Książka

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Książka

Postprzez Monisia 17 gru 2008, 13:08

A że ja bardzo lubię czytać książki i jestem mini poetką pozwolę założyć sobie ten temat.
Powszechnie wiadomo, że połowa naszych rodaków zapomniała co to książka a jedyny tekst, który przeczytają to jakiś mały artykuł w internecie. Nie da również się ukryć, że dzieci jakże i dorośli unikają biblioteki jak ognia. Mamy tak wiele wybitnych pisarzy, którzy przez swoją powieść i inspirację wpędzają nas w świat swoich poglądów oraz wydarzeń.
Moim może nie od razu ulubionym ale lubię czytać jego książki jest Paulo Coelho słynny Alchemik, Zycie myśli zebrane, Być jak płynąca rzeka oraz słynne 11 minut, która jest u mnie na pierwszym miejscu...
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Książka

Postprzez Amnes 17 gru 2008, 13:14

Ja wyznaje zasade:

"Więcej piwa, mniej ksionżków"

I chciałem dodać że to bardzo mondry człowiek wymylił/

Polecam "Zapiski oficera armii czerwonej"

Świat w oczach ruska to inny świat.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Książka

Postprzez sector 17 gru 2008, 13:36

Amnes, swiete slowa :d
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Książka

Postprzez phantom 17 gru 2008, 16:31

Ostatnio czytam klasykę (?) Kapuścińskiego: "Cesarz", "Heban", teraz "Kirgiz schodzi z konia". Wcześniej - "Nieznośna lekkość bytu" Kundery. Widziałem przypadkowo film w Jedynce, na filmwebie pisali, że dużo stracił w stosunku do książki, więc sięgnąłem. Faktycznie, film spłycił wszystko niemal wyłącznie do wątków seksualnych, może to dobrze, bo w roli głównej była Juliette Binoche (film z '88). Mimo to powieść jest trochę zboczona i czytanie w miejscach publicznych może być krępujące :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Książka

Postprzez ant 17 gru 2008, 23:11

Heban jest świetny, jak tylko bede miał okazje to wezme sie za niego jeszcze raz.
Ostatnio w rece wpadły mi opowiadania Mrożka "Słoń i inne opowiadania". Gorąco polecam tą ksiażke, opowiadania są krótkie i zabawne, dające troche do myślenia.
Tutaj jedno z opowiadań:
http://members.chello.pl/j.uhma/mrozek.html
Obrazek
Afterforest
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Re: Książka

Postprzez tymek 17 gru 2008, 23:18

Cizia Zyke - Złoto :!:
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Książka

Postprzez Monisia 18 gru 2008, 15:15

phantom napisał(a):Mimo to powieść jest trochę zboczona i czytanie w miejscach publicznych może być krępujące :D.

moim zdaniem książka, która zawiera erotyzm rozwija o wiele bardziej wyobraźnie niż film ;P
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Książka

Postprzez cinek 28 gru 2008, 11:01

Ja wreszcie zakupiłem książkę, którą już dawno miałem przeczytać o mojej ulubionej grupie czyli depeszowcach ==> Jonathan Miller - Obnażeni. Prawdziwa historia Depeche Mode. Ponad 400 stron, a pykło w moment. Tak dobrze się czytało. Sporo ciekawostek z ich życia, o trasach, wibracjach, trochę o studyjnych workach nad numerami. Dla fana pozycja obowiązkowa :)

A po za tym lubię czytać Kinga chociaż na razie tylko opowiadania czyli raczej teksty krótsze ale w niedalekiej przyszłości chciałbym przeczytać coś więcej z jego twórczości oprócz oglądania często nędznych adaptacji filmowych ( z wyjątkami takimi jak np. Skazani na Shawshank, opowiadanie o takim samym tytule zajmuje jakieś tylko 50 stron jak się nie mylę). Polecam też sagę o Kejnie (Kane) Karla E. Wagnera. Rewelacja.
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Książka

Postprzez badzio 28 gru 2008, 12:20

cinek napisał(a):chciałbym przeczytać coś więcej z jego twórczości oprócz oglądania często nędznych adaptacji filmowych


Obejrzyj Carrie. Carrie film >x5 Carrie powieść ;)
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Książka

Postprzez pickars 28 gru 2008, 12:49

Ja ostatnio przeczytałem z takich poważniejszych -> Marek Grajek - Enigma. Bliżej Prawdy (nawet całkiem ciekawe, bo pokazuje wszystko na tle wydarzeń historycznych). A od wczoraj męczę coś co dostałem pod choinkę, czyli Naomi Klein - No Logo (na razie obiecujące).
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: Książka

Postprzez cinek 28 gru 2008, 13:36

badzio napisał(a):
cinek napisał(a):chciałbym przeczytać coś więcej z jego twórczości oprócz oglądania często nędznych adaptacji filmowych


Obejrzyj Carrie. Carrie film >x5 Carrie powieść ;)


Carrie czytałem i też obejrzałem. I powiem, że czas już to jakiś temu było i z tego co pamiętam, książka zrobiła na mnie większe wrażenie. Aczkolwiek sam film też tragedią nie był :)
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Książka

Postprzez Monisia 29 gru 2008, 14:47

Pamiętnik nimfomanki oraz Sto pociągnięć szczotką przed snem już prawię kończę ale książka jest zajebista :D
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Książka

Postprzez drevni 29 gru 2008, 16:08

phantom napisał(a):Ostatnio czytam klasykę (?) Kapuścińskiego: "Cesarz"

Ja również. Właśnie ją kończę.
Poza tym polecam:
"Sto lat samotności"
"Cień wiatru"
"Wojna i Pokój"
"Komu bije dzwon"
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Książka

Postprzez Margo 29 gru 2008, 17:22

ja ost czytałam książke Brown'a "cyfrowa twierza" polecam wszystkim :)
Margo
szo tam się dzieje?
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń

Re: Książka

Postprzez Boguś 29 gru 2008, 17:28

Ostatnia ksiazka jaka przeczytalem to byla Lalka (nie cala na dodatek bo zostalo pare stron) :D Ludzi bezdomnych moze z polowe przeczytalem :P Chlopi to z 15 stron moze podziekowalem dalej :P zbyt sąznie grypsowali nie czailem o co im biega :D Antek, Janko Muzykant to cale przeczytalem :D a dluugie ksiazki strasznie mnie nudza :P
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: Książka

Postprzez wysher 05 sty 2009, 20:44

Monisia napisał(a):Powszechnie wiadomo, że połowa naszych rodaków zapomniała co to książka a jedyny tekst, który przeczytają to jakiś mały artykuł w internecie. Nie da również się ukryć, że dzieci jakże i dorośli unikają biblioteki jak ognia.

Zgadza się, ale to się trochę zmienia. Muszę przyznać, że też unikałem książek jak ognia i dobrze wiem co jest tego przyczyną - koszmarny system edukacji w szkołach. Nikt nie lubi jak mu się cokolwiek narzuca, a w szkołach to właśnie praktykują i przeciętny uczniak po zakończeniu szkolnej edukacji będzie się zastrzegał, że nie tknie więcej książki...

Ale mnie się odwróciło. :D Poza książkami z zakresu psychologii (ewolucyjnej, społecznnej, czy komunikacji międzyludzkiej) i funkcjonowania pamięci (jak kogoś to interesuję chętnie polecę lekturę, która pozwoli ją polepszyć ;) ) "zafascynowała" mnie fantastyka. Pamiętam, że już w gimnazjum z ogromną przyjemnością przeczytałem Hobbita (to chyba jedyna przeczytana książka w gim :D), ale czar szybko prysł. Zacząłem w zeszłym roku:

- Wiedźmin - saga z 7 tomów, napisana przez Andrzeja Sapkowskiego niezwykle bogata w opisy z niesamowitą fabułą i bez cenzury. Powiecie, że książka jest modna? Hmmm... Cóż zanim nie przeczytałem nawet nie wiedziałem, że jest. Zachęcił mnie znajomy i... gra o tym samym tytule.

- Achaja - 3 tomowa cegła Andrzeja Ziemiańskiego, która zmieniła mój światopogląd.
Ziemiański mistrzowsko gra na emocjach i genialnie potrafi wszystko opisać. Wileokrotnie zgrzytałem zębami czując to co bohaterowie (w scenach makrabrycznych, przepełnionych okropnym bólem, piekielnym strachem, czy nienawiścią). "Wybałuszałem oczy", gdy autor opisywał w niesamowity sposób nowatorskie rozwiązania, albo niesamowicie inteligentne i przemyślane... intrygi (a tych jest mnóstwo), plany szpiegowskie, polityczne itd. Śmiałem się jak głupi (czasem w tramwaju - a co? :P ), a humor książkowy niezbyt często potrafi mnie rozbawić. Ta powieść to coś niezwykłego, niesamowite dzieło, które wstrząsnęło mną i otworzyło mi oczy na wiele spraw. Nie będę zbyt wiele pisał na temat tej książki, ją trzeba samemu przeczytać. Polecam ją wszystkim, ale nastawcie się na czytanie, od ktróego naprawdę ciężko będzie was oderwać.

- Trylogia czarnego maga - również 3 tomowa cegła Trudi Canavan (1-Gildia magów 2-Nowicjuszka 3-Czarny mag). Od początku czuć kobiecą rękę. Muszę przyznać, że pierwszy tom czytało się nienajgorzej, ale czegoś mi brakowało, chyba czegoś co mnie mocniej wciągnie. Może po prostu nie podobało mi się brak magii :D bo większość książki to opis życia w slumsach... Ale i tak przeczytałem prędziutko. Drugi tom duuuuużo lepszy, więcej magii, a trzeci już mocno mnie wciągnął.

- Harry Potter i... :P - Znów 7 częśći powieści znanej już wszystkim Joanne K. Rowling. Pierwsze 4 tomy przeczytałem właściwie z ciekawości, bo wcześniej widziałem filmy. 5 też widziałem, ale znacząco różni się od książki (właściwie każda się różni, ale w 5 widać najwięcej różnic, czy uciętych wątków). Powiecie, że to ksiązka dla dzieci... Skoro tak to jestem dzieckiem i dobrze mi z tym! Opowieść jest na tyle wciągająca, że jak przy Achai - trudno się oderwać i po skończonym rozdziale natychmiast trzeba przeczytać kolejny i kolejny, i kolejny... Rownling stworzyła niesamowity, wielki świat, alternatywny do naszego, współczesnego i potrafi opowiadać w tak niezwykły sposób, że ciągle dowiadujemy się czegoś nowego/innego o czymś, co wydawało się już wiadome. Wciąga, wciąga, wciąga!!! Choć to zależy od gustów.
Avatar użytkownika
wysher
 
Wiek: 38
Skąd: Wrocław

Re: Książka

Postprzez Helevorn 05 sty 2009, 21:15

Ja osobiście tak samo jak nie mogę sobie wyobrazić życia bez dobrej muzyki, tak samo trudno mi wyobrazić sobie egzystencję bez dobrej literatury. Rocznie czytam kilkadziesiąt różnych pozycji (w ostatnim roku ponad 40 więc trochę zawyżam średnią krajową) dlatego trudno mi wymienić pojedyncze książki, które bym innym polecił (patrząc po poprzednich postach za to bym odradził wiele pozycji, na które według mnie szkoda czasu).

Łatwiej mi operować pisarzami.Jak ktoś lubi fantasy i tego typu literaturę to z całą odpowiedzialnością mogę polecić takich pisarzy (którzy z reguły są słabiej kojarzeni a to pierwsza liga światowej fantasy) jak: George R.R. Martin (seria "Pieśń Lodu i Ognia"), Steven Erikson (seria "Malazańska Księga Poległych), Robin Hobb czy Guy Gavriel Kay.

Z pozycji, które ostatnio przeczytałem mogę zarekomendować takie książki jak:

Roberto Saviano "Gomorra" - bardzo interesująca książka o włoskiej mafii, na jej podstawie został nakręcony film

Stieg Larsson "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" - rewelacyjny kryminał, autora, który na świecie jest rozchwytywany, do Polski jego książki niestety dotarły z opóźnieniem

Dylan Jones "Jak nosić krawat" - humorystycznie napisany przewodnik savoir vivre, czyli wszystko co powinien wiedzieć współczęsny mężczyzna... jeśli chodzi o wiedzę zawartą w tej książce - cóż w większości nie jest to nic nowego/cennego/odkrywczego... ciekawsza jest forma
Avatar użytkownika
Helevorn
 
Wiek: 37
Skąd: Warszawa

Re: Książka

Postprzez badzio 05 sty 2009, 21:46

Boguś napisał(a):Chlopi to z 15 stron moze podziekowalem dalej :P zbyt sąznie grypsowali nie czailem o co im biega


Rozbawiło mnie to :) Ale co racja to racja.

A na maturze 2006 pisałem właśnie z Chłopów mimo, że nawet połowy nie przeczytałem i... zdałem. Ot taki mały paradoks. Kocham polski system edukacji :D
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Książka

Postprzez tymek 07 sty 2009, 9:13

badzio czytales Nagi Lunch :D ?
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Książka

Postprzez badzio 07 sty 2009, 17:06

Mi do książek od dłuższego czasu trochę nie po drodze, ale zacząłem już ogarniać film na dysk...
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Następna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron