Książka

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Książka

Postprzez peterhol9 07 sty 2009, 17:55

mało czytam książek popularnych. więcej z racji profesji zajmuje mi czasu czytanie naukowych. Ale moge polecić za to jakby ktos chciał: Thorstein Veblen - Teoria klasy próżniaczej, wszystko od Szlendaka (którego można skrytykować) - np 'Leniwe maskotki, rekiny na smyczy', czy 'Supermarketyzacja' (Szlendak napisał rowniez nieczytana jeszcze przeze mnie książke o Technomanii - cyberplemieniu w zwierciedle socjologii czy jakos tak :D ).
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Książka

Postprzez tymek 07 sty 2009, 17:59

badzio napisał(a):Mi do książek od dłuższego czasu trochę nie po drodze, ale zacząłem już ogarniać film na dysk...

film ma niewiele wspolnego z ksiazka, przeczytaj :D
ale swoja droga film cudowny
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Książka

Postprzez bts 27 sty 2009, 10:22

Jakoś trzeba sobie radzić w długie, zimowe wieczory to trochę poczytałem.

Jarosław Grzędowicz: Pan lodowego ogrodu, Tom 1 i 2.
Udane połączenie fantasy i sf do tego ciekawa, wciągająca fabuła. Kto lubi takie klimaty, polecam.

Stephen King: Wielki marsz.
Reality show (odległej?) przyszłości. 100 uczestników, zadaniem jest po prostu marsz, kto odpadnie 'dostaje kulkę', ostatni na nogach wygrywa, oprócz nagrody, życie... Mocna ale wciągająca powieść.

Aktualnie zabieram się za Roberto Saviano: Gomorra, o włoskiej mafii.
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom

Re: Książka

Postprzez bAchoR 03 lut 2009, 9:04

Kod: Zaznacz cały
Aktualnie zabieram się za Roberto Saviano: Gomorra, o włoskiej mafii.


Podobno ten człowiek nie ma już życia. Mafia wydała na niego wyrok. Chodzi cały czas z obstawą policji.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Książka

Postprzez phantom 03 lut 2009, 22:10

A może tak tylko nakręca sobie sprzedaż ksiązki? Coś a'la Pete Tong = DJ Sammy w "It's All Gone Pete Tong".
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Książka

Postprzez bAchoR 14 lut 2009, 11:28

Dzieci z dworca ZOO. Niesamowita książka.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Książka

Postprzez bts 14 lut 2009, 11:35

phantom napisał(a):A może tak tylko nakręca sobie sprzedaż ksiązki? Coś a'la Pete Tong = DJ Sammy w "It's All Gone Pete Tong".

Wątpie. Jestem w połowie. Facet rzuca nazwiskami na lewo i prawo, opisuje zasady funkcjonowania mafii od najniższego szczebla do najwyższego. Kilka przytoczonych faktów 'otwiera oczy'.
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom

Re: Książka

Postprzez bAchoR 14 lut 2009, 11:54

phantom napisał(a):A może tak tylko nakręca sobie sprzedaż ksiązki? Coś a'la Pete Tong = DJ Sammy w "It's All Gone Pete Tong".


Myśle, że i w tym wypadku także by miał przej... u Mafii. Zatruta ryba murowana :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Książka

Postprzez JoseDiablo 31 mar 2009, 20:12

U mnie dominuje literatura fantasy (Tolkien, Sapkowski, itd.) ogólnie lubię również powieści historyczne; ostatnimi czasy jestem pochłonięty lekturą "Mrocznej Wieży" Stephena Kinga - pierwsze 5 tomów już za mną, czytam przedostatni :D ogólnie świetna rzecz jak dla mnie, więc polecam

bts napisał(a):Stephen King: Wielki marsz.

brzmi ciekawie, może się skuszę :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Książka

Postprzez Vibez 31 mar 2009, 21:01

Wszystkie książki Clarksona. Gość mnie zabija swoimi przesadnymi epitetami i porównaniami. :D
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 35
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Książka

Postprzez cinek 02 kwi 2009, 11:38

JoseDiablo napisał(a): ostatnimi czasy jestem pochłonięty lekturą "Mrocznej Wieży" Stephena Kinga - pierwsze 5 tomów już za mną, czytam przedostatni :D
ja dopiero 2 tom skończyłem. Cholera za każdym razem jak chcę wypożyczyć kolejny tom to akurat ktoś go ma. To biorę wtedy wszystko inne Kinga, takie jak "Nocna zmiana" zbiór fajnych opowiadań, a teraz 600 stron "Łowcy snów"
JoseDiablo napisał(a):
bts napisał(a):Stephen King: Wielki marsz.

brzmi ciekawie, może się skuszę :)

i ja także :)
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Książka

Postprzez phantom 02 kwi 2009, 21:46

Remarque - "Na Zachodzie bez zmian"

To gdyby ktoś chciał spojrzeć na życie z innego punktu widzenia i poznać okrucieństwo wojny. Plastyczne, krwiste obrazy, które trudno byłoby zrealizować największym mistrzom w historii kinematografii.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Książka

Postprzez michal 02 kwi 2009, 22:04

phantom napisał(a):Remarque - "Na Zachodzie bez zmian"

To gdyby ktoś chciał spojrzeć na życie z innego punktu widzenia i poznać okrucieństwo wojny. Plastyczne, krwiste obrazy, które trudno byłoby zrealizować największym mistrzom w historii kinematografii.


Fakt, mocne, do granic. Ale w pewnym momencie te wszystkie potworności... powszednieją, wręcz stają się irytujące. Co nie zmienia faktu, że rzecz jest warta uwagi, i otwiera oczy na pewne kwestie typu szkoła, miłość do ojczyzny, wojsko, polityka. No i cudowna historia, także wprowadzenia gazów bojowych do działań wojennych. Miód.

phantom ja widziałem film, zanim przeczytałem książkę. i powiem Ci że się nie zawiodłem, było co oglądać. Ale bij zabij - nie znam ani nazwiska reżysera, ani roku produkcji (coś około lat 70., i raczej RFN).
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Książka

Postprzez phantom 02 kwi 2009, 22:12

O filmie dowiedziałem się dopiero później, jak z ciekawości spytałem wiki. Były chyba dwie wersje filmu, druga właśnie z lat 70.
Do tego, co napisałeś, dodałbym tylko, że książka pozwala też przypomnieć sobie, że agresor też może mieć ludzkie oblicze.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Książka

Postprzez Rez 03 kwi 2009, 0:34

co do Kinga to musicie przeczytac 'Ręka Mistrza', swietna historia z bardzo wyrazistymi i genialnie opisanymi glownymi bohaterami. Polecam!!! prawie 600 stron przeczytane w weekend:)
Avatar użytkownika
Rez
 
Wiek: 37
Skąd: Wroclaw/Londyn

Re: Książka

Postprzez bts 03 kwi 2009, 7:40

Rez napisał(a):co do Kinga to musicie przeczytac 'Ręka Mistrza'...

Ten tytuł chodzi za mną już od dłuższego czasu, a że widzę kolejne polecenie to może wreszcie przeczytam.
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom

Re: Książka

Postprzez pressya 24 kwi 2009, 18:51

ja ostatnio czytałam "Czas ambasadora" Szewacha Weissa ;) teraz czytam Izrael , Autonomia Palestyńska - zarys historyczny i polityczny... a z takich bardziej "normalnych" książek polecam książki O. Fallaci "Wściekłość i duma " " Wywiad samą z sobą " :) fajne książki :))) :mrgreen:
ciężko i progresywnie :)
Avatar użytkownika
pressya
Under pressure
 
Wiek: 37
Skąd: z Nienacka

Re: Książka

Postprzez Transi 24 kwi 2009, 20:52

Ostatnio mam zajawke na czytanie ksiązek i wydaję na nie krocie ;p Polecam "Amerykańskich bogów" i "Księgę cmentarną" Neila Geimana, "Sprzedawcę broni" Hugh Laurie'ego (dr House ;p) oraz "Malowanego człowieka" od Petera Bretta :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Książka

Postprzez phantom 24 kwi 2009, 21:26

A tutaj macie książkę za darmo. I to od KLF! :)
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Książka

Postprzez drevni 26 kwi 2009, 12:07

Ostatnio przeczyłam "Oliviera Twista" i się uryczałam jak głupia. W tej chwili czytam "10 dni do d-day" Davida Stafforda, czyli m.in. o tym w jaki sposób zrobiono hitlerowców w bambuko
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron