Książka

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Książka

Postprzez michal 26 kwi 2009, 21:06

Polecam 'Wymazywanie' Thomasa Bernharda - spójna, bezlitosna, genialna literatura. Podobnie 'Kalkwerk' - tylko dla tych co w książkach szukają rzeczy raczej mało pozytywnych.
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Książka

Postprzez Infrared 26 kwi 2009, 22:51

ja właśnie zamówiłam sobie książkę "psychopaci są wśród nas" obczaje co to za szit, czytał ktoś?
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 36
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Książka

Postprzez hanan 26 kwi 2009, 23:35

ja polece Cień Wiatru, autor Carlos Ruiz Zafon...

Nietuzinkowa, urzekajaca powiesc, troche bajkowa, troche kryminalna, duzo o milosci do ksiazek i o uczuciach ogolnie. Fajnie sie czyta, momentalnie wciaga i nie pozawala sie odlozyc mimo obowazkow lub poznej pory... Nie rozwlekam sie za bardzo bo nie jestem w tym dobry, jak ktos chce to opisow i recenzji mnogo na necie

generalnie bestseller w prawdziwym tego slowa znaczeniu, przetlumaczony na mega ilosc jezykow, sprzedany w milionach i wszedzie chwalony zarowno przez krytykow jak i zwyklych czytaczy...
hanan
kłejk 2 umarł
 
Wiek: 46

Re: Książka

Postprzez JohnnyKnoxville 26 kwi 2009, 23:44

Dzięki wszystkim, na pewno coś z tąd obczaje.... \o/ Dla mnie ważne żeby książka była inteligentna, a te przez was polecane na pewno takie są, za co dziękuje :P
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Książka

Postprzez Helevorn 27 kwi 2009, 18:54

Infrared napisał(a):ja właśnie zamówiłam sobie książkę "psychopaci są wśród nas" obczaje co to za szit, czytał ktoś?


Ja nie czytałem, ale znajoma chwalila i polecała. Bardzo ciekawa pozycja podobno.
Avatar użytkownika
Helevorn
 
Wiek: 37
Skąd: Warszawa

Re: Książka

Postprzez Infrared 29 kwi 2009, 12:09

Helevorn napisał(a):Bardzo ciekawa pozycja podobno.

genialna. Wciągnęłam ją a pare h. Genialnie opisuje przypadki psychopatów wyrafinowanych i zimnych a przy tym mega racjonalnych. Wyszło na to, że też jestem psychopatką hehehe pocieszające.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 36
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Książka

Postprzez artur 29 kwi 2009, 23:01

Ja lubie książki autora Mika Waltari "Egipcjanin Sinuhe" czy "Wrogowie rodzaju ludzkiego".

Z krainy magów to oczywiście Tolkieny jak i Ursule Le Guin (Czarnoksiężnik z Archipelagu , troche części tego było i wszystkie mi sie podobały, choc sporo lat już minęło od ich przeczytania).

Ostatnio przypomniałem sobie książkę, którą przeczytałem w jeden wieczór pare lat temu i nie potrafiłem do teraz przypomnieć sobie tytułu. Książka "Wołanie z końca świata" od Marlo Morgan. Jest to relacja z podróży reporterki z Aborygenami. Prości ludzie mogą w sobie kryć wielką mądrość. Polecam chociaż ciężko to wygrzebać. Gdzieś na jakims chomiku to leży, ale z kompa kiepsko sie czyta ... przynajmnie mi.

Jarają mnie też ksiażki Whartona. Np. Nigdy Nigdy mnie nie złapiecie zostawiła we mnie jakiś ślad.

Polecam też biografie Salvadora Daliego. Koleś miał tak zrytą banie , że naprawde warto poczytać o jego życiu. Obrazek
Avatar użytkownika
artur
 
Wiek: 37
Skąd: Katowice/ Wrocław

Re: Książka

Postprzez pressya 10 maja 2009, 21:00

ostatnio czytam "Negocjacje zbiorowe" ..podręcznik akademicki :D jak to mówią nadmiar czasu mam :D
ciężko i progresywnie :)
Avatar użytkownika
pressya
Under pressure
 
Wiek: 37
Skąd: z Nienacka

Re: Książka

Postprzez phantom 28 paź 2010, 17:27

hanan napisał(a):ja polece Cień Wiatru, autor Carlos Ruiz Zafon...

Z innych hiszpańskich - "Serce tak białe" Mariasa, chociaż trudno to chyba teraz dostać w księgarniach.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Książka

Postprzez peterhol9 29 paź 2010, 10:57

Waldemar Łysiak - Salon 2... zacząłem od drugiej części. Z nutą ironii autor wypowiada się o rzeczach, co do których panuje zmowa milczenia, układach, osobach o świetlanej przeszłości, która taka świetlana nigdy nie była (ani nie jest). Szkoda tylko, że tematyka i sam autor są wyśmiewani, z racji odkrywania tendencji spiskowych, których w naszej rzeczywistości przecież NIE MA, no bo jakżeby inaczej? W kraju mlekiem i miodem płynącym, gdzie pracę dostaje się za umiejętności (nie za znajomości), gdzie rządzi elita dbająca o dobro wspólne (nie zaś swoje kieszenie), gdzie służba zdrowia jest git full wypas itd itp...? phi
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Książka

Postprzez enthuser 30 paź 2010, 18:01

Metro 2033

Całkiem fajne ale nie najlepsza jaką czytałem ;)
myspace.com/enthuser
Avatar użytkownika
enthuser
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń k. Berlina

Re: Książka

Postprzez Matvel 30 paź 2010, 18:16

A ja czekam aż pojawi się w Świecie Książki "Bóg nas nienawidzi".
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Książka

Postprzez the_madgirl 29 lis 2010, 20:09

Na długie jesienno/zimowe wieczory polecam Jurka Pilcha, bo nic tak nie wzrusza jak "przepicie wszystkich pralek świata" :D
4 just 1 day
Avatar użytkownika
the_madgirl
 
Wiek: 38

Poprzednia strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron