Fantasy Premier/Champions League

http://fantasy.premierleague.com/
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez phantom 18 sie 2011, 15:40

Matvel napisał(a):A czemu nie?

No choćby dlatego, żeby nie grać samemu ze sobą w lidze H2H. Niech będzie, cieszę się, że w ogóle mamy ligę :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez Matvel 18 sie 2011, 16:24

Sugerujesz, że ktoś się będzie podkładał w meczach ze sobą? :D

Jakby ktoś nie wiedział są darmowe transfery w ramach rekompensaty za problemy z 1 kolejką.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez phantom 18 sie 2011, 19:46

Nie, w końcu to zawsze można sprawdzić. Chodzi raczej o emocje i sens takiej rozgrywki :D. Tak na marginesie, powinny być już wyniki i tabele dla 1. rundy rozgrywek H2H.

Te darmowe transfery to mimo wszystko chyba zła decyzja. Teraz pełno noobów doda bezmyślnie piłkarzy, którzy zdobyli najwięcej punktów w ostatniej kolejce i będzie dużo podobnych drużyn, a potem zawirowania z cenami. Poza tym same ceny też są zablokowane do 2. kolejki.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez Kubo 01 wrz 2011, 12:35

Podjarałem sie ostro i wzialem Artete do składu :D Phantom jak oceniasz transfery Arsenalu w tym okienku ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez phantom 01 wrz 2011, 14:58

Też myślałem nad taką opcją, bo nie chciałbym zmieniać Rooneya na RVP, cena Walcotta jest zawyżona, a Benayoun chyba nie będzie grał (od razu) pełnych spotkań.

Myślę, że Wenger zachował się rozsądnie - przez ostatnie 3 dni :). Zastanawia mnie, dlaczego przynajmniej części tych transferów nie dokonano wcześniej - wzorem United, które miało już kadrę na nowy sezon na początku lipca. Rozumiem, że wierzył w Ramseya i Gibbsa, no ale mimo to już wiadomo było, że pierwszemu z nich brakuje wciąż doświadczenia, a drugi ma problemy ze zdrowiem. Traore to dla mnie nigdy nie była opcja na lewą obronę i w ogóle - na Arsenal. Wystarczy zobaczyć mecz z United. Wenger widocznie stracił cierpliwość i od razu sprzedał go do QPR. Warnock zachwyca się tym transferem. Nie wiem, może widzi więcej niż ja.

Po klęsce z United trzeba było działać szybko, więc Wenger raczej nie myślał o wielomilionowych transferach z zagranicy (najwięcej mówiło się o Hazardzie i M'Villi), tylko sięgnął po doświadczonych i sprawdzonych pomocników, którzy nie będą musieli ogrywać się w nowej lidze, a mimo wieku nadal mają potencjał i na pewno nauczą wiele Ramseya czy Wilshire'a. W dodatku te transfery odbyły się praktycznie po kosztach - Arteta podobno zgodził się nawet na obniżkę pensji o Ł10,000 względem tej z czasów w Evertonie (najlepiej opłacany zawodnik), a Benayoun został wypożyczony na rok. Jeśli Arsenal nie straci przez ten rok statusu, to w przyszłym letnim oknie transferowym prawdopodobnie sprowadzony zostanie właśnie Hazard. M'Villa jest usposobiony bardziej defensywnie i jakoś nie wierzę, że mając Wilshire'a, Songa i Frimponga Wenger wydałby aż Ł25 mln na taki transfer.

Arsenal był już zainteresowany Artetą jakieś 2 lata temu. To właśnie on był wymieniany jako piłkarz, który będzie miał wypełnić lukę po Fabregasie. Wg statystyk w ostatnich 5 latach stworzył najwięcej sytuacji bramkowych w całej FPL. Ostatnie dwa sezony miał trochę słabsze, ale w Arsenalu będzie mógł pokazać swoje możliwości, ponieważ grają bardziej ofensywnie niż Everton i mają zdolniejszych piłkarzy w tym elemencie. Benayoun w ubiegłym roku praktycznie nie grał z powodu kontuzji, ale to wciąż świetny piłkarz. Miał dobry okres przygotowawczy (myślałem o nim, układając skład FPL pod koniec lipca :) ), jest kreatywny i chyba lepszy z niego joker niż z Rosy.

Piłkarzy spoza EPL znam głównie z meczów międzynarodowych. Park w słabym Monaco zdobył kilkanaście bramek, natomiast Santos i Mertesacker mają doświadczenie i dużo występów w najsilniejszych reprezentacjach świata. Dobrze, że Wenger nie wydał tych Ł15 mln+ na Cahilla, bo myślę, że jest przeceniony (w dodatku jest w ostatnim roku kontraktu), ani na Sambę, który był często wymieniany przez komentatorów i fanów, choć chyba trochę bez głębszej refleksji. Tak naprawdę na środek potrzeba tylko solidnego zmiennika, bo Vermaelen i Koscielny to bardzo dobrzy obrońcy. Zobaczcie, jaki zrobili postęp w ciągu sezonu w lidze angielskiej. Dobrze panują nad piłką i potrafią wyjść z nią szybko ze swojej połowy, co jest atutem przy takim stylu gry Arsenalu. Santos jest dynamiczny, dobrze uderza z lewej nogi i nieźle drybluje. Może będzie drugim Bainsem? :) Byłby to wtedy świetny transfer za "śmieszne pieniądze".

Wenger mógł jeszcze podpisać kontrakt z Parkerem. Ot, choćby dlatego, żeby utrzeć nosa Spurs, chociaż wiadomo, że potrafi dużo więcej.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez sector 18 wrz 2011, 16:25

Matvel, to sie nazywa pechowy wybor kapitana :/
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez Matvel 18 wrz 2011, 17:59

Brak słów po prostu.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez sector 19 wrz 2011, 11:12

Ja z Guźcem tez nie zaszalałem, zwłaszcza, że karnego nie trafił :/
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez phantom 19 wrz 2011, 18:55

I to jeszcze jak nie trafił :). Z drugiej strony mógł równie dobrze znów strzelić hat-tricka.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez sector 20 wrz 2011, 7:58

Nie trafił szerokim gestem :- ) Nie wiem jak on to zrobił, ale tak czy inaczej to w strzelaniu goli i tak przebił go tego dnia Torres : -))
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez phantom 20 wrz 2011, 17:54

Pewnie tak, choć ja nie robiłbym z tej sytuacji takiej sensacji jak większość komentatorów.

Wczoraj chyba zrobiłem nieprzemyślany transfer, ale ten sezon wyjątkowo dowodzi, że trzeba grać przede wszystkim formą, a nie terminarzem. Wystarczy choćby spojrzeć na przypadek Rooneya.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez sector 21 wrz 2011, 9:01

Na chwile obecna wg mnie to najbardziej podstawowi zawodnicy, jacy powinni byc w druzynie to Guziec, Aguero, Silve, Young - choc widze, ze Nani znowu sie rozkreca. RVP bez fabregasa juz nie jest tak bramkostrzelny. Podba mi sie tez gra SWP jak jezdzi w QPR, chociaz z drugiej sstrony Barton tez odgrywa wazna role w druzynie.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez phantom 21 wrz 2011, 17:55

sector napisał(a):Barton tez odgrywa wazna role w druzynie

Tak samo jak Yaya Toure czy Scott Parker, ale za to w FPL nie ma punktów, co najwyżej BP, choć zasady ich przydziału są teraz beznadziejne. Wright-Phillips w meczu z Newcastle już niemalże strzelił piękną bramkę (techniczny lob nad bramkarzem z dystansu), ale piłkę w ostatniej chwili ktoś wyczyścił z linii, a w dodatku miał dwa dośrodkowania/podania, które Bothroyd powinien wykorzystać. Za jego grę EA przyznało mu ujemne punkty PPI, bo np. nie trafił w bramkę zza pola karnego, choć wcześniej dobrym zwodem sam przygotował sobie miejsce i sytuację, a piłka przeszła nieznacznie obok spojenia.

Z Aguero jest ten problem, że grozi mu rotacja. Na razie nie przeszkodziło mu to strzelić 8 bramek w pięciu meczach, choć żadnego nie rozegrał w całości, ale jeśli wydajesz 11 mln na piłkarza, to chciałbyś, żeby co tydzień grał bez żadnego ryzyka. RVP z Blackburn mógł strzelić ze dwie bramki. W jednej sytuacji Gervinho nie wyłożył mu piłki, choć był wolny, a w drugiej uderzył z prawej, ale prosto w Robinsona.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez phantom 25 wrz 2011, 9:59

phantom napisał(a):Wczoraj chyba zrobiłem nieprzemyślany transfer

No i jest. -4 za 2 transfery + 5 za Aguero i 3 za Matę vs. 13 za RVP (który byłby C lub VC, więc 26), 3 za Brunta i 0 za transfery.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez phantom 31 gru 2011, 19:36

Do siego roku, fantastyczni menedżerowie :). No i na dobry początek roku dwie uniwersalne prawdy:
1) nevercaptainnickybutt.com
2) always captain RVP.

A jako bonus: isjonathanwoodgateinjured.com.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez Matvel 01 sty 2012, 3:30

Ja niestety kolejką kolejkę przegapiłem, więc chyba sobie odpuszczę tą zabawę.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez sector 02 sty 2012, 19:25

Matvel napisał(a):Ja niestety kolejką kolejkę przegapiłem, więc chyba sobie odpuszczę tą zabawę.

Ja niestety nie dalem rad dac bale'a na kapitana bo po sylwestrze mialem inne rzeczy do roboty. Wlasnie wracam do Krakowa i uswiadomilem sobie bedac w galeri, ze wlasnie dzis jest kolejna kolejka. Nie mniej jednak, nie spac zwiedzac i jedziemy dalej! :]
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez phantom 05 sty 2012, 21:27

Możemy po styczniowym wildcardzie, czyli chyba po 23. kolejce, odpalić nową ligę.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez Kubo 12 sty 2012, 3:46

Z braku neta przegapilem 3-4 kolejki :/
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Fantasy Premier/Champions League

Postprzez phantom 12 sty 2012, 8:55

Ta gra potrafi być tak losowa, że można nie robić nic przez kilka tygodni i mieć 1. miejsce na świecie. Było tak na początku poprzedniego sezonu.

To zaczynamy nową ligę po WC?
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości

cron