie lotnicze z calego swiata, lotniska, poprawki terenu, gory, chmury, budynki duzych miast. Polecam szczegolnie platne samoloty bo sa duzo lepiej dopracowane niz te darmowe (choc bywaja i ladnie wykonane darmowe wersje). Ogolnie platne dodatki prezentuja sie wspaniale, po lotnisku jezdza samochody, po wyladowaniu podjezdza follow me car i prowadzi do miejsca postojowego, nastepnie podsuwaja sie rekawy, podjezdzaja schody i roznorakie samochody ze sluzb lotniskowych. Na te dodatki trzeba miec w full kasy dlatego tez polecam torrenty ;) :P

"Microsoft Flight Simulator: A Century of Flight pozwala wszystkim entuzjastom awiacji zasiąść za sterami wielu historycznych maszyn takich jak Charles Lindbergh's Ryan NYP Spirit of St. Louis, the Douglas DC-3 a nawet pierwszego samolotu Flyer I, którym bracia Wright zapoczątkowali podbój przestworzy.

Dostępny w grze interaktywny przewodnik umożliwia zapoznanie się z ciekawymi wydarzeniami z historii lotnictwa, pozwala poznać losy i dokonania słynnych pilotów a także dokładne dane wielu maszyn.

Dynamiczny system pogodowy, autogenerowana sceneria, wysokiej jakości efekty wizualne, interaktywne kokpity 3D, ulepszone funkcje kontroli lotów oraz piętnaście współczesnych maszyn (Boening 777, Beachcraft Baron, helikopter Robinson R22, itd.) – to tylko kilka z nowych lub ulepszonych elementów, które znalazły się w Microsoft Flight Simulator: A Century of Flight."

Parę screenow ode mnie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Polecam szczegolnie osobom, ktore choc troche interesuja sie lotnictwem :)
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez phantom 16 gru 2008, 20:26

Jak "Flight Simulator", to pewnie trzeba by tu zaprosić Miśka Wiśniewskiego : DD.

Ja wciąż wracam do starszych i kolejnych, nowych PES-ów (koniecznie z jakimś patchem), plus inne tytuły w międzyczasie. Ostatnio CoD 5, które jest zdecydowanie za krótkie na singlu. Niemniej rozgrywka jest miodna.

A już na początku przyszłego roku "Diablo III" :>.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Transi 16 gru 2008, 20:42

Diablo 3 na początku 2009 roku? No nie wiem :P

Ja praktycznie to w nic nie gram. Powód: nie mam odpowiedniego sprzętu do grania :( Swego czasu ostro pogrywałem w Spellforce 2 (podstawka), które wciągnął mnie niemiłosiernie klimatem. Nie wiem czy doszedłem nawet do połowy kampanii- misji jest na prawdę bardzo dużo. Jest to chyba najlepsze połączenie gry RPG z RTS jakie kiedykolwiek widziałem. Polecam i to bardzo (chyba w aktualnym numerze CD-Action jest pełna wersja). Tak to chyba więcej nic. Niby kupiłem w Biedronce (:D ) Jade Empire i Rise of Legends (po 10zł każda- grzech nie kupić, tym bardziej, że obydwie z Platynowje Kolekcji :P), ale wątpię czy będzie mi się chciało je odpalić w najbliższym czasie. Tak poza tym to planuję kupić X-Boxa 360- przynajmniej nie będę się musiał przejmować jakimiś chorymi (a nawet chorszymi :D ) wymaganiami, a gier, w które chciałbym zagrać jest multum :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez pickars 16 gru 2008, 21:01

Ja swego czasu pogrywałem w FS2002, ale jakoś nie palę się specjalnie do gier o tematyce lotniczej (chociaż jak byłem młody to dużo grałem w Dogfighta - może ktoś kojarzy?).

Obecnie pykam - jak phantom - najnowszego PESa. Zdarza mi się (ale to rzadko) pograć również w Fallout 3, a także Obliviona (ciekawostką jest fakt, że obie gry robiła ta sama firma).
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Gadu 16 gru 2008, 21:08

Ja to generalnie albo w ścigałki albo gry sportowe (głównie piłka nożna) ciskam. Od jakiegoś miesiąca się uwziąłem i "krokpokroku, ee" (by Beenhakker ;) ) eliminuję przeciwników w Need for speed: Most wanted. Już kiedyś prawie przeszedłem wszystko, miałem już finałową rozgrywkę z pierwszym na liście, kiedy to w najmniej odpowiednim momencie komp postanowił się schrzanić i od tamtego czasu nie grałem w to.. ale teraz nie popuszczę. :> W wolnych chwilach testuję najnowszgo Need for speed: Undercover, jak na razie ustępuje pola staremu, dobremu Most wanted wg mnie. Co tam jeszcze? Jeszcze niedawno grywałem namiętnie w Trackmanię United (byłem o 0,01 sekundy od rekordu pewnej trasy wśród polskich graczy), fajna zabawa, trzeba będzie sobie to odświeżyć.
Poza ścigałkami, jak wspomniałem - piłka nożna. Dzień bez PES 5 dniem straconym, tydzień bez batalii z kumplem: Arsenal vs. Manchester United (Man Red :D) tygodniem straconym. Nie mam czasu, żeby porządnie przysiąśc przy PES 2009.. :/
Aaa.. no i tak już zupełnie na luzie - bardzo grywalna i wciągająca mimo swej prostoty i archaiczności gra pt. GeneRally. Kto zagrał, ten wie. :D
A propos symulatorów: chętnie bym sobie polatał jakimś cywilnym samolotem albo poprowadził pociąg. Jeden ból: deficyt czasu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gadu
 
Wiek: 39
Skąd: stąd i zowąd

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Boguś 16 gru 2008, 21:13

Gadu wygospodaruj sobie trochi czasu i sprobuj :) Jesli chcesz cywilnym samolotem polatac to wlasnie najlepszy jest Flight Simulator wersja 2004 badz nowszy FS X :) Pociagiem tez mozna jest Microsoft Train Simulator ale osobiscie nie sprawdzalem.
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez JohnnyKnoxville 16 gru 2008, 21:22

pickars napisał(a):Obecnie pykam - jak phantom - najnowszego PESa. Zdarza mi się (ale to rzadko) pograć również w Fallout 3, a także Obliviona (ciekawostką jest fakt, że obie gry robiła ta sama firma).


Pickars mało ciekawa ta ciekawostka jakoś :P bo kto sie chociaz troche interesuje rpgami czy wogóel grami to o tym doskonale wie.... Bethesda to firma legenda gier na PC, teraz produkuje tez na konsole... Od nich pochodzi także genialna i przeogromna wcześniejsza część z cyklu The Elder Scroll mianowicie Morrowind... jest to jak dla mnie gra na całe zycie.... jeśli miałbym zabrać ze sobą jedną gre na bezludną wyspe to właśnie była by bez żadnych wątpliwości ta gra.....Obecnie nie mam czasu na gry, ale jak tylko sie ustatkuje to zaczynam od nowa Morrowinda i zrobie w nim to co od zawsze było moim marzeniem.....(czyli dziesiątki różnych spraw o których mozna rozmawiać tylko z ludźmi którzy w tą gre grali :P )
Ostatnio edytowano 16 gru 2008, 21:45 przez JohnnyKnoxville, łącznie edytowano 1 raz
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Transi 16 gru 2008, 21:30

BioShocka stworzyli ludzie z Irrational Games ;)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Gadu 16 gru 2008, 21:31

Boguś napisał(a):Gadu wygospodaruj sobie trochi czasu i sprobuj :) Jesli chcesz cywilnym samolotem polatac to wlasnie najlepszy jest Flight Simulator wersja 2004 badz nowszy FS X :) Pociagiem tez mozna jest Microsoft Train Simulator ale osobiscie nie sprawdzalem.

W Train Simulatorze ponoć już samo uruchomienie lokomotywy to niezły wysiłek. ;]
Obrazek
Avatar użytkownika
Gadu
 
Wiek: 39
Skąd: stąd i zowąd

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Boguś 16 gru 2008, 21:35

W FS tez zwlaszcza w platnych modelach gdzie wiernie masz odwzorowany caly kokpit ;)
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez phantom 16 gru 2008, 21:36

Gadu napisał(a):Dzień bez PES 5 dniem straconym, tydzień bez batalii z kumplem: Arsenal vs. Manchester United (Man Red ) tygodniem straconym. Nie mam czasu, żeby porządnie przysiąśc przy PES 2009.. :/

Szczerze mówiąc, to pod względem gameplayu PES 5 i tak chyba jest lepszy od PES 2009. Kiedyś myślałem, że od PES 6 różni się tylko składami, ale jak później przysiadłem do tej starszej o rok edycji, to naprawdę zauważyłem większy trud w budowaniu akcji w PES5. Sam odbiór piłki też jest wymagający. Ja gram w PES-a na klawie i pewnie jestem w mniejszości. Został mi taki uraz od FIFY i nie chciałoby mi się uczyć grać od nowa na padzie. Próbowałem na PS2 i tam byłem na poziomie beginner, czyli o 3 niżej niż na PC :D.

"Fallout 3" jakoś mnie nie poruszył, ale pewnie jak kiedyś w końcu wciągnie, to będę katował go jak Obliviona czy Morrowinda. Grałem w oba TES-y po kilka tygodni, a i tak końca nie było widać. Tak na marginesie, to irytujące jest ciągłe powtarzanie kilku moim zdaniem zasadniczych błędów serii. Nigdy nie podobał mi się ten mało rpg-owy rozwój postaci, chyba najbardziej absurdalny był w Morrowindzie (choć idea dobra), no i głupi przeciwnicy. Do tego handlarze, którzy ciągle cierpią na brak kasy i trzeba szukać jakichś łatek.

A co do D3, to mam nadzieję, że data wydania nie przesunie się o więcej niż rok :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez JohnnyKnoxville 16 gru 2008, 21:44

Transi napisał(a):BioShocka stworzyli ludzie z Irrational Games ;)
Faktycznie... :P Nie wiem skąd mi sie to powiązało z Bethestdą :?:
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Gadu 16 gru 2008, 22:12

phantom napisał(a):
Gadu napisał(a):Dzień bez PES 5 dniem straconym, tydzień bez batalii z kumplem: Arsenal vs. Manchester United (Man Red ) tygodniem straconym. Nie mam czasu, żeby porządnie przysiąśc przy PES 2009.. :/

Szczerze mówiąc, to pod względem gameplayu PES 5 i tak chyba jest lepszy od PES 2009. Kiedyś myślałem, że od PES 6 różni się tylko składami, ale jak później przysiadłem do tej starszej o rok edycji, to naprawdę zauważyłem większy trud w budowaniu akcji w PES5. Sam odbiór piłki też jest wymagający. Ja gram w PES-a na klawie i pewnie jestem w mniejszości. Został mi taki uraz od FIFY i nie chciałoby mi się uczyć grać od nowa na padzie. Próbowałem na PS2 i tam byłem na poziomie beginner, czyli o 3 niżej niż na PC :D.


Też gram na klawiaturze, próbowałem rozegrać dwa mecze na pierwszym poziomie na padzie, śmiesznie się grało. Na razie nie mogę się przekonać do tego urządzenia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gadu
 
Wiek: 39
Skąd: stąd i zowąd

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Monisia 19 gru 2008, 11:36

ja tam gram w GTA albo Need For Speed
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez yaper 21 gru 2008, 3:20

Ja ostatnio cisnę na PS2 w takie gierki jak:

-God of War 2
-Burnout 3
-TOCA Race Driver 3
-Tekken 5
-Formula 1 2006
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Gadu 21 gru 2008, 18:11

yaper napisał(a):Ja ostatnio cisnę na PS2 w takie gierki jak:
(...)
-Tekken 5
(...)


Jak ja bym chciał pograć sobie w Tekkena na pececie.. emulator to jednak nie to :>
Obrazek
Avatar użytkownika
Gadu
 
Wiek: 39
Skąd: stąd i zowąd

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez JohnnyKnoxville 21 gru 2008, 18:38

yaper napisał(a):Ja ostatnio cisnę na PS2 w takie gierki jak:

-Burnout 3


Na dwie osoby wymiata.... Masakra co sie dzieje i ile ta gra pompuje emocji....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez yaper 21 gru 2008, 18:45

Oj Johnny, Burnout 3 to niezła masakra jest przyznasz :D Tempo zawrotne, widowiskowe karambole, dopalacze, non stop akcja. Co by nie mówić, takich gierek brak właśnie na PC.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Transi 21 gru 2008, 23:18

Burnout Paradise: Ultimate Box początkiem przyszłego roku na PC :)
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11513
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Gry/Programy/Symulatory

Postprzez Monisia 21 gru 2008, 23:39

Gadu napisał(a):Jak ja bym chciał pograć sobie w Tekkena na pececie.. emulator to jednak nie to :>
na PS3 wymiata konkret :P, po tym co zobaczyłam i przeżyłam stwierdziłam, że aż w to zainwestuję 8-)
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Następna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron